Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 18:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 26 Feb 2008, 19:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Salut fetelor... a venit si vremea mea sa slabesc, de ceva timp tot trag de mine, cred ca e vreun an, insa acum am intradevar un motiv intemeiat. As vrea sa dau jos 10 kg. Am gasit un site care se ocupa cu asa ceva, am completat cu detalii mele, iar apoi mi s-a dat un plan. Pt cele 10 kg care vreau sa le dau jos sunt nevoita sa nu depasesc 1500 calorii pe zi, sa ard 1500 de calorii pe saptamana si sa beau cat mai mult apa. Am inceput bineinteles si prin a nu mai manca seara. Daca ma tin de el pana in iunie imi ating scopurile. M-am aprovizionat si din tara cu f mult ceai chinezesc si ceai de slabit, care sper sa ma ajute. E important sa adaug ca timpul imi permite sa ma tin de un astfel de plan, deoarece merg doar 2 zile pe saptamana la facultate, in plus am si o "mica sala de gimanstica" acasa si nu sunt nevoita sa ies. Oricum sper sa reusesc si o sa va tin la curent.

Daca mai stiti si alte metode de a slabi, mi-ar fi de ajutor. Mersi. Va pup si succes cu pregatirile si cu slabitul!


Si eu vreau site-ul....:npray::npray::npray:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 01 Mar 2008, 15:43 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
site-ul este www.sparkpeople.com Pt mine a fost folositor.. gasesti de toate, demonstratii video de exercitii...diferite articole de sanatate, diete. etc

Va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 07 Mar 2008, 21:00 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
site-ul este www.sparkpeople.com Pt mine a fost folositor.. gasesti de toate, demonstratii video de exercitii...diferite articole de sanatate, diete. etc

Va pup

Eu nu am probleme de genul asta. Dar din ce am vazut in jurul meu (toate prietenele mele recurg au recurs de-a lungul timpului la diverse cure) rezultate au avut astfel: fara paine, fara dulciuri, multe salate si fructe si neaparat sport. Iar cand spun sport, ma refer (aici spun din experienta, pt ca am facut atletism de performanta) la alergat. Este sportul care va stimuleaza cel mai bine. Arde cele mai multe calorii fara sa va chinuiti la aerobic. Si in plus tonifica si muschii... si o sa aratati super la nunta! Si nu numai! Va recomand sa alergati! Dimineata, 20 de minute, afara ar fi cel mai bine, dar si pe banda, cine si-a cumparat. In plus veti incepe ziua cu un alt tonus!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 27 Mar 2008, 21:04 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
A fost cineva vreodata la masaj de remodelare, masaj anticelulitic. Cum e, da rezultate? Eu o sa incep sa merg peste vreo 2 saptamani. Vreau pareri. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 30 Mar 2008, 15:02 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
A fost cineva vreodata la masaj de remodelare, masaj anticelulitic. Cum e, da rezultate? Eu o sa incep sa merg peste vreo 2 saptamani. Vreau pareri. :)


Stiai ca substantele pe care le contine ananasul ajuta la arderea grasimilor si sunt foarte eficiente impotriva celulitei?
Motivul este urmatorul: ananasul, daca este proaspat, contine enzime care accelereaza metabolismul. Mai mult, ananasul este bogat in vitamine minerale printre care si fierul, care este important pentru producerea globulelor rosii care transporta oxigenul prin corp. De aceea este indicat sa consumi ananas proaspat cand urmezi o dieta de slabit. Pentru a putea urma dieta trebuie sa folosim un ananas proaspat de aproximativ un kilogram. Intotdeauna taie portiunea indicata si restul acopera cu o folie - asa vei pastra vitaminele. Poti urma dieta o zi pe saptamana pentru a reduce contributia calorica si pentru a curata organismul intr-o cura de detoxifiere usoara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 09 Apr 2008, 17:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Iar cand spun sport, ma refer (aici spun din experienta, pt ca am facut atletism de performanta) la alergat. Este sportul care va stimuleaza cel mai bine. Arde cele mai multe calorii fara sa va chinuiti la aerobic. Si in plus tonifica si muschii... si o sa aratati super la nunta! Si nu numai! Va recomand sa alergati! Dimineata, 20 de minute, afara ar fi cel mai bine, dar si pe banda, cine si-a cumparat. In plus veti incepe ziua cu un alt tonus!


Of, eu cu alergatul am o mare problema... Poate poti sa imi explici, sau sa imi dai niste sfaturi, daca tot ai fost "in domeniu". Am incercat de mai multe ori sa alerg si, daca trag de mine (adica daca insist sa alerg cand corpul meu s-ar opri, ceea ce se intampla dupa vreo 200 de m...:~*) ma aleg cu o durere de burta care ma cocoseaza, la propriu. Nu ma doare "intr-o parte", ci ma doare ca si cand as fi in perioada aceea din luna... A mai patit cineva la fel? Cum se combat efectele astea???

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 16 Apr 2008, 12:35 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Buna!
Si eu vreau sa slabesc vreo 10kg. Eu o sa fac tae-bo acasa singurica. Am mai multe programele primite de la cineva cadou si ma ajuta foarte mult. Si anul trecut am facut la fel si slabisem vreo 8kg in vreo 3 luni; ca regim nu am tinut ceva f strict; nu prea mancam dupa 18.00. In plus pt vreo 2 luni facsuem si masaj anticelulitic. Dieta am inceput-o de vreo 2 sapt dar de luni o sa fie ceva mai strict; incep si tae bo si ma las de sala ca nu prea am timp sa ajung la sala.

Cu alergatul nu ma impac deloc nici eu; eu am o durere abdominala si nu mai pot respira dupa ceva timp de alergat; parca nu mai am aer deloc (dpdv fizic nu am nimic.. chiar as mai putea alerga dar parca mi se opreste respiratia...chiar si la banda de alergat de la sala); iar la abdomene ma doar coloana (noroc ca la talie nu e o probl asa de mare si fac doar cateva abdomene). Si totusi tae-bo mi se potriveste destul de bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 18 Apr 2008, 20:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu am intrat in panica de cand am inceput sa probez rochite.trebuie neaparat sa slabesc...asa ca ii dau inainte cu ceai verde,salata si dat la bicicleta si nimic!!!!bine,doar de vreo saptamana jumate:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:07 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
eu am intrat in panica de cand am inceput sa probez rochite.trebuie neaparat sa slabesc...asa ca ii dau inainte cu ceai verde,salata si dat la bicicleta si nimic!!!!bine,doar de vreo saptamana jumate:p


Si eu sunt in panica deoarece de vreo 2luni am tot zis ca tin dieta si nu mai reuseam. De vreo 2 spat am avut putin grija la ceea ce mananc cat de cat dar de ieri chiar sunt mai exigenta cu mine; nu mai conteaza ca o sa vina pastele; pastele e in feic an dar mireasa voi fi doar anul asta. Oricum stiu ca toata viata o sa ma confrunt cu dietele dar acum vreau si mai si.

Saucces si tie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 28 Apr 2008, 00:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Tot navigand pe net am dat de un site (romanesc)
http://www.sanatate.org/slabire/index.php
unde este gratuit sa iti faci cont si astfel, ai acces la multe instrumente care te ajuta sa slabesti.
- o piramida cu grupele alimentare (cate portii pe zi tb sa consumi din fiecare)
- ce inseamna o portie
- un formular unde introduci ce ai mancat azi si iti spune unde ai gresit
- graficul evolutiei tale (daca il completezi saptamanal)

Site-ul e vechi, si deci, destul de neprietenos, dar instrumentele merg si in fond, asta conteaza...
Eu mi-am facut deja cont, dar nu stiu cand o sa incep sa pun in practica ce am citit pe acolo... :~*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 30 Apr 2008, 13:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
o sa intru si pe acolo....acu rectific...eu nu vad nimic dar cantarul spune ca am slabit 3 kg.:ndance::njump:e un inceput!:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 10 Mai 2008, 14:56 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Citat:

Servus! Si eu iti recomand ceai verde, si tocmai asta e ideea functionarii lui, sa detoxifice si sa curete organismul de toate mizerile, pentru ca dupa aceea sa arga grasimire. Un remediu la fel de bun e Tinctura de soc, care actioneaza pe acelasi principiu. Daca mai ai nevoie de lamuri, da-mi un mail pe adresa ***(intreaba-ma pe privat)



Nu am mari probleme cu greutatea in plus...insa as dori in unele zone sa fiu mai subtirika...am niste "colacei" pe talie...si nu-mi prea plac...dar pot scapa fara dificultate de ei daca renuntz total la fainoase,nu mananc dupa 18.00 si fac macar cate 20 abdomene pe zi...voi incerca si metoda cu ceai verde...poate grabeste aparitia rezultatelor!

:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 16 Mai 2008, 13:19 
Junior

Membru din: 16 Aug 2006, 17:58
Mesaje: 72
Citat:


Nu am mari probleme cu greutatea in plus...insa as dori in unele zone sa fiu mai subtirika...am niste "colacei" pe talie...si nu-mi prea plac...dar pot scapa fara dificultate de ei daca renuntz total la fainoase,nu mananc dupa 18.00 si fac macar cate 20 abdomene pe zi...voi incerca si metoda cu ceai verde...poate grabeste aparitia rezultatelor!

:ok:


uffff....eu trebuie sa slabesc ceva pana la nunt ...desi mi-am luat o rochie de mireasa care mi-a schimbat complet optice dsepre cum poti arata intr-o rochie marimea 18 :P...De saptamana asta m-am dus la masaj si tin regim ....jumatatea mea ma cearta ca de ce ma chinui ... da eu nu ma las !:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 12 Iun 2008, 19:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:

uffff....eu trebuie sa slabesc ceva pana la nunt ...desi mi-am luat o rochie de mireasa care mi-a schimbat complet optice dsepre cum poti arata intr-o rochie marimea 18 :P...De saptamana asta m-am dus la masaj si tin regim ....jumatatea mea ma cearta ca de ce ma chinui ... da eu nu ma las !:mellow:

FETELOR eu nu am avut niciodata probleme la greutate,dar am inceput sa am un pik de colacel,si nu am timp de sala,si nici cura nu vreau sa tin...dar merg pe jos la greu..nu stiu ce o sa ma fac va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 07 Iul 2008, 17:13 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
si eu trebuie sa mai dau jos cateva kg, nu vreau sa arat rau la nunta, deci o sa va urmez sfatul si o sa incep sa beau ceai verde 3 cani pe zi, sa vedem ce-o sa iasa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 10 Iul 2008, 16:26 
Nou Venit

Membru din: 10 Iul 2008, 15:25
Mesaje: 3
Citat:
si eu trebuie sa mai dau jos cateva kg, nu vreau sa arat rau la nunta, deci o sa va urmez sfatul si o sa incep sa beau ceai verde 3 cani pe zi, sa vedem ce-o sa iasa!


Mult succes atat tie cat si tuturor fetelor ce s-au hotarat sa arate excelent in ziua nuntii. Va tin pumnii si ma alatur voua cu ceai verde si fara paine,dulciuri,cat mai multe salate si fara mancare gatita.

Mult succes viitoare miresici frumoase!

V-am pupat!

DanaZ:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 14 Iul 2008, 17:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Mult succes atat tie cat si tuturor fetelor ce s-au hotarat sa arate excelent in ziua nuntii. Va tin pumnii si ma alatur voua cu ceai verde si fara paine,dulciuri,cat mai multe salate si fara mancare gatita.

Mult succes viitoare miresici frumoase!

V-am pupat!

DanaZ:nblink:
eu nu am mai dat jos...am mai pus:(mi-am facut analizele si nu mi-au iesit bine cele la tiroida:((fix ce imi trebuia acu...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 14 Iul 2008, 20:47 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
imi pare rau, ral ct chiar cand nu trebuia, ai aflat. Dar stai linistita, nu te consuma. Eu toata viatza am fost slaba 90-60-90, toate prietenele ma invidiau pt abdomenul plat, dar in urma unei interventii grave la inima , au ramas doar pozele si amintirile:((:((:((:((. Cat timp am stat in spital, inainte si dupa interventie de la 53kg , am plecat de acolo cu 70-75 kg si nici nu am mai putut slabii mult. ASTA E VIATZA!!!! DE FOARTE MULTE ORI MI SE PARE NEDREAPTA, DAR CE PUTEM FACE?????????????:((:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 19 Iul 2008, 19:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu nu am mai dat jos...am mai pus:(mi-am facut analizele si nu mi-au iesit bine cele la tiroida:((fix ce imi trebuia acu...


stai linistita raluca.sanatatea e mai importanta ca orice.nu conteaza un kg doua in plus

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 21 Iul 2008, 16:47 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Poti sa imi spui si mie unde trebuie sa intru ca sa vad: "un formular unde introduci ce ai mancat azi si iti spune unde ai gresit"

Mi-am facut cont, si am tot cautat pe acolo dar nu gasesc. :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România