Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 167 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 17 Dec 2009, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
sunt frumoase ambele seturi.. dar avand in vedere ca dupa aceea oricum nu mai ai ce sa faci cu ele.. nu mi se pare ca ar merita sa cheltuim prea multi bani cu ele.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 24 Iun 2010, 08:55 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 01:24
Mesaje: 1
atunci cand iti organizezi nunta totul tine de dorintele mirilor, nu alegi o rochie de mireasa, un aranjament floral, niste pahara pentru a le observa cineva, le alegi fiindca iti plac, fiindca acel lucru te face sa te simti TU speciala, iti transmite o anumita energie. Bineinteles ca invitatii nu vor observa foarte multe insa tu vei sti ca ai totul asa cum ti-ai dorit dintotdeauna si te vei simti minunat. La nunta ta conteaza orice, totul, de la cel mai mic lucru, pana la cel mai important.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 28 Feb 2012, 09:53 
Nou Venit

Membru din: 28 Feb 2012, 11:46
Mesaje: 3
Cat_Eyes scrie:
sunt frumoase ambele seturi.. dar avand in vedere ca dupa aceea oricum nu mai ai ce sa faci cu ele.. nu mi se pare ca ar merita sa cheltuim prea multi bani cu ele.


Pentru mine sunt foarte importante paharelde de sampanie. Eu vreau sa le folosesc si dupa nunta. Cand vom inchina un pahar de sampanie la aniversarea a 1,2,3.. ani de casatorie sau de ziua indragostitilor. Am ales varianta simpla si comoda de a le comanda de pe internet :) Am gasit un site cu multe modele de pahare si mie mi s-au parut chiar ieftine http://accesoriinuntisibotezuri.ro/

Pe astea cred ca le voi alege:
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 15 Mar 2012, 10:44 
Nou Venit

Membru din: 14 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 5
Mai bine iei niste pahare simple si le gravezi... si cum au spus cei de mai sus... e o bataie de cap in plus


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 21 Mar 2012, 14:55 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 16:44
Mesaje: 5
renunta la ideea de hartie igienica si foloseste hartia creponata lipita...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 21 Aug 2013, 12:13 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
ioanamyna scrie:
Cat de bine arata in poze orice mic detaliu pregatit cu atentie, inclusiv paharele pentru miri si nasi. V am atasat si eu cateva poze Al doilea set de pahare fiind mai scump pentru ca sunt din cristal.


parca arata un pic ciudat cand te uiti la paharul pt mire :)) - in rest este misto ideea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 21 Aug 2013, 12:14 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
Alee_na scrie:
Prin partile noastre (R.Moldova) paharile mirilor se spart dupa ce se aduce tortul si mirii beau ultima cupa de sampanie penru seara nuntii;se sparg de podea si apoi se strang cioburile...si se crede ca ele aduc noroc tinerii familii...:clap:


si paharele se sparg pt noroc si bla bla bla?! pff bine ca nu ma tin de traditii / obiceiuri :rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 167 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România