Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 14:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 24 Mar 2007, 13:33 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 13:36
Mesaje: 5
Citat:

:o Mie ceaiul asta verde imi provoaca scaune non-stop. Tb sa stau acasa ca sa-i fac fata. Mai bine o dieta echilibrata, NU meselor dupa 18:00, dulciurilor, berii si painii+ sport + creme anticelulitice.


Servus! Si eu iti recomand ceai verde, si tocmai asta e ideea functionarii lui, sa detoxifice si sa curete organismul de toate mizerile, pentru ca dupa aceea sa arga grasimire. Un remediu la fel de bun e Tinctura de soc, care actioneaza pe acelasi principiu. Daca mai ai nevoie de lamuri, da-mi un mail pe adresa ***(intreaba-ma pe privat)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 26 Mar 2007, 19:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
cu aerobicul am amintiri groaznice. in facultate aveam o profesoara tacanita care ne chinuia cu o placere sadica...cand aud follow the leader (pt ca o ascultam in mod obsesiv la curs) deja ma dor muschii:lol:


:D:D:D:D eu am facut mai mult fitness si mai putin aerobic ... da asa e.... te chinuie groaznic .... faza e ca la un anumit moment mi se luase rau de sport si nu mai "trageam" de mine la indemnurile profei ... ma prefaceam ca "lucrez". :nlol::nlol: si mai aveam o colega tacanita cu care ne intindeam pe rogojina si stateam la barfe in timp ce fetele celelalte tzopaiau si ne ofereau "acoperire"! :nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 12 Apr 2007, 01:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
ca tot adusei tu vorba .... am vazut un anunt: era vb despre o sala de gimnastica care organiza cursuri de aerobic. :D sincer ... mi-ar place! O sa vad daca am timp sa merg!:((


Am inteles ca la tae bo se slabeste repede si grumos.Stiti ceva despre asta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 12 Apr 2007, 21:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Am inteles ca la tae bo se slabeste repede si grumos.Stiti ceva despre asta?


Eu mi-am downloadat de pe net, de acolo de unde nu ai voie :p:nwink:, niste filmulete cu tae-bo. Am facut cu constiinciozitate vreo 2 saptamani si pot sa zic ca am simtit. Un pic se vedea si la exterior, dar in primul rand eu ma simteam mai bine... mai... tanara si mai putin obosita...:D E important insa, daca te apuci de tae-bo sa cauti un filmulet care sa iti explice exact cum se face fiecare miscare (se cheama ceva cu "basic"), pentru ca daca le faci dup-aia gresit, le faci cam degeaba... Nu zic ca e greu, dar trebuie sa ti se explice tehnica pentru ca sa ai rezultate rapide...

Dupa cum ziceam, m-am lasat de tae-bo, si imi pare rau intr-un fel...

A, dar mai mult decat tae-bo, imi place pilates. Asta ai incercat? E mai subtil si mai delicat... Rezultatele vin mai incet dar vin si efortul nu e mare... Totusi, si aici trebuie sa fii atenta la tehnica.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 14 Apr 2007, 02:22 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Eu mi-am downloadat de pe net, de acolo de unde nu ai voie :p:nwink:, niste filmulete cu tae-bo. Am facut cu constiinciozitate vreo 2 saptamani si pot sa zic ca am simtit. Un pic se vedea si la exterior, dar in primul rand eu ma simteam mai bine... mai... tanara si mai putin obosita...:D E important insa, daca te apuci de tae-bo sa cauti un filmulet care sa iti explice exact cum se face fiecare miscare (se cheama ceva cu "basic"), pentru ca daca le faci dup-aia gresit, le faci cam degeaba... Nu zic ca e greu, dar trebuie sa ti se explice tehnica pentru ca sa ai rezultate rapide...

Dupa cum ziceam, m-am lasat de tae-bo, si imi pare rau intr-un fel...

A, dar mai mult decat tae-bo, imi place pilates. Asta ai incercat? E mai subtil si mai delicat... Rezultatele vin mai incet dar vin si efortul nu e mare... Totusi, si aici trebuie sa fii atenta la tehnica.



eu de luni ma apuc de tae-bo...nu vrea sa slabesc prea mult( de fapt nu vreau sa slabesc deloc) dar vreau sa ma mai tonific si sa-mi mai curat organismul de tutun, poate daca o sa-mi placa tae-bo-ul poate o sa ma las si de fumat...i hope so!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 23 Apr 2007, 01:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

am inteles ca ceaiul verde chiar da rezultate; e bine sa nu exageram , mai mult de 3 cani pe zi afecteaza rinichii sau cam asa ceva; a incercat cineva o anumita marca de ceai verde si il poate recomanda?


Este un ceai pentru slabit la Plafar.Este intr-o cutie rosu cu negru.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 19 Ian 2008, 20:27 
Nou Venit

Membru din: 19 Ian 2008, 19:53
Mesaje: 1
Citat:
Eu mi-am downloadat de pe net, de acolo de unde nu ai voie :p:nwink:, niste filmulete cu tae-bo. Am facut cu constiinciozitate vreo 2 saptamani si pot sa zic ca am simtit. Un pic se vedea si la exterior, dar in primul rand eu ma simteam mai bine... mai... tanara si mai putin obosita...:D E important insa, daca te apuci de tae-bo sa cauti un filmulet care sa iti explice exact cum se face fiecare miscare (se cheama ceva cu "basic"), pentru ca daca le faci dup-aia gresit, le faci cam degeaba... Nu zic ca e greu, dar trebuie sa ti se explice tehnica pentru ca sa ai rezultate rapide...

Dupa cum ziceam, m-am lasat de tae-bo, si imi pare rau intr-un fel...

A, dar mai mult decat tae-bo, imi place pilates. Asta ai incercat? E mai subtil si mai delicat... Rezultatele vin mai incet dar vin si efortul nu e mare... Totusi, si aici trebuie sa fii atenta la tehnica.


ciao:) poti sa imi spui si mie pls site-ul de unde ai downlodat filmuletzul tae-bo si instructiunile sau m-as bucura mai mult dak mi l-ai trimite:).***@yahoo.com e id meu.msi mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 20 Ian 2008, 19:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

ciao:) poti sa imi spui si mie pls site-ul de unde ai downlodat filmuletzul tae-bo si instructiunile sau m-as bucura mai mult dak mi l-ai trimite:).***@yahoo.com e id meu.msi mult

Nu prea pot sa ti-l trimit pentru ca e mare (cam un CD, cu totul). De downloadat l-am downloadat de unde nu e voie, adica de pe torente sau de pe dc++. Daca ai vreun prieten pasionat de calculatoare si internet, care are o pasiune din a downloada filme, roaga-l sa-ti caute si tie filmuletele de tae-bo ale lui billy blanks sau poti sa le cumperi online de pe amazon.com (ca livreaza si in romania).
Succes la slabit!:ndance::nmusic::njump:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 22 Ian 2008, 13:16 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
eu am facut tae bo la cluj la o sala aproape de BCU - mi s-a parut cel mai bun sport si pentru slabit si pentru ca iti da energie.

sunt si in magazine diverse cduri cu tae bo pe care le poti cumpara - tocmai am gasit unul cu Andreea Raicu

v-ati lasat careva de fumat? CUM?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 22 Ian 2008, 19:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
eu am facut tae bo la cluj la o sala aproape de BCU - mi s-a parut cel mai bun sport si pentru slabit si pentru ca iti da energie.

sunt si in magazine diverse cduri cu tae bo pe care le poti cumpara - tocmai am gasit unul cu Andreea Raicu

v-ati lasat careva de fumat? CUM?


pur si simplu nu mai fumezi...bei multa apa si rontai tot felul ca o sa iti trebuiasca una intruna sa mananci (morcovi, mere etc)...primele 2 sapt is mai grele, dupa aia trece...da iti trebuie multa vointa oricum!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 24 Ian 2008, 14:20 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

pur si simplu nu mai fumezi...bei multa apa si rontai tot felul ca o sa iti trebuiasca una intruna sa mananci (morcovi, mere etc)...primele 2 sapt is mai grele, dupa aia trece...da iti trebuie multa vointa oricum!


si oare te ingrasi mult?
2-3 kg nu ar fi o problema, dar peste...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 24 Ian 2008, 18:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

si oare te ingrasi mult?
2-3 kg nu ar fi o problema, dar peste...


Eu nu m-am ingrasat dar de aia am zis ca rontai chestii care nu te ingrasa si bei multa apa ca sa te simti plina...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 28 Ian 2008, 14:17 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Eu nu m-am ingrasat dar de aia am zis ca rontai chestii care nu te ingrasa si bei multa apa ca sa te simti plina...


gata! m-am decis!

de astazi tae bo! de maine ma las de cafea - inlocuim cu ceai de fructe sau verde.

si de luni de pipat! ce o sa se bucure iubi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 28 Ian 2008, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

gata! m-am decis!

de astazi tae bo! de maine ma las de cafea - inlocuim cu ceai de fructe sau verde.

si de luni de pipat! ce o sa se bucure iubi


si eu incep din februarie sa merg la tae-bo.Abia astept.
Cafea nu beau...dar de fumat...nu pot nici cum sa ma las.Imi lipseste ambitia....:love:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 28 Ian 2008, 15:43 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

si eu incep din februarie sa merg la tae-bo.Abia astept.
Cafea nu beau...dar de fumat...nu pot nici cum sa ma las.Imi lipseste ambitia....:love:


in cluj se face foarte bine tae bo langa BCU - adica acum 3 ani si cand am plecat eu din cj acolo era o instructoare super

si mie mi-a lipsit pana acum - dar cristi nu fumeaza, si in plus dupa nunta vrem sa facem un bebe...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 29 Ian 2008, 04:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

in cluj se face foarte bine tae bo langa BCU - adica acum 3 ani si cand am plecat eu din cj acolo era o instructoare super

si mie mi-a lipsit pana acum - dar cristi nu fumeaza, si in plus dupa nunta vrem sa facem un bebe...


nici ionut nu fumeza......:rolleyes:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 29 Ian 2008, 12:55 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

nici ionut nu fumeza......:rolleyes:



saracii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 22 Feb 2008, 20:14 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Salut fetelor... a venit si vremea mea sa slabesc, de ceva timp tot trag de mine, cred ca e vreun an, insa acum am intradevar un motiv intemeiat. As vrea sa dau jos 10 kg. Am gasit un site care se ocupa cu asa ceva, am completat cu detalii mele, iar apoi mi s-a dat un plan. Pt cele 10 kg care vreau sa le dau jos sunt nevoita sa nu depasesc 1500 calorii pe zi, sa ard 1500 de calorii pe saptamana si sa beau cat mai mult apa. Am inceput bineinteles si prin a nu mai manca seara. Daca ma tin de el pana in iunie imi ating scopurile. M-am aprovizionat si din tara cu f mult ceai chinezesc si ceai de slabit, care sper sa ma ajute. E important sa adaug ca timpul imi permite sa ma tin de un astfel de plan, deoarece merg doar 2 zile pe saptamana la facultate, in plus am si o "mica sala de gimanstica" acasa si nu sunt nevoita sa ies. Oricum sper sa reusesc si o sa va tin la curent.

Daca mai stiti si alte metode de a slabi, mi-ar fi de ajutor. Mersi. Va pup si succes cu pregatirile si cu slabitul!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 26 Feb 2008, 14:02 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Salut fetelor... a venit si vremea mea sa slabesc, de ceva timp tot trag de mine, cred ca e vreun an, insa acum am intradevar un motiv intemeiat. As vrea sa dau jos 10 kg. Am gasit un site care se ocupa cu asa ceva, am completat cu detalii mele, iar apoi mi s-a dat un plan. Pt cele 10 kg care vreau sa le dau jos sunt nevoita sa nu depasesc 1500 calorii pe zi, sa ard 1500 de calorii pe saptamana si sa beau cat mai mult apa. Am inceput bineinteles si prin a nu mai manca seara. Daca ma tin de el pana in iunie imi ating scopurile. M-am aprovizionat si din tara cu f mult ceai chinezesc si ceai de slabit, care sper sa ma ajute. E important sa adaug ca timpul imi permite sa ma tin de un astfel de plan, deoarece merg doar 2 zile pe saptamana la facultate, in plus am si o "mica sala de gimanstica" acasa si nu sunt nevoita sa ies. Oricum sper sa reusesc si o sa va tin la curent.

Daca mai stiti si alte metode de a slabi, mi-ar fi de ajutor. Mersi. Va pup si succes cu pregatirile si cu slabitul!


pe ce site ai intrat? ca si eu am inceput sa ma ingras, si nu vreau


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 52 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România