Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 15:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Daca stiti si voi ceva masti naturale, scrieti-le aici....eu aceasta masca o folosesc deja de 1 luna de zile...se vad ceva schimbari :~*

Masca naturala de par :D

- 2 galbenusuri de ou
- ulei de ricin
- ulei de masline presat la rece
- vitamina A, B, E
- 2, 3 picaturi zeama de lamaie
- 1 lingurita de miere

Se face un amestec din toate aceste ingrediente si se aplica pe par, se sta cu masca in cap 1-2 ore, se clateste cu ceai de musetel. Masca este buna pt deschiderea culorii, da o tenta aurie. Masca este pentru par saten-castaniu, blond.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 16:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
mie imi cade foarte mult par..nu stiti ceva pentru asta? :)
si mi se unge foarte repede,la 2 zile ma spal. :eek:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 16:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
corina1 scrie:
mie imi cade foarte mult par..nu stiti ceva pentru asta? :)
si mi se unge foarte repede,la 2 zile ma spal. :eek:



mie mi-a cazut pana acum , dar asta in urma nasterii din cauza anumitor hormoni !

cum adica se unge?????!!!!! :eek:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 16:19 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
cum adica se unge?????!!!!! :eek:


e gras doar dupa 2 zile, ca si cum ar fi murdar...nespalat de 1 saptamana :p unsuros :p

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 16:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
da..parca sunt data cu ulei pe par,daca nu ma spal a 2 zi..asi putea linistit sa ma spal zilnic,dar stiu ca nu e bine..mi se lipeste de cap si inebunesc,asta poate si din cauza ca e foarte slab si firul subtire. :wall:
m-am gandit sa iau ceva produse "revalid"..nu stiu daca sunt bune...am luat mai demult pastile de revalid,dar ma durea stomacul de la ele.si toata ziua mancam..si am renuntat. :(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 16:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
corina sa stii ca si eu am aceeasi problema ca si tine....la 2 zile numai la radacina zici ca mi-am turnat 2 l de ulei in cap......varfurile arata super bine,dar radacina uleioasa
acum folosesc gama pantene.....cu masca de par si vad ca e mai bine.....dar nu pot spune ca e superb.....a 3a zi tot trebuie sa ma spal

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 16:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
corina1 scrie:
mie imi cade foarte mult par..nu stiti ceva pentru asta? :)
si mi se unge foarte repede,la 2 zile ma spal. :eek:


da' nu e normal sa-l speli la 2 zile, maxim 3 oricum? ca se imbacseste, murdareste, etc...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 10 Noi 2009, 23:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
apropos de masti de par..usturoiul e cel mai bun pentru par..stiu, miroase de iti muta nasul dar face f bine radacinii firului de par si pielii capului; si ma refer la masca de usturoi aplicata pe par. usturoi pisat bine bine, pana ramane o pasta fina la acre adaugati apoi ulei de masilne. si aplicati pe firul de par, la radacina. va va arde nitel dupa 10 minute, acela e semnul ca incepe sa isi faca efectul. sa nu va speriati ca va ramane mirosul, daca spalati parul bine dupa, nu mai ramane niciun miros. doar cateodata, dimineata, daca ati transpirat in timpul noptii la par, veti mai simti un usor miros de usturoi..vreo 2 zile. doar atat. de aceea e de preferat sa faceti masca vinerea, ca aveti un weekend in fata ;)
eu am folosit si se vede diferenta notabila doar dupa o singura aplicare (ideal ar fi sa faci o data pe luna..). mie imi si cade mult par pentru ca inca alaptez..si am inteles ca pana nu termin alaptatul nu voi scapa de problema. dar dupa usturoi pot sa spun ca-mi cade mai putin. si parul straluceste mai nou incredibil de tare.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 00:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
ce tare ....asta chiar nu o stiam.....dar sunt sigura ca voi simti usturoiul nu doar 2 zile...cred ca toata luna...sincer as incerca....dar cred ca imi omor sotul cu mirosul de usturoi....nu il suporta

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 00:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

da' nu e normal sa-l speli la 2 zile, maxim 3 oricum? ca se imbacseste, murdareste, etc...


eu ma spal o data pe saptamana.....si am tot felul de solutii cu care imi dau pe par sa imi scot imbacseala.Si miroase frumos mereu.
Produse folosesc numai Joico..
Cand ma spal acasa......adica foarte rar ...folosesc Pantene.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 10:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
elyt1000 scrie:
corina sa stii ca si eu am aceeasi problema ca si tine....la 2 zile numai la radacina zici ca mi-am turnat 2 l de ulei in cap......varfurile arata super bine,dar radacina uleioasa
acum folosesc gama pantene.....cu masca de par si vad ca e mai bine.....dar nu pot spune ca e superb.....a 3a zi tot trebuie sa ma spal


ce masca de par folosesti?
pe mine ma dispera sampoanele,cred ca toate le-am luat la rand..nimic nu mi-a placut,acuma am nivea pentru par gras, cu volum.
am zis ca iau sampon de la revalid,am inteles ca este,doar ca e foarte scump. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 10:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
corina1 scrie:
ce masca de par folosesti?
pe mine ma dispera sampoanele,cred ca toate le-am luat la rand..nimic nu mi-a placut,acuma am nivea pentru par gras, cu volum.
am zis ca iau sampon de la revalid,am inteles ca este,doar ca e foarte scump. :)


masca cea noua de la Pantene.....cutia e rotunda cu scris auriu......acum folosesc samponul,apoi balsamul si la sfarsit masca.....vad ca am 3 zile deja de cand nu m-am spalat si e ok.......sa vedem ca tine minunea
Nivea nu mi-a placut deloc,cat despre revalid nu stiu,nu am folosit si nici nu am auzit

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 10:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
masca cea noua de la Pantene.....cutia e rotunda cu scris auriu......acum folosesc samponul,apoi balsamul si la sfarsit masca.....vad ca am 3 zile deja de cand nu m-am spalat si e ok.......sa vedem ca tine minunea
Nivea nu mi-a placut deloc,cat despre revalid nu stiu,nu am folosit si nici nu am auzit[/quote]

si cat stai cu masca pe par?te clatesti dupa? :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:00 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Sampoanele, balsamele de par de la noi din tara chiar daca sunt la fel ca marca nu sunt la fel sa stiti....sunt mult mai proaste !!!

Anul trecut am primit un pachet mare de Craciun de la cumnata din America, printre care si un set de Sampon 1L, Balsam de par 1L, 2 deodorante, 1 fixativ....toate marca Dove, sincer nici nu se compara cu ce este la noi, nici macar ambalajul, totul este diferit.
Dupa ce mi s-au gatat m-am dus si eu sa caut fixativ, in tot Clujul nu am gasit. Sampon si balsam la 1 L, nu vezi la noi....iar deodorantele erat atat de mari, faceau cat 2 ale noastre.....iar continutul nu se compara, nici macar ca si miros.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
carlita scrie:
Sampoanele, balsamele de par de la noi din tara chiar daca sunt la fel ca marca nu sunt la fel sa stiti....sunt mult mai proaste !!!

Anul trecut am primit un pachet mare de Craciun de la cumnata din America, printre care si un set de Sampon 1L, Balsam de par 1L, 2 deodorante, 1 fixativ....toate marca Dove, sincer nici nu se compara cu ce este la noi, nici macar ambalajul, totul este diferit.
Dupa ce mi s-au gatat m-am dus si eu sa caut fixativ, in tot Clujul nu am gasit. Sampon si balsam la 1 L, nu vezi la noi....iar deodorantele erat atat de mari, faceau cat 2 ale noastre.....iar continutul nu se compara, nici macar ca si miros.


da.ai dreptate..ma gandeam ca la noi nu am vazut masca de la pantene.
si sotul a primit de la matusa mea din germania..dus gel, gillete..si la noi am cautat peste tot si nu am gasit. :(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
da.ai dreptate..ma gandeam ca la noi nu am vazut masca de la pantene.
si sotul a primit de la matusa mea din germania..dus gel, gillete..si la noi am cautat peste tot si nu am gasit. :(


ai dreptate, la noi gelul inca nu a aparut....doar deodorante, after shave, gel de par...si alte porcarii :) si sunt sigura ca diferenta dintre ele este enorma....dar la noi pe toate ambalajele scrie made in romania, asa ca nu ne putem astepta la mai mult :blink:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

eu ma spal o data pe saptamana.....si am tot felul de solutii cu care imi dau pe par sa imi scot imbacseala.Si miroase frumos mereu.
Produse folosesc numai Joico..
Cand ma spal acasa......adica foarte rar ...folosesc Pantene.


parul tau inseamna ca are proprietati speciale :unsure: e des?
eu una n-as putea sta atat...dc transpir sau stau in praf incep sa-l simt murdar, ma mananca pielea capului etc :wacko:
iar produsele astea...n-am prea multa incredere. cata vreme ti le pui pe par si nu te clatesti, nu fac decat sa-ti incarce parul si mai rau cu tot felul de chimicale. asta nu inseamna ca eu nu folosesc :D am o crema cu care ma dau pe varfuri pe parul umed si pe urma ma usuc:-`

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:39 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
eu nu pot sta mai mult de zile nespalata pe cap, nu suport, plus de asta mi se ingrasa parul imediat, coafeza mi-a recomandat sa il lasa macar 4, 5 zile nespalat, ca si-ar revenii in timp, cu cat il speli mai des cu atat ii strici modul lui de a se ingrasa :wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
amely85 scrie:
eu nu pot sta mai mult de zile nespalata pe cap, nu suport, plus de asta mi se ingrasa parul imediat, coafeza mi-a recomandat sa il lasa macar 4, 5 zile nespalat, ca si-ar revenii in timp, cu cat il speli mai des cu atat ii strici modul lui de a se ingrasa :wacko:


eu nu cred prostiile astea...cu cat il speli mai des cu atat se ingrasa mai rpd :wacko: astea sunt idei de pe vremea cand aveam apa calda o data la doua zile si atunci pt vreo ora...

ps: la cate zile ti-l speli?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
corina1 scrie:

ce masca de par folosesti?
pe mine ma dispera sampoanele,cred ca toate le-am luat la rand..nimic nu mi-a placut,acuma am nivea pentru par gras, cu volum.
am zis ca iau sampon de la revalid,am inteles ca este,doar ca e foarte scump. :)


eu folosesc acum gama rene furterer si e ok. cred ca exista in farmacii si-n ro. intotdeauna am avut senzatia ca produsele care se vand exclusiv in farmacii sunt mai bune :)
nivea nu-mi place nici mie. si pana acum cel mai putin mi-a placut klorane. prost si scump!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România