Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 23:50


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 14 Dec 2006, 20:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
hai sa ne dam cu parerea aici despre cum ne ingrijim! Ce preturi se practica si unde??? sa nu mai fim nevoite sa ne tundem "pe bajbaite" la frizeria din colt! :unsure: poate ca nu e voie cu numele coafoarelor insa asta se rezolva prin PM!:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 14 Dec 2006, 20:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
hai sa ne dam cu parerea aici despre cum ne ingrijim! Ce preturi se practica si unde??? sa nu mai fim nevoite sa ne tundem "pe bajbaite" la frizeria din colt! :unsure: poate ca nu e voie cu numele coafoarelor insa asta se rezolva prin PM!:lips:

Nu, nu e voie cu nume...O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 14 Dec 2006, 21:53 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Incep eu, ca tot sunt foarte multumita de coaforul la care merg. Pana acum am fost la ei si la cosmetica, si la manechiura pedichiura si la coafor. Sunt si aproape de casa, pe Mihai Bravu aproape de Dristor.


ia te uita cine sta in Dristor...(!):huh::D:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 14 Dec 2006, 22:01 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

ia te uita cine sta in Dristor...(!):huh::D:p


he he si io am stat in dristor pe vremea studentiei...:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 14 Dec 2006, 22:04 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Ce aveti cu zona asta? Mie imi place! :lol:


tu unde crezi ca stau eu?:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 14 Dec 2006, 22:04 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Ce aveti cu zona asta? Mie imi place! :lol:


Stai linstita ca si mie mi-a placut cel mai mult.Eram aproape de mall.hihi pe care-l frecventam des...mmmmm kfc,clatite, ce amintiri, ce vremuri....:drool::drool::drool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 14 Dec 2006, 22:43 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Eu ma duc la un salon prin Tineretului de 5-6 ani. Am pe cineva acolo care ma tunde (in general port parul scurt cu ingalitati, vopseste, aranjeaza etc. Sunt chiar multumita.
Am tot zis ca o sa ma duc la un hair-stylist pt sugestii si o schimbare majora...dar, nu-mi plac aerele lor (ce mai, zici ca au cel putin doctoratul, cand de fapt...)si discutiile stupide si inevitabile de coafor.
Am fost cand eram in fac la 2 hairstylisti (in fond frizeri cu pretentii)dar, nu am sesizat nimic deosebit decat la nota de plata :zoombie:

Asa ca raman in continuare la tipa mea.
La nunta mi-a venit chiar si acasa sa ma aranjeze.
In plus, am borcane si borcanute si tuburi si tot ce vrei cu produse pt par: masti, balsamuri, cristale lichide, ceva ca un jeleu pt par, ulei, spume si alte porcarii pt aranjare. Plus 2 placi.

Pt tacamuri (adica maini si picioare):nlol: ma duc si eu la un slon in Dristor ca e pe langa mine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 00:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Apropo de placi...
Iubesc aceasta inventie...:D
Inca nu am achizitionat aparatul cu pricina dar as vrea sa fac o afacere cu Mos Craciun si sa incep anul nou cu parul intins...(X)(X)(X)
De multa vreme am pus ochii pe un aparat de la un magazin maaaare (adica spatios :p) si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca era numai 800 de mii... Acuma ca vin sarbatorile, l-au facut 700... Altfel el are tot ce trebuie: placi de ceramica, se incalzeste in 20 de secunde, diverse trepte de caldura, se foloseste wet&dry... Nu i-am gasit nici o hiba...:unsure:
Dar, pretul asta prea mic, ma face sa am indoieli... Voi ce ziceti?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 02:14 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Apropo de placi...
Iubesc aceasta inventie...:D
Inca nu am achizitionat aparatul cu pricina dar as vrea sa fac o afacere cu Mos Craciun si sa incep anul nou cu parul intins...(X)(X)(X)
De multa vreme am pus ochii pe un aparat de la un magazin maaaare (adica spatios :p) si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca era numai 800 de mii... Acuma ca vin sarbatorile, l-au facut 700... Altfel el are tot ce trebuie: placi de ceramica, se incalzeste in 20 de secunde, diverse trepte de caldura, se foloseste wet&dry... Nu i-am gasit nici o hiba...:unsure:
Dar, pretul asta prea mic, ma face sa am indoieli... Voi ce ziceti?


Eu mi-am cumparat prin primavara o placa din asta cu de toate (intins si creponat) tot de la un mag mareee cu 300 mii.Si ma mai tine inca si vreau sa zic ca am folosit-o ceva.Si e ceramica, deci am facut o afacere.Eu am luat-o ca aveam nevoie de ea repede, nestiind ca va tine, dar uite ca nu m-a dezamagit...inca..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 03:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Apropo de placi...
Iubesc aceasta inventie...:D
Inca nu am achizitionat aparatul cu pricina dar as vrea sa fac o afacere cu Mos Craciun si sa incep anul nou cu parul intins...(X)(X)(X)
De multa vreme am pus ochii pe un aparat de la un magazin maaaare (adica spatios :p) si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca era numai 800 de mii... Acuma ca vin sarbatorile, l-au facut 700... Altfel el are tot ce trebuie: placi de ceramica, se incalzeste in 20 de secunde, diverse trepte de caldura, se foloseste wet&dry... Nu i-am gasit nici o hiba...:unsure:
Dar, pretul asta prea mic, ma face sa am indoieli... Voi ce ziceti?


Si eu mi-am luat una acum vreo 2 ani. Am dat vreun mil si jumate pe ea, dar n-am folosit-o decat o data, si atunci mi-a intins parul altcineva. Eu habar n-am sa-l intind. Cand merg la coafor si-l intind arata asa de bine, dar dupa cel intind eu acasa parca e o matura.:zoombie:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 03:32 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Si eu mi-am luat una acum vreo 2 ani. Am dat vreun mil si jumate pe ea, dar n-am folosit-o decat o data, si atunci mi-a intins parul altcineva. Eu habar n-am sa-l intind. Cand merg la coafor si-l intind arata asa de bine, dar dupa cel intind eu acasa parca e o matura.:zoombie:

:D:D:D
Off..eu am 3 placi doua sunt super bune si una e deja very old...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 04:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
:D:D:D
Off..eu am 3 placi doua sunt super bune si una e deja very old...

De ce ai nevoie de mai multe ?(?)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 11:44 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Apropo de placi...
Iubesc aceasta inventie...:D


mda... si eu o iubesc... doar ca tare mi-e lene sa o folosesc :p... e drept ca placa mea chiar e proasta :mellow:, dar, ce vrei, o am de vreo 6 ani :-`... tare as vrea alta, buna-buna, dar ma tem ca iar dau banii pe ea de pomana (ca ma cunosc :~*)... dar asa de tare imi place parul drept!!! :drool: si asa de tare imi urasc buclele!!! :(( incat mi-am cumparat un milion de produse de indreptat, de la uscator cu diverse accesorii, pana la bigudiuri velcro imense si solutii de indreptat parul... :zoombie:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 12:35 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Si eu am o tanti coafeza de prin facultate. Sunt multumita de ea si unde se muta si eu sunt dupa ea. :D Eu am parul scurt si foarte slab si nu oricine reuseste sa ma tunde bine. Ca si pret este ok, nici prea mult nici prea putin. :p
Si la cosmetica ma duc in aceelasi loc tot din timpul facultatii. Nu este aproape de mine dar ma descurc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 13:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Si eu mi-am luat una acum vreo 2 ani. Am dat vreun mil si jumate pe ea, dar n-am folosit-o decat o data, si atunci mi-a intins parul altcineva. Eu habar n-am sa-l intind. Cand merg la coafor si-l intind arata asa de bine, dar dupa cel intind eu acasa parca e o matura.:zoombie:
asa am patit eu cu foehn-ul ....ma rog ..nu am rabdare sa ma flocai in cap! plus ca de la fixativ si spuma fac matreata! ):():( chiar daca e taft sau mai stiu eu ce alte marci...tot matreata am in cap!:(( asa ca ....ma rezum la uscat parul ..fara a mai folosi si produse de modelare!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 13:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

dar asa de tare imi place parul drept!!! :drool: si asa de tare imi urasc buclele!!! :(( incat mi-am cumparat un milion de produse de indreptat, de la uscator cu diverse accesorii, pana la bigudiuri velcro imense si solutii de indreptat parul... :zoombie:
aici e o dilema foarte mare: fetele cu par drept il vor cret si alea cu par cret il vor drept!!! De ce ????


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 14:10 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
aici e o dilema foarte mare: fetele cu par drept il vor cret si alea cu par cret il vor drept!!! De ce ????



Pai aproape tot timpul ne dorim ceea ce nu avem, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmetica .... cine, unde se coafeaza??
MesajScris: 15 Dec 2006, 19:40 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:


Pai aproape tot timpul ne dorim ceea ce nu avem, nu?

Daa...:(( Eu am bucle..si ma uit uneori in oglinda si zic nu mai vreau bucle imi vreau parul drept nu cret...si imi intind parul cu placa si o mai folosesc din nou cind trebuie si astfel cam 2-3 saptamini la rind si cind ma satur de intins si mi-l las cu bucle ...ma uit iarasi in oglinda si zic "vai da' buclele mele sunt intradevar frumoase si chiar imi sta mai bine cu bucle, si imi string parul si mi-l pup si-i zic ca-l iubesc":wacko::-*Si-mi mai zice si cumnatul meu ca cu bucle sunt mai frumoasa..(vazind ca ma chinui cu intinsul ala)si ma linistesc pentru 2 saptamini...si apoi o iau de la inceput ....:nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 37 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România