Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cum slabim?
MesajScris: 07 Feb 2007, 15:28 
Nou Venit

Membru din: 30 Sep 2006, 14:30
Mesaje: 18
Citat:
Dragele mele prietene, multe dintre noi avem anumite probleme cu ''GREUTATEA'' .Eu , inca nu am dar m-am gandit sa discutam despre aceasta problema pentru ca , anumitor persoane le este rusine sa faca asta. Recunosc ca in liceu am avut probleme cu greutatea ,dar am reusit sa slabesc cu ceai verde.Am baut 3 cani pe zi si m-am simtit extraordinar de bine. Multe prietene de-ale mele nu suporta acest ceai pentru ca e amar.Voi cum ati reusit sa indepartati kilogramele in plus?

si eu am probleme cu greutatea si astept sa imi sugerati voi cate ceva ca sa pot slabi pana la nunta.....:( sa nu fiu o purcica in rochie alba:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 07 Feb 2007, 19:59 
Nou Venit

Membru din: 30 Sep 2006, 14:30
Mesaje: 18
Citat:


CEAI VERDE!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 cani pe zi

o sa incerc sincer de toate numai sa nu ma vad imensa in rochie:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 07 Feb 2007, 22:54 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:


CEAI VERDE!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 cani pe zi


:o Mie ceaiul asta verde imi provoaca scaune non-stop. Tb sa stau acasa ca sa-i fac fata. Mai bine o dieta echilibrata, NU meselor dupa 18:00, dulciurilor, berii si painii+ sport + creme anticelulitice.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 16 Feb 2007, 20:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Eu iti recomand ceai de coada calului combinat cu antiadipos. O cana seara si una dimineata. Si sport.
DJ ... ai grija sa nu te triplezi dupa sarcina! Am cunoscut o tipa ..... care before era schelet ....un pic mai plinuta ca mine .. hai un 49 kg ... si dupa ce a nascut arata ca o femeie de 50 de ani, casnica de la tara, care nu a calcat in viata ei la cosmetica! Dezamagitor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 16 Feb 2007, 21:19 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
DJ ... ai grija sa nu te triplezi dupa sarcina! Am cunoscut o tipa ..... care before era schelet ....un pic mai plinuta ca mine .. hai un 49 kg ... si dupa ce a nascut arata ca o femeie de 50 de ani, casnica de la tara, care nu a calcat in viata ei la cosmetica! Dezamagitor!


Feteleeeeeeee ce faceti? De o gramada de vreme n-am mai vb cu voi! Dj ce faci? Cum te simti?Creste bebe? :njump:
Si in ce priveste subiectul....eu nu prea am pb.Ma ingras greu si slabesc destul de rpd dc am grija de mine.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 20 Mar 2007, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
anca371:
Citat:
am vazut ca e o problema cu GREUTATEA, eu am inceput si da roade emai greu un pic:
primele doua saptamani numai lactate fara fainoase, fara prajeli, fara zahar , fara sucuri(nici un fel), doar apa,de preferat naturala(de la robinet), fara orez,fara mazare, fara cartofi.
multe lichide
a treia saptamana adaugi ori cartof fiert, ori fructe numai o categorie.
in primele 2 saptamani fara fructe!
fara paine
din sapt 4 adaugi paine neagra.
eu am dat dupa doua saptamani jos deja
eu o iau lent ca pana in oct mai am.succes



Ayrun:
Citat:
Eu nu am probleme cu greutatea ma mentin la 46 kg de 5 ani de zile ( 1.67m),zilnic fac 1 ora de mers pe bicicleta + alte exercitii. Sunt de parere a fara miscare degeaba se tine regimul pentru ca pielea se lasa atunci and slabesti si...........cu tot regimul e nevoie si de putina miscare


GinaAngelina:
Citat:
Ayrun ...esti o tipa foarte dragutza! Ma bucur sa aud ca nu sunt singura care are 46 - 47 de kg! te pup!


Ayrun:
Citat:
Si eu te pup si iti multumesc!

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 23 Mar 2007, 12:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
anca371:



Ayrun:


GinaAngelina:


Ayrun:


pupacioaselor:p si eu sunt slabuta bine...si nu fac nimic. pana nu demult incercam sa ma ingras dar acum mi-a trecut si ma bucur de alura mea silfida:lol: as vrea insa sa ma apuc sa fac ceva de intretinere...sa merg la sala, inot..aveti vreo idee? problema e ca sunt f lenesa dar, pt ca am observat ca nu mai sunt asa rezistenta, ma doare spatele, etc.. semne de batranete:-` trebuie sa iau masuri:huh:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 23 Mar 2007, 13:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Te iau cu mine dupa Paste la gimnastica pentru gravidute ca sa prinzi curaj?
Mai ales ca sigur sunt si mai "batrana" ca tine...:p

Momentan inca ma multumesc cu gimnastica facuta acasa si mingiile de la birou. :njump::njump::njump::njump:


pai ce fel de gimnastica e asta? adica tre sa faci vreun efort?! eu imi inchipui ca o sa arat ca o balena cand o sa fiu insarcinata. un casalot lenes, care se plange tot timpul:-`

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 23 Mar 2007, 14:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

pupacioaselor:p si eu sunt slabuta bine...si nu fac nimic. pana nu demult incercam sa ma ingras dar acum mi-a trecut si ma bucur de alura mea silfida:lol: as vrea insa sa ma apuc sa fac ceva de intretinere...sa merg la sala, inot..aveti vreo idee? problema e ca sunt f lenesa dar, pt ca am observat ca nu mai sunt asa rezistenta, ma doare spatele, etc.. semne de batranete:-` trebuie sa iau masuri:huh:
ca tot adusei tu vorba .... am vazut un anunt: era vb despre o sala de gimnastica care organiza cursuri de aerobic. :D sincer ... mi-ar place! O sa vad daca am timp sa merg!:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 24 Mar 2007, 00:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Nu, doar ca e speciala pentru gravidute.
Asa ziceam si eu si uite ca tot fac miscare si, desi nu m-am tinut de la mancare, nici nu am luat mult in greutate. Iar bebe e foarte bine si dansator desavarsit!:lol:

eh...o sa astept pana o sa am nevoie de gimnastica de-asta:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 24 Mar 2007, 00:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
ca tot adusei tu vorba .... am vazut un anunt: era vb despre o sala de gimnastica care organiza cursuri de aerobic. :D sincer ... mi-ar place! O sa vad daca am timp sa merg!:((

cu aerobicul am amintiri groaznice. in facultate aveam o profesoara tacanita care ne chinuia cu o placere sadica...cand aud follow the leader (pt ca o ascultam in mod obsesiv la curs) deja ma dor muschii:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România