Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 04:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 11:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

daca vrei sa ti le aranjezi singura iti sugerez sa folosesti florile primite la cununie... daca spui ca ai ajutoare, poti face aranjamente foarte frumoase - iti acorzi o jumatate de ora dupa cununie si te duci la local si faci aranjamentul

da...ca altceva mai bun nu ai de facut in ziua cand esti mireasa.plus ca florile de la cununie sunt de multe feluri, marimi....si arata ca naiba pe mese pt ca sunt foarte diferite.si va fii un fiasco in sala.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 11:38 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
intr-un final vad ca mai este si cineva de parere cu mine ca florile de la cununia civila nu trebuiesc folosite pt ornarea sali.
ma simt asa de bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 11:59 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
intr-un final vad ca mai este si cineva de parere cu mine ca florile de la cununia civila nu trebuiesc folosite pt ornarea sali.
ma simt asa de bine.


eu nu stiu ce sa fac, ma gandeam sa nu mai pun flori pe masa la invitati, oare nu vor fi foarte incarcate mesele?!
sa folosesc flori doar pentru masa principala

voi ce ma sfatuiti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 12:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu nu stiu ce sa fac, ma gandeam sa nu mai pun flori pe masa la invitati, oare nu vor fi foarte incarcate mesele?!
sa folosesc flori doar pentru masa principala

voi ce ma sfatuiti


si ce sa pui pe mese?cati invitati sunt la o masa?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 12:15 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:

si ce sa pui pe mese?cati invitati sunt la o masa?


o sa fie mese de 8 pers, 12 pers si acteva de 4 pers

mi-ar placea ceva de genu;l asta: lumanarica cu niste trandafiri
http://www.enunta.ro/sfaturi.html


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 12:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

o sa fie mese de 8 pers, 12 pers si acteva de 4 pers

mi-ar placea ceva de genu;l asta: lumanarica cu niste trandafiri
http://www.enunta.ro/sfaturi.html


pai arata foarte bine

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 12:31 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:

pai arata foarte bine


:) multumesc mult
cred ca o sa merg pe ideea asta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 12:44 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu am fost la o nunta care nu avea flori pe mese, doar niste lumanarele inalte, si dadeau foarte bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 12:47 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
eu vreau sa pun cristale pe mese si boluri cu lumanari parfurmate, cum vi se pare idee?
o sa am totusi ceva flori la masa mea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Mai 2008, 15:36 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:
eu vreau sa pun cristale pe mese si boluri cu lumanari parfurmate, cum vi se pare idee?
o sa am totusi ceva flori la masa mea




super tare eu am fost la o nunta avea ca niste vaze mai mari in care erau trandafiri in apa si deasupra o lumanare mi-a placut f mult si mi se pare o chestie eleganta nu era nici prea incarcata masa totusi cred ca o sa folosesc si florile primite la cununia civila..inca nu m-am decis si mai am asa putin timp am fost si am vazut sala aranjata arata destul de bine totusi mie mi sa parut destul d simpla desi era f eleganta eu as mai adauga flori ca nu erau deloc(?):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 23 Mai 2008, 00:26 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
eu am vazut la o nunta florile aranjate pe un suport inalt si erau pe fiecare masa.se vedea f frumos si nici nu ocupau mult loc pe masa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 23 Mai 2008, 13:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
cred ca o sa folosesc si florile primite la cununia civila..inca nu m-am decis


Eu nu sunt pentru ideea asta... Nu primesti flori numai de un singur fel sau de o singura culoare la cununia civila. Si e mai greu pentru florist sa creeze o unitate folosind flori de "n" feluri... Iar daca nici nu ai cununia civila in aceeasi zi cu ceremonia religioasa, vei avea flori mai vechi si mai noi in aranjamente, ceea ce iarasi, poate da rau... Eu asa cred...O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 23 Mai 2008, 16:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Eu nu sunt pentru ideea asta... Nu primesti flori numai de un singur fel sau de o singura culoare la cununia civila. Si e mai greu pentru florist sa creeze o unitate folosind flori de "n" feluri... Iar daca nici nu ai cununia civila in aceeasi zi cu ceremonia religioasa, vei avea flori mai vechi si mai noi in aranjamente, ceea ce iarasi, poate da rau... Eu asa cred...O:)


si eu sunt de aceiasi parere cu cora..si daca nu e cununia in aceiasi zi, florile se ofilesc...poate si miros..eu voi avea nunta in iulie, la final..deci caldura mare mon cher. cum sa iau florile dintr-un loc sa le pun pe mesele restaurantului la 2-3 zile dupa? acu..nici sa dau 800 de euro (sau, am mai cerut o oferta si un aranjament pt o masa - bol patrat cu hortensii in el - si pretul pe care mi l-au dat este de 1 milion si ceva..pai...or fi aurite hortensiile sau cum?)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 23 Mai 2008, 16:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
si ca sa raspund la o intrebare mai veche de-a Laurei, vom avea sa zicem in jur de 150 de invitati. mese de cate 10, 8 sau 6 persoane; ne-am gandit ca si mese cu mai putine persoane sunt la mare cautare, ca sa nu inghesuim lumea de tot.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 16 Iun 2008, 17:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
vreau si eu niste petale artificale de flori.am gasit pe un site si costa 8,93 ron dar nu scrie nimic de cantitate.voi stiti ceva?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 16 Iun 2008, 21:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
vreau si eu niste petale artificale de flori.am gasit pe un site si costa 8,93 ron dar nu scrie nimic de cantitate.voi stiti ceva?


Am vazut si eu petale artificiale de trandafir la BricoStore. Nu mai tin minte exact, dar parca o cutie era in jur de 100 de mii de lei vechi. Nu stiu cate grame avea, dar avea cam 20 cm inaltimesi 15 cm la baza... Stiu ca am apreciat ca ar ajunge pentru aruncatul petalelor de la intrarea in biserica pana in fata, daca nu e prea risipitoare fetita care le arunca... :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 16 Iun 2008, 23:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Am vazut si eu petale artificiale de trandafir la BricoStore. Nu mai tin minte exact, dar parca o cutie era in jur de 100 de mii de lei vechi. Nu stiu cate grame avea, dar avea cam 20 cm inaltimesi 15 cm la baza... Stiu ca am apreciat ca ar ajunge pentru aruncatul petalelor de la intrarea in biserica pana in fata, daca nu e prea risipitoare fetita care le arunca... :)
aha..am sa merg sa caut ca parca altfel e cand le vezi pe viu,nu pe site..mersic!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 09 Iul 2008, 14:26 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
eu vreau sa pun cristale pe mese si boluri cu lumanari parfurmate, cum vi se pare idee?
o sa am totusi ceva flori la masa mea


Eu imi fac singura boluri cu lumanari plutitoare si flori. Cumpar flori de la depozit, si petale din acelea de flori uscate prafumate. Si se coloreaza si apa putin si miroase si frumos. Arata si bine. Am incercat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 12 Iul 2008, 00:38 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Am vazut si eu petale artificiale de trandafir la BricoStore. Nu mai tin minte exact, dar parca o cutie era in jur de 100 de mii de lei vechi. Nu stiu cate grame avea, dar avea cam 20 cm inaltimesi 15 cm la baza... Stiu ca am apreciat ca ar ajunge pentru aruncatul petalelor de la intrarea in biserica pana in fata, daca nu e prea risipitoare fetita care le arunca... :)

Eu am primit niste petale artificiale de la o prietene care mi le-a trimis din America. Dar ma intrebam daca cei de la biserica nu vor avea obiectii la treaba cu imprastiatul petalelor, in sensul ca facem mizerie. Ati auzit sa nu dea voie pe undeva?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 14 Iul 2008, 14:47 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
o sa fie mese de 8 pers, 12 pers si acteva de 4 pers
mi-ar placea ceva de genu;l asta: lumanarica cu niste trandafiri
http://www.enunta.ro/sfaturi.html

Cora mie imi place mult ideea, asa ceva vom avea si noi cu diferenta ca nus tiu inca florile, vom vedea functie de scoruri


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România