Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 14 Apr 2009, 03:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Buchetelul o sa fie din crini albi, floarea miresei, lumanarile la fel, iar buchetul nasei din crini rosii. Voalul si eu il voi pune tot surorii mele, si pe urma il recuperez dupa, iar buchetul il voi lasa fetei care il prinde. Nu vreau sa fie suparare la nunta mea!


hmmmm....nu sunt prea multi crini?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 14 Apr 2009, 11:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
uf...nici buchetul nu vreau sa-l dau...e al meu!:D

poti sa m'ai faci inca un buchet pe care sa'l arunci daca nu vrei sa'l dai pe al tau...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 14 Apr 2009, 15:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
doamni nush cum am facut dar mai scrisesem inca un mesaj in afara de ala cu intyrebarea daca sunt rosii...si anume...ca vreau sa imi fac buchetul si aranjamente cu trandafiri si frezii...da mesajul nu il vad :D ciudat....



aham, acum am inteles...eu am vazut si frezii rosii...nu rosu ca si trandafirul, intre portocaliu si rosu dar foarte dragute :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 15 Apr 2009, 10:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:


aham, acum am inteles...eu am vazut si frezii rosii...nu rosu ca si trandafirul, intre portocaliu si rosu dar foarte dragute :P

aham.....caci ma gandeam sa pun trandafir albi cu frezii colorate asa.....sau daca nu voi fi multumita voi pune trandafiri rosii si mai multe frezii albe ca s se vada rosul doar ca o pata printre frezii...acum o sa mai vad....:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 15 Apr 2009, 17:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nu crezi ca sunt prea multi crinii?
mie imi plac foarte mult crinii dar nu pot sa-i tin in casa pt ca madoare capul ingrozitor si am si senzatii de grata de la miros. trebuie sa iei in calcul si aceasta problema pt ca atunci oameni o sa-ti stea mai mult pe afara pt a lua o gura de aer proaspat

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 17 Apr 2009, 12:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
nu crezi ca sunt prea multi crinii?
mie imi plac foarte mult crinii dar nu pot sa-i tin in casa pt ca madoare capul ingrozitor si am si senzatii de grata de la miros. trebuie sa iei in calcul si aceasta problema pt ca atunci oameni o sa-ti stea mai mult pe afara pt a lua o gura de aer proaspat


da, si crinii mai au un inconvenient: pateaza. trebuie sa ai mereu grija. mie imi plac eorm, sunt florile mele preferate (mai ales cei albi, de gradina care au si cel mai frumos si puternic miros). ma cheama si crina, si na, atunci se intelege ca-mi plac. dar mereu stiu ca trebuie sa ai grija ca pateaza tot in jur.nu mai zic daca e cineva alergic..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 25 Apr 2009, 02:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

referitor la lasat voalul si buchetul...voalul nu-l las nici eu(mai ales ca-l pun surorii mele si,na ea mi-l da sigur inapoi)!dar buchetul da!stiu cat de naspa m-am simtit eu dupa ce l-am prin si nici dupa 2min a venit mireasa sa mi-l ia!nu apucasem nici poza sa fac!:(


Nici eu nu voi lasa voalul,pana acum nu am mai auzit asa ceva.Cat despre buchet i-l voi lasa celei care il prinde,cred ca asa e frumos.Si eu am patit exact acelasi lucru,am prins buchetul la o nunta,doar ce il atinsesem ca in a 2a secunda mi la si luat domnisoara mireasa,eu una nu voi face asa ceva.Cine il prinde sa aiba parte de el si sa isi aminteasca cu placere de nunta noastra.:njump:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 25 Apr 2009, 07:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Nici eu nu voi lasa voalul,pana acum nu am mai auzit asa ceva.Cat despre buchet i-l voi lasa celei care il prinde,cred ca asa e frumos.Si eu am patit exact acelasi lucru,am prins buchetul la o nunta,doar ce il atinsesem ca in a 2a secunda mi la si luat domnisoara mireasa,eu una nu voi face asa ceva.Cine il prinde sa aiba parte de el si sa isi aminteasca cu placere de nunta noastra.:njump:


eu n-am aruncat buchetul ca nu m-am indurat sa ma despart de el :) si acum il mai am la soacra-mea acasa, sper :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 25 Apr 2009, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

eu n-am aruncat buchetul ca nu m-am indurat sa ma despart de el :) si acum il mai am la soacra-mea acasa, sper :))

eu l-am lasat la fata care la prins, iar mie mi-a ramas amintire cel de la cununia civila. voalul si eu l-am loat pt ca la noi asa se procedeaza dar nu m-ar fi deranjat sa-l las pt ca eu nu mai am nevoie de el

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 03 Iun 2010, 16:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
adinutap scrie:
Salutare tuturor.

Am nunta in August 2010 si pentru ca atat mie cat si iubitului ne place culoarea rosu vrem sa avem aranjamente florale rosii la mese si buchet de mireasa chiar rosu.
Acum ceva timp am primit buchete de flori din partea lui prin floraria de aici http://bit.ly/aWD2li si am vazut ca fac si flori pentru nunta, am gasit niste idei chiar ok, dar as vrea si alte pareri decat ale prietenelor mele....
Buchet: http://bit.ly/aW9Cyq si aranjament de masa: http://bit.ly/bJpY9Q (au o tematica mare pe rosu, nu sunt singura din cate se pare...http://bit.ly/d4ZCea)

In prmiul rand, amaryllis va place ca floare? Si apoui, ideile lor cum vi se par? Cu sala noastra s-ar potrivi bine, asta va pot confirma....



Bine ai venit la noi pe site!
Nu prea ai nimerit topicul unde sa scri aceste cuvinte dar cred ca fetele o sa-ti raspunda si aici.

Imi plac foarte mult buchetul si aranjamentul ales de tine, mi se par superbe si nu sunt deloc comune! Spor la pregatiri, sa aveti nunta visurilor voastre! :flowers:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 03 Iun 2010, 17:04 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
carlita scrie:


Bine ai venit la noi pe site!
Nu prea ai nimerit topicul unde sa scri aceste cuvinte dar cred ca fetele o sa-ti raspunda si aici.

Imi plac foarte mult buchetul si aranjamentul ales de tine, mi se par superbe si nu sunt deloc comune! Spor la pregatiri, sa aveti nunta visurilor voastre! :flowers:


Se poate muta? Unde recomanzi in caz ca da? Si daca tot suntem aici, stiti ceva de cei cu florile din postul meu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 03 Iun 2010, 17:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Da, sigur...se pot muta. O sa le mut putin mai tarziu la topicul viewtopic.php?f=83&t=64609 :)

Eu nu stiu nimic de ei, poate te pot ajuta alte fete.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 03 Iun 2010, 17:13 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
carlita scrie:
Da, sigur...se pot muta. O sa le mut putin mai tarziu la topicul viewtopic.php?f=83&t=64609 :)

Eu nu stiu nimic de ei, poate te pot ajuta alte fete.


OK, multumesc.
Da astept alte opinii, cel putin ce vad pe site la ei e ok, as vrea sa stiu si despre echipa, servicii etc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 19 Iul 2010, 03:52 
Nou Venit

Membru din: 19 Iul 2010, 06:16
Mesaje: 3
poate varia pretul intre 800-1000 euro, depinde si ce fel de flori iti alegi.
mie de exemplu imi placeau calele si chiar pana in ultimul moment eram hotarata pe cale.
problema a fost ca toata lumea imi spunea de cale ca sunt florile mortului.
Daca ar fi asa?.....atunci garoafa ce mai e? :blink:
am ales trandafirii in final pt cununie si bineinteles florile naturale si nu artificiale


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 19 Iul 2010, 08:21 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Alexa28 scrie:
poate varia pretul intre 800-1000 euro, depinde si ce fel de flori iti alegi.
mie de exemplu imi placeau calele si chiar pana in ultimul moment eram hotarata pe cale.
problema a fost ca toata lumea imi spunea de cale ca sunt florile mortului.
Daca ar fi asa?.....atunci garoafa ce mai e? :blink:
am ales trandafirii in final pt cununie si bineinteles florile naturale si nu artificiale



Dupa mine calele sunt cele mai elegante flori :) ...sunt preferatele mele, le ador!
Imi plac si garoafele, si gasesc super interesante globurile din garoafe :D...cred ca din alte flori nu ar arata atat de bine.

Flori de mort, pana la urma sunt toate daca se pune problema asa...pentru ca fiecare persoana duce ce flori doreste unui mort...am vazut coroane cu trandafiri, cu gherbere, cu dalii....eu flori de mort le numesc doar crizantamele, alea stiu ca se vand in prostie la iluminatie.
Pana si eu am dus crini la cimitir, inseamna ca e floare de mort? :D ...nu cred...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România