Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 15:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
carlita scrie:
Spune-mi si mie te rog cum faci scrubul cu zahar si ulei.


Pai... amesteci zahar cu ulei de masline :rofl: . Se recomanda zahar brun (sau zahar bio) cu ulei extravirgin... ca-i mai scump asa :)) Dar ai grija sa nu pui prea mult ulei, ca dup-aia se dizolva zaharul pana ajungi sa il pui pe tine si nu mai "scrubeaza".

Uite un filmulet cu asa ceva: http://www.youtube.com/watch?v=snDeQEWLoqM dar exista multe multe daca dai search pe youtube la olive oil sugar scrub.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 15:59 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
coradyne scrie:
Pai... amesteci zahar cu ulei de masline :rofl: . Se recomanda zahar brun (sau zahar bio) cu ulei extravirgin... ca-i mai scump asa :)) Dar ai grija sa nu pui prea mult ulei, ca dup-aia se dizolva zaharul pana ajungi sa il pui pe tine si nu mai "scrubeaza".

Uite un filmulet cu asa ceva: http://www.youtube.com/watch?v=snDeQEWLoqM dar exista multe multe daca dai search pe youtube la olive oil sugar scrub.




Super tare :D ...o sa incerc sa imi fac de 2-3 ori pe saptamana, sper sa mai iasa din fire...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 17:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
carlita scrie:
Super tare :D ...o sa incerc sa imi fac de 2-3 ori pe saptamana, sper sa mai iasa din fire...


nu uita sa bei apa suficienta ca sa ai ce exfolia.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 20 Ian 2011, 21:15 
Nou Venit

Membru din: 19 Ian 2011, 03:17
Mesaje: 1
[/quote]

eu as vrea epilare cu ipl inghinal.am gasit o policlinica care epileaza o sedinta cu 80 eur.cum vi se pare pretul?[/quote]

Unde anume? eu am gasit cu 30 Euro inghinal partial sau complet la salonul Nomasvello, prin sector 1, mi-a luat ceva timp sa-l gasesc ca nu prea stiu Bucurestiul :~* dar a meritat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 29 Ian 2011, 00:07 
Nou Venit

Membru din: 29 Ian 2011, 02:03
Mesaje: 1
theditza04 scrie:


eu as vrea epilare cu ipl inghinal.am gasit o policlinica care epileaza o sedinta cu 80 eur.cum vi se pare pretul?[/quote]

Unde anume? eu am gasit cu 30 Euro inghinal partial sau complet la salonul Nomasvello, prin sector 1, mi-a luat ceva timp sa-l gasesc ca nu prea stiu Bucurestiul :~* dar a meritat.[/quote]

Si eu tot la nomasvello am fost si sunt multumita de modul iin care am fost tratata.Poate pentru unele dintre voi nu e asa important dar mie mi se pare un lucru demn de luat in calcul atunci cand va alegeti salonul. :,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Oct 2011, 16:50 
Nou Venit

Membru din: 19 Oct 2011, 19:38
Mesaje: 1
Si eu imi fac epilare definitiva cu Ipl, chiar sunt multumita, desi nu eram reticenta la inceput. Suna asa SF sa dispara parul fara dureri si iritatii ca la ceara.
Dar functioneaza si sunt fericita! ;)
Sunt din Timisoara. Am incercat la un salon anul trecut si nu a fost ce ma asteptam era si mai scump. Acum ma duc la unul aproape de zona mea (Piata 700 la Business Centre C), Nomasvello CBC ii spune. Recomand cu incredere!
Imi fac axile si platesc 124 sedinta. De 4 luni imi fac si mi-a cazut mult. Am firul gros si durea ingrozitor cu ceara plus ca faceam niste noduli ceva in genul... Am intrebat dermatologul inainte sa ma apuc de Ipl...ca de ..fiind ceva nou nu vreau sa experimentez pe pielea mea. Dna dr. mi-a zis ca e eficient un tratament cu ipl si ca e chiar recomandat persoanelor care sufera de foliculita sau iritatii.
Incercati si voi....
uite nr de la salon 0745624624 daca vreti sa mergeti
Pe curand!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 25 Apr 2012, 14:58 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2012, 17:51
Mesaje: 5
este cam scump


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 18 Mai 2012, 11:31 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2012, 12:41
Mesaje: 4
Am inteles ca trebuie refacuta o data la 6 ani, sau ceva de genul. Adica e definitiva, dar temporara :))))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 18 Iun 2012, 12:18 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2012, 13:32
Mesaje: 5
si pe mine ma bate un gand sa ma epilez definitiv....dar este foarte scump si plus cik nu e defenitiva..ci dupa o perioada de timp tot va creste firul de par din nou!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 07 Aug 2012, 12:48 
Nou Venit

Membru din: 06 Aug 2012, 14:21
Mesaje: 1
http://www.q-clinic.ro/epilare-definitiva-laser.html


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 29 Aug 2012, 13:52 
Nou Venit

Membru din: 29 Aug 2012, 16:43
Mesaje: 3
un subiect foarte bun si din tot ce am vazut am gasit si un loc unde as putea sa amerg si eu deoarece caut de ceva timp un loc unde sa merg...mersi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 12 Sep 2012, 15:38 
Nou Venit

Membru din: 12 Sep 2012, 18:30
Mesaje: 3
epilarea definitiva depinde foarte mult de parul si locul pe care il doriti epilat definitiv :) Parul trebuie sa fie cat mai gros ( ras de cateva ori cu lama inainte .. ) pentru a scapa mai repede de el si cu mai putine sedinte.. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 27 Sep 2012, 13:08 
Nou Venit

Membru din: 20 Sep 2012, 16:32
Mesaje: 12
eu nu prea sunt de acord cu astfel de interventii pentru ca oricum am auzit ca nu sunt chiar definitive..asa ca..no way!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 15 Noi 2012, 13:19 
Nou Venit

Membru din: 09 Noi 2012, 15:29
Mesaje: 11
ati incercat pana acum?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 14 Dec 2012, 22:07 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Hello fetelor, care merge s-au a fost sa isi faca epilare definitiva. Am tot citit persoane care merg dar pe bune mai creste vreun fir de par??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 14 Dec 2012, 22:10 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Sa fi rapida pentru ca cosmeticiana mea s-a trezit cu o clienta venita cu tot cu ceara pe picior pentru ca nu a tras la timp si dupa a devenit mai dificil ..si multi nervi. Baftaa


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România