Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 14:53


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 86 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 17 Sep 2009, 15:13 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Cum sa ai o manichiura rezistenta

CONSOLIDEAZA! Inainte de aplicarea lacului, uniformizeaza suprafata unghiei cu ajutorul unei pile fine. Apoi, spala mainile cu apa si sapun, pentru a indeparta grasimea de pe unghii, iar lacul sa se poata intinde uniform.

APLICA! Daca alegi o nuanta inchisa, foloseste mai intai un lac incolor, ca baza, si apoi aplica lacul colorat, in doua straturi.

FIXEAZA! Dupa ce lacul colorat s-a uscat, aplica inca un strat incolor. Astfel, manichiura ta va rezista mai mult timp.

CONSERVA! Chiar daca faci multa treaba in fiecare zi, poti sa-ti pastrezi manichiura intacta mai mult timp aplicand zilnic un strat subtire de lac si insistand pe varfuri.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 17 Sep 2009, 15:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ROSU
Ce spune culoarea: esti o femeie sofisticata, eleganta, deschisa, senzuala si norocoasa.
Se potriveste unghiilor: lungi, medii, scurte, dreptunghiulare sau patrate, nu celor mici si rotunde.
Tinute: merge de minune la cele negre sau cu accente de rosu.


MOV
Ce spune culoarea: provocatoare, stapana pe tine, independenta, singura, cu usoare inclinatii melancolice.
Se potriveste unghiilor: scurte, medii, patrate sau rotunde.
Tinute: colorate, in tonuri pastel, care sa "rimeze" cu nuanta mov a lacului.


PORTOCALIU
Ce spune culoarea: esti vesela, curajoasa, optimista, aventuroasa si parolista.
Se potriveste unghiilor: scurte si patrate sau dreptunghiulare.
Tinute: usoare, de vara, inflorate sau uni, in culori vesele, eventual contrastante cu portocaliul lacului, ori cu accente ale acestei culori.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 17 Sep 2009, 15:25 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ALBASTRU
Ce spune culoarea: nonconformista, rece, introvertita, sigura pe tine, fire artistica, poetica si usor cu nasul pe sus.
Se potriveste unghiilor: scurte, indiferent de forma.
Tinute: de vara, uni, usoare sau cu accente de albastru. Se asorteaza bine si cu hainele in culori vesele si puternice.


FUCSIA
Ce spune culoarea: optimista, puternica, inteligenta, sofisticata, dragastoasa, sincera.
Se potriveste unghiilor: lungi, scurte, medii, patrate sau dreptunghiulare. Evita aceasta culoare daca ai unghii rotunde.
Tinute: in culori neutre de alb, albastru marin, gri, negru sau pasteluri.


VISINIU
Ce spune culoarea: sofisticata, eleganta, rafinata, sobra, sincera, inteligenta si mai putin vorbareata.
Se potriveste unghiilor: scurte si patrate, medii si dreptunghiulare, dar nu si celor mici sau rotunde ori curbate.
Tinute: negre, gri, bej sau haine cu elemente geometrice, in combinatii de culori reci.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 17 Sep 2009, 15:36 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
BEJ
Ce spune culoarea: discreta, stilata, eleganta, neutra, modesta, sincera, prietenoasa.
Se potriveste unghiilor: de toate tipurile.
Tinuta: oricare, de la cele sport la clasice sau fistichii, insa lacul bej este alegerea perfecta pentru o intalnire de afaceri.


MOKA

Ce spune culoarea: joviala, vorbareata, calda, puternica, muncitoare, cu inclinatii oculte, devotata.
Se potriveste unghiilor: scurte sau de lungime medie si cu orice forma.
Tinute: negre sau in tonuri de maro si bej, in cromatica nuantei lacului.


Roz
Ce spune culoarea: delicata, feminina, optimista, vesela, joviala, de incredere.
Se potriveste unghiilor: scurte si medii, oricare ar fi forma lor.
Tinute: in culori pastel, negre, sport, dar nu se potriveste hainelor in nuante reci.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 17 Sep 2009, 15:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
FRENCH
Ce spune culoarea: clasica, eleganta, sofisticata, delicata.
Se potriveste unghiilor: de orice tip si lungime, mai putin celor cu forma rotunda.
Tinute: office, dar se potriveste la fel de bine celor sport sau in culori puternice si cu imprimeuri florale. Ideala pentru tinutele de ocazie si pentru mirese.


NEGRU

Ce spune culoarea: sofisticata, eleganta, indrazneata, isteata, usor introvertita.
Se potriveste unghiilor: scurte sau de lungime medie, patrate ori usor dreptunghiulare.
Tinute: sobre, in culori uni, dar nu negre si nici sport. Se potriveste hainelor cu accente de negru.


ALB SIDEF
Ce spune culoarea: conservatoare, modesta, nu pui mare pret pe moda, feminina, cocheta.
Se potriveste unghiilor: scurte sau medii si de orice forma. Este o alegere buna cand pielea e bronzata.
Tinute: negre, uni in orice nuanta sau la hainele inflorate si viu colorate.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 06 Ian 2010, 10:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
O manichiura perfecta

Pasul 1: Daca ai un strat vechi de oja, indeparteaza oja cu o discheta imbibata in dizolvant (alege dizolvantul fara acetona, deoarece nu ataca unghiile). Pregateste apoi un vas cu apa calda, in care adaugi sucul de la o jumatate de lamaie, si lasa-ti mainile sa se relaxeze in acest fel. Cand unghiile s-au inmuiat indeajuns, aplica-ti pe cuticule o crema speciala pentru acestea, masand bine prin miscari circulare. Sterge-te apoi cu un prosop moale si curata-ti unghiile cu o periuta fina, pentru a indeparta cuticulele inmuiate. Acelasi efect il poti obtine cu ajutorul unui baton special. Evita taierea cuticulelor cu foarfeca, pentru ca le stimulezi, in acest fel, cresterea.

Pasul 2: Inainte de aplicarea ojei este foarte important sa dai pe unghii un strat protector de lac. Un lac-tratament cu calciu si vitamine ar fi solutia ideala. In cazul in care unghiile tale au tendinta sa se ingalbeneasca, foloseste un lac care previne acest lucru. (Eu folosesc o oja cu multivitamine pentru unghii fragile de la Coral, costa 8 lei)

Pasul 3: Forma si lungimea unghiilor le stabilesti dupa preferinta. Daca doresti sa-ti scurtezi unghiile, foloseste unghiera sau forfecuta. Pila este utila doar pentru a da forma. In cazul in care unghiile au lungimi diferite, taie-le in functie de unghia cea mai scurta. Dupa ce le aduci la aceeasi lungime, pileste-le dandu-le o forma rotunda sau patrata. Miscarea trebuie sa fie intr-o singura directie deoarece, in caz contrar, risti ca unghiile tale sa se exfolieze sau sa agate.

Pasul 4: Cand lacul este complet uscat, hidrateaza-ti pielea mainilor cu o crema pe baza de vitamine, glicerina sau ulei de masline. Pentru a obtine efectul maxim este necesar sa folosesti crema de fiecare data cand te speli pe maini.

Pasul 5: Acum unghiile tale sunt pregatite pentru a fi date cu oja. Aplica primul strat incepand cu mijlocul unghiei si apoi pe laterale, avand grija sa nu atingi cu periuta pielea si cuticulele. Dupa aceea, aplica cel de-al doilea strat de lac. Cand unghiile s-au uscat, aplica un lac transparent pentru stralucirea culorii si o rezistenta mai buna a ojei. Curatarea ojei de pe cuticule sau de pe piele o poti face cu un betisor de urechi pe care l-ai inmuiat in prealabil in dizolvantul de unghii.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 04 Mai 2010, 15:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Dosarul unghiilor perfecte

Adesea ignorate, unghiile spun despre tine mai multe decat crezi. De nenumarate ori, ele echivaleaza cu o adevarata carte de vizita.

Aspectul unghiilor vorbeste despre tine. Esti curioasa ce dezvaluie? Ei bine, multe: cata atentie iti place sa-ti acorzi, ce gusturi ai in materie de moda si chiar probleme serioase de sanatate.

Unghiile si sanatatea
La o analiza atenta a aspectului unghiei, poti descoperii imperfectiuni. Nu le ignora, fiindca fiecare poate avea o explicatie ascunsa!

Petele albe
Micile pete albe aparute pe unghii arata un deficit de zinc sau de calciu, dar pot indica si boli de ficat, inclusiv hepatita. Unghiile palide pot semnala anemia.

Ingalbenirea
Unghiile ingalbenite indica probleme diverse, inclusiv boli ale plamanilor. Se stie ca nicotica ingalbeneste unghiile. Anumite medicamente, cum este tetra

Fragilitatea
Unghiile se pot fragiliza din cauza scaderii nivelului de estrogen, mai ales in timpul menopauzei. Unghiile care se sfarama cu usurinta pot indica si o lipsa a vitaminei B sau a vitaminei A. Tot unghiile casante pot semnala si probleme ale glandei tiroide.

Striatiile
Liniile de pe unghii sunt rezultatul unei diete dezechilibrate, care cauzeaza o digestie dificila. Incearca sa reduci consumul de sare!

Unghiile care se exfoliaza
Exfolierea unghiilor poate fi un semn al lipsei de minerale sau o urmare a dietelor sarace in grasimi. Include uleiuri naturale in meniul tau, exclude bauturile carbogazoase, iar local poti folosi un lac intaritor pentru unghii.

Unghiile deformate
Desi uneori este un factor ereditar, deformarea unghiilor poate sa indice anemie sau o circulatie sangvina proasta. Unghiile care se curbeaza in jos, asemenea unei lingurite, pot semnala deficiente ale sistemului respirator, inclusiv astm sau tuberculoza. Daca unghiile sunt foarte bombate, e posibil sa ai probleme cu inima.

Semiluna de la baza unghiei
- daca lipseste, indica probleme cardiovasculare
- daca este prea mare, inseamna tahicardie

Dieta unghiilor sanatoase
Alimentele pe care le consumi pot asigura vitaminele si mineralele necesare sanatatii unghiilor. Consuma vitaminele:
A - morcovi, rosii, spanac
B12 - linte, cereale, fructe de mare
C - citrice, patrunjel, rosii, conopida, cartofi

Calciu - lapte, iaurt, branzeturi, nuci, mere
Zinc - ficat de vitel, soia, germeni de grau
Fier - galbenus, alune, nuci, ficat, spanac
Acid folic - fasole, broccoli, grau, oua
- multa, multa apa!

Urgenta medicala
Onimicoza este una dintre cele mai frecvente infectii ale unghiilor si e produsa de o ciuperca. Daca unghiile tale sunt galbene, ingrosate, sfaramicioase, mergi la medic pentru tratament.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 25 Feb 2011, 21:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Tendinte unghii 2011

Forma si lungimea perfecta pentru unghii.
Se poarta unghiile cu o forma cat mai apropiata de cea naturala, usor rotunjite si nu foarte lungi.
Cel mai bine este sa adopti o lungime de unghii care sa depaseasca cu putin varful degetului.


Fişiere ataşate:
40.jpg
40.jpg [ 80.71 KiB | Vizualizat de 14471 ori ]

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 25 Feb 2011, 21:53 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Trucuri de manichiura de la profesionisti

O sa incepem cu un cliseu: mainile sunt cartea de vizita ale unei femei. Desi auzim asta inca de cand suntem niste tinere domnisoare, uzura acestei propozitii nu ii toceste si din veridicitate.

Daca pentru epilarea cu ceara ne programam mai degraba la un salon de cosmetica, pentru manichiura jertfim mai des din timpul liber pe care il petrecem in intimitatea casei noastre.

Desigur ca o manichiurista priceputa are sanse mai mari sa faca minuni cu unghiile si pielitele nesuferite care ne dau atat de mult furca, dar, cu ajutorul catorva sfaturi venite de la profesionisti, putem sa obtinem si noi un rezultat macar asemantor.

Este indicat sa mergi la o sedinta profesionala de manichiura si pedichiura de care ori simti nevoia, insa in perioada de intretinere sau atunci cand trebuie sa participi la un eveniment de care ai aflat pe ultima suta de metri, salvarea poate veni chiar din mainile tale.
Pasi simpli care te vor duce mai aproape de o manichiura reusita:

* Inainte de a incepe manichiura, sterge-ti unghiile cu acetona sau cu o solutie speciala pentru indepartarea ojei. Fa asta chiar daca nu porti lac de unghii, deoarece vei indeparta impuritatile si urmele grase care ar putea influenta aderenta noului strat de lac pe care urmeaza sa il aplici.
* Scurteaza unghiile la o lungime agreata si apoi foloseste-te de pila de unghii pentru a-i finisa marginile. In momentul in care pilesti, nu trebuie ca miscarea sa fie inainte - inapoi, ci intr-o singura directie. In felul acesta, vei evita micile fisuri, care o fragilizeaza, ducand mai devreme sau mai tarziu, catre ruperea unghiei.
* Finiseaza cu o pila mai putin abraziva, care va impiedica unghiile sa se agate "inexplicabil" de dresurile tale fine.
* Ceea ce iti voi spune acum nu mai constituie de mult timp un secret: cuticulele nu se taie. Stiu ca ai mai auzit asta, dar poate ca vrei sa stii si care este rationamentul: cuticulele protejeaza unghia de bacterii si infectii.
* Cea mai buna solutie este sa folosesti un ulei special pentru aceasta problema, pe care il aplici in jurul unghiei. Acesta va inmuia pielea dura si va ajuta la exfolierea celulelor moarte.
* Pentru o piele mai moale, inmoaie unghiile intr-un bol de apa calda, si apoi impinge cuticulele inapoi cu un betisor din lemn.
* Baza - nu ar trebui sa lipseasca din proces, oricat de grabita ai fi. Aplica un strat de lac pe unghia curata si lasa-l se se usuce. Acesta va intari unghia, va ajuta stratul urmator sa adere mai usor si, mai ales, va impiedica culoarea din oja sa iti ingalbeneasca unghia.
* Aplica oja in doua straturi, permitand fiecaruia sa se usuce timp de 1 - 2 minute. Nu te grabi in aceasta aplicare si ai grija sa nu ai prea multa oja pe pensula - straturile groase se usuca mai greu si nu arata prea bine din punct de vedere estetic.
* Daca folosesti o oja inchisa, greselile vor deveni mult mai vizibile. Chiar daca nu ai inca mana formata si mai treci cu pensula si pe laturi, nu te grabi sa corectezi imediat, pentru ca s-ar putea sa produci stricaciuni si mai mari. Lasa oja de pe unghii sa se usuce si apoi, cu ajutorul unui betisor de bumbac pe care il vei inmuia in acetona, sterge cu grija marginile.
* Cea mai buna metoda de a obtine o manichiura rapida este sa intervii tu acolo unde natura nu poate. Foloseste o solutie speciala care va accelera uscarea ojei. Chiar daca ai un astfel de ajutor, tot trebuie sa acorzi un timp minim ojei sa se usuce.

Sursa: http://www.intrefete.ro


Fişiere ataşate:
manichiura-art.jpg
manichiura-art.jpg [ 68.92 KiB | Vizualizat de 14472 ori ]

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 10 Mar 2011, 18:00 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
O poza cu unghiile mele, astazi mi le-am facut! :D


Fişiere ataşate:
HPIM0358.JPG
HPIM0358.JPG [ 241.65 KiB | Vizualizat de 14382 ori ]

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 10 Mar 2011, 18:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
pe bune? sunt false sau sunt unghiile tale? mama ce mai munca,eu nu as avea rabdare sa stau sa le pictez asa si apoi sa mai stau si sa se usuce uiiiiii.....grele
dar sunt frumoase :wok:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 10 Mar 2011, 18:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
pe bune? sunt false sau sunt unghiile tale? mama ce mai munca,eu nu as avea rabdare sa stau sa le pictez asa si apoi sa mai stau si sa se usuce uiiiiii.....grele
dar sunt frumoase :wok:



Unghiile mele, nu am avut niciodata unghii tehnice.
Consider ca nu am nevoie, sunt mandra ca natura m-a inzestrat cu unghii frumoase si rezistente :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 11 Mar 2011, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
Unghiile mele, nu am avut niciodata unghii tehnice.
Consider ca nu am nevoie, sunt mandra ca natura m-a inzestrat cu unghii frumoase si rezistente :P

si eu la fel.....niciodata nu am avut unghii false desi as vrea o data sa incerc :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 18 Mar 2011, 22:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
:nlol:


Fişiere ataşate:
HPIM0385.JPG
HPIM0385.JPG [ 251.09 KiB | Vizualizat de 14195 ori ]

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 18 Mar 2011, 23:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
pfaii ce as vrea sa am si eu atata timp pt mine cat sa imi pigulesc unghiile asa....duse-s vremurile alea...si nu mai revin degraba...poate peste vreo 18 ani cand imi pleaca copilu de-acasa :)) ce ma mai mandream si eu cu unghiile mele in tinerete...acum abia am vreme sa le tai mici mici sa nu imi stea in cale cand se rup :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 18 Mar 2011, 23:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Bamba scrie:
pfaii ce as vrea sa am si eu atata timp pt mine cat sa imi pigulesc unghiile asa....duse-s vremurile alea...si nu mai revin degraba...poate peste vreo 18 ani cand imi pleaca copilu de-acasa :)) ce ma mai mandream si eu cu unghiile mele in tinerete...acum abia am vreme sa le tai mici mici sa nu imi stea in cale cand se rup :))



Nici eu nu am f mult timp, de obicei mi le fac tot noaptea... :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 19 Mar 2011, 02:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
cele mov sunt dragute si finute, dar alea alb cu rosu nu imi plac :~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 19 Mar 2011, 20:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
pfaii ce as vrea sa am si eu atata timp pt mine cat sa imi pigulesc unghiile asa....duse-s vremurile alea...si nu mai revin degraba...poate peste vreo 18 ani cand imi pleaca copilu de-acasa :)) ce ma mai mandream si eu cu unghiile mele in tinerete...acum abia am vreme sa le tai mici mici sa nu imi stea in cale cand se rup :))

asta ziceam si eu.....abia seara ma pun si eu repede repede si le scurtez si cu asta basta,nu le-am dat cu un lac de cand eram gravida......si cresc asa repede unghiile mele uiiiiii
carlita si mie imi plac astea move ff mult.....e chiar o culoare placuta

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 20 Mar 2011, 00:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
si eu le tin scurte in ultima vreme.si le dau cu oja doar cand ajung la manichiura/..... :cry: :cry: Mi-e dor sa ma rasfat asa cum o faceam inainte... :cry:
Si acum, la Bucuresti, probabil mai rar se va intampla asta.
Ieri am fost la salon si m-am vopsit, mani, pedi, cosmetica...tot tacamul.Am plans ca o proasta cand am plecat.De 6 ani si jumatate merg tot la aceeasi persoana sa imi fac parul.Foarte mult o sa imi lipseasca.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 20 Mar 2011, 06:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
aww tu Laura si eu sunt tot asa ca tine...asa ma atasez de persoane, lucruri ca imi vine tare greu sa le schimb...o sa fie ok odata ce o sa ajungi la Bucuresti...big hug!! :hug: :hug:

cand ii ziua Z?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 86 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România