Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Limuzina
MesajScris: 18 Iul 2008, 22:02 
Nou Venit

Membru din: 18 Iul 2008, 21:44
Mesaje: 3
buna sunt incantata ca m-am inscris la ghidul miresei...:ndance:am nunta pe 13 sept 2008 ne gandeam sa inchiriem lumuzina ...stie cineva cu cat timp trebuie sa fac asta si dc se gasesc ceva mai iefin sub 100euro:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 20 Iul 2008, 02:23 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
buna sunt incantata ca m-am inscris la ghidul miresei...:ndance:am nunta pe 13 sept 2008 ne gandeam sa inchiriem lumuzina ...stie cineva cu cat timp trebuie sa fac asta si dc se gasesc ceva mai iefin sub 100euro:nbump:



referitor la pret cred ca depinde foarte mult si din ce oras esti....
dar mai putin de 100 E pe ora nu cred ca gasesti....mai mult da :P....cel putin pe site-urile pe care m-am uitat eu din orasul in care locuiesc nu gasesti mai ieftine.

cat despre timp....eu cred ca macar cu o jumatate de an inainte, sa fi sigura ca este a ta in ziua respectiva....deoarece sunt foarte multe nunti si multi opteaza pentru limuzina...decat sa ramai fara, mai bine cu mai mult timp inainte :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 21 Iul 2008, 03:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


referitor la pret cred ca depinde foarte mult si din ce oras esti....
dar mai putin de 100 E pe ora nu cred ca gasesti....mai mult da :P....cel putin pe site-urile pe care m-am uitat eu din orasul in care locuiesc nu gasesti mai ieftine.

cat despre timp....eu cred ca macar cu o jumatate de an inainte, sa fi sigura ca este a ta in ziua respectiva....deoarece sunt foarte multe nunti si multi opteaza pentru limuzina...decat sa ramai fara, mai bine cu mai mult timp inainte :P


noi am platit pe limuzina anul trecut, in tg-mures, 400 de eur.
Acum am inteles ca se inchiriaza cu 600 ur/5 ore.
Asa ca,ma indoiesc ca gasesti sub 100 de eur...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 21 Iul 2008, 13:40 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
buna sunt incantata ca m-am inscris la ghidul miresei...:ndance:am nunta pe 13 sept 2008 ne gandeam sa inchiriem lumuzina ...stie cineva cu cat timp trebuie sa fac asta si dc se gasesc ceva mai iefin sub 100euro:nbump:


Buna Mari,

Cred ca trebuie sa cauti deja ceva disponibil la firmele de inchirieri. Sunt multe nunti in perioada respectiva si cu siguranta si multe cereri. Am observat ca esti din Bucuresti si chiar nu cred ca vei gasi ceva sub 100 euro.

Succes....:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 28 Iul 2008, 16:46 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

noi am platit pe limuzina anul trecut, in tg-mures, 400 de eur.
Acum am inteles ca se inchiriaza cu 600 ur/5 ore.
Asa ca,ma indoiesc ca gasesti sub 100 de eur...

la noi in alba ne-a costat 1000 de lei

sub 100 de euro cred ca e imposibil


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 04 Aug 2008, 23:54 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Fetelor, merita limuzina? Ideea e super dar parca nu as da banii. Mai am aproape un an sa ma decid. La o sg nunta, din cate am fost, a fost si limuzina si ca invitat chiar nu m-a fascinat. Mi-a dat senzatia d "Noi avem cu c" din partea mirilor, desi saracutii chiar nu au fost fitzosi. Dar ideea sa am limuzina si restul descurcati-va cu taxi ... Ramane sa citesc parerile voastre ca sa pot sa ma hotarasc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 06 Aug 2008, 16:02 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Fetelor, merita limuzina? Ideea e super dar parca nu as da banii. Mai am aproape un an sa ma decid. La o sg nunta, din cate am fost, a fost si limuzina si ca invitat chiar nu m-a fascinat. Mi-a dat senzatia d "Noi avem cu c" din partea mirilor, desi saracutii chiar nu au fost fitzosi. Dar ideea sa am limuzina si restul descurcati-va cu taxi ... Ramane sa citesc parerile voastre ca sa pot sa ma hotarasc.


Merita tot ce iti doresti pentru nunta si iti permiti! Conteaza de asemenea si tematica nuntii: cum ar fi sa ai o rochie princess, eleganta, etc si sa te duci cu ....o masina foarte veche si uratica la biserica. Este prea mare contrastul si trebuie sa existe un echilibru in toate.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 07 Aug 2008, 21:13 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu cred ca merita o limuzina, desigur daca iti place si iti permiti...doar nu umbli in fiecare zi cu o limuzina....macar o data in viata sa fi fericita si sa ai tot ce iti doresti....

eu am fost de cand ma stiu la aproximativ 14/15 nunti....iar la ultimele nunti, in ultimii 2-3 ani nu au fost limuzine dar au fost masini elegante, decapotabile...bmw-uri si tot ce e mai nou pe piata...

cat despre taxi ce sa zic, fiecare vine cu ce isi permite daca nu are masina proprie sau pe cineva care sa ii duca la nunta cu o masina vi cu ce poti...

dar desi e foarte scumpa o limuzina pt o ora, de asemenea poti inchiria trasura....sau o masina straina frumoasa....

chiar ieri am inchiriat si noi o masina deoarece a noastra e in service :D probleme cu cutia de viteze, s-a rupt suportul....si a trebuit sa mergem undeva urgent si cum nu ne place sa cerem de la prieteni ca doar vorba aia "masina si femeia nu se imprumuta" am inchiriat o honda accord...o masina draguta pt o zi cu 65 E....normal ca nu se merita...dar chiar am avut nevoie....poti inchiria o masina pt. nunta si asa :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 07 Aug 2008, 21:13 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ce mult am scris :D

nu stiu daca ati inteles ceva :)))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 09 Aug 2008, 00:05 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
ce mult am scris :D

nu stiu daca ati inteles ceva :)))


am inteles c ai scris si e d tinut minte


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 11 Aug 2008, 15:05 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Nici eu nu am avut limuzina la nunta si nu pot spune ca am suferit din cauza aceasta. Banii pentru asa ceva erau, dar am preferat altceva. Sotul mi-a impartasit sentimentele si asta a fost.:kiss: Oricum cine isi doreste un lucru pentru nunta sa-l faca ca pe urma ramane cu regrete si e pacat. :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 12 Aug 2008, 02:10 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
Nici eu nu am avut limuzina la nunta si nu pot spune ca am suferit din cauza aceasta. Banii pentru asa ceva erau, dar am preferat altceva. Sotul mi-a impartasit sentimentele si asta a fost.:kiss: Oricum cine isi doreste un lucru pentru nunta sa-l faca ca pe urma ramane cu regrete si e pacat. :-*


Mai bine ramai cu regrete p c nu sti cum e, decat p banii p care i-ai dat p ceva c nu te-a multumit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 12 Aug 2008, 14:28 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:

Mai bine ramai cu regrete p c nu sti cum e, decat p banii p care i-ai dat p ceva c nu te-a multumit.


:nlol::nlol:Asa este, dar nu trebuie sa dezamagim miresicile care chiar isi doresc acest lucru la nunta si vor sa il aiba. Exista doar si firi romantice, nu?:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 13 Oct 2008, 23:49 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:

:nlol::nlol:Asa este, dar nu trebuie sa dezamagim miresicile care chiar isi doresc acest lucru la nunta si vor sa il aiba. Exista doar si firi romantice, nu?:lips:


E normal. Cine isi permite si isi doreste sa nu ezite, dar eu una nu pot sa ma bazez p bugetul meu pt a face o nunta asa cum imi doresc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 17 Oct 2008, 20:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

E normal. Cine isi permite si isi doreste sa nu ezite, dar eu una nu pot sa ma bazez p bugetul meu pt a face o nunta asa cum imi doresc.



mai..sincer nici eu :)) daca sau sa mai visez un pic....as vrea sa fie undeva intr-un spatiu verde...sa vina mirele calare pe un cal alb....si bla bla :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 16 Noi 2008, 12:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

E normal. Cine isi permite si isi doreste sa nu ezite, dar eu una nu pot sa ma bazez p bugetul meu pt a face o nunta asa cum imi doresc.

Sincer si spuneam ca vreau limuzica ...spuneam ca o data ma marit si merita banii , dar acuma m-am razgandit..am spus ca pt o ora sau cat o fi sa dau atatia bani nu cred ca prea merita...nasii nostri au masina foarte dragutza si cu un buchet de flori cu ventuza si tull sau voal zic ca va fi ceea ce mi-am dorit.eu nu am atat de mult de mers de la biserica la restaurant asa ca....o las balta cu limuzina.pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 18 Noi 2008, 23:59 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
Sincer si spuneam ca vreau limuzica ...spuneam ca o data ma marit si merita banii , dar acuma m-am razgandit..am spus ca pt o ora sau cat o fi sa dau atatia bani nu cred ca prea merita...nasii nostri au masina foarte dragutza si cu un buchet de flori cu ventuza si tull sau voal zic ca va fi ceea ce mi-am dorit.eu nu am atat de mult de mers de la biserica la restaurant asa ca....o las balta cu limuzina.pup


asa eram si eu acum cateva luni si la fel ca si tine m-am razgandit si prefer sa bag banii aia in altceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 19 Noi 2008, 12:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

asa eram si eu acum cateva luni si la fel ca si tine m-am razgandit si prefer sa bag banii aia in altceva.

Intr-adevar sunt alte lucruri mai importante decat masina cu care mergi...zic eu....la care poti oferi mai multa atentie..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 08 Dec 2008, 15:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Intr-adevar sunt alte lucruri mai importante decat masina cu care mergi...zic eu....la care poti oferi mai multa atentie..

si eu vroiam initial limuzina. dar in final am mers cu masina mea pe care am considerat ca nu are rost sa o stric cu aranjament de flori. nu a fost de bani dar am zis ca daca tot e masina vietii mele de ce sa nu merg cu ea in cea mai importanta zi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: limuzina
MesajScris: 08 Dec 2008, 15:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
si eu vroiam initial limuzina. dar in final am mers cu masina mea pe care am considerat ca nu are rost sa o stric cu aranjament de flori. nu a fost de bani dar am zis ca daca tot e masina vietii mele de ce sa nu merg cu ea in cea mai importanta zi


:nlol::nlol::love:hai ca asta ii tare....cum adica masina vietii tale?:nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România