Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 02:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Ian 2006, 23:05 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
apropo de decoratiuni...eu inca nu am ales culoarea si acum sunt in dilema...sala e cam..verde...tavanul fals e verde...un verde frumos...dar verde...cu ce-l pot asorta? merge cu un roz pal? sau cu un crem? decoratiunile as vrea sa fie simple, sa nu incarce prea mult sala...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Ian 2006, 23:53 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
apropo de decoratiuni...eu inca nu am ales culoarea si acum sunt in dilema...sala e cam..verde...tavanul fals e verde...un verde frumos...dar verde...cu ce-l pot asorta? merge cu un roz pal? sau cu un crem? decoratiunile as vrea sa fie simple, sa nu incarce prea mult sala...

Eu cred ca mai indicate sunt culorile din gama orange, precum si auriul sau galben, dar si bleu-verde. Acestea sunt culorile adiacente verdelui.
Daca vrei contrast atunci poti alege rozul (in acest caz el este culoare complementara).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 24 Ian 2006, 13:25 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
nu stiu inca ce sa fac dar cred ca o sa fie verde-auriu sau verde-roz...in functie de asta vreau sa asortez totul...tortul, invitatiile, florile...la mine rochia o sa fie alba...doar alb...si buchetul la fel...poate cu putin verde...vreau ca totul sa fie un intreg
apropo...voi angajati un organizator de nunti sau faceti singuri totul?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 25 Ian 2006, 03:46 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
ne spui si noua ce oferta ti-a facut? daca merita sa apelam la ajutorul cuiva ptr amenajare? :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 25 Ian 2006, 12:28 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
La noi se ocupa sotia patronului restaurantului de ornamente; chiar ieri am vorbit cu dumneaei si mi-a spus ca dansa se ocupa si de ornamentele florale si de baloane si ca, in principiu, ma costa doar achizitionarea florilor, a baloanelor, lumanarile si ca manopera este din partea casei. Doar daca ne dorim noi ceva mai sofisticat o sa platim ceva in plus.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 25 Ian 2006, 23:09 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

stalpisori la intare cu flori care atarna, arcada de flori la a doua intare, ghirlande de frunzulite si niste flori mititele care merg din stalp in stalp, 2 inimi de flori pt pus deasupra mesei mirilor, aranjamente florale, fete de mese si huse de scaune pt 160 de pers.
(florile nu sunt naturale, dar sunt de buna calitate)
totul la 10 mil
mie mi se pare rezonabil
:heart:
gaby



da..si mie mi se pare rezonabil doar ca...florile artificiale nu imi plac deloc...
pentru sala si eu o sa angajez pe cineva...dar mai intai vreau eu sa stiu ce mi-ar placea mai mult...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 25 Ian 2006, 23:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
stalpisori la intare cu flori care atarna, arcada de flori la a doua intare, ghirlande de frunzulite si niste flori mititele care merg din stalp in stalp, 2 inimi de flori pt pus deasupra mesei mirilor, aranjamente florale, fete de mese si huse de scaune pt 160 de pers.
(florile nu sunt naturale, dar sunt de buna calitate)
totul la 10 mil
mie mi se pare rezonabil
:heart:
gaby

Baloane nu mai folosesti?
Uite, eu nu am intrebat de pret ... si am vorbit o gramada. Trebuie sa revin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 25 Ian 2006, 23:46 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
da..si mie mi se pare rezonabil doar ca...florile artificiale nu imi plac deloc...
pentru sala si eu o sa angajez pe cineva...dar mai intai vreau eu sa stiu ce mi-ar placea mai mult...

Nici eu nu sunt foarte decisa in aceasta privinta; stiu ca vreau lumanari plutitoare la piscina si pe marginea drumului care urca la hotel si restaurant. Imi doresc flori pe balustrada scarilor si arcada la intrare, flori pe mese si sa nu uit de Jumbo. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 26 Ian 2006, 00:40 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Nici eu nu sunt foarte decisa in aceasta privinta; stiu ca vreau lumanari plutitoare la piscina si pe marginea drumului care urca la hotel si restaurant. Imi doresc flori pe balustrada scarilor si arcada la intrare, flori pe mese si sa nu uit de Jumbo. ;)


chestia cu piscina mi se pare supeerrr...dar...o sa fie aprinse lumanarile doar seara, nu? si cine sa se ocupe de asta? si cat sa arda?
vrei multe lumanari...si banuiesc ca vrei sa arda cand ajungi tu acolo? dar va fi inca lumina afara, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 26 Ian 2006, 01:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
chestia cu piscina mi se pare supeerrr...dar...o sa fie aprinse lumanarile doar seara, nu? si cine sa se ocupe de asta? si cat sa arda?
vrei multe lumanari...si banuiesc ca vrei sa arda cand ajungi tu acolo? dar va fi inca lumina afara, nu?

Voi cumpara 2-3 pungi de lumanari din acelea in suport de aluminiu care nu lasa ceara.
Le vom aprinde seara, in momentul in care vom ajunge la restaurant. Dupa 20.00 se insereaza.
si oricum piscina si imprejurimile sunt destul de luminate ... ca sa aiba ochiul ce admira ... daca tot exista peisaj de admirat!
Sunt atat de fericita! ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 27 Ian 2006, 15:05 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2006, 20:16
Mesaje: 3
Citat:
inca nu am vorbit cu o firma pentru asta, dar am de gand... :wacko:
ce se mai poarta? mai merg baloanele? parca mi se par demodate :wacko: dar flori... parca e cam scump. pentru cele care au pus la punct subiectul asta... ce sugestii aveti? ca ma cam framanta...
eu am asa... o pasiune pentru decoratiuni... dar zau ca n-am timp sa ma ocup eu in ziua nuntii de decorat sala.

Baloanele sunt cea mai ieftina varianta de decoratiuni...poti sa decorezi o sala imensa si te costa la jumate fata de ornamentele florale.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 27 Ian 2006, 15:10 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2006, 20:16
Mesaje: 3
Citat:
La noi se ocupa sotia patronului restaurantului de ornamente; chiar ieri am vorbit cu dumneaei si mi-a spus ca dansa se ocupa si de ornamentele florale si de baloane si ca, in principiu, ma costa doar achizitionarea florilor, a baloanelor, lumanarile si ca manopera este din partea casei. Doar daca ne dorim noi ceva mai sofisticat o sa platim ceva in plus.

Ai grija ce platesti! Nu cred ca manopera este din partea casei! Tzine cont de faptul ca un balon, la pret de importator, in Bucuresti, costa intre 700-2000lei/buc.Cand o sa-ti ceara 30.000/balon sa stii k are si manopera(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 28 Ian 2006, 02:53 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Ai grija ce platesti! Nu cred ca manopera este din partea casei! Tzine cont de faptul ca un balon, la pret de importator, in Bucuresti, costa intre 700-2000lei/buc.Cand o sa-ti ceara 30.000/balon sa stii k are si manopera(X)

Ok, multumesc mult de tot.
O sa tin minte si o sa am grija sa nu ma pacaleasca.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România