Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 12:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 29 Ian 2008, 16:22 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Si eu folosesc gene false la evenimente mai speciale si mi le pun singura...conteaza in primul rand sa fie de calitate,din par natural , iar daca ai putina indemanare cu penseta se prind foarte usor!:nblink:


mi-am cumparat si eu
dar oare le poate pune orice cosmeticiana?
si se da cu rimel peste ele?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 11 Feb 2008, 03:49 
Nou Venit

Membru din: 11 Feb 2008, 02:00
Mesaje: 1
Citat:
salut!!!

as dori si eu recomandari- intotdeauna m-am machiat singura (pt diferite ocazii) sau m-a ajutat cate o prietena/ruda mai talentata dar parca acum as vrea ceva ce sa tina pana dimineata si sa fie profesionist realizat:ok:
va multumesc pt ajutor


Ciao!

As vrea si eu sa stiu daca exista un make-up artist in Cluj, dar care nu face doar un machiaj ci ceva deosebit. Sa fie intr-adevar profesionist pentru ca oricum va costa ceva si ar fi pacat sa mergi acasa sa iti refaci machiajul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 11 Feb 2008, 13:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

mi-am cumparat si eu
dar oare le poate pune orice cosmeticiana?
si se da cu rimel peste ele?

Daca am fost in stare sa mi le pun eu de fiecare data fara nici o experienta in domeniu, atunci ar trebui ca orice cosmeticiana sa le poata pune. Eu le dau si cu putin rimel dupa ce la pun ,dar nu f mult ca altfel arata ca si cum ai avea paianjeni la ochi:zoombie:...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 11 Feb 2008, 14:20 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Daca am fost in stare sa mi le pun eu de fiecare data fara nici o experienta in domeniu, atunci ar trebui ca orice cosmeticiana sa le poata pune. Eu le dau si cu putin rimel dupa ce la pun ,dar nu f mult ca altfel arata ca si cum ai avea paianjeni la ochi:zoombie:...


deja am intrebat doua cosmeticiene din alba si nici una nu face machiaj - daca stiti careva pe cineva din alba care se ocupa de machiaj va rog sa imi spuneti. mi-e frica sa nu ajung sa ma machiez singura


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 11 Feb 2008, 15:05 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
as vrea si eu sa imi pun gene false sper sa dee bine in poze.Apopo tu de care ai avut,deoarece cosmeticeana mea mi-a spus ca imi aplica smocuri cam asa ceva care tin pana la o luna iar apoi trebuie sa ma duc la ea sa mi le dea jos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 11 Feb 2008, 18:00 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
as vrea si eu sa imi pun gene false sper sa dee bine in poze.Apopo tu de care ai avut,deoarece cosmeticeana mea mi-a spus ca imi aplica smocuri cam asa ceva care tin pana la o luna iar apoi trebuie sa ma duc la ea sa mi le dea jos.


cum adica smocuri?

genele false nu sunt acelea care seamana cu genele noastre si se lipesc pur si simplu?

daca nu imi gasesc o cosmeticiana priceputa repede, zau ca fac un curs de machiaj si ma aranjez singura


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 12 Feb 2008, 10:42 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si acestea se lipesc dar cum sa iti explic nu sunt tot una de la un capat la altul se pun intercalate intre genele tale.daca ai putina rabdare, saptamana aceasta ma intalnesc cu cosmeticiana mea si o intre iar apoi iti spun mai multe


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 12 Feb 2008, 13:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
si acestea se lipesc dar cum sa iti explic nu sunt tot una de la un capat la altul se pun intercalate intre genele tale.daca ai putina rabdare, saptamana aceasta ma intalnesc cu cosmeticiana mea si o intre iar apoi iti spun mai multe

La astea ai avantajul ca le poti tine mai multe zile...asta daca nu te incomodeaza, celelalte care sunt dintr-o bucata trebuie sa le dai jos seara

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 12 Feb 2008, 14:02 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
oricum eu mi le pun cu 3-4 zile inainte de nunta sa vad cum ma simt cu ele ca sa nu am surprize


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 13 Feb 2008, 18:14 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
si acestea se lipesc dar cum sa iti explic nu sunt tot una de la un capat la altul se pun intercalate intre genele tale.daca ai putina rabdare, saptamana aceasta ma intalnesc cu cosmeticiana mea si o intre iar apoi iti spun mai multe


Eu am vazut la televizor la o emisiune. Sunt ca genele noastre nu smocuri. Se pot taia din ele sa le aplici doar la marginea ochiului unde genele sunt mai mici, se pot da jos si a doua zi. Se dau si cu putin rimel dar se poate si fara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 14 Feb 2008, 12:17 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Eu am vazut la televizor la o emisiune. Sunt ca genele noastre nu smocuri. Se pot taia din ele sa le aplici doar la marginea ochiului unde genele sunt mai mici, se pot da jos si a doua zi. Se dau si cu putin rimel dar se poate si fara.



asa o sa am si eu - doar ca sa imi para ale mele mai dese


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 24 Mar 2008, 18:15 
Nou Venit

Membru din: 07 Sep 2007, 01:53
Mesaje: 12
Citat:

eu sigur nu-mi fac singura machiajul!!
am vazut machiaj profesionist facut cu materiale profi si se vede diferenta!!
plus ca sigur o sa fiu agitata, iar cu machiajul asta tb sa stau min 12 ore si vreau sa arate bine si la 1 noaptea
:rocker:
daca poti sa faci singura asa ceva atunci felicitarile mele!
eu nu pot. deci, la salon!!
\

la ce salon mergi si cat te costa?
mie vrea sa-mi faca o prietena programare la dana argesan dar e 200 euro):( si nu prea vreau


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 24 Mar 2008, 18:38 
Nou Venit

Membru din: 07 Sep 2007, 01:53
Mesaje: 12
pt fetele care vor sa se machieze singure:nu conteaza cat de bine ne iese machiajul in mod normal!sigur nu tine toata noaptea pt ca nu cred ca are cineva produse profesionale!ganditi-va cum aratati dupa o noapte in club!eu nu arat asa de bine cand ajung la 5 dimineata acasa chiar daca stiu sa ma machiez destul de bine si folosesc produse bunicele gen loreal!
la nunta esti fotografiata toata noaptea ,deci tb sa fii fresh

:nbride: asa ca tb facut machiaj la salon cu make-up artist :neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 25 Mar 2008, 01:06 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
pt fetele care vor sa se machieze singure:nu conteaza cat de bine ne iese machiajul in mod normal!sigur nu tine toata noaptea pt ca nu cred ca are cineva produse profesionale!ganditi-va cum aratati dupa o noapte in club!eu nu arat asa de bine cand ajung la 5 dimineata acasa chiar daca stiu sa ma machiez destul de bine si folosesc produse bunicele gen loreal!
la nunta esti fotografiata toata noaptea ,deci tb sa fii fresh

:nbride: asa ca tb facut machiaj la salon cu make-up artist :neyes:

Da, sunt de acord. Dar sa stiti ca prietena mea a "beneficiat" de un astfel de machiaj "profesionist" si mai avea putin si plangea. Am sfatuit-o sa si-l stearga daca nu-i place si sa si-l faca ea. A facut asa si s-a linistit. Machiajul nu arata rau, dar nu i-a placut ei si gata. Asa ca desigur, neaparat, inainte trebuie sa mergem la o proba, doua. Cu 2, 3 zile inainte. Ce ziceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 27 Mar 2008, 22:58 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
Da, sunt de acord. Dar sa stiti ca prietena mea a "beneficiat" de un astfel de machiaj "profesionist" si mai avea putin si plangea. Am sfatuit-o sa si-l stearga daca nu-i place si sa si-l faca ea. A facut asa si s-a linistit. Machiajul nu arata rau, dar nu i-a placut ei si gata. Asa ca desigur, neaparat, inainte trebuie sa mergem la o proba, doua. Cu 2, 3 zile inainte. Ce ziceti?


la probe de machiaj trebuie sa mergi cu o luna inaite, pentru ca pielea ta sa nu fie chinuita de probele de machiaj cu 2-3 zile inainte de nunta. plus ca atunci ai alte lucruri mai importante de facut.

machiajul meu va fi dramatic. si nu voi apela la makeup artist, mi-l fac eu singura. stiu exact ce am de facut.

cea mai buna prietena se marita in iunie, si pe ea tot eu o machiez.

Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 17 Apr 2008, 20:16 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
eu nu am preferinte..vreau sa imi stea bine si sa nu fie prea strident..in rest ma las p mana unui profesionist care stie cu ce imi sta bine si cum trebuie sa-mi accentueze anumite trasaturi sau sa ascunda anumite defecte:cool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 18 Apr 2008, 11:12 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
In ziua cea mare o sa imi pun in evidenta ochii si mai putin buzele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 18 Apr 2008, 14:21 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
In ziua cea mare o sa imi pun in evidenta ochii si mai putin buzele.


asa ma gandeam si eu - ca doar daca il pup pe iubi sa nu-i las urme


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 18 Apr 2008, 15:06 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu nu m-am gandit la asta, dar din punctul meu de vedere prima data iti sar ochii in evidenta, iar rujul oricum se duce indiferent daca este rezistent sau nu la transfer.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fie machiajul in ziua cea mare?
MesajScris: 18 Apr 2008, 15:12 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
eu nu m-am gandit la asta, dar din punctul meu de vedere prima data iti sar ochii in evidenta, iar rujul oricum se duce indiferent daca este rezistent sau nu la transfer.


plus ca eu nu ma laud cu buzele mele

dar ochii ii am superbi

rujul ma tine max 30 de minute - ala bun


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România