Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sa ne murdarim cu frisca din tortul de la nunta?
MesajScris: 29 Ian 2009, 22:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
fetelor..am vazut cateva poze..unde mirii stateau foarte fericiti murdari de frisca...si alte creme din tortul miresei...doamne mie mi se pare penibil...serios...cum sa te murdaresti
asa?
vreau sa va zic ca am fost acum doi ani la o nunta...si mirii si nasii s-au luat practic la bataie cu frisca ...mai in gluma mai in serios...se murdarisera de nu li se mai vedeau
fetele...
mi s-a parut de prost gust.....
sper ca nu se mai practica chestia asta pe undeva...
eu o sa fac tortul cu martipan..asa ca...

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 29 Ian 2009, 23:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
fetelor..am vazut cateva poze..unde mirii stateau foarte fericiti murdari de frisca...si alte creme din tortul miresei...doamne mie mi se pare penibil...serios...cum sa te murdaresti
asa?
vreau sa va zic ca am fost acum doi ani la o nunta...si mirii si nasii s-au luat practic la bataie cu frisca ...mai in gluma mai in serios...se murdarisera de nu li se mai vedeau
fetele...
mi s-a parut de prost gust.....
sper ca nu se mai practica chestia asta pe undeva...
eu o sa fac tortul cu martipan..asa ca...


sunt de aceeasi parere.Nici mie nu imi place acest obicei.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 29 Ian 2009, 23:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
fetelor..am vazut cateva poze..unde mirii stateau foarte fericiti murdari de frisca...si alte creme din tortul miresei...doamne mie mi se pare penibil...serios...cum sa te murdaresti
asa?
vreau sa va zic ca am fost acum doi ani la o nunta...si mirii si nasii s-au luat practic la bataie cu frisca ...mai in gluma mai in serios...se murdarisera de nu li se mai vedeau
fetele...
mi s-a parut de prost gust.....
sper ca nu se mai practica chestia asta pe undeva...
eu o sa fac tortul cu martipan..asa ca...

da nici eu nu aprob obiceioul asta. unde mai pui ca mananci frisca de pe fata care e transppirata sau plina de praf. nu ami suntem dce 2 ani sa fie amuzant manjitul cu frisca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 00:28 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
da nici eu nu aprob obiceioul asta. unde mai pui ca mananci frisca de pe fata care e transppirata sau plina de praf. nu ami suntem dce 2 ani sa fie amuzant manjitul cu frisca.

Depinde de fiecare. La o nunta rafinata, a unor persoane elegante, cultivate, un astfel de gest ar fi penibil si chiar socant. Dar sunt unii carora li se pare "foarte tare frate!". Acum ramane ca fiecare sa faca dupa cum crede. La mine la nunta daca cineva ar fi avut vreo intentie sa faca asa ceva, si-ar fi luat cateva injuraturi. Dar stati ca mi-am amintit. Noi am avut tort imbracat in ciocolata. :tongue:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 01:23 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
nu e vorba de nunti rafinate sau nu ...treaba e ca la ora la care se aduce tortul la o nunta, indiferent de cat de rafinata e lumea , vinul sau ce bautura care da stari de euforie mai e pe mese e cam pe terminate ...si te trezesti cu vreun binevoitor care a degustat din toate ...ca sa nu zic ca s-a saturat de baut...si vrea sa iti faca vreo bucurie...si iti aranjeaza stratul de frisca peste fondul de ten si peste pudra. ...si il aranjeaza si pe mire...ca acum sunteti casatoriti si impartiti totul...eu una il fac cu martipan ca sa nu fie nimeni ispitit


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 03:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Bai fetelor ia mai coborati cu picioarele pe pamant si mai lasati figurile deoparte ca nu v-ar strica. Faptul ca te-a dat mirele cu frisca nu inseamna ca si-a bagat mana in tort pana la cot si a inceput se te manjeasca pana nu mai stii care e mireasa si care tortul. Important e la nunta ta sa te simt bine si nu cred ca o miresa care sa stresat toata noaptea, ca nu-i sta fondu de ten sau mai stiu eu ce freza s-au machiaj, sa simtit chiar asa de bine.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 12:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Bai fetelor ia mai coborati cu picioarele pe pamant si mai lasati figurile deoparte ca nu v-ar strica. Faptul ca te-a dat mirele cu frisca nu inseamna ca si-a bagat mana in tort pana la cot si a inceput se te manjeasca pana nu mai stii care e mireasa si care tortul. Important e la nunta ta sa te simt bine si nu cred ca o miresa care sa stresat toata noaptea, ca nu-i sta fondu de ten sau mai stiu eu ce freza s-au machiaj, sa simtit chiar asa de bine.

nu e vorba de figuri cum spui tu. eu una nu-i vad rostul nu mi se pare nici amuzant, nici igienic, nici nimic, ba din contra mi se pare usor infantil. poti sa te simti bine la nunta si in alte modatitati decat sa fii data cu frisca pt amuzamentul tau sau al nuntasilor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 15:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
Bai fetelor ia mai coborati cu picioarele pe pamant si mai lasati figurile deoparte ca nu v-ar strica. Faptul ca te-a dat mirele cu frisca nu inseamna ca si-a bagat mana in tort pana la cot si a inceput se te manjeasca pana nu mai stii care e mireasa si care tortul. Important e la nunta ta sa te simt bine si nu cred ca o miresa care sa stresat toata noaptea, ca nu-i sta fondu de ten sau mai stiu eu ce freza s-au machiaj, sa simtit chiar asa de bine.


nu inteleg unde e distractia la faza cu manjitul?sa nu-mi spui ca a fost singura distractie de la nunta ta?sau daca nu era faza cu frisca nu era distractie la voi la nunta?:wokno:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 16:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
Bai fetelor ia mai coborati cu picioarele pe pamant si mai lasati figurile deoparte ca nu v-ar strica. Faptul ca te-a dat mirele cu frisca nu inseamna ca si-a bagat mana in tort pana la cot si a inceput se te manjeasca pana nu mai stii care e mireasa si care tortul. Important e la nunta ta sa te simt bine si nu cred ca o miresa care sa stresat toata noaptea, ca nu-i sta fondu de ten sau mai stiu eu ce freza s-au machiaj, sa simtit chiar asa de bine.

eu zic ca ai putea sa iti expui altfel punctul de vedere..nu asa fiind rautacioasa si facand pe interesanta,ne aduci tu cu picioarle pe pamant....:wacko:am fi inteles si daca te exprimai altfel...
daca parerea ta e diferita de a noastra nu inseamna ca trebuie sa ne faci figurante...mie chiar nu imi place si se pare ca nici altora...ti-am spus cum a stat treaba la o nunta..sa nu imi spui ca ti se pare distractiv????????
din cate am inteles la tine la nunta v-ati cam manjit cu frisca...k problema ta...fiecare cu parerea lui
:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 18:40 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
fetelor,o sa vedeti k in dimineata cu pricina,dupa momentul tortului, nu o sa mai aveti stresul k daca ma manjeste cineva cu tort. pur si simplu daca se va intampla,si va fi bineinteles un moment cu bun simt,nu bataie in toata regula, o sa va distrati cu siguranta.tu, ca mireasa,iar el, ca mire nu sa va arda sa va iesiti din pepeni si sa dati pe cineva afara pt asta. have fun


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 19:25 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2009, 18:29
Mesaje: 5
mi se pare de prost gust sa se intample un astfel de "incident" la nunta!!! deci nu, nu sunt de acord cu asta:rofl: este un eveniment mult prea stilat ca sa ne pretam la a ne manji cu frisca. nu?

*** FARA LINKURI OFF-TOPIC, VA ROG


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 30 Ian 2009, 21:43 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2009, 19:31
Mesaje: 15
Eu sunt de parere ca e de prost gust sa te murdaresti cu tort.... la nunta:wokno:.. nu`i nici petrecere de majorat .. nici onomastica ... si nici ziua "voastra" pe care`o sarbatoriti in dormitor.. ideea e ca miresele in general vor sa aiba un machiaj impecabil in ziua/seara nuntii .. mi se pare oribil ca dupa ce ai stat si te-ai ferchezuit cateva ore la salon sau acasa ... si ai folosit cele mai de calitate produse..sa se duca totul pe apa Sambetei si sa fie sterse intr-o clipa de o palma plina de frisca ... Aiurea oricum... nu-s de acord ... cum a mai zis cineva .. e o petrecere importanta si stilata ca sa permitem astfel de evenimente ... (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 31 Ian 2009, 01:22 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
draga mea any...inteleg ca la tine la nunta au fost scene "comice" cu frisca.de bagat manutele "curate" prin frisca ...le-a bagat doar mirele sau si vreun invitat, sau poate nasul, sau poate si fotograful...ca unii mai obisnuiesc, considerand ca nu se vede prea bine frisca de pe fata ta in poza si mai trebuie adaugata putina pe nasuc, sau pe frunte ...si ma intreb...tu ai mai mancat din tortul ala?...poate exact portiunea de tort de pe care disparuse frisca a ajuns in farfuriuta ta...a fost bun? pe cea de pe fata ai sters-o cu servetelul sau ai luat-o cu degetelul si ai bagat-o in gurita...nu a fost putin cam sarata de la transpiratie...in fine...daca la tine distractia cea mai mare a fost cand a pus cineva tort pe tine...sincer te compatimesc...si ii compatimesc si pe invitatii tai


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 31 Ian 2009, 20:27 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Mda, eu cand am spus ca nu ma incanta ideea cu manjitul cu frisca, nu m-am gandit la machiaj. Pur si simplu nu mi se pare amuzant. Mi se pare, cum mai spunea cineva, infantil. Dar fiecare cu gusturile lui. Si cui ii place bataia cu frisca, go for it! E nunta ta, nu trebuie sa te iei dupa altii. Faci ce iti place. Noi aici, doar ne expunem parerile. Nu spunem nimanui ce si cum sa faca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 31 Ian 2009, 23:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
Mda, eu cand am spus ca nu ma incanta ideea cu manjitul cu frisca, nu m-am gandit la machiaj. Pur si simplu nu mi se pare amuzant. Mi se pare, cum mai spunea cineva, infantil. Dar fiecare cu gusturile lui. Si cui ii place bataia cu frisca, go for it! E nunta ta, nu trebuie sa te iei dupa altii. Faci ce iti place. Noi aici, doar ne expunem parerile. Nu spunem nimanui ce si cum sa faca.

corect!:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 01 Feb 2009, 11:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
corect!:)

Mda ai dreptate...mie nu prea imi place ideea asta.....depinde si de cantitatea de frisca pe care ti-o aplica:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 02 Feb 2009, 15:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nu e fitza sa nu ti placa sa te manjeasca cineva cu frisca...si nici nu trebuie sa revii cu picioarele pe pamant pentru ati placea.ori iti faca placere , ori nu! e simplu! mie una nu-mi plac astfel de glume..nici trantitul in piscina, nici stropitul exagerat...mi se pare ne la locul lui sa te comporti ca la circ la propria nunta, mai ales daca nici nu-ti place.si eu il voi face cu martipan tot din acest motiv.sa le piara cheful!:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 02:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Dragelor, fiecare intelege in felul ei ce am scris eu. Ziceam si eu doar sa mai renuntati la eticheta si sa va bucurati mai mult de micile placeri ale vietii,nu neaparat de manjitul cu frisca.
Nu zic sa umbli toata ziua cu frisca pe fata dar din cand in cand un zambet in plus pe zi iti inbunatateste viata. S-au poate ca ma refeream la faputul ca ar trebui sa fiti mai indulgente,poate ca nu toate fetele isi permit financiar rochii de mii sau sute de euro dar sunt la fel de iubite de sotii lor.
Cat despre nunta mea nu va faceti griji eu fac parte din categria celor norocoase care isi permit cam tot ce le cere sufletul si pot spune fara sa imi para rau ca am avut o nunta plina de traditii mostenite de la bunica, am ras din plin,am dansat si nu mi-am facu griji nici pt machiaj ,nici pt rochie si-am fost fericita si mai sunt si poate tot asa voi mai fi pana la adanci batranete si chiar daca am mancat din tortul din cate am fost manjita inca nu am murit si nici nu stiu sa fi murit careva pana acuma..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 13:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Dragelor, fiecare intelege in felul ei ce am scris eu. Ziceam si eu doar sa mai renuntati la eticheta si sa va bucurati mai mult de micile placeri ale vietii,nu neaparat de manjitul cu frisca.
Nu zic sa umbli toata ziua cu frisca pe fata dar din cand in cand un zambet in plus pe zi iti inbunatateste viata. S-au poate ca ma refeream la faputul ca ar trebui sa fiti mai indulgente,poate ca nu toate fetele isi permit financiar rochii de mii sau sute de euro dar sunt la fel de iubite de sotii lor.
Cat despre nunta mea nu va faceti griji eu fac parte din categria celor norocoase care isi permit cam tot ce le cere sufletul si pot spune fara sa imi para rau ca am avut o nunta plina de traditii mostenite de la bunica, am ras din plin,am dansat si nu mi-am facu griji nici pt machiaj ,nici pt rochie si-am fost fericita si mai sunt si poate tot asa voi mai fi pana la adanci batranete si chiar daca am mancat din tortul din cate am fost manjita inca nu am murit si nici nu stiu sa fi murit careva pana acuma..


aici se discuta strict despre manjitul cu frisca nu despre mici placeri ale vietii pe care fii convinsa ca fiecare le are in felul ei. nu vad ce legatura are faptul ca unele fete au rochii de mireasa scumpe si altele nu. . oricum pana la tine nu am citit de cineva ca ar avea cam tot ce si-ar dori. si daca cineva are alte standarde fata de tine asta nu inseamna ca nu stie sa se bucure de viata.
oricum daca in asta vezi o placere a vietii, "friscaiala placuta in continuare".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 15:17 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
anidaa, nu trebuie sa fii nesuferita pt k ea si-a exprimat pct de vedere


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România