Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 15:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
anidaa, nu trebuie sa fii nesuferita pt k ea si-a exprimat pct de vedere

nu e nesuferita,doar ca any a deviat de la subiect:isi permite tot ce-i cere sufletul,cred ca nici cel mai bogat om nu isi permite ce-i cere sufletul(e ceva ce nu tine de situatia financiara)
noi nu am vb aici de situatia financiara,ce daca nu te manjesti cu tort inseamna ca esti bogat?
nu stiu cum a deviat in halul asat de la subiect,am inteles parerea ei dar mai are sa ne zica ce casa luxoasa are ea........

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 16:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Stai linistita ca nu stau in nici o casa luxoasa, nu am nici mercedesu la scara si nici nu ma imbrac doar de la Armani sau Boss. Sunt doar o femeie simpla care zicea si ea ca daca iti face placere poti sa te "friscaiesti" pana nu mai ramane frisca pe tort iar daca nu, nu ai decat sa faci tortul cu martipan cum zicea o fata pe aici ca sa nu ai surpriza sa te friscaiasaca altcineva,nu trebuia sa judecam noi gusturile altei fete.Cat despre ce imi doreste sufletu nu ma refeream neaparat la situatia financiara si oricum mai am ceva ce imi doresc pe lista ,un copil,si poate dupa aceea voi fi si mai fericita.%%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 18:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Stai linistita ca nu stau in nici o casa luxoasa, nu am nici mercedesu la scara si nici nu ma imbrac doar de la Armani sau Boss. Sunt doar o femeie simpla care zicea si ea ca daca iti face placere poti sa te "friscaiesti" pana nu mai ramane frisca pe tort iar daca nu, nu ai decat sa faci tortul cu martipan cum zicea o fata pe aici ca sa nu ai surpriza sa te friscaiasaca altcineva,nu trebuia sa judecam noi gusturile altei fete.Cat despre ce imi doreste sufletu nu ma refeream neaparat la situatia financiara si oricum mai am ceva ce imi doresc pe lista ,un copil,si poate dupa aceea voi fi si mai fericita.%%-

cand cineva spune ca are tot ce-si doreste eu una inteleg ca are si material si spiritual...dar, repet, nu vad legatura dintre a fi fericit in viata si manjitul cu frisca la nunta. atata tot.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 19:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
anidaa, nu trebuie sa fii nesuferita pt k ea si-a exprimat pct de vedere

multumesc de compliment dar mi-am exprimat doar o parere. nu am jignit pe nimeni. nu asta e scopul forumului:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 23:31 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
any draga, poate ca daca iti exprimai parerea la fel cum au facut-o toate pana la tine, nu erai atacata, nu am fi sarit aproape toate la tine. dar cand cineva incepe cu faze de genul coborati cu picioarele pe pamant sau mai stiu eu ce ai scris tu pe acolo...scuza-ma, dar ti-ai cerut-o...si ai primit ce ai cautat. chiar daca au mai fost contradictii(nu toate avem aceleasi gusturi), nimeni nu a jignit pana la tine si nimeni nu a tratat pe nimeni cu atata superioritate cum ai facut tu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 03 Feb 2009, 23:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
any foarte bine ca esti fericita cu ce ai! si e foarte bine ca simti ca ai tot ce-ti doresti! pana la urma in asta consta fericirea, nu in aspiratii, hai sa nu ne mai certam!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 06 Feb 2009, 18:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
any foarte bine ca esti fericita cu ce ai! si e foarte bine ca simti ca ai tot ce-ti doresti! pana la urma in asta consta fericirea, nu in aspiratii, hai sa nu ne mai certam!

nici mie nu-mi place chestia cu bataia cu frisca la nunta. merge mai mult la onomastica si asta asa pana in 18 ani. eu mi-am facut tortul din martipan dar nu pt ca m-am gandit la bataia cu frisca si pt ca imi place mai mult si mi se pare mai frumos, dar fiecare face cum ii place si cum vrea la nunta sa

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 19 Feb 2009, 17:14 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Fetelor...gata nu va mai certati.

Sa va spun si eu un caz dragut.

La o aniversare (a mea) am avut invitati 45 de persoane, tineret de varsta cu mine si bineinteles ca toti asteptau momentul fazei cu tortul pentru a ma baga cu fata in tort. Eu stiam a asta o sa se intample pentru ca asa se intampla de obicei si bineinteles mi-am comandat tortul care imi place mie cel mai mult (Dobos) dar din pacate pentru mine nu mi-a placut cum l-au ornat...au pus frisca pe margini. Tin sa spun tortul era cu etaj.

Cand mi s-a adus tortul eu am anuntat la microfon ca nu vreau sa fiu bagata cu fata in tort deoarece tortul este tare pentru ca are foi. Probabil ca unora li s-a parut ciudat, dar cand am taiat tortul am vazut ca etajul era prins cu niste tije cu care puteam sa imi scot ochii daca eram bagata cu fata in tort.


P.S: Si mie mi se pare de prost gust manjitul pe fata la o nunta, dar fiecare face dupa bunul lui plac.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 19 Feb 2009, 17:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
Fetelor...gata nu va mai certati.

Sa va spun si eu un caz dragut.

La o aniversare (a mea) am avut invitati 45 de persoane, tineret de varsta cu mine si bineinteles ca toti asteptau momentul fazei cu tortul pentru a ma baga cu fata in tort. Eu stiam a asta o sa se intample pentru ca asa se intampla de obicei si bineinteles mi-am comandat tortul care imi place mie cel mai mult (Dobos) dar din pacate pentru mine nu mi-a placut cum l-au ornat...au pus frisca pe margini. Tin sa spun tortul era cu etaj.

Cand mi s-a adus tortul eu am anuntat la microfon ca nu vreau sa fiu bagata cu fata in tort deoarece tortul este tare pentru ca are foi. Probabil ca unora li s-a parut ciudat, dar cand am taiat tortul am vazut ca etajul era prins cu niste tije cu care puteam sa imi scot ochii daca eram bagata cu fata in tort.


P.S: Si mie mi se pare de prost gust manjitul pe fata la o nunta, dar fiecare face dupa bunul lui plac.

wow..tije. doamne..bine ca ai anuntat!:-s
asa e..fiecare cu parerea lui...a..felicitari carlita!:ok:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 20 Feb 2009, 14:41 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
Eu am vazut faza asta la o nunta si a fost oribil:nerv:..pt fetele care nu vor asa ceva sa-si "imbrace" tortul in martipan:rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 20 Feb 2009, 15:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
Eu am vazut faza asta la o nunta si a fost oribil:nerv:..pt fetele care nu vor asa ceva sa-si "imbrace" tortul in martipan:rofl:

asa o sa fac si eu,o s ail imbrac in martipan..asa am si zis cand am deschis subiectul...oricum nu cred ca ar indrazni cineva....:D

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 20 Feb 2009, 19:28 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
asa o sa fac si eu,o s ail imbrac in martipan..asa am si zis cand am deschis subiectul...oricum nu cred ca ar indrazni cineva....:D

Sunt de acord! Fara gesturi nepotrivite unui moment atat de important si de frumos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 20 Feb 2009, 22:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Sunt de acord! Fara gesturi nepotrivite unui moment atat de important si de frumos.


si noi am avut tort imbracatin martipan dar, chiar si asa, nu cred ca ar fi indraznit vreun invitat sa ne manjeasca cu frisca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 21 Feb 2009, 00:20 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:

si noi am avut tort imbracatin martipan dar, chiar si asa, nu cred ca ar fi indraznit vreun invitat sa ne manjeasca cu frisca.

Corect. :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 21 Feb 2009, 01:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

si noi am avut tort imbracatin martipan dar, chiar si asa, nu cred ca ar fi indraznit vreun invitat sa ne manjeasca cu frisca.



de aceeasi parere sunt si eu.... si noi am avut tortul tot din martipan dar nu de grija invitatilor ca o sa ne puna frisca pe fata ci ca asa ne-a placut... acum fiecare cu gusturile lui...dar ideea cu manjitul pe fata mi se pare invechita.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 23 Apr 2009, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:


de aceeasi parere sunt si eu.... si noi am avut tortul tot din martipan dar nu de grija invitatilor ca o sa ne puna frisca pe fata ci ca asa ne-a placut... acum fiecare cu gusturile lui...dar ideea cu manjitul pe fata mi se pare invechita.


Buna fetelor,
nici mie nu imi place ideea cu manjitul pe fata, nici nu m-am gandit la asta cand am comandat tortul,norocul meu ca este din martipan,ptr ca asa ne-a placut si il pot orna mult mai frumos.Sper sa nu se trezeasca vreun invitat mai "aparte" sa faca vreo gluma proasta si sa ne trezim cu tort pe fata,cred ca inebunesc.dar sperrrrrr sa nu se intample nimic neprevazut.Sa aveti o nunta frumoasa!!:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sa ne manjim cu frisca dint tortul de la nunta
MesajScris: 12 Noi 2009, 16:37 
Nou Venit

Membru din: 12 Noi 2009, 14:09
Mesaje: 4
De acord cu voi .Cred ca este inspirata din petrecerile copiilor. :had_d: :had_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne murdarim cu frisca din tortul de la nunta?
MesajScris: 16 Dec 2009, 21:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
mie mi se pare de prost gust.. nu accept asa ceva la nunta mea.
cui ii place.. sa fie sanatos si sa se distreze!

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne murdarim cu frisca din tortul de la nunta?
MesajScris: 17 Dec 2009, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 20:11
Mesaje: 654
Localitate: Suceava
eu nu as accepta asa ceva la nunta mea :argue:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa ne murdarim cu frisca din tortul de la nunta?
MesajScris: 18 Dec 2009, 13:27 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 19:58
Mesaje: 272
Localitate: Suceava
Nici eu nu vreau....am avut o experienta de genul asta la majul meu, plus de asta au mai adaugat si niste sampanie peste frisca :wall: deci va imaginati :lol: cum aratam.

_________________
[color=#FF8080]Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România