Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 21 Apr 2008, 19:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

din punctul de vedere al rochiei mi-am revenit - imi place a mea, imi place cum arata ea pe mine si eu in ea.
aha..o gasisem.e draguta,si daca tie iti place,nu vad care era problema.oricum cu machiajul,coafura,o sa fie si mai si!:ndance:ne pui si poze de la nunta sa vezi ce isi schimba fetele parerea:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 15 Mai 2008, 05:15 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Oare v-am spus ca pe Cristina a plimbat-o prin oras o limuzina Alba (am apucat si eu de la biserica putin). Era super tare cum lumea se uita dupa noi in oras:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 27 Noi 2008, 16:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Oare v-am spus ca pe Cristina a plimbat-o prin oras o limuzina Alba (am apucat si eu de la biserica putin). Era super tare cum lumea se uita dupa noi in oras:njump:

Si eu am vrut limuzina la inceput dar m-am razgandit...costa prea mult pentru o satisfactie prea putina.Oricum un buchet de flori cu ventuza si tull fac orice masina frumoasa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 27 Noi 2008, 19:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Si eu am vrut limuzina la inceput dar m-am razgandit...costa prea mult pentru o satisfactie prea putina.Oricum un buchet de flori cu ventuza si tull fac orice masina frumoasa...


eu chiar mi-am dorit.Si nu e neaparat satisfactie, dar sunt multe lucruri pentru care daca ar fii sa repet experienta, as alege din nou limuzina.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 28 Noi 2008, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

eu chiar mi-am dorit.Si nu e neaparat satisfactie, dar sunt multe lucruri pentru care daca ar fii sa repet experienta, as alege din nou limuzina.

Cum am spus mi-ar fi placut cu limuzina dar este prea costisitoare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 03 Feb 2009, 00:50 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2009, 19:31
Mesaje: 15
Citat:
Cum am spus mi-ar fi placut cu limuzina dar este prea costisitoare...
asa e.. limuzinele in Iasi sunt costisitoare..ca peste tot de altfel.. am fost la o nunta la care mirii au avut caleasca ... frumos, mi-a placut... eu una as inchiria o masina de lux... de la rent a car ... pe care s`o am la dispozitie 2 zile .. pentru ca sigur voi avea nevoie de masina... ca`i umblatura...ultimele cumparaturi..saloane de cosmetica ..etc ... si apoi cununia civila ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 03 Feb 2009, 01:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
asa e.. limuzinele in Iasi sunt costisitoare..ca peste tot de altfel.. am fost la o nunta la care mirii au avut caleasca ... frumos, mi-a placut... eu una as inchiria o masina de lux... de la rent a car ... pe care s`o am la dispozitie 2 zile .. pentru ca sigur voi avea nevoie de masina... ca`i umblatura...ultimele cumparaturi..saloane de cosmetica ..etc ... si apoi cununia civila ...

tu iti inchiriezi limuzina 2 zile si ti se pare mai ieftin decat daca ai inchiria o limuzina 5 ore in ziua nuntii? si ca sa te duci la coafor, cumparaturi, etc nu ai pe cineva apropiat cu masina?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 05 Feb 2009, 15:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
tu iti inchiriezi limuzina 2 zile si ti se pare mai ieftin decat daca ai inchiria o limuzina 5 ore in ziua nuntii? si ca sa te duci la coafor, cumparaturi, etc nu ai pe cineva apropiat cu masina?

bine ca are toata luema in familie masina ca altfel cred ca innebuneam....totusi daca aveti o masina frumoasa , voi sau cineva din familie , sau nasii...mergeti cu acea masina...aranjata cu tull si un buchet de flori va arata special.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 05 Feb 2009, 17:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
tu iti inchiriezi limuzina 2 zile si ti se pare mai ieftin decat daca ai inchiria o limuzina 5 ore in ziua nuntii? si ca sa te duci la coafor, cumparaturi, etc nu ai pe cineva apropiat cu masina?


era vb despre o masina de la rent a car nu de limuzina.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 05 Feb 2009, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

era vb despre o masina de la rent a car nu de limuzina.


oricum ar fi. o masina de lux de la rent a car inchiriata 2 zile ar fi mai ieftina decat o limuzina inchiriata 5 ore?
si acum fara nici o suparare, mi se pare usor exagerat sa inchiriez masina de lux ca sa ma duca printre altele la coafor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 05 Feb 2009, 18:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

oricum ar fi. o masina de lux de la rent a car inchiriata 2 zile ar fi mai ieftina decat o limuzina inchiriata 5 ore?
si acum fara nici o suparare, mi se pare usor exagerat sa inchiriez masina de lux ca sa ma duca printre altele la coafor.
eu nu am apelat niciodata la Rent a car.nu a fost neaparata nevoie si mi se pare cam scump.in zilele dinaintea nuntii cand nu m-a putut duce nici iubi nici vreun prieten,am folosit taxiul:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 07 Feb 2009, 12:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
eu nu am apelat niciodata la Rent a car.nu a fost neaparata nevoie si mi se pare cam scump.in zilele dinaintea nuntii cand nu m-a putut duce nici iubi nici vreun prieten,am folosit taxiul:p

eeee daca nu are cine sa ma duca unde am nevoie inainte de nunta pana la urma ma urc eu in masina si ma duc singurik....asta si pt cele care au carnet ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 17 Feb 2009, 12:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

oricum ar fi. o masina de lux de la rent a car inchiriata 2 zile ar fi mai ieftina decat o limuzina inchiriata 5 ore?
si acum fara nici o suparare, mi se pare usor exagerat sa inchiriez masina de lux ca sa ma duca printre altele la coafor.


pai la rent a car din cate stiu este 30-40 eur/zi inchirierea.si 5 ore de inchiriere limuzina pe mine m-a costat acum 2 ani 400 eur.
In concluzie...cred ca este mai ieftin.:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 17 Feb 2009, 12:32 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:

pai la rent a car din cate stiu este 30-40 eur/zi inchirierea.si 5 ore de inchiriere limuzina pe mine m-a costat acum 2 ani 400 eur.
In concluzie...cred ca este mai ieftin.:hug:

http://www.auto-sale.ro/listing_details ... _318i.html Dar de asta ce ziceti? Asta este masinuta noastra deocamdata, si ne gandeam ca cel putin dupa ce plecam de la biserica spre restaurant o putem folosi, decapotata...Ne gandim! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 17 Feb 2009, 18:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

pai la rent a car din cate stiu este 30-40 eur/zi inchirierea.si 5 ore de inchiriere limuzina pe mine m-a costat acum 2 ani 400 eur.
In concluzie...cred ca este mai ieftin.:hug:


asa o fi nu neg, dar cred ca o masina pt. nunta, mai frumusica e mai mult decat 40 de euro.
nu sunt adepta neaparat a nuntilor foarte scumpe dar totusi daca tot inchiriezi masina inainte de nunta...mai bine dai putin mai mult in plus si iti iei limuzina..
ca sa nu mai vb ca nu va sta tata sau vreun prieten apropiat sa faca pe soferul...asta o poate face si cu masina proprie, care, sunt convinsa, ca in zilele noastre exista.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 18 Feb 2009, 18:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

asa o fi nu neg, dar cred ca o masina pt. nunta, mai frumusica e mai mult decat 40 de euro.
nu sunt adepta neaparat a nuntilor foarte scumpe dar totusi daca tot inchiriezi masina inainte de nunta...mai bine dai putin mai mult in plus si iti iei limuzina..
ca sa nu mai vb ca nu va sta tata sau vreun prieten apropiat sa faca pe soferul...asta o poate face si cu masina proprie, care, sunt convinsa, ca in zilele noastre exista.

mda eu sper sa faca tata cadou cu limuzina....un prieten de familie i-a dat de gandit lui tata cand i-a zis ca el a facut cadou masina cu care sa fie condusa mireasa....poate poate cine stie ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 19 Feb 2009, 17:01 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

asa o fi nu neg, dar cred ca o masina pt. nunta, mai frumusica e mai mult decat 40 de euro.
nu sunt adepta neaparat a nuntilor foarte scumpe dar totusi daca tot inchiriezi masina inainte de nunta...mai bine dai putin mai mult in plus si iti iei limuzina..
ca sa nu mai vb ca nu va sta tata sau vreun prieten apropiat sa faca pe soferul...asta o poate face si cu masina proprie, care, sunt convinsa, ca in zilele noastre exista.



asa este, anul trecut am inchiriat o masina la 30 E ....foarte nasola, era ceva toyota micuta dar am zis sa nu stricam multi bani, am avut o urgenta si masina era in service...am mai scris undeva :) nu va mai zic ca ma durea fundul de la buretele ala tare din tapiterie...

o masina frumoasa costa cam 150 E pe zi...tin minte ca atunci era un Ford Focus combi la 70 E ....ca sa iti iei totusi un A4 sau o Skoda Octavia...masini care arata mai ok...costa :P

dar oricum...decat sa dai 500 E pentru 5 ore...mai bine dai 300 E pentru 2 zile...in caz ca ai nevoie si pentru altceva de masina.

Eu sincer tot la limuzina raman, nu am nevoie de o masina pentru altceva...sunt destule la mine in familie :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 19 Feb 2009, 20:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


asa este, anul trecut am inchiriat o masina la 30 E ....foarte nasola, era ceva toyota micuta dar am zis sa nu stricam multi bani, am avut o urgenta si masina era in service...am mai scris undeva :) nu va mai zic ca ma durea fundul de la buretele ala tare din tapiterie...

o masina frumoasa costa cam 150 E pe zi...tin minte ca atunci era un Ford Focus combi la 70 E ....ca sa iti iei totusi un A4 sau o Skoda Octavia...masini care arata mai ok...costa :P

dar oricum...decat sa dai 500 E pentru 5 ore...mai bine dai 300 E pentru 2 zile...in caz ca ai nevoie si pentru altceva de masina.

Eu sincer tot la limuzina raman, nu am nevoie de o masina pentru altceva...sunt destule la mine in familie :)


hmm....ce prost informata sunt:)Nu credeam ca sunt asa de scumpe...:o:o

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 19 Feb 2009, 21:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

hmm....ce prost informata sunt:)Nu credeam ca sunt asa de scumpe...:o:o


laura mie mi-a placut masina finilor. a fost cadou din partea voastra? te intreb, pt ca, am auzit ca se mai face chestia asta, nasii sa faca cadou finilor transportul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina miresei
MesajScris: 20 Feb 2009, 03:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

hmm....ce prost informata sunt:)Nu credeam ca sunt asa de scumpe...:o:o



Anul trecut in vara cand am fost in Germania de la aeroport am inchiriat o masina...cea mai ieftina masina era un Nissan Micra cu motor de 1.2...foarte micuta masina daca o stiti...asemanatoare cu cea inchiriata la noi in tara...doar ca acolo pretul era de 90 E pe zi...cand am auzit m-am gandit...ce scumpa e :) dar la ce salarii au ei nu mai spui ca e scumpa...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România