Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:00


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 22 Aug 2006, 15:59 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:

eu am fost la cosmetica ieri si pot sa va spun ca m-am simtit excelent. saptamana viitoare ma duc la solar, iar cu o zi inainte de nunta ma duc la la pensat si manichiura.

am reusit sa imi fac si eu programare la coafat. mereu am asa o teama sa ma las pe mana altcuiva, dar de asta exista si proba, nu-i asa? la cosmetica nu am fost niciodata, dar nici nu am avut probleme prea mari cu tenul. in schimb am fost la saloane de infrumutesare unde am facut impachetari cu parafango si masaje cu ultrasunete. si mi-a placut! eu sunt de parere ca frumusetea trebuie intretinuta, dar nu oricum, ci si aici trebuie sa faci alegerile bune.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 23 Aug 2006, 13:44 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
sunt atat de nehotarata! mi-am facut progamare la make-up/hair stylist si acum parca imi vine sa dau inapoi... nu mi-am dat fata pe mana nimanui pana acum... ma gandesc ca make-up artistii astia folosesc la maglavais din ala cu tona (fond de ten, corectoare si pudre) si eu nu prea le suport pe fata... in sfarsit, azi ma duc la o proba, sa vedem ce va avea de zis "stilista". poate nu ma "zugraveste" prea tare.... mai e tare putin pana la nunta si am niste emotii! nici nu mai stiu exact ce am de facut si ce nu, pana nu imi consul agenda. ufff.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 23 Aug 2006, 19:25 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:

Buna, buna:D Eu zic ca pentru machiaj sa ti-l faci tu singura acasa ca ai "talent" si sa lasi doar freza pe seama "stilistului".
Plus ca de ce sa mai dai niste bani in plus cand poti sa-i "bagi in alta afacere" a nuntii:wok::rocker:


ma gandesc ca doar o data fac nunta si as vrea sa arat foarte bine. o consider tot o investitie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 24 Aug 2006, 00:43 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Am fost la manichiura/pedichiura azi.A fost destul de bine.Am niste unghii false super...perfecte.Vineri imi fac si pictura.Abia astept.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 28 Aug 2006, 15:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Am fost la manichiura/pedichiura azi.A fost destul de bine.Am niste unghii false super...perfecte.Vineri imi fac si pictura.Abia astept.

unde ti-ai facut unghiile?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce faceti pentru a fi cat mai frumoase atunci-
MesajScris: 28 Aug 2006, 15:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Si eu m-am hotarat sa-mi fac machiajul singura....
Eu oricum ma machiez foarte rar si atunci cand o fac schimbarea e chiar izbitoare. N-am nevoie de ceva deosebit...Minimul necesar o sa ma schimbe destul de mult. Vreau doar sa-mi iau niste produse mai de caliate (fond de ten si pudra, ca in rst am tot ce-mi trebuie):ok:

fata ...si eu mi-am facut la planuri ...si nu mi-am dat decat cu fond de ten ...fard de pleoape , ruj, rimel, si un pic de pudra! Afara erau peste 40 de grade ....tusul mai imi lipsea de la ochi ...sa ma fac muci si sa mi se intinda! Planul de acasa nu se potriveste cu ala din targ! Am transpirat in draci....si cred ca s-a sters tot de pe fata...ca am tot folosit servetele!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România