Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 149 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 16 Mar 2011, 21:35 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
uite sa sti ca nici eu nu am vazut niciodata si ma intrebam cand exipra,cand sunt gata terminate? :lol: ...am sa ma uit si eu de curiozitate daca e asa cum spui Carlita



uita-te :P
asa e! 100 % - sunt documentata bine :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 16 Mar 2011, 22:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
carlita scrie:
Bamba, produsele cosmetice au altfel de termen de valabilitate trecut pe ele. Apare ca si o cutiuta rotunda, cu capacul deschis si sub ea scrie 12 M; 18M - adica 12 luni dupa deschidere.

Foarte corect ! :napplause:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 17 Mar 2011, 01:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Carlita am gasit pe demachiant intr-adevar 24m...dar pe toner, rimel, farduri, crema de zi nu gasesc cu nici un chip...ce alte idei imi dai?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 17 Mar 2011, 08:47 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Bamba scrie:
Carlita am gasit pe demachiant intr-adevar 24m...dar pe toner, rimel, farduri, crema de zi nu gasesc cu nici un chip...ce alte idei imi dai?


Pe rimel este scris pe ambalajul ala unde era rimelul inainte (pe ambalajul de plastic) :) eu chiar am un rimel nou si pe el scrie 6M. Probabil ca asta e perioada la majoritatea. Banuiesc ca a avut un plastic in care a fost invelit rimelul nu? Cel putin asa ar fi trebuit sa aiba :P
Fardurile de pleoape au 24M, la fel...scrie pe cutia de carton in care imi era fardurile.
Crema de fata iarasi, poate avea scris pe cutia de carton, sau uita-te pe fundul ei. La cea care o am eu acum, este scris pe fundul ei.
Normal trebuie sa aiba toate :)
Doar fixativele si spray-urile-deo au scris data de expirare.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 17 Mar 2011, 15:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
no Doamne feri da ce gandesc si oamenii astia sa scrie pe cutia de ambalaj...ala ii primul lucru pe care il arunc :( mai ales plasticul de la rimel...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 17 Mar 2011, 17:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
ai dreptate Carla...cremele au scris pe fund expirarea...cica 2013...tot sa folosesc crema asta :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 05 Apr 2011, 13:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
fetelor sa va spun ce am patit eu cu ale mele sprancene.....cine face ca mine.....ca mine sa pateasca :wall:
mi-am lasat 6 luni sprancenele sa creasca ca erau varza,zic : sa le poata da o forma frumoasa si le vroiam groase,le urasc ca o liniuta,mai bine la rad si le fac cu creionul :rofl:
in fine,aud de la o cunostinta ca ea merge la unul care e din Kuweit(sper ca am scris bine) si o face cu ata si e super fain si bla bla bla
ma duc si eu ca o mare idioata si ma programez la asta....m-a facut varza fetelor,am exact o liniutza,m-a chelit la un ochi la coada(acum ma fac cu creionul) ,mi-a tuns toata spranceana,imi vine sa urlu ....si am mai platit si o gramada de bani.....mi-am batut joc de sprancenele mele pe bani mei.....de ce oi fi schimbat eu cosmeticiana care era asa de buna.....mare mare cap patrat mai sunt :wall: :wall: :wall:
si ca sa nu va spun ca prietena mea a vrut si ea domnule,si a facut-o si pe ea exact la fel....si acum plangem amandoua si ne intebam cine ne-a pus sa ne dam pe mana carpaciului ala

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 06 Apr 2011, 09:22 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
fetelor sa va spun ce am patit eu cu ale mele sprancene.....cine face ca mine.....ca mine sa pateasca :wall:
mi-am lasat 6 luni sprancenele sa creasca ca erau varza,zic : sa le poata da o forma frumoasa si le vroiam groase,le urasc ca o liniuta,mai bine la rad si le fac cu creionul :rofl:
in fine,aud de la o cunostinta ca ea merge la unul care e din Kuweit(sper ca am scris bine) si o face cu ata si e super fain si bla bla bla
ma duc si eu ca o mare idioata si ma programez la asta....m-a facut varza fetelor,am exact o liniutza,m-a chelit la un ochi la coada(acum ma fac cu creionul) ,mi-a tuns toata spranceana,imi vine sa urlu ....si am mai platit si o gramada de bani.....mi-am batut joc de sprancenele mele pe bani mei.....de ce oi fi schimbat eu cosmeticiana care era asa de buna.....mare mare cap patrat mai sunt :wall: :wall: :wall:
si ca sa nu va spun ca prietena mea a vrut si ea domnule,si a facut-o si pe ea exact la fel....si acum plangem amandoua si ne intebam cine ne-a pus sa ne dam pe mana carpaciului ala



Prietena ta a vrut sa se faca si ea dupa ce a vazut cum te-a facut ala pe tine? Ce, credea ca o face mai frumos? :nlol:

Lasa Ely, nu fi necajita, or sa creasca la loc.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 06 Apr 2011, 10:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
Prietena ta a vrut sa se faca si ea dupa ce a vazut cum te-a facut ala pe tine? Ce, credea ca o face mai frumos? :nlol:

Lasa Ely, nu fi necajita, or sa creasca la loc.

:rofl: :rofl: cred ca trebuie sa mearga la oftalmologie prietena mea...mda,acum trebuie sa astept 1 an sa creasca,ce sa fac...asa imi trebuie :wall:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 07 Apr 2011, 17:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
foarte tare Ely! si eu am patit la fel. mi-am schiombat salonul unde ma duceam si am nimerit o cosmeticiana care epileaza super dar in schimb nu le are deloc cu sprancenele. si mie mi le-a facut tot o linie. cand m-am vazut.... acum mi-am facut programare la Anastasia beverly hills peste vreo 2 saptamani. sper sa mai creasca pana atunci.
Si cu tunsoarea am patit nasol. i-am cerut un bob...am iesit cu o tunsoare gen andreea esca. Marius radea tot tm de mine si imi zicea ca daca vroiam sa ma capreasxca cineva puteam sa apelez la el ca ma facea mai frumos.acum astept si parul sa-mi creasca ca sa-i dau o forma cat de cat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 07 Apr 2011, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:
foarte tare Ely! si eu am patit la fel. mi-am schiombat salonul unde ma duceam si am nimerit o cosmeticiana care epileaza super dar in schimb nu le are deloc cu sprancenele. si mie mi le-a facut tot o linie. cand m-am vazut.... acum mi-am facut programare la Anastasia beverly hills peste vreo 2 saptamani. sper sa mai creasca pana atunci.
Si cu tunsoarea am patit nasol. i-am cerut un bob...am iesit cu o tunsoare gen andreea esca. Marius radea tot tm de mine si imi zicea ca daca vroiam sa ma capreasxca cineva puteam sa apelez la el ca ma facea mai frumos.acum astept si parul sa-mi creasca ca sa-i dau o forma cat de cat.


Sunt curioasa cat te costa sprancenele la Anastasia.Daca nu e foarte mult m-as duce si eu sa imi dea o forma ca si eu le am cam jenante de cand merg in toate partile cu ele.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 07 Apr 2011, 19:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
anidaaa scrie:
foarte tare Ely! si eu am patit la fel. mi-am schiombat salonul unde ma duceam si am nimerit o cosmeticiana care epileaza super dar in schimb nu le are deloc cu sprancenele. si mie mi le-a facut tot o linie. cand m-am vazut.... acum mi-am facut programare la Anastasia beverly hills peste vreo 2 saptamani. sper sa mai creasca pana atunci.
Si cu tunsoarea am patit nasol. i-am cerut un bob...am iesit cu o tunsoare gen andreea esca. Marius radea tot tm de mine si imi zicea ca daca vroiam sa ma capreasxca cineva puteam sa apelez la el ca ma facea mai frumos.acum astept si parul sa-mi creasca ca sa-i dau o forma cat de cat.

Adina te-ai tuns? vrem si noi poze sa te vedem...eu ma pensez de vreo 4 ani la aceeasi tipa dupa ce mi-am batut joc de forma lor...acum din pacate una din ele nu mi-a mai crescut si nici nu cred ca mai sunt sanse sa imi mai cresca...ma enerveaza de mor...dar m-am invatat minte si nu ma mai pensez singura nici batuta...acum arat foarte naspa ca sunt ne pensata de 3 sapt si abia maine a avut loc sa ma programeze

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 07 Apr 2011, 21:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
anidaaa scrie:
foarte tare Ely! si eu am patit la fel. mi-am schiombat salonul unde ma duceam si am nimerit o cosmeticiana care epileaza super dar in schimb nu le are deloc cu sprancenele. si mie mi le-a facut tot o linie. cand m-am vazut.... acum mi-am facut programare la Anastasia beverly hills peste vreo 2 saptamani. sper sa mai creasca pana atunci.
Si cu tunsoarea am patit nasol. i-am cerut un bob...am iesit cu o tunsoare gen andreea esca. Marius radea tot tm de mine si imi zicea ca daca vroiam sa ma capreasxca cineva puteam sa apelez la el ca ma facea mai frumos.acum astept si parul sa-mi creasca ca sa-i dau o forma cat de cat.

de par nici numai zic ,cate probleme am avut cu astea de aici in ultimi 5 ani,dar acum am gasit o fata buna si merg numai la ea
uiiiii ce noroc pe tine,vreau si eu la Anastasia ,dar din pacate acum nu are avea ce sa-mi faca,ca sunt chiala......
vrem poze cu noua ta coafura.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 07 Apr 2011, 23:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
de par nici numai zic ,cate probleme am avut cu astea de aici in ultimi 5 ani,dar acum am gasit o fata buna si merg numai la ea
uiiiii ce noroc pe tine,vreau si eu la Anastasia ,dar din pacate acum nu are avea ce sa-mi faca,ca sunt chiala......
vrem poze cu noua ta coafura.....


Ely...e cheala...nu chiala :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 08 Apr 2011, 10:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
Ely...e cheala...nu chiala :hug:

multumesc ptr observatie,asta chiar o stiam :lol: ,am scris in graba,dar nu-i bai :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 08 Apr 2011, 10:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
laura_sandu scrie:
[Sunt curioasa cat te costa sprancenele la Anastasia.Daca nu e foarte mult m-as duce si eu sa imi dea o forma ca si eu le am cam jenante de cand merg in toate partile cu ele.


am intrat pe site si am vazut ca un pensat e 140 ron. apoi trebuie sa te duci dupa 10 zile pt forma finala. e cam scump pt un pensat dar tinand cont ca ma duc o data sau de 2 ori si (sper eu) ca voi avea o forma ok, zic ca se merita.
poze cu noua coafura nu fac pt ca nu vreau amintiri urate. (grasa cu parul facut praf si sprancene ciuntite).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 08 Apr 2011, 10:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
anidaaa scrie:
am intrat pe site si am vazut ca un pensat e 140 ron. apoi trebuie sa te duci dupa 10 zile pt forma finala. e cam scump pt un pensat dar tinand cont ca ma duc o data sau de 2 ori si (sper eu) ca voi avea o forma ok, zic ca se merita.
poze cu noua coafura nu fac pt ca nu vreau amintiri urate. (grasa cu parul facut praf si sprancene ciuntite).

:rofl: :rofl: hai ca ai fost comica.....lasa ca nu esti asa grasa precum te vezi tu...asa zic si eu,dar prietenele mele spun ca exagerez.....nu exagerez deloc,sun grasa si gata si numai reusesc nici 100gr sa dau jos.....
lasa ca eu am dat 30€ aici ptr o bataie de joc.....se merita daca iti da un model (sunt sigura de asta),apoi e mai usor sa mergi la altcineva

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 08 Apr 2011, 11:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
asta cred si eu ca se merita. sunt curioasa cum voi iesi. pe 18 ma duc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 08 Iul 2011, 14:43 
Nou Venit

Membru din: 05 Apr 2011, 20:13
Mesaje: 3
Tenul meu era foarte deshidratat desi am incercat diferite creme si tratamente naturiste. Cred ca cel mai bine este sa te duci la cosmetica la un salon profesionist. Eu ma duc la Egoist unde unde imi fac tratamente si pentru ten si pentru ochi, iar acum tenul meu arata impecabil, nu mai am probleme si e mult mai luminos. Eu zic sa incerci si varianta asta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului si diverse secrete
MesajScris: 26 Iul 2011, 13:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Pielea ta este vie

Pielea se reface de la sine la fiecare 30 de zile
Epiderma este compusa din 30 de straturi celulare suprapuse. In fiecare zi, o noua generatie de celule este sintetizata de stratul bazal, ceea ce inseamna ca epiderma se regenereaza la aproximativ 30 zile.

Noaptea, pielea se regenereaza de la sine
Pielea profita de noapte pentru a se regenera. Circulatia sangvina subcutanata este activata noaptea fapt care imbunatateste activitatea celulara, iar ingredientii activi sunt mai bine asimilati. Seara este cel mai indicat sa aplicam ser si crema de fata care vor actiona in profunzime.

In timpul zilei, pielea are nevoie de protectie pentru a fi mai frumoasa
Pielea este conceputa ca un organ de protectie. Pe parcursul zilei, pielea lupta impotriva razelor ultraviolete, deshidratarii, variatiilor de temperatura si chiar impotriva frecarii din timpul curatarii sau folosirii produselor necorespunzatoare de ingrijire a tenului.
Produsele de ingrijire ale pielii pentru zi sunt in principal creme protectoare hidratante care intaresc structura tenului pentru a preveni pierderea fermitatii.

Un ten stralucitor si sanatos se bazeaza pe o buna circulatie sangvina subcutanata
Cand pielea e relaxata si nu e supusa stresului, microcirculatia aduce sangele oxigenat aproape de suprafata pielii. Acest lucru reda luminozitatea si frumusetea tenului.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 149 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România