Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:59


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 241 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Apr 2006, 00:55 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Pt ca nu este acest subiect m-am gandit sa-l deschid si sa va intreb miresici: perle sau strasuri? Sunteti superstitioase la perle? Punem si bratara?
Eu mi-am luat colier si cercei din strasuri(le am in album) pe bleu si nu gasesc nicicum bratara care sa se asorteze, ca aia nu aveau.Mi se pare prea goala mana asa fara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Apr 2006, 01:30 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Nici un nici alta. Pietricele albe (nu strasuri si nu perle) pe guta din loc in loc, in trei siruri. Simple, se gasesc, si dau bine.
Nu am gasit cercei care sa mearga, dar pot sa ii tin pe ai mei care sunt discreti, iar de bratara nu am nevoie ca o sa am manusi. Si oricum nu ma vad scotand bratara pe care o port oricum (aur cu aur alb) sau inelele. Lantisorul o sa il mut la glezna, dar tot o sa il port.


Si eu ma gandeam sa-mi pastrez bratarile de la mana din aur.Se potrivesc cu colierul, e pe auriu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Apr 2006, 01:38 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

eu port doar un lantisor de argint si o bratara de argint. nu stiu inca ce voi lua ptr nunta dar perlele nu imi plac :(


Nici eu nu am vrut perle nici in ruptul capului, nu din cauza superstiilor dar nu-mi plac.Desi am vazut niste siraguri finute care ar putea da bine, dar nu pe mine.:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Apr 2006, 03:10 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Pt ca nu este acest subiect m-am gandit sa-l deschid si sa va intreb miresici: perle sau strasuri? Sunteti superstitioase la perle? Punem si bratara?
Eu mi-am luat colier si cercei din strasuri(le am in album) pe bleu si nu gasesc nicicum bratara care sa se asorteze, ca aia nu aveau.Mi se pare prea goala mana asa fara.


eu am primit de la o prietena un set cu colier, bratara si cercei, din strasuri. aveam mari emotii pana sa primesc pachetul, fiindca tipa a tinut sa mi le confectioneze ea si ma temeam ca nu o sa-mi placa :p :~* dar imi plac si mi se pare ca mi se potrivesc fosrte bine la rochie.
eu de felul meu port bijuterii... mai exact, port inelul de logodna pe mana stanga si un alt inel din argint pe dreapta... iar bratari (sunt innebunita dupa argint :D), am 5 pe stanga, 6 pe dreapta... si nu le dau jos niciodata... va fi foarte ciudat sa nu le am la nunta :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Apr 2006, 08:19 
Nou Venit

Membru din: 27 Ian 2006, 07:09
Mesaje: 38
inca nu m-am hotarat, dar fie niste cercei mai micuti cu topaze albe si medalion cu topaze albe, fie niste cercei super lungi pana aproape pe umeri tip candelabru cu cuart albastru si fara nimic la gat. Voi avea o bratara veche cu marcasite pe care o am de la matusa mea de foarte multi ani (pentru partea sentimentala, intotdeauna am stiut ca voi purta bratara aia indiferent de restul)... si doar inelul de logodna. Eu una nu ma omor dupa seturi de bijuterii (sa le port eu ma refer, desigur), in general imi plac piesele separate, si daca se poate sa aiba si valoare sentimentala cu atat mai bine.
Citat:

eu am primit de la o prietena un set cu colier, bratara si cercei, din strasuri. aveam mari emotii pana sa primesc pachetul, fiindca tipa a tinut sa mi le confectioneze ea si ma temeam ca nu o sa-mi placa :p :~* dar imi plac si mi se pare ca mi se potrivesc fosrte bine la rochie.
eu de felul meu port bijuterii... mai exact, port inelul de logodna pe mana stanga si un alt inel din argint pe dreapta... iar bratari (sunt innebunita dupa argint :D), am 5 pe stanga, 6 pe dreapta... si nu le dau jos niciodata... va fi foarte ciudat sa nu le am la nunta :-`
(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 24 Apr 2006, 23:09 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Avand in vedere ca rokitza mea va fi ivoire cu floricele roz-mov-lila (n.b. ce culoare o mai fi si asta :-`)...ma gandesc sa ma axez pe un lantisor in aceste nuante....am vazut acum vreo 2 saptamani intr-un magazin (nu stiu dk l-o mai avea)..un lantisor din "aoleu" cu un pandantiv oval, jumate movuliu, jumate bej...dar...in set cu un ditamai inelu' (tot jumi-juma) si neshte cercei...ori...io cercei nu port...inelu' n-are ce cauta pe dejt...separat nu se dau...o sa mai caut...ce sa fac...
briz-brizuri foarte incarcate iar nu merg (gen bilutze d'alea colorate insirate multe pe guta)..caci....e rokitza destul de colorata cu floricelele brodate...ca sa mai pun si d'alea la gat..nush...dar...in nici un caz nu voi purta perle sau strasuri...:~*
...cat priveste bratara....apai..nici aici nu stiu..am gandesc ca...daca voi avea inelu' de "logonda" pe dejtu' drept, atunci n-o sa fie mana asa goala...
apropos, mey fetelor...pana la urma..inelu' asta (X)..pe ce dejt se pune, fratilor???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 25 Apr 2006, 15:50 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Eu am inele pe toate degetele inafara de alea mici si mari...si inafara de locul verighetei...care era in asteptare...dar la nunta am sa dau jos tot,si las verigheta si inelul de logodna...
Nu cred ca e placut cu atatea pe degete...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 25 Apr 2006, 15:59 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:


Eu am un inel pe inelarul de la dreapta si are valoare sentimentala f mare si nu vreau sa-l dau jos, asa ca o sa-l port cu verigheta p-asta de logodna. Si verighetele noastre-s late, da am facut proba si merge....


Eu port inelul de logodna pe dreapta, inelarul stang e liber...pt verigheta. Si eu m-am gandit sa-mi pun un inel sub peste, verigheta.DAr altul ca cel de logodna nu merge, e din aur galben si verighetele vor din platina sau aur alb.O sa-i spun lui sotu lol sa-mi mai ia un inel de logodna dupa nunta :lol: ca sa se asorteze cu verigheta.(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 25 Apr 2006, 16:08 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
EU LAS INELUL DE LOGODNA PE DREAPTA...CA AS L-AM PUS DE LA INCEPUT...PT CA PE STANGA E LOCUL VERIGHETEI...SI VERIGHETA PE STANGA..SI ATAT...
NU UNA PESTE ALTA...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 241 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România