Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 03:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 01 Iun 2007, 21:11 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Problema mea este ca nu ajung in Romania decat la 1 august. Si de cateva luni tot caut modele de buchete si lumanri din cale, ma fascineaza aceasta floare. N-as vrea sa ma trezesc atunci ca imi zice ca nu se poate din cale. Am incercat si la furnizorii de pe acest site, dar nimeni nu mi-a raspuns. Asa ca sunt in ceata...si nici macar nu vad cala de la capatul tunelului... Va pup:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 02 Iun 2007, 20:36 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Citat:
Tu faci nunta in Buzau?

Daca da, vorbeste cu cineva de acolo in care ai incredere sa se duca si sa intrebe la florarie. Poate se importa cale in august.

Daca faci in Bucuresti vorbim pe PM.

Da , in Buzau. Si nu am pe nimeni ca sa se intereseze. Daca ar putea sa-mi procure un nr de telefon de la floraria respectiva, arfi minunat. Am inteles din discutiile fetelor ca doamna de la floraria Casei Casatoriilor ar fi cea mai indicata. De unde s-o iau eu?
Multumesc frumos si toate cele bune! %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 07 Iun 2007, 20:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Da , in Buzau. Si nu am pe nimeni ca sa se intereseze. Daca ar putea sa-mi procure un nr de telefon de la floraria respectiva, arfi minunat. Am inteles din discutiile fetelor ca doamna de la floraria Casei Casatoriilor ar fi cea mai indicata. De unde s-o iau eu?
Multumesc frumos si toate cele bune! %%-

Buna Carmen, hai ca eu ajung mai des pe acasa (in Buzau)si o sa incerc sa ajung pana la doamna de la casa casatoriilor, o pot intreba de cale si sa ii cer si un nr de telefon si te anunt imediat ce am rezolvat problema! Te pupic :*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 08 Iun 2007, 02:34 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Multumesc frumos! Se pare ca voi ajunge in tara prin 15 iulie. Sper sa am timp suficient pentru pregatiri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 08 Iun 2007, 14:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Multumesc frumos! Se pare ca voi ajunge in tara prin 15 iulie. Sper sa am timp suficient pentru pregatiri.


Ai mai bine de o luna, eu zic ca este suficient timp! Ce ai mai reusit sa faci asa de la distanta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 14 Iun 2007, 17:33 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
naturaleeeee....crini si gladiole peste tot...:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 06 Iul 2007, 01:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
mie nu imi plac florile artificiale, nu le gasesc rostul lor din moment ce exista flori naturale din natura...in plus sunt atat de multe, si chiar daca sa spunem ca sunt scumpe si nu ajung banii si florile de camp sau margaretele sunt mult mai frumoase...

la o nunta la care am fost toata sala a fost impodobita cu margarete si buchetul miresei la fel, sincer fetelor a aratat superb, sau cel putin mie mi-a placut.

flori artificiale :wokno:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 09 Sep 2007, 14:08 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
[florile naturale sunt mult mai frumoase......pe cand cele artificiale parka sunt fara viata:blink:......prefer sa dau mai mult si sa am naturale decat sa vad in fata ochilor artificial....:pnu m-am hotarat ce va avea fiecare in piept dar vreau sa fie ceva original ( in special la mire);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 23 Oct 2007, 19:41 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Si eu sunt pentru florile naturale. Nici nu vreau altceva ca decor in sala, in afara de husele pt scaune si aranjametele florale. Cu flori, verdeata, lumanri si acum am vazut ca sunt niste aranjamente frumoase si cu fructe. M-a tentat unul care avea pe langa flori si verdeata, o jumatate de portocala. cred ca emana si un miros f frumos. Si as mai vrea ceva... as vrea sa le fac eu. Am o colega de serviciu care si-a facut ea aranjamentele pt nunta (desigur cu ajutoare) si au iesit bestiale. Din flori de gradina: crizanteme si tot felul de flori de toamna.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 23 Oct 2007, 20:53 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si eu sunt pentru florile naturale. Nici nu vreau altceva ca decor in sala, in afara de husele pt scaune si aranjametele florale. Cu flori, verdeata, lumanri si acum am vazut ca sunt niste aranjamente frumoase si cu fructe. M-a tentat unul care avea pe langa flori si verdeata, o jumatate de portocala. cred ca emana si un miros f frumos. Si as mai vrea ceva... as vrea sa le fac eu. Am o colega de serviciu care si-a facut ea aranjamentele pt nunta (desigur cu ajutoare) si au iesit bestiale. Din flori de gradina: crizanteme si tot felul de flori de toamna.



noi am avut flori naturale atat in sala cat si la intrarea in restaurant. cocardele au fost artificiale pt invitati, dar si mire, parinti, nasi pt ca nu ne-au placut la restul nuntilor la care am fost si am vazut cum erau ofilite florile in piept.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:12 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


noi am avut flori naturale atat in sala cat si la intrarea in restaurant. cocardele au fost artificiale pt invitati, dar si mire, parinti, nasi pt ca nu ne-au placut la restul nuntilor la care am fost si am vazut cum erau ofilite florile in piept.:(

Pro flori naturale! florile pe post de cocarde se trateaza! daca floraria in cauza se respecta, nu risti sa te trezesti cu flori ofilite! nu agreez florile artificiale, asta nu inseamna ca ii dezaprob pe cei care le folosesc! Totusi la nunta...fara flori artificiale, aranjamente cu baloane, papusi pe masina!:-*:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Pro flori naturale! florile pe post de cocarde se trateaza! daca floraria in cauza se respecta, nu risti sa te trezesti cu flori ofilite! nu agreez florile artificiale, asta nu inseamna ca ii dezaprob pe cei care le folosesc! Totusi la nunta...fara flori artificiale, aranjamente cu baloane, papusi pe masina!:-*:flower:



sincer nu stiu la ce florarii au fost facute, dar avand in vedere ca la toate nuntile am vazut astfel de pr (nunti in judete diferite)am preferat sa nu risc si sa il vad pe mirele meu cu un trandafir pleostit si eventual si plecat in piept. si eu am vrut flori naturale, dar cand am vazut cat de mult rezista am renuntat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:33 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


sincer nu stiu la ce florarii au fost facute, dar avand in vedere ca la toate nuntile am vazut astfel de pr (nunti in judete diferite)am preferat sa nu risc si sa il vad pe mirele meu cu un trandafir pleostit si eventual si plecat in piept. si eu am vrut flori naturale, dar cand am vazut cat de mult rezista am renuntat.

Nu te contrazic! noi am avut nunta in octombrie - dar un octombrie total diferit de cel pe care il traversam! - nu am avut problema cu ofilitul florilor! ce stiu e ca florile de pus in piept - orhideele in special, se pun intr-un mic tub care are un lichid ce tine florile proaspete, si aranjamentul e asa aranjat sa nu se vada! nu te gandi la ceva voluminos! am o amica florareasa, de la ea stiu! dar se poate sa ma insel!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: flori naturale sau artificiale?
MesajScris: 24 Oct 2007, 01:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Nu te contrazic! noi am avut nunta in octombrie - dar un octombrie total diferit de cel pe care il traversam! - nu am avut problema cu ofilitul florilor! ce stiu e ca florile de pus in piept - orhideele in special, se pun intr-un mic tub care are un lichid ce tine florile proaspete, si aranjamentul e asa aranjat sa nu se vada! nu te gandi la ceva voluminos! am o amica florareasa, de la ea stiu! dar se poate sa ma insel!


nu te inseli...si ale noastre au fost facute la cluj si tot asa au avut un tub mititel cu apa si au stat fresh toata dupa-masa si toata noaptea...inca si a doua zi dupa-masa mai era fresh floarea lui Adi!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România