Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 17 Mai 2008, 02:17 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:
Va multumesc pentru sugestii :) Mi-am luat un ruj lipfinity de la max factor, special ptr nunta, insa nu ma impac deloc cu el. Trebuie sa ma dau la ficare jumatate de ora cu balsamul lui, altfel se usuca fff tare buzele si par ridate, ceea ce e deranjant. In plus, culoarea se duce cumva pe pete, arata buzele de parca ar fi cojite. Pacat, ca are o culoare tare placuta, un bej-rozaliu. Nu stiu ce sa fac cu rujul...ori nu mananc ca sa nu se duca culoarea si ma ascund sub masa sa ma dau cu balsam, ori renunt si imi dau doar cu un gloss incolor.



e decizia ta..dar nu poti sa nu mananci toata nunta, in plus si cand bei se duce..probabil ai nimerit unul mai prost facut..oricum rujul nu tine decat putin p buze si mereu trebuie sa iti refaci buzele:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 17 Mai 2008, 03:24 
Nou Venit

Membru din: 17 Mai 2008, 03:14
Mesaje: 1
[
draga mea...da-mi voie sa iti dau cateva sfaturi cu privire la aplicarea rujului lipfinity...este unul din cele mai bune rujuri si la ora actuala are putina concurenta...in primul rand,trebuie sa iti definesti buzele cu un contur la fel de bun din punct de vedere calitativ.eu ti-as sugera unul de la revlon...apoi trebuie sa aplici rujul in strat foarte subtire,asta inseamna ca trebuie sa iei cat mai putin pe aplicator,dar nu atat de putin incat sa fie nevoie de 2 straturi!asta e strict interzis.il lasi sa se fixeze pe buze pana cand ai senzatia de uscat,strans...aplici balsamul si gata...nu trebuie sa aplici atat de des balsam...probabil nu ai mai folosit acest ruj pana acum...o sa te obisnuiesti cu senzatia...crede-ma...pupii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 20 Mai 2008, 13:10 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
Citat:
[
draga mea...da-mi voie sa iti dau cateva sfaturi cu privire la aplicarea rujului lipfinity...este unul din cele mai bune rujuri si la ora actuala are putina concurenta...in primul rand,trebuie sa iti definesti buzele cu un contur la fel de bun din punct de vedere calitativ.eu ti-as sugera unul de la revlon...apoi trebuie sa aplici rujul in strat foarte subtire,asta inseamna ca trebuie sa iei cat mai putin pe aplicator,dar nu atat de putin incat sa fie nevoie de 2 straturi!asta e strict interzis.il lasi sa se fixeze pe buze pana cand ai senzatia de uscat,strans...aplici balsamul si gata...nu trebuie sa aplici atat de des balsam...probabil nu ai mai folosit acest ruj pana acum...o sa te obisnuiesti cu senzatia...crede-ma...pupii


sper sa ma obisnuiesc pana la urma...dar parca nu as risca sa il folosesc la nunta, nefiind inca obisnuita cu el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 21 Mai 2008, 03:33 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:

sper sa ma obisnuiesc pana la urma...dar parca nu as risca sa il folosesc la nunta, nefiind inca obisnuita cu el.



pai da-te acu inainte de nunta de cateva ori cu el sa te obisnuiesti:)sa iti fie mai usor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 28 Mai 2008, 18:20 
Nou Venit

Membru din: 29 Feb 2008, 18:11
Mesaje: 7
Citat:
eu as opta pt o culoare deschisa pt ca am ochi caprui si sunt roscata(vopsita),iar rochia o sa fie evident toata alba si probabil cu accesorii argintii...poate ar fii o idee sa imi aplic o culoare argintie deschisa cred ca ar da bine...voi ce ziceti...oare ce mi s-ar potrivi?


dap ti s-ar potrivi...si te-ai putea machia in degradeuri de nuante gri:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 10 Iun 2008, 13:14 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
eu am fost ieri la proba si eram inebunita dupa verde desi mi-a zis tipa ca e prea inchis..in final mi-a aratat ca da imi sta bine dar e prea inchis si e o nuanta prea rece mie imi trebuie ceva care sa-mi deschida fata ceva vesel:neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 19 Iul 2008, 12:23 
Nou Venit

Membru din: 19 Feb 2008, 17:52
Mesaje: 3
Citat:
natural?(!)...no way....nu ma duc la disco dar nu ma duc nici pana la piata....machiajul natural este in general de zi(adica la primarie)daca as arata ca fata aia din poza ta atunci ar merge un machiaj natural sau chiar deloc...



Absoluut corect.Mare dreptate ai...trebuie un machiaj mai bine conturat ca sa il poti vedea in poze...ca altfel o sa plangi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 06 Aug 2008, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
si eu vreu ceva special pt nunta pt ca eu ma machez zilnic, dar nu ceva foarte strident. o sa ma machez la un salon pt ca nu sunt foarte priceputa ca sa mi-l fac singura. o sa-mi frac o proba inainte cu o luna si sper sa-mi placa. eu merg tot timpul la aceelasi salon dar de machiat nu m-am mai machiat niciodata la salon, spe sa iasa bine

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 11 Sep 2008, 00:38 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
eu imi doresc un machiaj strident dar cu bun simt...deja i-am trimis un e-mail unui make-up artist sa-mi fac o "programare" sau mai bine spus o rezrevare pt la anul..knd am nunta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 25 Sep 2008, 20:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
eu imi doresc un machiaj strident dar cu bun simt...deja i-am trimis un e-mail unui make-up artist sa-mi fac o "programare" sau mai bine spus o rezrevare pt la anul..knd am nunta!!

ia zi ce a zis make-up artistul???cum iese?asa devreme te-ai programat??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 09 Dec 2008, 10:52 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Mi-ar placea ca in ziua nuntii sa fiu machiata mai deosebit,sa se puna accent pe ochi...insa fara strasuri...(orata oribil!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 09 Dec 2008, 13:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Mi-ar placea ca in ziua nuntii sa fiu machiata mai deosebit,sa se puna accent pe ochi...insa fara strasuri...(orata oribil!)

Eu vreau un machiaj care sa ma scoata in evidenta.Va fi ceva natural cu o combinatie de 2 culori nu foarte stridente dar care sa imi puna in valoare ochii.Eu am genele foarte lungi iar asta va fi un atu , iar la ochii mei se vede bine machiajul deoarece pleoapa superioara nu se ascunde cand ochii sunt deschisi:dCred ca va fi un atu pentru mine asta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 28 Ian 2009, 21:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
si eu am la fel pleoapa superioara..dar nu am gene foarte lungi...ochii ii scot sigur in evidenta si o sa folosesc un fard de obraz de calitate...mor dupa bujori...:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 29 Ian 2009, 11:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
si eu am la fel pleoapa superioara..dar nu am gene foarte lungi...ochii ii scot sigur in evidenta si o sa folosesc un fard de obraz de calitate...mor dupa bujori...:love:

si eu la fel,ce norocoase suntem cu pleoapa asta:D am gene lungi..deci va iesi ceva frumos...si eu mor dupa fardul de obraz...ceva de calitate,dat discret te schimba foarte mult....uf..abia astept
va pup pe toate!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 29 Ian 2009, 16:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
stai linistita. oricum vei cea mai frumoasa...cu un super machiaj...ce vei mai vrea sa fii asa dupa ce trece nunta...ma refer la verva asta:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 29 Ian 2009, 19:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
stai linistita. oricum vei cea mai frumoasa...cu un super machiaj...ce vei mai vrea sa fii asa dupa ce trece nunta...ma refer la verva asta:love:

asa e...:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 31 Ian 2009, 19:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
asa e...:)

Mie, atunci, vazandu-ma in oglinda, mi s-a parut cam mult. Imi placea desigur, parca nici nu ma recunosteam. Cea care m-a machiat m-a asigurat ca nu e strident, sa stau linistita, ca pentru lumina artificiala din restaurant, pentru poze va fi minunat. Iar acum cand ma uit la poze, nu-mi vine sa cred ce frumoasa eram...:nblink: Bineinteles, fiind un machiaj pentru o super ocazie, nu cred ca voi mai arata asa in curand... Dar in septembrie voi fi nasa! :hap_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 01 Feb 2009, 03:40 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
Mie, atunci, vazandu-ma in oglinda, mi s-a parut cam mult. Imi placea desigur, parca nici nu ma recunosteam. Cea care m-a machiat m-a asigurat ca nu e strident, sa stau linistita, ca pentru lumina artificiala din restaurant, pentru poze va fi minunat. Iar acum cand ma uit la poze, nu-mi vine sa cred ce frumoasa eram...:nblink: Bineinteles, fiind un machiaj pentru o super ocazie, nu cred ca voi mai arata asa in curand... Dar in septembrie voi fi nasa! :hap_d:


Buna fetelor,
Pentru inceput doresc sa va urez tuturor Casa de piatra! si sa aveti o nunta ca in povesti! In legatura cu pregatirile pentru nunta stau binisor, nu as putea sa ma plang. Rochia mi-am cumparat-o, marea majoritate a accesoriilor, dar acum incep sa ma gandesc la coafura, machiaj.... La targul de nunti din ianuarie m-am interesat si de machiaj.Oferta mi s-a parut exagerata ca si cost, si tare nu as vrea sa ma gasesc in ipostaza unor amice care au avut nunta inaintea mea si intocandu-se de la machiaj s-au sters ca nu le-a placut ceea ce a iesit. Asa ca voi apela la sora! Da o sa ziceti ca mai bine apelez la un profesionist sau cine stie ce altceva! Voi apela la ea, deoarece nu e prima data cand ma machiaza, si inca FOARTE BINE, plus ca picteaza....atat tablouri cat si fata! Are viyiune asupra culorilor, simetricii, momentului care trebuie surprins si cand trebuie surprins. Se vorbea mai sus in mesaje de gene false. La o nunta, m-a machiat atat de fain incat nu am avut nevoie de gene false. Am ochii mari, dar genele sunt mici, si cu toate acestea inainte de a palica rimelul puteai sa juri ca nu mai am nevoie de el ca deja as fi fost data! Ce incerc sa subliniez este faptul ca daca persoana care va miachiaza stie cum sa faca in asa fel incat sa scoata in evidenta ochii o va face de o asa maniera incat genele false vor fi de prisos!
Acum tot ce trebuie sa fac este sa investesc in niste farduri mult mai bine calitativ si sa fac probe. Sunt bruneta, naturala, ochii caprui, iar rochia de mireasa este alba imaculata. Cred ca voi gasi realtiv usor un machiaj potrivit momentului acesta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 09 Feb 2009, 18:43 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Sunt bruneta, naturala, ochii caprui, iar rochia de mireasa este alba imaculata. Cred ca voi gasi realtiv usor un machiaj potrivit momentului acesta.

Si eu sunt la fel si tot asa ma gandesc si eu. Vreau un machiaj vizibil, care sa evidentieze ochii. Nu prea natural, pt k asa cum mai spunea cineva, nu ar exista deosebire intre o zi obisnuita si ziua in care esti mireasa. Eu o sa optez pentru un machiaj...aproape strident, dar cu bun simt:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 09 Feb 2009, 19:23 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2009, 19:08
Mesaje: 1
Sunt deacord cu tine!
Daca te machezi sters, natural, nu mai pare atat de special totul.
Odata esti mireasa, si trebuie sa arati imaculat.
Ai un avantaj foarte mare ca esti bruneta. Brunetelor le sta bine cu absolut orice fel de machiaj. Si eu sunt la fel si cu orice culoare m-as machia, imi sta bine. In mod special imi place cum imi sta cu verde.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România