Ultima vizită a fost: Acum este 17 Apr 2024, 02:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 18 Apr 2008, 15:20 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu d.p.d.v. al rujului nu am probleme deaorece ma tine cam 4-5ore indiferent de care este, nu am obiceiul sa il mananc de pe buze.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 19 Apr 2008, 02:13 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu d.p.d.v. al rujului nu am probleme deaorece ma tine cam 4-5ore indiferent de care este, nu am obiceiul sa il mananc de pe buze.

Hmm, ori ai tu vreun secret, ori poate nu vorbesti asa mult ca mine. Nici eu nu-l mananc, dar, vorba Cristinei, ala bun, ma tine cam o ora, o ora jumate, dupa care are nevoie de corectii. Daca mai si beau o cafea, sau un ceai la serviciu si mai mananc un covrig, la revedere ruj...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 21 Apr 2008, 10:18 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu stiu daca este un secret sau daca acesta este motivul pt care ma tine asa de mult dar eu inainte de a ma da cu ruj ma dau cu fond de ten pe buze, in momentul in care il aplic pe fata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 01 Mai 2008, 15:14 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
nu stiu daca este un secret sau daca acesta este motivul pt care ma tine asa de mult dar eu inainte de a ma da cu ruj ma dau cu fond de ten pe buze, in momentul in care il aplic pe fata.


da acesta este secretul.
Eu dau si cu pudra si tine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 08 Mai 2008, 17:54 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 01:33
Mesaje: 1
Cu rimel se da inainte de a pune genele.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 09 Mai 2008, 16:11 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:
categoric,cea mai mare parte din nunta se desfasoara seara,respectiv noaptea..asa ca evident trebuie sa ai un mahiaj de seara,pt ca un machiaj de zi nu merge mai deloc...ca doar e nunta ta...nu te machiezi ca si cand ai merge la cumparaturi in oras...tot ce inca nu stiue este ce culoare ar fii cea mai potrivita pt machiajul de mireasa?




la noi nu se fac nunti de noapte:( nunta incepe la ora 14 si se tetrmina la 22 poate te mai lasa o ora 2 dar numa daca e deacord sala..asa ca nu o sa optez pt culori prea stridente pt ca nu vreau sa arat ca o maimutica(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 12 Mai 2008, 15:59 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
Fetelor, am si eu o intrebare: ce culori se potrivesc ochilor caprui inchis?
Am ales sa ma machiez singura in ziua cea mare, insa nu m-am hotarat asupra culorilor. Orscilez intre maro cu auriu, turcoaz, verde-kaki si violet... Voi ce ziceti?(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 12 Mai 2008, 23:33 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Fetelor, am si eu o intrebare: ce culori se potrivesc ochilor caprui inchis?
Am ales sa ma machiez singura in ziua cea mare, insa nu m-am hotarat asupra culorilor. Orscilez intre maro cu auriu, turcoaz, verde-kaki si violet... Voi ce ziceti?(?)

Eu sunt bruneta, am ochii caprui si tenul masliniu, palid. Cel mai bine imi sta cand sunt machiata cu verde. Eu am si ales sa ma machiez cu verde pt nunta, dar voi merge la un salon. Am vazut cum lucreaza tipa respectiva si imi place tare mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 13 Mai 2008, 01:44 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Eu sunt bruneta, am ochii caprui si tenul masliniu, palid. Cel mai bine imi sta cand sunt machiata cu verde. Eu am si ales sa ma machiez cu verde pt nunta, dar voi merge la un salon. Am vazut cum lucreaza tipa respectiva si imi place tare mult.


si eu am mers la un salon si m-a facut f frumos


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 13 Mai 2008, 02:14 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

si eu am mers la un salon si m-a facut f frumos

Si a rezistat? Pana la cat v-ati dantuit?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 13 Mai 2008, 10:14 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Si a rezistat? Pana la cat v-ati dantuit?


pe la 1 si ceva noaptea am ajuns la hotel - machiajul a fost facut la 7 dimineata si a rezistat

a fost cu violet - eu nu m-as fi gandit sa ma fac cu asa culoare, dar mi-a placut mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 13 Mai 2008, 14:06 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
multumesc mult pentru sugestie :) si eu am tenul masliniu. voi incerca sa-mi fac un machiaj de seara cu verde, sa vad daca ma avantajeaza


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 14 Mai 2008, 01:19 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
multumesc mult pentru sugestie :) si eu am tenul masliniu. voi incerca sa-mi fac un machiaj de seara cu verde, sa vad daca ma avantajeaza

Are dreptate si Cristina. Si cu violet e bine. Lila cu mov. Si eu apelez la combinatia asta cand am cu ce sa o asortez, sau cand ma imbrac cu ceva alb. Sa incerci si asa. Si sa vezi cu care iti place mai mult. Tie si celor dragi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 14 Mai 2008, 14:14 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
incerc si violet...cred ca duminica asta, ptr ca ma duc la un botez ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 14 Mai 2008, 17:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
incerc si violet...cred ca duminica asta, ptr ca ma duc la un botez ;)


si eu mas machiez de obicei cu mov.....sau roz sau gri.
niciodata cu verde sau albastru...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 14 Mai 2008, 18:53 
Nou Venit

Membru din: 14 Mai 2008, 17:35
Mesaje: 4
Citat:
Fetelor, am si eu o intrebare: ce culori se potrivesc ochilor caprui inchis?
Am ales sa ma machiez singura in ziua cea mare, insa nu m-am hotarat asupra culorilor. Orscilez intre maro cu auriu, turcoaz, verde-kaki si violet... Voi ce ziceti?(?)

Ochii caprui se pot machia cu orice culoare.dintre culorile alese de tine cele mai potrivite pt o mireasa sunt maro in combinatie cu bej ,auriu sau putin roz.pentru conturul ochilor poti folosi maro amestecat cu negru sau chiar negru.il aplici pe linia genelor atat pe pleoapa de sus cat si pe cea de jos mai estompat in coltul intern al ochiului.conturul nu este prea strident si va arata foarte bine in poze. Daca ai cearcane maronii evita culoarea maro ,poti folosi bej, auriu, roz, negru ,mov.daca ai cearcane violet evita movul ,albastru.Bafta::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 14 Mai 2008, 20:57 
Nou Venit

Membru din: 14 Mai 2008, 17:35
Mesaje: 4
Citat:
In ziua cea mare o sa imi pun in evidenta ochii si mai putin buzele.

incearca un ruj rezistent la transfer de la Max Factor sau Revlon.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 14 Mai 2008, 23:03 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

si eu mas machiez de obicei cu mov.....sau roz sau gri.
niciodata cu verde sau albastru...

N-am mai folosit roz din vara trecuta. Am avut in toamna o perioada de gri, iar acum am un fard in 2 culori bej cu verde stins, pe care-l folosesc de vreo 3 luni. :nwink: Asta asa zi de zi. Seara, mai ales daca ies undeva, apelez si eu la un machiaj mai elaborat. auriu, violet, depinde cu ce ma imbrac. Dar e adevarat: ochii caprui merg cu orice culoare machiati. Cica e bine sa asortezi cu ce te imbraci.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 16 Mai 2008, 14:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
N-am mai folosit roz din vara trecuta. Am avut in toamna o perioada de gri, iar acum am un fard in 2 culori bej cu verde stins, pe care-l folosesc de vreo 3 luni. :nwink: Asta asa zi de zi. Seara, mai ales daca ies undeva, apelez si eu la un machiaj mai elaborat. auriu, violet, depinde cu ce ma imbrac. Dar e adevarat: ochii caprui merg cu orice culoare machiati. Cica e bine sa asortezi cu ce te imbraci.


eu am ochii verzi...sau albastri...depinde de starea de spirit, de lumina...de..inca nu am elucidat misterul.
dar nu ma machiez nici cu verde nici cu albastru.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 16 Mai 2008, 17:21 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
Va multumesc pentru sugestii :) Mi-am luat un ruj lipfinity de la max factor, special ptr nunta, insa nu ma impac deloc cu el. Trebuie sa ma dau la ficare jumatate de ora cu balsamul lui, altfel se usuca fff tare buzele si par ridate, ceea ce e deranjant. In plus, culoarea se duce cumva pe pete, arata buzele de parca ar fi cojite. Pacat, ca are o culoare tare placuta, un bej-rozaliu. Nu stiu ce sa fac cu rujul...ori nu mananc ca sa nu se duca culoarea si ma ascund sub masa sa ma dau cu balsam, ori renunt si imi dau doar cu un gloss incolor.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România