Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 11:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 71 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 18 Aug 2008, 17:40 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Ajutor.... De cateva saptamani caut sa cumpar perdea de lumini si nu gasesc. Singura oferta este de inchiriat. Daca ma poate ajuta cineva...multumesc


Buna, cred ca cel mai bine apelezi la o agentie de pe site care are asa ceva. Nu stiu unde poti gasi...poate doar la Metro:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 21 Aug 2008, 01:20 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
si uite asa imi dau eu seama ca perdeaua mea de lumini a lipsit de la nunta(?) dar pana acum nu i-am simtit lipsa:p am avut doi stalpisori de o parte si alta a fundalului de la prezidiu si a fost super dulce:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 24 Aug 2008, 03:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
si uite asa imi dau eu seama ca perdeaua mea de lumini a lipsit de la nunta(?) dar pana acum nu i-am simtit lipsa:p am avut doi stalpisori de o parte si alta a fundalului de la prezidiu si a fost super dulce:ok:


:nlol: ha ha ha bibi ce comica esti. adevarul e ca si eu tot pe site povestind mi-am adus aminte ca de la florarie nu au trimis cei 4 boboci de trandafiri pentru mire, nas si tatici. dar zau ca nu le-am simtit lipsa floricelelor :rofl:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 26 Aug 2008, 21:13 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
:-`toti au probleme cu florarii?(?):-`mie mi-au trimis numai doua flori pt. parinti si nu trei si incercam sa ma fac ca ploua si sa ii pun numai la tata si m-a apostrofat de vreo 2-3 ori vornicul ca la mama soacra nu ii pun:~*si cand i-am explicat o zis ca sa ii pun urgent una de la domnisori si asa simteam niste priviri reci prin mine:-`dupa i-am explicat la socrell zice ca ea n-o avut treaba doar ca o auzit si ea pe altii macanind...dupa vreo 10 minute venira si diferenta de la florarie:argue:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 27 Aug 2008, 14:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
:-`toti au probleme cu florarii?(?):-`mie mi-au trimis numai doua flori pt. parinti si nu trei si incercam sa ma fac ca ploua si sa ii pun numai la tata si m-a apostrofat de vreo 2-3 ori vornicul ca la mama soacra nu ii pun:~*si cand i-am explicat o zis ca sa ii pun urgent una de la domnisori si asa simteam niste priviri reci prin mine:-`dupa i-am explicat la socrell zice ca ea n-o avut treaba doar ca o auzit si ea pe altii macanind...dupa vreo 10 minute venira si diferenta de la florarie:argue:


noi pana la urma nu am mai pus flori in piept. si a fost mai bine..
iti dai seama ca noroc ca ai pus o floare de la dsrele de onoare...ca altfel soacra ta saraca era luat in tarbaca de toti nuntasii. asa s-a simtit bine ca nu ai uitat-o si ca ai rezolvat problema. cred eu...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 27 Aug 2008, 16:54 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
mda..faza e ca dupa ce i-am pus ei ramasesem cu una singura si avem doi domnisori si l-am chemat pe unul din ei si au venit amandoi si mi-a picat fatza cand l-am pupat ep al doilea si i-am spus la ureche ca am probleme cu florile si nu am inca una:(( numa bine dupa ce i-am zis dupa vreo 5 minute apar restul florilor aduse atunci si apare si cocarda lipsa:nerv::nerv::nerv:si nu mai stiam cine are cine nu si unde e aia de o aparut, ca la un moment dat era la nashu dupa nime nu mai stia:-`i-am zis la domnisor s anu se supere si sa il intrebe pe nasic dar pana la urma mama nu a avut (dar ncii nu si-a dat seama saraca in nebunia ceea) si nici un domnisor nu o avut:((
mi-o venti sa ii crap pe aia de la florarie:nerv::nerv::nerv::nerv:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 27 Aug 2008, 17:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
ma da astia ce tot au de trebuie sa faca numai gafe? hai ca din partea mirilor se accepta sa mai uite cate ceva ca de emotiile ca doar odata te casatoresti dar ei ce au?
spetr sa nu se intample si la mine sau sa fiu suficient de bulversata sa nu-mi dau seama ca altfel nu stiu ce se itampla cu mine pt ca eu ma agit foarte usor si asta imi mai lipseste in ziua aia. eu initial nu vroiam sa mai pun flori in piept decat la rude si aceelea naturale pt ca mie nu-mi plac cele artificiale dar nici mu-mi permit sa-mi cumpar 200 de flori naturale pt toti meseni dar a sarit socrela cu gura ca cum sa nu pun flori la toti in piept...asa ca o sa iau flori naturale pt rude si la restu artificiale si sa le puna domnisoarele de onoare in piept la oameni.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 27 Aug 2008, 23:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
ma da astia ce tot au de trebuie sa faca numai gafe? hai ca din partea mirilor se accepta sa mai uite cate ceva ca de emotiile ca doar odata te casatoresti dar ei ce au?
spetr sa nu se intample si la mine sau sa fiu suficient de bulversata sa nu-mi dau seama ca altfel nu stiu ce se itampla cu mine pt ca eu ma agit foarte usor si asta imi mai lipseste in ziua aia. eu initial nu vroiam sa mai pun flori in piept decat la rude si aceelea naturale pt ca mie nu-mi plac cele artificiale dar nici mu-mi permit sa-mi cumpar 200 de flori naturale pt toti meseni dar a sarit socrela cu gura ca cum sa nu pun flori la toti in piept...asa ca o sa iau flori naturale pt rude si la restu artificiale si sa le puna domnisoarele de onoare in piept la oameni.


nici nu vei avea timp si stare sa iti dai seama ce se intampla, crede=ma. doar daca va veni cineva sa te bata la cap..altfel, in niciun caz. tu vei pluti in ziua ai. crede-ma :ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 28 Aug 2008, 00:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
cand va aud pe voi povestind de nuntile voastre de vis parca abia astept sa vina ziua aceea si pt mine si sper ca apoi sa va dau dreptate la tot ceea ce ziceti acum parca as crede ca o sa fiu foarte stresata si emotionata. dar nu mai este mult timp pana atunci si o sa ma conving singura cum este sa fi mireasa si poate la a doua nunta o sa fiu mai putin stresata.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 28 Aug 2008, 00:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
cand va aud pe voi povestind de nuntile voastre de vis parca abia astept sa vina ziua aceea si pt mine si sper ca apoi sa va dau dreptate la tot ceea ce ziceti acum parca as crede ca o sa fiu foarte stresata si emotionata. dar nu mai este mult timp pana atunci si o sa ma conving singura cum este sa fi mireasa si poate la a doua nunta o sa fiu mai putin stresata.


cum la a doua nunta?? sper ca nu a ta a doua...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 28 Aug 2008, 01:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
iubita eu o sa am doua nunti: una pe 27 sept si una pe 4 oct cu aceelasi sot bineinteles:nlol: pe 27 sept o sa avem si cununia civila de dimineata si cununia religioasa si petrecerea dupa amiaza pana dimineata in zor:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 28 Aug 2008, 01:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
iubita eu o sa am doua nunti: una pe 27 sept si una pe 4 oct cu aceelasi sot bineinteles:nlol: pe 27 sept o sa avem si cununia civila de dimineata si cununia religioasa si petrecerea dupa amiaza pana dimineata in zor:ndance:


m-am linistit :p dar ce strabiu..si pe 4 octombrie vei imbraca rochia de mireasa pentru a doua oara?? aceiasi? super tare

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 28 Aug 2008, 17:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
da iubita aceeasi rochie pt ca cea de a doua nunta este mai mica si mai in familie, acolo o sa fie si bunici mei care nu o sa vina la cea de pe 27 si o sa vrea si ei sa ma vada mireasa, iar sa-mi iau doua nu prea se merita ca apoi ce o sa fac cu atatea rochi de mireasa? si mai este si problema financiara ca m-ar costa destul de mult sa-mi iau 2 tinand cont ca si pe una am dat suficient de multicel zic eu, dar macar pt asta nu-mi pare rau:nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 02 Sep 2008, 00:00 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
da iubita aceeasi rochie pt ca cea de a doua nunta este mai mica si mai in familie, acolo o sa fie si bunici mei care nu o sa vina la cea de pe 27 si o sa vrea si ei sa ma vada mireasa, iar sa-mi iau doua nu prea se merita ca apoi ce o sa fac cu atatea rochi de mireasa? si mai este si problema financiara ca m-ar costa destul de mult sa-mi iau 2 tinand cont ca si pe una am dat suficient de multicel zic eu, dar macar pt asta nu-mi pare rau:nblink:


Asteptam san spui cum e sa faci 2 nunti. Am si eu un verisor care ar vrea sa faca 2: una la zalau si una la nasaud d unde sunt parintii lor. Eu nu prea as opta pt asta desi poate ar fi mai bine. Eu am rude in bistrita si sunt din buc. Deci astept sfatul tau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 02 Sep 2008, 00:03 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
Ajutor.... De cateva saptamani caut sa cumpar perdea de lumini si nu gasesc. Singura oferta este de inchiriat. Daca ma poate ajuta cineva...multumesc


Vreau si eu perdea d lumini si as vrea si la cei 2 stalpi din salon dar o sa inchiriez mai mult ca sigur. Poate o sa-i propun lui iubi, dar asta in functie d buget, sa cumparam unele chestii si apoi sa l inchiriem ca si asa ma intreba el dc mi-ar place sa deschidem o firma d decoratiuni pt evenimente.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 02 Sep 2008, 14:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

Vreau si eu perdea d lumini si as vrea si la cei 2 stalpi din salon dar o sa inchiriez mai mult ca sigur. Poate o sa-i propun lui iubi, dar asta in functie d buget, sa cumparam unele chestii si apoi sa l inchiriem ca si asa ma intreba el dc mi-ar place sa deschidem o firma d decoratiuni pt evenimente.

o sa iti spun dupa nunta cum este sa faci doua nunti:nwink: noi facem una la el unde va fi si cununia civila si cea religioasa si una la mine unde va fi doar masa la restaurant fara nimic altceva. eu fac 2 nunti pt ca sunt destui invitati din partea la amandoi si nu imi au loc in sala si pt asta am ales sa fac 2 nunti. in vlcea sunt foarte putine locale mari(sau aproape deloc)si celea care sunt se ocupa foarte repede. al meu are 200 de locuri in sala plus ca mai sunt cam 50 pe terasa dar tot nu imi sunt suficiente. daca mai ai si alte intrebari iti raspund ca placere

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 30 Sep 2008, 00:22 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
vai Lily acum citeam tu chiar acum esti intre doua nunti, ce frumoooooooos! sigur esti in al noualea cer!!!!!!:love::love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 30 Sep 2008, 13:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
vai Lily acum citeam tu chiar acum esti intre doua nunti, ce frumoooooooos! sigur esti in al noualea cer!!!!!!:love::love::love:

da a fost super la prima nunta si astept sa vad cum o sa fie si la a doua :ndance::ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 01 Oct 2008, 02:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
da a fost super la prima nunta si astept sa vad cum o sa fie si la a doua :ndance::ndance:


cand ai a doua nunta?Ai 2 rochii de mireasa?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: perdea de lumini
MesajScris: 01 Oct 2008, 13:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

cand ai a doua nunta?Ai 2 rochii de mireasa?

sambata am a doua nunta si nu am 2 rochi de mireasa pt ca rudele mele vin doar la a 2 nunta si am vrut sa ma vada in aceeasi rochie si mai ales bunicii mei. abia mi-am gasit o rochie care sa-mi placa cu adevarat si nu am vrut sa ma stresez cu 2 rochi si mai ales ca nu vine nimeni la a doua nunta din cei de la prima inafara de nasi, parinti si surori.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 71 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România