Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 07 Feb 2008, 10:05 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
daca tot iti doresti poti sa iti inchiriezi una cand o sa ai bebe la cumetrie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 07 Feb 2008, 13:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
daca tot iti doresti poti sa iti inchiriezi una cand o sa ai bebe la cumetrie

Da chiar o sa iau in vedere lucrul acesta:ok:...mai mult ca sigur ca o sa se intample:lol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 07 Feb 2008, 15:16 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
asa ca faceti copilul mai repede


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 07 Feb 2008, 15:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
asa ca faceti copilul mai repede

Asa vrea si sotul meu, cat mai repede...dar eu vreau sa mai astept putin, dar nu foarte mult...cred ca mi-e putin frica :ermm:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 08 Feb 2008, 03:15 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Asa vrea si sotul meu, cat mai repede...dar eu vreau sa mai astept putin, dar nu foarte mult...cred ca mi-e putin frica :ermm:


pai lui nu ii este greu sa si-l doreasca mai repede:nlol::nlol::nlol: am un coleg de servici e cle mai fericit ca va deveni tatic dar de cate ori il intreb cum le merge lui ii e din ce in ce mai greu cu greturile si poftele mamicii:nlol::nlol::nlol:si cand te gandesti la saraca mamica...

e foarte interesant...ina dolescenta cand faceam planurile si visele de viitor parea totul atat de clar la 24 de ani ma marit la 25 bebe1 la 27 bebe2...acum la 26 vine nunta, bebe1 si 2 se amana cu vreo 2 ani dupa nunta:nlol:cel putin in stadiu de proiect:nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

pai lui nu ii este greu sa si-l doreasca mai repede:nlol::nlol::nlol: am un coleg de servici e cle mai fericit ca va deveni tatic dar de cate ori il intreb cum le merge lui ii e din ce in ce mai greu cu greturile si poftele mamicii:nlol::nlol::nlol:si cand te gandesti la saraca mamica...

e foarte interesant...ina dolescenta cand faceam planurile si visele de viitor parea totul atat de clar la 24 de ani ma marit la 25 bebe1 la 27 bebe2...acum la 26 vine nunta, bebe1 si 2 se amana cu vreo 2 ani dupa nunta:nlol:cel putin in stadiu de proiect:nlol::nlol::nlol:

Daaaa...ei sunt foarte curajosi tot timpul, ei fac , ei dreg:mellow::mellow::mellow: ...si tot ei sunt cei care se plang in cele din urma

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:48 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Daaaa...ei sunt foarte curajosi tot timpul, ei fac , ei dreg:mellow::mellow::mellow: ...si tot ei sunt cei care se plang in cele din urma


e foarte simplu pentru ei sa se gandeasca sa faca un bebe - ca doar nu ei se fac mari mari, nu ei nasc, nu ei lipsesc de la servici...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

e foarte simplu pentru ei sa se gandeasca sa faca un bebe - ca doar nu ei se fac mari mari, nu ei nasc, nu ei lipsesc de la servici...

Chiar ma amuzau niste prieteni care au o fetita de 3 luni...el spunea ca se apuca sa-l faca pe al doilea sa creasca impreuna, dar ea i-a raspuns- o sa-l facem pe al doilea daca o sa-l porti tu noua luni in burta:nlol::nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 09 Feb 2008, 14:32 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Chiar ma amuzau niste prieteni care au o fetita de 3 luni...el spunea ca se apuca sa-l faca pe al doilea sa creasca impreuna, dar ea i-a raspuns- o sa-l facem pe al doilea daca o sa-l porti tu noua luni in burta:nlol::nlol:


CORECT!!!!:nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 28 Mar 2008, 19:58 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
inteleg ca nimeni nu isi doreste cascada de cioco la nunta??? offf, vreau si eu pret:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 30 Mar 2008, 02:21 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
fetele noua ni s-a cam pus pata de doua zile pe fantanica:nblink:am vorbit si cu cei care se ocupa de sala, poate achizitioneaza una...am gasit niste preturi pe net -nu mi se pareau exagerat de scumpe, din contra, la o singura nunta si te scoti:~*intr-adevar mai costa fructe si plus de servetele:nwink:dar in rest...
as fi ins chimb curioasa daca mai stie cineva cam cat e pretul de inchiriat, daca ati avut careva la nunta...sincer, as prefera decat marturii, mai bine fantana...e un alt efect...
dar ma intreb pe de alta parte...cioco din plin si dup-aia vine si tortul
:blink:nu e prea mult?:drool:cand ajung la tort nu el mai trebe nika:nlol:

dar sa revin la intrebare, daca ati avut careva cumva pe la voi pe la nunti sau ati planificat deja pt. nunta care va sa vie, imi ziceti si mie un pret sa stiu cam al ce sa ma astept...


Noi am avut la nunta fantana de ciocolata, ideea mea a fost sa servim bufet de fructe si sa asezam si fantana, copilasii nu mai plecau de langa ciocolata :) am upload-at o poza cu ea la 'Decoratiuni' dar inca nu au aprobat-o.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 30 Mar 2008, 02:32 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
inteleg ca nimeni nu isi doreste cascada de cioco la nunta??? offf, vreau si eu pret:((


Inchiriatul ne-a costat 300 Ron(ciocolata inclusa) mai bine o cumparam...dar daca o cumparam ma' tenta' :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 31 Mar 2008, 11:14 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Inchiriatul ne-a costat 300 Ron(ciocolata inclusa) mai bine o cumparam...dar daca o cumparam ma' tenta' :ndance:

pai cam asa e de cumparat, poate putintel mai mult. si fructele cat au mai costat peste? plus cioco? vi-au asigurat si eprsonal care sa serveasca sau cum?

eu am vb cu fatuca care se ocupa de sala si a zis ca vb sapt asta cu cineva care ofera spre inchiriere si sa vedem. dar cei ce inchiriaza vin cu totul si fructe si tot. de asemenea, pretul ar fi la cap de invitat:ok:astept cu nerabdare. dar am o speranta vazand pretul ce mi-l scri tuO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:02 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
pai cam asa e de cumparat, poate putintel mai mult. si fructele cat au mai costat peste? plus cioco? vi-au asigurat si eprsonal care sa serveasca sau cum?

eu am vb cu fatuca care se ocupa de sala si a zis ca vb sapt asta cu cineva care ofera spre inchiriere si sa vedem. dar cei ce inchiriaza vin cu totul si fructe si tot. de asemenea, pretul ar fi la cap de invitat:ok:astept cu nerabdare. dar am o speranta vazand pretul ce mi-l scri tuO:)


Ciocolata a fost inclusa in pretul inchirierii, extra au fost cele 30 de kg de fructe( aprox 400 ron). Bufetul de fructe a fost aranjat inainte iar cu ajutorul betisoarelor de frigarui oaspetii au servit fructele taiate cubulete(unele) dupa ce le-au 'scaldat' in ciocolata.
Asta a fost bufetul meu :
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:27 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
deci aprox 700? la cati invitati? mi se pare chilipir!!!

ce bine arata si ce multe feluri!!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:31 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
deci aprox 700? la cati invitati? mi se pare chilipir!!!

ce bine arata si ce multe feluri!!!!!


exact 700! la 90 de invitati!
pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:49 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
SUPEEEERB!!!!
nu mi trimiti si mie?O:)uau ce oferta...felicitari pt ca i-ai gasit!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:58 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
SUPEEEERB!!!!
nu mi trimiti si mie?O:)uau ce oferta...felicitari pt ca i-ai gasit!!!


ti-am raspuns pe privat :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 31 Mar 2008, 19:27 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
ti-am raspuns pe privat :ndance:


multzuuuu...
tu scumpa, da faceam calcule cu berbantul...noi speram sa ajungem la euro de invitat cu totul? acum imi dau seama ca la tine a fo aprox 2 asa-i? deci teoretic si la 1,5 am ajunge cam pe la 7 mil, nu?:unsure:
abia astept sa imi zica fatuca ce o aflat:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 16 Mai 2008, 17:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

multzuuuu...
tu scumpa, da faceam calcule cu berbantul...noi speram sa ajungem la euro de invitat cu totul? acum imi dau seama ca la tine a fo aprox 2 asa-i? deci teoretic si la 1,5 am ajunge cam pe la 7 mil, nu?:unsure:
abia astept sa imi zica fatuca ce o aflat:lol:


Cum a ramas cu fantana? Iti iei pana la urma? Ce oferte ai primit? Am trimis si eu mesaje private la furnizori (acum vreo ora :~*) si deja nu mai am rabdare...

P.S. Doamne, cate sunt de rezolvat...(X)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România