Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Simte-te bine in ziua cea mare si zambeste cu toti dintii!
MesajScris: 04 Feb 2011, 19:03 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2011, 20:44
Mesaje: 7
fetelor, la nunta sunteti pe catwlak! trebuie sa aveti un zambest stralucitor la propriu si la figurat.

oricat de frumoase am fi de la mama natura, oricat de geniala e rochia si buchetul o comoara, daca dantura nu e "beton", nu am facut nimic.

staful meu este sa luati in calcul aspectele legate de sanatate si tonus cu cel putin 6 luni inaintea marelui eveniment, pt a avea timp sa va pregatiti si sa faceti toate traznaile pt a fi cu adevarat in forma.

alocati-va cateva ore / saptamana pt miscare de orice fel (sala, piscina, mers pe jos, alergat), tineti o dieta daca este cazul, stati de vorba cu cosmeticiana voastra si faceti un plan de bataie in asa fel incat in ziua nuntii sa fiti impecabila de sus pana jos.

NU va feriti de un botox, acid hyaluronic si alte mii trucuri pt fata, dar nici de albire dentara sau alte tratamente miraculoase ale danturii.
am gasit aici cateva sfaturi depsre cum sa aveti niste super dinti cand o sa zambiti la nunta. e mai vechi articolul, dar sigur nu este depasit.


si facti ORICE pt ca voi sa va simtit bine, comod si relaxate in pielea voastra in cea mai frumoasa zi din viata.
Zambiti ca niste staruri fetelor! Meritati din plin!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Simte-te bine in ziua cea mare si zambeste cu toti dintii!
MesajScris: 15 Feb 2011, 21:45 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2011, 20:16
Mesaje: 3
eu zic ca o albire dentara facuta ca la carte, o dantura sanatoasa si niste buze nitel aranjate sunt reteta succesului!

si e misto ca le puteti face all in one, adica mergeti o data la dentist si se rezolva si albirea si treaba cu buzele si o sa fiti de nota 10: dintii albi si frumosi si buzele pline, fara riduri, catifelate. nu trebuie sa va faceti "bot" ci doar buze frumoase fetelor.

Aveti curaj si fiti sic! meritati, e ziua VOASTRA!

uitati aici un articol scris de un profesionist in dinti si d'astea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Simte-te bine in ziua cea mare si zambeste cu toti dintii!
MesajScris: 09 Mai 2011, 19:06 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2011, 20:44
Mesaje: 7
un zambet cu adevarat regal a avut Printesa Katherine! e posibil si la noi, avem multe clinici din ce in ce mai atente, up-datate si puse la punct. ce imi place la trendul ultimilor ani e ca se pune accent si pe estetic, nu ca inainte, doar pe functionalitate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Simte-te bine in ziua cea mare si zambeste cu toti dintii!
MesajScris: 25 Iul 2013, 15:38 
Nou Venit

Membru din: 25 Iul 2013, 18:27
Mesaje: 1
Buna fetelor!
Aveti perfecta dreptate. Si chiar ma bucur ca din ce in ce mai multa lume se ingrijeste (incep si cei de varsta a doua chiar, asa cum este in strainatate).
Eu m-am maritat acum 1 an si am fost la clinica dentara unde mergeam de obicei si am zis ca trebuie neaparat sa imi fac o albire dentara. Aveam emotii si dubii in ceea ce priveste albirea, insa chiar si acum dupa un an, dintii mei sunt albi. Eu am apelat la o albire cu gutiere (se pune o pasta cam timp de o saptamana pe un suport si se tine in gura). Am apelat la aceasta metoda pentru ca era ceva mai ieftina decat albirea cu lampa zoom. Cred ca am economist vreo 500 RON. Dar daca imi voi mai face albire cu alta ocazie (poate botez :D) o sa imi fac cu lampa zoom pentru ca dureaza maxim o ora (e mai bine decat o saptamana).

Asadar, investiti in zambetul vostru pentru ca merita din plin. Iar daca sunteti din Bucuresti, mergeti la clinica stomatologica Clinica32, eu acolo am facut albirea si au si preturi foarte bune (plus calitate).
Va pup!
Aveti grija de voi!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România