Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:08


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 15 Sep 2007, 16:24 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
la mine vor fi 2 autocare sau 3 din iasi pt k de akolo e mirele meu inka nu am stabilit cu ei dar distanta dintre orasele noastre e de 150 km ......nu vom inchiria camere la hotel decat pt nasi , socrii si cumnat....restul pleaka akasa tot ku atuocarul dimineata pe la 5 jumate cand se va termina nunta:ndance::ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 15 Sep 2007, 16:25 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
vor fi multi din iasi dupa cum i-am socotit si care vin 100% sigur ....deci trebuie si autocar:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 15 Sep 2007, 18:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
vor fi multi din iasi dupa cum i-am socotit si care vin 100% sigur ....deci trebuie si autocar:ndance:


pe 3 autocare...vei plati in jur de 50 de mil.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 15 Sep 2007, 23:53 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

pe 3 autocare...vei plati in jur de 50 de mil.
nu cred....te incaseaza la km si....daka va costa tata nu-i pb se rezolva:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 16 Sep 2007, 03:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
nu cred....te incaseaza la km si....daka va costa tata nu-i pb se rezolva:ndance:


pai da..la km.e 1,2 Eur/km.normal ca se reolva.ca nu ai ce face.la fel am platit si noi.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 20 Sep 2007, 14:42 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
[daka distanta e mare e logik la noi sa mai procedat asa la o nunta si suntem f obisnuiti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 28 Ian 2008, 23:41 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
noi suntem foarte in dubii...eu de loc sunt din banat, invitatii din partea mea au de strabatut intre 140-200 de km. am zis si noi de cazare, air pe de alta parte unora va trebui sa le asigurma transport. va fi nebunie...tare groaza mi de momentele celea...sa vedem cum vom face...e clar ca cei care ii aducem cu microbus sau bus ii si trimiti acas dimineata, ins ensul in care nu trebuie cazati -dar undeva trebuie sa poata sa se spele sa se aranjeze...:unsure:cei care ii cazez e simplu dar mai costisitor...dar ma gandesc ca cie pe care ii cazezi si dau la dar tinand cont ca i-ai cazat sau nu?:blink:O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 28 Ian 2008, 23:50 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Citat:
noi suntem foarte in dubii...eu de loc sunt din banat, invitatii din partea mea au de strabatut intre 140-200 de km. am zis si noi de cazare, air pe de alta parte unora va trebui sa le asigurma transport. va fi nebunie...tare groaza mi de momentele celea...sa vedem cum vom face...e clar ca cei care ii aducem cu microbus sau bus ii si trimiti acas dimineata, ins ensul in care nu trebuie cazati -dar undeva trebuie sa poata sa se spele sa se aranjeze...:unsure:cei care ii cazez e simplu dar mai costisitor...dar ma gandesc ca cie pe care ii cazezi si dau la dar tinand cont ca i-ai cazat sau nu?:blink:O:)

Unii tin cont, altii nu. Oricum, aproape la orice hotel poti negocia. de ex noi, am luat 40 de camere la un hotel care costa 120 ron/noapte si am negociat pana la 70 si a fost ok.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 29 Ian 2008, 00:24 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Unii tin cont, altii nu. Oricum, aproape la orice hotel poti negocia. de ex noi, am luat 40 de camere la un hotel care costa 120 ron/noapte si am negociat pana la 70 si a fost ok.

uau e super!!!acum vorbeam pe mess si cu o fosta colega de faculta si pretena draga care face nunta inaintea noastra si exact despre asta vorbeam si ea spunea ca ea face rezervare dar fiecare isi plateste -referitor la cei pt care nu are loc unde sa ii cazeze la bunici parinti etc...iar pe ale ei rude le aduce cu busul...apoi voi vedea si la ea si sa vedem...tin minte ca o alta prietena care facuse in timisoara inchiriase un apartament si iesise mai ieftin decat la hotel logic...da in hunedoara nu gasesti asa ceva...cel putin nu cred...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 29 Ian 2008, 13:02 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
uau e super!!!acum vorbeam pe mess si cu o fosta colega de faculta si pretena draga care face nunta inaintea noastra si exact despre asta vorbeam si ea spunea ca ea face rezervare dar fiecare isi plateste -referitor la cei pt care nu are loc unde sa ii cazeze la bunici parinti etc...iar pe ale ei rude le aduce cu busul...apoi voi vedea si la ea si sa vedem...tin minte ca o alta prietena care facuse in timisoara inchiriase un apartament si iesise mai ieftin decat la hotel logic...da in hunedoara nu gasesti asa ceva...cel putin nu cred...


la mine vin putine rude - adica mama, bunica si sora mamei mele - iar pentru colegii mei din mures voi inchiria un autocar care ii va si aduce acasa dupa nunta - e o distanta mica, doar 100 km


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 04 Feb 2008, 23:49 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
ma gandeam sa introduc si in invitatie pt cei din afara orasului un fel de mini-harta cum sa ajunga la locurile importante:unsure:ce parere aveti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 05 Feb 2008, 12:07 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
ma gandeam sa introduc si in invitatie pt cei din afara orasului un fel de mini-harta cum sa ajunga la locurile importante:unsure:ce parere aveti?


eventual pe o alta hartie pe care o pui in acelasi plic. dar nu e o idee rea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 05 Feb 2008, 21:07 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
eventual pe o alta hartie pe care o pui in acelasi plic. dar nu e o idee rea

pai da asa ma gandeam sa scot la imprimanta color cateva pe o harticica mica s aintre in plic da separat de invitatii, ca doar nu trebe la toti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 22 Mai 2008, 01:02 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2008, 00:44
Mesaje: 15
Citat:
pai da asa ma gandeam sa scot la imprimanta color cateva pe o harticica mica s aintre in plic da separat de invitatii, ca doar nu trebe la toti!


E foarte buna ideea cu harta. Ma gandesc ca ar fi necesare cateva exemplare in autocar sau cate unul pentru fiecare. La mine vor veni cel putin 80 de persoane 600 km numai ca sa ma vada mireasa... Deci ar fi frumos sa le acord tuturor grija mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 22 Mai 2008, 01:20 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:

E foarte buna ideea cu harta. Ma gandesc ca ar fi necesare cateva exemplare in autocar sau cate unul pentru fiecare. La mine vor veni cel putin 80 de persoane 600 km numai ca sa ma vada mireasa... Deci ar fi frumos sa le acord tuturor grija mea.


e o distanta foarte mare ... cred ca vor aprecia foarte mult daca le faci o harta:ok:

din fericire la mine o s afie distanta mai mica -60 km - si am aranjat cafiecare sa fie cuplat cu altii care au masini 9erau putini fara masina proprie si nu avea rost sa inchiriez microbuz pt max 10 pers)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 22 Mai 2008, 12:53 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2008, 00:44
Mesaje: 15
Citat:

e o distanta foarte mare ... cred ca vor aprecia foarte mult daca le faci o harta:ok:

din fericire la mine o s afie distanta mai mica -60 km - si am aranjat cafiecare sa fie cuplat cu altii care au masini 9erau putini fara masina proprie si nu avea rost sa inchiriez microbuz pt max 10 pers)


Tu deja ai confirmarile desi nunta e peste 3 luni? Inseamna ca stai f bine cu pregatirile. Noi o sa impartim invitatiile cam in 2 saptamani, sa ramana mai mult de o luna si jumatate pana la nunta. Si la mine multi vin cu masinile, dar nu ii pot combina eu. Mai sunt unii care vin si cu avionul, ca sa mai scuteasca din timp.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 28 Iul 2008, 18:28 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
am mai fost la o nunta....in Talmaciu (Sibiu) care stiti...acolo a avut loc slujba religioasa iar apoi cu autobuze pana in Fagaras, acolo a fost restaurantul si toata petrecerea....iar inapoi tot asa cu autobuzul pana in Avrig.

Autobuzul a costat 400 ron, nu mi se pare deloc mult si a fost de 40 de persoane...nu foarte stralucit dar nici ca melcul :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 30 Iul 2008, 12:25 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
a fost tata si a vorbit cu firma de transport, autobuzul de 40 de persoane -cu clima! deci presupun ca sunt conditii ok- care vine de la 138 de km Lugoj-Hunedoara, plus vreo 30 km dus intors spre cununie ca e langa HD...ne costa cu totul 1200ron (12 milioane vechi)...ata ete...la ceilalti invitati care vin cu masina proprie am intrebat daca vor cazare. si sincer, le-am zis franc in fata sper sa nu se supere nici care dar asta e:~*, le-am zis clar ca tre sa stiu daca fac rezervare la camera sau nu ca sapt. viitoare cand facem contractul cu meniul si nr de pers. stabilite, atunci acolo specificam si nr exact de camere. eu dimineata cand platesc meniul platesc si camerele tot si leam zis cat costa o camera.:-` le-am zis ca sper ca nu se supara dar eu vreau sa stie exact situatiaO:)unii au apreciat mult altii nu au zis nimic si pareau preocupati sau? sa se fi suparat?(?) stau si ma gandesc eu m-as supara?(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Transportul invitatilor din afara localitatii.
MesajScris: 30 Iul 2008, 14:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
a fost tata si a vorbit cu firma de transport, autobuzul de 40 de persoane -cu clima! deci presupun ca sunt conditii ok- care vine de la 138 de km Lugoj-Hunedoara, plus vreo 30 km dus intors spre cununie ca e langa HD...ne costa cu totul 1200ron (12 milioane vechi)...ata ete...la ceilalti invitati care vin cu masina proprie am intrebat daca vor cazare. si sincer, le-am zis franc in fata sper sa nu se supere nici care dar asta e:~*, le-am zis clar ca tre sa stiu daca fac rezervare la camera sau nu ca sapt. viitoare cand facem contractul cu meniul si nr de pers. stabilite, atunci acolo specificam si nr exact de camere. eu dimineata cand platesc meniul platesc si camerele tot si leam zis cat costa o camera.:-` le-am zis ca sper ca nu se supara dar eu vreau sa stie exact situatiaO:)unii au apreciat mult altii nu au zis nimic si pareau preocupati sau? sa se fi suparat?(?) stau si ma gandesc eu m-as supara?(?)


Hmm... de ce sa se supere? Ei unde ar fi planuit sa doarma? Daca aveau o solutie mai buna, cred ca iti spuneau ca nu vor camera si gata. Daca nu isi permit sa isi plateasca o noapte la hotel, ziceau ca nu vin deloc... Deci nu, nu cred ca eu m-as supara. Bine, eu cred ca as gasi o ruda, ceva, unde sa dorm... O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România