Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 188 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 19 Apr 2008, 20:12 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
chiar daca ziua in nuntii ma trezesc cu "fata la perna" ce fac cum rezist o zi intreaga daca eu sunt indisousa si fara chef):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 19 Apr 2008, 20:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
chiar daca ziua in nuntii ma trezesc cu "fata la perna" ce fac cum rezist o zi intreaga daca eu sunt indisousa si fara chef):(
pai atunci cred ca tot cu un pic de sampanie tre' sa incerci sa te binedispui.(un pic):lol::lol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 25 Apr 2008, 17:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
chiar daca ziua in nuntii ma trezesc cu "fata la perna" ce fac cum rezist o zi intreaga daca eu sunt indisousa si fara chef):(


nu cred ca ai cum sa te trezesti in ziua nuntii cu fata la perna.
e vb de psihicul tau.daca esti fericita si iti doresti sa te mariti, tre sa fie cea mai minunata zi din viata ta.
Si nu ai nevoie de nici o sampanie....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 25 Apr 2008, 17:30 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
chiar daca ziua in nuntii ma trezesc cu "fata la perna" ce fac cum rezist o zi intreaga daca eu sunt indisousa si fara chef):(



la mine nu se pune problema sa fiu indispusa. si chiar daca se va intampla sa ma trezesc cu fata la cearsaf, o sa fie oameni care, vreau sau nu, ma vor face sa revin in starea mea obisnuita. intre noi fie vorba, nasul meu e mereu pus pe bascalie asa ca nu cred ca vor fi probleme.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 04 Mai 2008, 14:06 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
sa speram ca voi fi vesela daca nu va fi cine sa ma inveseleasca:)))pr meu e pus p glume...tata deci nu ma stresez:D:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 10 Mai 2008, 02:11 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Citat:

pai si eu imi fac rochie nu corset + fusta dar eu nu suport rochiile asa ca va fi un adevarat tur de fortza pentru mine... :) dah buna ideea cu energizantu da' eu zici ca sunt iepurele din reclama la duracel dc beau de ala (X)(X)


fetelor...nu va recomand sa folositi asa ceva (energizant).La ultima nunta la care am fost mirele a baut o stikla...a fost super activ toata nunta...insa dupa petrecere...cand au mers sa se odihneasca...s-a chinuit 4 ore sa adoarma!!!!
Va va "energiza" fericirea de a va simti iubite si in centrul atentiei!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 17 Mai 2008, 02:20 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:

fetelor...nu va recomand sa folositi asa ceva (energizant).La ultima nunta la care am fost mirele a baut o stikla...a fost super activ toata nunta...insa dupa petrecere...cand au mers sa se odihneasca...s-a chinuit 4 ore sa adoarma!!!!
Va va "energiza" fericirea de a va simti iubite si in centrul atentiei!!!


saracu mire:lol:lasa ca sunt sigura ca mireasa nu s-a suparat:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 09 Dec 2008, 13:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

saracu mire:lol:lasa ca sunt sigura ca mireasa nu s-a suparat:ndance:

:nlol: sunt convinsa de asta:nlol:
Eu cred ca voi avea cea mai mare energie pe care am avut-o pana acum.Nu stiu eu vreau sa savurez orice moment si voi avea grija sa ma odihnesc cu o zis inainte de nunta si sa imi fac tot ce mi-a propus


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 13 Apr 2009, 04:12 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Mireasa dormea dusa!!!!:-s


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 13 Apr 2009, 14:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
Mireasa dormea dusa!!!!:-s

te-am mai intrbat de nu stiu cate ori..dar nu mi-ai raspuns..faci nunta vinerea?:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 15 Apr 2009, 10:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
te-am mai intrbat de nu stiu cate ori..dar nu mi-ai raspuns..faci nunta vinerea?:)

dar se fac acum nunti si vinerea.....eu una nu as face ....am fost chiar la o nunta intr-o vineri.....dar nu e acelasi lucru ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 20 Apr 2009, 22:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
te-am mai intrbat de nu stiu cate ori..dar nu mi-ai raspuns..faci nunta vinerea?:)


Si eu fac nunta vinerea,nu vad chiar nici o problema.unde ar fi ea?Felicitarii tuturor miresicilor.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 24 Apr 2009, 16:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
:nlol: sunt convinsa de asta:nlol:
Eu cred ca voi avea cea mai mare energie pe care am avut-o pana acum.Nu stiu eu vreau sa savurez orice moment si voi avea grija sa ma odihnesc cu o zis inainte de nunta si sa imi fac tot ce mi-a propus

eu nu am fost deloc epuizata,nici sotul...puteam cred ca sa mai petrec mult si bine..nici macar la toaleta nu am fost de cand m-am imbracat in rochita si pana am ajuns acasa..am savurat fiecare moment..am dansat toata noaptea,si mie mi-a fost frica inainte ca poate o sa fiu obosita sau o sa ma apuce somnul,dar am fost fresh.:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 24 Apr 2009, 19:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
eu nu am fost deloc epuizata,nici sotul...puteam cred ca sa mai petrec mult si bine..nici macar la toaleta nu am fost de cand m-am imbracat in rochita si pana am ajuns acasa..am savurat fiecare moment..am dansat toata noaptea,si mie mi-a fost frica inainte ca poate o sa fiu obosita sau o sa ma apuce somnul,dar am fost fresh.:D

nici nou nu am fost obositi cu toate ca ne trezisem foarte denoapte. noi am avut si cununia civila in aceeasi zi si am avut si nunta de noapte. am ajuns pe la 7 acasa dar nu eram deloc obositi. nici chiar la a 2 nunta nu am avut nici o treaba chiar daca a fost la o sapt de prima si a fost tot de noapte.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 25 Apr 2009, 14:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

Si eu fac nunta vinerea,nu vad chiar nici o problema.unde ar fi ea?Felicitarii tuturor miresicilor.

nu trebuie sa te superi..doar ca sunt surprinsa ..nu am mai auzit pana acum de nunta intr-o zi de vineri..atata tot!
daca la voi se fac..e k..eu doar intrebam!
casa de piatra!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 27 Apr 2009, 13:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
nu trebuie sa te superi..doar ca sunt surprinsa ..nu am mai auzit pana acum de nunta intr-o zi de vineri..atata tot!
daca la voi se fac..e k..eu doar intrebam!
casa de piatra!


Nu draga mea,chiar nu sunt suparata,dar am vazut de mai multe ori aceasta intrebare si am zis sa iti raspund.imi cer scuze daca ti s-a parut raspunsul meu cam sec.Scuze,avusesem o zi mai proasta.Nuntile aici se fac de luni pana vineri.De exemplu cumnata mea anul trecut a avut nunta intr-o zi de miercuri,mi s-a parut ata de ciudat.Eu am zis sa o fac vinerea,suna mai bine,incepe week-end-ul,toti sunt liberi apoi,si in plus e zi ziua mea de nastere,deci avem dubla petrecere.Na sper sa iasa bine.Imi cer inca odata scuze daca am parut prost educata.sa ai o nunta de vis!!mai ai doar o saptamana,ce emotionant!:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 27 Apr 2009, 17:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
pai si la voi nu se fac in weekend ci mai mult in timpul saptamanii?sau numai de luni pana vineri.pentru Romania pare un pic ciudat pentru ca se petrece pana in zori iar a doua zi ar dormi toti cu capul pe birouri la munca :rofl:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 27 Apr 2009, 19:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
pai si la voi nu se fac in weekend ci mai mult in timpul saptamanii?sau numai de luni pana vineri.pentru Romania pare un pic ciudat pentru ca se petrece pana in zori iar a doua zi ar dormi toti cu capul pe birouri la munca :rofl:


Crezi ca ptr mine nu a fost ciudat la inceput? Am ras cu pofta cand am auzit.Cum de luni pana vineri? Ce ciudat,i-am spus viitorul sot.Asta este si ptr simplu fapt ca petrecerea la ora 1:00 este terminata.Intr-adevar nu este ca in Romania,unde nunta tine pana la 6-7 dimineata.Deci aici nuntile nu se fac niciodata sambata sau duminica.Daca tii neaparat sa o faci trebuie sa platesti dublu pe cel de la primarie care oficializeaza casatoria,ptr ca e timpul lui liber si vine special ptr tine,si crede-ma ca nu vrei sa o faci,te costa de te ustura.Si de aceea s-au obisnuit nuntile sa se tina de luni pana vineri.pupici:-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 27 Apr 2009, 20:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Crezi ca ptr mine nu a fost ciudat la inceput? Am ras cu pofta cand am auzit.Cum de luni pana vineri? Ce ciudat,i-am spus viitorul sot.Asta este si ptr simplu fapt ca petrecerea la ora 1:00 este terminata.Intr-adevar nu este ca in Romania,unde nunta tine pana la 6-7 dimineata.Deci aici nuntile nu se fac niciodata sambata sau duminica.Daca tii neaparat sa o faci trebuie sa platesti dublu pe cel de la primarie care oficializeaza casatoria,ptr ca e timpul lui liber si vine special ptr tine,si crede-ma ca nu vrei sa o faci,te costa de te ustura.Si de aceea s-au obisnuit nuntile sa se tina de luni pana vineri.pupici:-*
aha.daca asa se obisnuieste,atunci nu e ciudat.imi mai zicea cineva ca la Sighisoara a terminat nunta devreme,nu mai stiu exact la cat si ca apoi mirii s-au dus intr-un bar sau club cu prietenii mai tineri.tot ciudat mi s-a parut,dar cica asa sunt nuntile acolo,de zi sau ceva de gen.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 28 Apr 2009, 01:37 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
aha.daca asa se obisnuieste,atunci nu e ciudat.imi mai zicea cineva ca la Sighisoara a terminat nunta devreme,nu mai stiu exact la cat si ca apoi mirii s-au dus intr-un bar sau club cu prietenii mai tineri.tot ciudat mi s-a parut,dar cica asa sunt nuntile acolo,de zi sau ceva de gen.



asa e si la noi...nunta de zi :) dupa ora 12...se cam gata tot...depinde de restaurant daca te lasa pana la 2-3 dimineata.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 188 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România