Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 20 Feb 2007, 13:13 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
eu as opta pt o culoare deschisa pt ca am ochi caprui si sunt roscata(vopsita),iar rochia o sa fie evident toata alba si probabil cu accesorii argintii...poate ar fii o idee sa imi aplic o culoare argintie deschisa cred ca ar da bine...voi ce ziceti...oare ce mi s-ar potrivi?

si eu am rochia alba cu accesorii argintii, si cred ca o sa merg pe un machiaj sclipicios argintiu..
cel mai potrivit machiaj e acela care iti scoate ochii in evidenta, iti contureaza linia fetei...nu cred ca e o moda cu o culoare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 20 Feb 2007, 21:44 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
si eu am rochia alba cu accesorii argintii, si cred ca o sa merg pe un machiaj sclipicios argintiu..
cel mai potrivit machiaj e acela care iti scoate ochii in evidenta, iti contureaza linia fetei...nu cred ca e o moda cu o culoare...



eu nu prea sunt adepta argintiului....nu am vazut multe persoane carora sa le stea bine cu argintiu la ochi(poate la baza ochiului pt efect de luminozitate) dar daca tu ai incercat si te prinde culoarea e ok...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 01 Mar 2007, 15:35 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
Si eu sunt impotriva machiajului cu bleu, in special la mirese cu ochi caprui sau negri. La ochi albastrii mai merge.

eu nu consider ca neaparat culoarea fardului conteaza...important este ca machiajul sa fie unul de calitate,adik acela care iti evidentiaza trasaturile frumoase...care sa ti se potriveasca.mai greu este sa gasesti o persoana "bazata" care stie sa-l aplice!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 07 Mar 2007, 23:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
toata lumea prefera machiajul natural, dar eu asa ma machiez zi de zi...in ziua nuntii vreau ceva mai special...plus ca machiajul natural in poze nici nu se observa...voi ce parere aveti?


Nici eu nu am fost adepta machiajului natural, am preferat ceva mai de seara dar nu exagerat de strident, te poti uita la pozele mele si iti poti face o parere, exista acolo o poza unde machiajul se vede f bine

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 08 Mar 2007, 01:39 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Nici eu nu am fost adepta machiajului natural, am preferat ceva mai de seara dar nu exagerat de strident, te poti uita la pozele mele si iti poti face o parere, exista acolo o poza unde machiajul se vede f bine



cooolll!!! ai fost o miresica ff frumoasa, si esti o femeie frumoasa! casa de piatra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 08 Mar 2007, 15:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:


cooolll!!! ai fost o miresica ff frumoasa, si esti o femeie frumoasa! casa de piatra!


Iti multumesc frumos pt complimente, cu siguranta si tu vei fi o mireasa frumoasa. Sa fii fericita!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 23 Mar 2007, 00:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Machiajul este si una din problemele mele...ba am gandesc sa fie natural, dar asa cum ati scris voi asa ma vede lumea aproape zilnic, ba sa fie de seara, dar sa nu fie ceva tipator si in contrst prea mare cu rochia alba...ba sa il fac eu singura, dar avand in vedere ca am sa tremur toata(X)in acea zi, nu cred ca imi iese ceva, si mai ales daca am sa fiu si presata de timp 100% va iesi nasol...dar am vazut si fete machiate la solon de profesionisti, pe care i-au platit f bine, insa in poze au iesit oribil...asa se vedea super bine dar in fotografii parca erau mumii si vazandu-le am ramas surprinsa...li se vedea corectorul si anticearcanul urat, parca erau conturate cu alb in jurul ochilor, fata era ok, iar pometii suuuper rosii, ca la gheise:D
sincer nu mi-a placut ce am vazut...si ma gandesc ca dc merg si eu la soln, arat ok si peste 2 zile cand ma uit peste foto ma oripilez(?)
dilema mare...in 5 luni poate gasesc si rezolvarea acestei probbleme:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 23 Mar 2007, 00:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Machiajul este si una din problemele mele...ba am gandesc sa fie natural, dar asa cum ati scris voi asa ma vede lumea aproape zilnic, ba sa fie de seara, dar sa nu fie ceva tipator si in contrst prea mare cu rochia alba...ba sa il fac eu singura, dar avand in vedere ca am sa tremur toata(X)in acea zi, nu cred ca imi iese ceva, si mai ales daca am sa fiu si presata de timp 100% va iesi nasol...dar am vazut si fete machiate la solon de profesionisti, pe care i-au platit f bine, insa in poze au iesit oribil...asa se vedea super bine dar in fotografii parca erau mumii si vazandu-le am ramas surprinsa...li se vedea corectorul si anticearcanul urat, parca erau conturate cu alb in jurul ochilor, fata era ok, iar pometii suuuper rosii, ca la gheise:D
sincer nu mi-a placut ce am vazut...si ma gandesc ca dc merg si eu la soln, arat ok si peste 2 zile cand ma uit peste foto ma oripilez(?)
dilema mare...in 5 luni poate gasesc si rezolvarea acestei probbleme:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 23 Mar 2007, 01:22 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Machiajul este si una din problemele mele...ba am gandesc sa fie natural, dar asa cum ati scris voi asa ma vede lumea aproape zilnic, ba sa fie de seara, dar sa nu fie ceva tipator si in contrst prea mare cu rochia alba...ba sa il fac eu singura, dar avand in vedere ca am sa tremur toata(X)in acea zi, nu cred ca imi iese ceva, si mai ales daca am sa fiu si presata de timp 100% va iesi nasol...dar am vazut si fete machiate la solon de profesionisti, pe care i-au platit f bine, insa in poze au iesit oribil...asa se vedea super bine dar in fotografii parca erau mumii si vazandu-le am ramas surprinsa...li se vedea corectorul si anticearcanul urat, parca erau conturate cu alb in jurul ochilor, fata era ok, iar pometii suuuper rosii, ca la gheise:D
sincer nu mi-a placut ce am vazut...si ma gandesc ca dc merg si eu la soln, arat ok si peste 2 zile cand ma uit peste foto ma oripilez(?)
dilema mare...in 5 luni poate gasesc si rezolvarea acestei probbleme:p




la un salon bun sau la un make-up artist se face cam cu o sapt inainte o proba de machiaj...iti faci poze si le vizionezi sa vezi cam cum ai arata si in poze...oricum din ce ai descris tu fetele in mod clar nu au fost machiate de profesionisti si cel mai probabil si cu produse ieftine...multa bafta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 23 Mar 2007, 01:25 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
eu ma gandeam sa apelez la un make-up artist ca nu cumva sa am emotii mari in ziua respectiva si sa nu ma pot machia...inca nu sunt hotarata...ma gandeam totusi sa ma machiez singurica...timp as avea suficient tinand cont de faptul ca am cununia civila dimineata si cea religioasa la 19.30...oricum mai am timp suficient


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 23 Mar 2007, 01:26 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
eu ma gandeam sa apelez la un make-up artist ca nu cumva sa am emotii mari in ziua respectiva si sa nu ma pot machia...inca nu sunt hotarata...ma gandeam totusi sa ma machiez singurica...timp as avea suficient tinand cont de faptul ca am cununia civila dimineata si cea religioasa la 19.30...oricum mai am timp suficient


timp suficient de gandire...mai uit sa continui frazele...:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 23 Mar 2007, 19:09 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:



la un salon bun sau la un make-up artist se face cam cu o sapt inainte o proba de machiaj...iti faci poze si le vizionezi sa vezi cam cum ai arata si in poze...oricum din ce ai descris tu fetele in mod clar nu au fost machiate de profesionisti si cel mai probabil si cu produse ieftine...multa bafta!!



e posibil ca cei care le-au machiat sa nu fi fost profesionisti sau produsele sa nu fi fosat de calitate, dar din ce stiu eu au fost la un salon de renume, cu oameni capabili si produse bune, adik asa am auzit eu...ce s-a intamplat in realitate nu stiu, dar rezultatul nu a fost cel asteptat oricum...dar la fel ca si tine am si eu timp sa ma hotarasc ce am sa aleg machiaj la salon sau acasa, facut de mine...timp de facut machiaj as avea si eu cununia va fi dimineata si cununia religoasa la 17, dar nu se stie cum ma mai incurc cu alte chestii...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 23 Mar 2007, 23:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Mei dragele mele e u am hotarat ca ma machez singura,ca in privintza machiajului sun cam pretentzioasa si daca nu iese cum vreau o neneorocesc pe aia care mil face asa ca o sa mi-l fac singura:neyes:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 24 Mar 2007, 13:00 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
eu sunt foarte nehotarata in privinta machiajului cea ce stiu este ca nu mi-l voi face singura (nu prea am timp)dar nici nu o sa ma dau pe mana la oricine. am o verisoara care a avut nunta anu trecut si un presupus make-up artist a facut-o sa arate ca si cand cineva a dat-o cu faina pe fata arata exact ca un clovn si a mai dat si o gramada de bani (sunt deacord sa dai bani dar sa ti se afaca si ceva de calitate) cea ce ma sperie foarte tare este ca nu mai am foarte mult timp... succes in continuare la toate


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 24 Mar 2007, 21:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Daca voi credeti ca facandu-ve singure machiajul va iesi ceva deosebit, cred ca va inselati, in cazul in care nu sunteti profesioniste.
Cel mai bine e sa faceti probe la un make-up artist inainte si sa hotarati impreuna cu ea cum sa fie machiajul in acea zi speciala.
Eu probe nu am facut inaintea nuntii, dar mergeam la acea make-up artist de mult si aveam mare incredere in ea si intr-adevar totul e iesit super.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 25 Mar 2007, 00:32 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
vad ca multe fete isi doresc sa se machieze singure in ziua nuntii...si eu am zis ca s-ar putea sa ma fac singura...dar eu nu sunt o incepatoare...eu am cursuri de make-up si pe deasupra si ceva experienta....normal ca toate ne machiem singurele zilnic dar asta va fi o zi deosebita pt fiecare dintre noi...nu putem risca sa o stricam pe motiv ca avem emotii si nimik nu ne iese asa cum trebuie...eu va recomand la toate sa faceti o proba de machiaj inainte la un\o profesionist/a si apoi sa luati decizia finala...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 25 Mar 2007, 17:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Eu am un ten sensibil si nemernic:ermm: si nu imi suporta decat anumite produse si daca ma duc la machiaj tre sa imi iau oricum trusa cu mine asa ca mai bine imi fac singura machiaju tinanad cont ca am lumina buna si tot ce am nevoie acasa. Am vazut cateva cazuri in care fetele au fort la profersionisti care le-au machiat la lumina neoanelor iar cand au iesit la lumina naturala nu mai aratau la fel de bine..asa ca atentie unde va machiatzi, mai bine cereti o oglinda si iesiti la geam sau la lumina naturala pt a vedea cum arata machiajul..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 28 Mar 2007, 15:22 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Eu am un ten sensibil si nemernic:ermm: si nu imi suporta decat anumite produse si daca ma duc la machiaj tre sa imi iau oricum trusa cu mine asa ca mai bine imi fac singura machiaju tinanad cont ca am lumina buna si tot ce am nevoie acasa. Am vazut cateva cazuri in care fetele au fort la profersionisti care le-au machiat la lumina neoanelor iar cand au iesit la lumina naturala nu mai aratau la fel de bine..asa ca atentie unde va machiatzi, mai bine cereti o oglinda si iesiti la geam sau la lumina naturala pt a vedea cum arata machiajul..



inseamna ca nu au fost la profesionisti...nu oricine are diploma de make-up artist se poate numi profesionist...am si eu diploma dar inca nu am ajuns atat de sus sa ma pot numi profesionist...mai am multe de invatat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 28 Mar 2007, 15:23 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
am uitat ceva...orice make-up artist face inainte de ziua cea mare un machiaj de proba....prietenele tale n-au facut?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România