Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 02:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 05 Feb 2008, 14:47 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
cum ati avut masa mirilor, lucs? ai ceva poze?


asta e singura poza care am reusit sa o pun pe site: https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1
aranjamentele de pe restul meselor au fost din aceleasi flori, dar jumatate cat asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 05 Feb 2008, 15:25 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

asta e singura poza care am reusit sa o pun pe site: https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1
aranjamentele de pe restul meselor au fost din aceleasi flori, dar jumatate cat asta.


frezii si irisi? fff frumos


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 05 Feb 2008, 17:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

asta e singura poza care am reusit sa o pun pe site: https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1
aranjamentele de pe restul meselor au fost din aceleasi flori, dar jumatate cat asta.

Foarte frumos:napplause:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 05 Feb 2008, 21:21 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
SUPERBA Lucs!!! mi-a placut enorm am si memorata mai demult dar nu stiam ca asa a fost la voi...pur si simplu minunat!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 05 Feb 2008, 21:50 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Am reusit sa citesc in sfarsit toate postarile de la acest topic.
Eu personal nu as alege artificiale sub nicio forma, dar fiecare stie ucm isi concepe nunta si care e stilul nuntii asa ca...
tin minte cand a venit tata d ela un 8 martie si ia adus mamei o floare artificiala ca saracu seara numai aia mai gasi:~*si in zi de azi ii aminteste mama de boacana:nlol::nlol::nlol:
mie gherberele imi plac, dar as fi facut din ele mai curand aranjamente foarte mici in mijlocul mesei, o gherbera si ceba in plus langa...noi gherbere am vrut initial pe spatele scaunelor -nu la toate-...dar acum ca s-a schimbat culoarea sali nu mai merge...
acum mi s-a pus pata pe Lisianthus. imi place tare tare mult si e si foarte rezistent.
cocarde la invitati nu vom avea. nu ne plac la nici unul si sper s anu imi vina nici care cu idei din astea -avezi socrellei sua partii cele d efamilie ca mama sigur nu are idei d-astea...
cocarde vor avea mirele, nasii si domnisorii si parintii bine-nteles. fiecare va avea cate o floare din buchetul partenerei, probabil trandafiri, trebuie sa vad -sau lisianthus de ce nu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 14:00 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Am reusit sa citesc in sfarsit toate postarile de la acest topic.
Eu personal nu as alege artificiale sub nicio forma, dar fiecare stie ucm isi concepe nunta si care e stilul nuntii asa ca...
tin minte cand a venit tata d ela un 8 martie si ia adus mamei o floare artificiala ca saracu seara numai aia mai gasi:~*si in zi de azi ii aminteste mama de boacana:nlol::nlol::nlol:
mie gherberele imi plac, dar as fi facut din ele mai curand aranjamente foarte mici in mijlocul mesei, o gherbera si ceba in plus langa...noi gherbere am vrut initial pe spatele scaunelor -nu la toate-...dar acum ca s-a schimbat culoarea sali nu mai merge...
acum mi s-a pus pata pe Lisianthus. imi place tare tare mult si e si foarte rezistent.
cocarde la invitati nu vom avea. nu ne plac la nici unul si sper s anu imi vina nici care cu idei din astea -avezi socrellei sua partii cele d efamilie ca mama sigur nu are idei d-astea...
cocarde vor avea mirele, nasii si domnisorii si parintii bine-nteles. fiecare va avea cate o floare din buchetul partenerei, probabil trandafiri, trebuie sa vad -sau lisianthus de ce nu...


cred ca oricum nici una din noi nu se gandeste la flori artificiale, nu?

parerea mea e ca decat flori artificiale mai bine nimic.

cand vedem poze cu tine?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 15:00 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
am vazut aranjamentul floral de la lucs...ce frumos ... florile par asa de vioaie si de colorate... parca mai interesante si decat trandafirii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 15:49 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
am vazut aranjamentul floral de la lucs...ce frumos ... florile par asa de vioaie si de colorate... parca mai interesante si decat trandafirii


eu sunt innebunita dupa frezii - miros asa frumos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 16:05 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
ma scuzati fetelor,

acum mi-am dat seama ca nu s-a afisat poza corespunzatoare florilor

sper ca de data asta sa mearga

http://picasaweb.google.com/ionut.sapun ... 2463592658


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 16:30 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
si mie imi plac, de asemenea si zambilele miros f frumos , dar nu am vazut nici un aranjament cu zambile albe :flowers:



cred ca zambile sunt numai primavara devreme - poate de aceea nu sunt aranjamente la nunti cu zambile.

nu stiti in ce perioada se face liliacul?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 16:32 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
din cate stiu eu, liliacul infloreste in aprilie, mai


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 16:37 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

cred ca zambile sunt numai primavara devreme - poate de aceea nu sunt aranjamente la nunti cu zambile.

nu stiti in ce perioada se face liliacul?


liliacul infloreste primavara si vara.
pe mine m-a ajutat f mult fata de la floraria unde am facut aranjamentele si buchetele. am vazut ca sunt cataloage cu flori in care iti arata in ce perioada poate sa-ti aduca florile pe care le vrei.
initial eu am vrut buchet de bujori, dar nu puteau aduce in oct asa ca am ajuns la hortensii cu frezii pt buchete si frezii cu irisi pt aranjamente.
daca vreti alte flori decat trandafiri, tb sa vorbiti neaparat la o florarie. eu mi-am facut mii de idei cu bujorii si am fost f dezamagita atunci.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 17:07 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

liliacul infloreste primavara si vara.
pe mine m-a ajutat f mult fata de la floraria unde am facut aranjamentele si buchetele. am vazut ca sunt cataloage cu flori in care iti arata in ce perioada poate sa-ti aduca florile pe care le vrei.
initial eu am vrut buchet de bujori, dar nu puteau aduce in oct asa ca am ajuns la hortensii cu frezii pt buchete si frezii cu irisi pt aranjamente.
daca vreti alte flori decat trandafiri, tb sa vorbiti neaparat la o florarie. eu mi-am facut mii de idei cu bujorii si am fost f dezamagita atunci.


nici nu stiu cum si ce vreau:
- pe de-o parte cu trandafirii e simplu, plac la toata lumea, nu prea ai cum sa dai gres
- dar mi-ar place si ceva mai deosebit : liliac, combinatii de flori...

vineri mergem la florarie si poate ne sfatuiesc ele cu ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 17:15 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
imi este putin teama ca nu voi gasi brazi in septembrie, nu stiu de unde sa fac rost de vreo 4 brazi mici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 17:26 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
de ce nu inecrci o combinatie de trandafiri cu crini, da foarte bine si miroase extraordinar


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 17:28 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
incearca la un ocol silvic din zona unde locuiesti, deorece brazi se gasesc cam tot anul.varul meu a avut in octombrie brazi.daca nu furi si tu 4 brazi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 17:29 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
de ce nu inecrci o combinatie de trandafiri cu crini, da foarte bine si miroase extraordinar


eu sunt un pic reticenta la crini. nasa mea a avut la nunta buchet de crini si mi-a spus ca a ametit-o f tare mirosul lor. a fost mult prea puternic.
eu am avut frezii in buchet. miros f fain si nici nu m-au deranjat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 17:47 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
stii ca mai pus pe ganduri deoareceeu asa doream, trandafiri rosi cu crini albi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

nici nu stiu cum si ce vreau:
- pe de-o parte cu trandafirii e simplu, plac la toata lumea, nu prea ai cum sa dai gres
- dar mi-ar place si ceva mai deosebit : liliac, combinatii de flori...

vineri mergem la florarie si poate ne sfatuiesc ele cu ceva.

Mie imi place la nebunie liliacul...nu stiu cat e de pretentios si cat rezista, dar daca stau si ma gandesc si noi am avut combinatii de flori in aranjamentele de la nunta printre care si lalele albe care sunt foarte pretentioare , dar au rezistat foarte bine ;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Feb 2008, 20:42 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
imi plac foarte foarte mult lalelele albe...prima oara am vazut in strainatate si m-a marcat momentul...
dar cred ca sunt extrem de pretentioase, chiar daca acums e folosesc substante de freshment pt flori -scuze dar nu stiu cum sa le numesc, substante din acelea de fac florile sa reziste mai mult!

Cristina, cu mine vroiai poza?:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România