Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Mai 2008, 13:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


acum nu mi-o luati in nume de rau, dar "contraindicatii" nu inseamna "dezavantaje" :D... adica nu da cancer, ci nu e recomandat in caz ca ai diverse forme de cancer de piele :D... ca, daca ar fi asa, atunci cititi prima contraindicatie: "sarcina" :D... adica te trezesti gravida dupa 2-3 sedinte? :D

da...ce ametita sunt:nlol: eu cand vad cancer...mai ales de piele, ma ingrozesc:(( deci, acum ca m-am luminat...chiar as vrea sa incerc!;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Mai 2008, 13:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Am uitat sa iti raspund la intrebarile astea:
- salonul la care am fost eu se numeste slimart si este la piata lahovari.
- durata intre sedinte depinde de zona tratata (pentru axila o data la 5 saptamani)
Nu stiu daca e nevoie sa mai faci vreo sedinta peste ani de zile. Teoretic, ei iti garanteaza cam 80%-90% rezultatul final, deci nu 100%...
Dar eu nu planuiesc sa ma intorc odata ce am terminat cele 4-6 sedinte... Daca tratamentul trebuie refacut o data la 5 ani sa zicem, nu mi se pare convenabil, deci nu voi mai da bani a doua oara. Iar daca ma deranjeaza cele 10% fire de par ramase, le voi epila pur si simplu cu altceva...

@Alee_na Multumim pt articol. Eu m-am mai elucidat un pic, dar sincer mi se pare ca descrie ceva f complicat acolo... Eriteme, discromii, dureri... Eu n-am simtit asa ceva...(X)

multumesc mult pt raspunsuri! o sa le fac si eu o vizita si o sa le cer mai multe detalii. as vrea sa stiu dc vin de 3 ori in 12 luni ma aleg cu ceva...sau scap de ceva:-` la tine cum e? se vad deja rezultatele?;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Mai 2008, 13:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
alee_na, multumim pt articole!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Mai 2008, 15:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
multumesc mult pt raspunsuri! o sa le fac si eu o vizita si o sa le cer mai multe detalii. as vrea sa stiu dc vin de 3 ori in 12 luni ma aleg cu ceva...sau scap de ceva:-` la tine cum e? se vad deja rezultatele?;)


La mine s-au vazut rezultate deja dupa prima sedinta (dupa 1 saptamana si un pic de la prima sedinta, mai precis)... Daca trageam un pic de firele de par care crescusera, cadeau... Si asa au cazut destul de multe... Poate undeva peste 50% din cele care au crescut... Si iti dai seama ca am fost f multumita... Pentru ca pana la a doua sedinta, nici nu au mai dat vreun semn ca vor sa creasca din nou...
Saptamana trecuta am fost la a doua sedinta si... urmeaza sa va spun ce rezultate voi observa.
Ideea e ca nu sunt afectate decat firele care se afla in crestere la momentul epilarii; de aia trebuie sa faci mai multe sedinte si la 5 saptamani una de alta (pentru zona axilei; pentru alte zone nu stiu cate saptamani...): ca sa le prinzi pe toate pana la urma (ticaloasele!!! :devil:)... Deci o sa obtii ceva daca te duci de 3 ori, dar probabil nu total...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Mai 2008, 16:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

La mine s-au vazut rezultate deja dupa prima sedinta (dupa 1 saptamana si un pic de la prima sedinta, mai precis)... Daca trageam un pic de firele de par care crescusera, cadeau... Si asa au cazut destul de multe... Poate undeva peste 50% din cele care au crescut... Si iti dai seama ca am fost f multumita... Pentru ca pana la a doua sedinta, nici nu au mai dat vreun semn ca vor sa creasca din nou...
Saptamana trecuta am fost la a doua sedinta si... urmeaza sa va spun ce rezultate voi observa.
Ideea e ca nu sunt afectate decat firele care se afla in crestere la momentul epilarii; de aia trebuie sa faci mai multe sedinte si la 5 saptamani una de alta (pentru zona axilei; pentru alte zone nu stiu cate saptamani...): ca sa le prinzi pe toate pana la urma (ticaloasele!!! :devil:)... Deci o sa obtii ceva daca te duci de 3 ori, dar probabil nu total...

super! pai e oricum o veste buna! m-am uitat deja pe site dupa preturi si tehnologie...suna bine! oricum, muuuult mai bine ca aici:-` merci mult!:-*

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Mai 2008, 19:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
super! pai e oricum o veste buna! m-am uitat deja pe site dupa preturi si tehnologie...suna bine! oricum, muuuult mai bine ca aici:-` merci mult!:-*


Da', doar de curiozitate, cat costa acolo?:unsure:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 19 Mai 2008, 19:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Da', doar de curiozitate, cat costa acolo?:unsure:


nu mai stiu exact..ca a trecut ceva timp de cand m-am uitat, dar cred ca e pe la 300 -350 sedinta. dar in general iti fac o oferta dupa ce te vad:lol: in fctie de zona si pilozitate, cred:unsure:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 26 Mai 2008, 17:38 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
am facut si eu o sedinta inghinal. a fost 50 euro/ sedinta - bikini line.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 26 Mai 2008, 18:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
am facut si eu o sedinta inghinal. a fost 50 euro/ sedinta - bikini line.


si?a ajuns o sedinta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 12 Iul 2008, 15:21 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
ZONA DE TERAPIE

PRETUL IN EURO / SEDINTA

marimea S/ marimea M/ marimea L
mustata 20/ 22/ 24
barbie 26/ 29/ 32
fata complet 65/ 71/ 76
axile 47/ 52/ 57
bikini 55/ 61/ 67
brate+antebrate 143/ 155/ 169
picioare complet 329/ 362/ 398
piept barbati 121/ 133/ 146
spate barbati 165/ 176/ 188

ASTEA SANT PRETURILE LA NOI IN TIMISOARA. CE ZICETI?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 14 Iul 2008, 18:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Mi se pare cam aiurea imparteala pe S-M-L... Cine decide daca esti S, M sau L?
Dar ca preturi... tot cam ca in Bucuresti, zic eu.:D A, si nici chestia asta cu preturi nerotunjite nu-mi place. Mi se pare o "jmecherie" de vanzari... :flowers:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 14 Iul 2008, 20:53 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
MULTUMESC MULT PT EDITARE, nu stiam sa le pun asa. Iar in legatura cu marimile S M L, NICI YO NU INTELEG CUM E!:-*:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 10 Mar 2009, 16:54 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
coradyne ai mai fost la epilare? cum e? a mai crescut parul? esti multumita? as vrea sa incerc si eu (?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 10 Mar 2009, 17:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
coradyne ai mai fost la epilare? cum e? a mai crescut parul? esti multumita? as vrea sa incerc si eu (?)


eu nu cred in epilarea definitiva. a fost o prietena la un centru renumit in buc si nici un efect notabil, in afara faptului ca i s-a mai rarit. plus ca daca ai predispozitie spre cancer exista riscul sa se declanseze.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 12 Mar 2009, 14:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
coradyne ai mai fost la epilare? cum e? a mai crescut parul? esti multumita? as vrea sa incerc si eu (?)


Din pacate, eu am intrerupt tratamentul inainte de nunta. Pana la urma am ramas cu 3 sedinte facute (parca) si minimul recomandat de ei era 6...
De rezultate sunt multumita doar partial:
- parul e un pic mai rar si mai fin acum...
- dupa fiecare sedinta parca parul crestea mai greu. Puteam sa ma epilez in perioada dintre sedinte cu lama, fara sa se vada urat, cum s-ar fi vazut in mod obisnuit...
Acum ma bate gandul sa continui ca iar ma chiunie ideea de vara si maneca scurta... :) Vedem, ca stiti ca e criza... :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 12 Mar 2009, 14:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Din pacate, eu am intrerupt tratamentul inainte de nunta. Pana la urma am ramas cu 3 sedinte facute (parca) si minimul recomandat de ei era 6...
De rezultate sunt multumita doar partial:
- parul e un pic mai rar si mai fin acum...
- dupa fiecare sedinta parca parul crestea mai greu. Puteam sa ma epilez in perioada dintre sedinte cu lama, fara sa se vada urat, cum s-ar fi vazut in mod obisnuit...
Acum ma bate gandul sa continui ca iar ma chiunie ideea de vara si maneca scurta... :) Vedem, ca stiti ca e criza... :D



efectele pe care le spui tu cora, sunt aproximativ aceleasi si in cazul epilarii cu ceara. si nu e nevoie sa te iradiezi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 12 Mar 2009, 14:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:


efectele pe care le spui tu cora, sunt aproximativ aceleasi si in cazul epilarii cu ceara. si nu e nevoie sa te iradiezi.


Da, poti considera si asa. Insa in cazul meu, pot spune ca m-am epilat constiincios cu ceara o vreme fara sa vad rezultate de genul asta. Stiu ca asa se spune, dar la mine nu a fost asa. De-aia am si incercat epilarea cu ipl. Cat despre iradiere, riscurile nu sunt asa de mari precum spui, fiind vorba doar de o lumina foarte puternica... Si in plus, va reamintesc ca facem parte din generatia Cernobil :rofl:
Nu zic asta ca sa minimalizez riscul, dar stiu ca la momentul respectiv am cautat destul pe net despre riscuri si nu mi s-au parut asa de speriat.
Ah, si pe de alta parte, nicio metoda de epilat nu e 100% safe...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 12 Mar 2009, 18:40 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
merci ptr raspuns cora.
asa e, nicio metoda nu e 100% eficienta dar eu as incerca-o p'asta definitiva... care nu e chiar definitiva :rofl:
dar dureaza cativa ani. as incerca ptr mustata:~* m-am saturat ca atunci cand iti e lumea mai draga sa te trezesti cu mustacioara :D, dar cred ca am sa incerc dupa nunta.
va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 12 Mar 2009, 19:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
merci ptr raspuns cora.
asa e, nicio metoda nu e 100% eficienta dar eu as incerca-o p'asta definitiva... care nu e chiar definitiva :rofl:
dar dureaza cativa ani. as incerca ptr mustata:~* m-am saturat ca atunci cand iti e lumea mai draga sa te trezesti cu mustacioara :D, dar cred ca am sa incerc dupa nunta.
va pup


Cred ca am mai zis si la inceput. Ei declara ca eficacitatea metodei depinde foarte mult de contrastul dintre culaorea pielii si cea a firului de par... Deci la mustata, e mai greu... Ca banuiesc ca nu ai firele de par asa de inchise la culoare ca pe restul corpului...
:p

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 18 Mar 2009, 13:32 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
Citat:

Cred ca am mai zis si la inceput. Ei declara ca eficacitatea metodei depinde foarte mult de contrastul dintre culaorea pielii si cea a firului de par... Deci la mustata, e mai greu... Ca banuiesc ca nu ai firele de par asa de inchise la culoare ca pe restul corpului...
:p


mai, la mine "mustata" e neagra. eu sunt bruneta, dar nu am pielea ft inchisa la culoare. atunci cand creste se vede. dar probabil ca pot afla cel mai bine la o consulatie


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România