Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 17:00


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 241 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 14 Iul 2008, 17:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
am postat poza la galerie la accesorii, imediat ce se aproba o veti gasi acolo:ok:
le-am vazut...sunt dragute!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 15 Iul 2008, 12:20 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
le-am vazut...sunt dragute!

multumesc mult Ral si mie imi plac, abia astept sa vad cum arata si al rochita:drool::D

scumpa cum stai cu emotiile? tin pumnii sa ai zile cat mai linistite cu putinta si emotii cat mai putineO:):-*:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 08 Aug 2008, 17:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu port in fiecare zi bijuteri din diferite materiale(aur, argint, gablonturi). sunt inebunita dupa bijuteri. pt nunta caut un set cu cercei si colier(bratara doar obtional)dar o sa le iau dupa ce imi iau rochia. inelul de logodna il port pe dereapta iar pe stanga o sa-mi pun vergheta si primul inel oferit de el pt ca inelul de logodna este foarte mare iar vergheta este si ea destul de lata si nu le pot purta pe aceelasi deget.o sa-l pun ce celalalt pt c anu vreau sa renunt la el iar eu nu suport sa am inele pe mai multe degete(am renuntat la toate inelele care le aveam inainte)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 11 Aug 2008, 11:54 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Mi-am cumparat si eu bijuteriile pentru mireasa.Sunt din aur galben combinat cu aur alb.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 12 Aug 2008, 21:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
multumesc mult Ral si mie imi plac, abia astept sa vad cum arata si al rochita:drool::D

scumpa cum stai cu emotiile? tin pumnii sa ai zile cat mai linistite cu putinta si emotii cat mai putineO:):-*:-*:-*
ce draguta esti Bibi!am murit de emotii pana in ultima clipa.cred ca mi-ar fi fost mai usor daca aveam net sa mai "vorbesc" cu voi...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 21 Aug 2008, 11:24 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
ce draguta esti Bibi!am murit de emotii pana in ultima clipa.cred ca mi-ar fi fost mai usor daca aveam net sa mai "vorbesc" cu voi...

:-`i know that feeling:nlol::nlol::nlol:

pana la urma colierul de la set l-am purtat numai pana la restaurant si l-am dat cat de repede jos. m-am simtit mult mai bine fara nimic la gat, mai ales la cat m-am zbantuit:-`

acum cer lamuriri...stiu ca nu exista obligativitate si fiecare face probabil cum considera dar totusi, inelul de logodna nu se poarta pe dreapta si verigheta pe stanga? mai am un inelus de la puiu ce mi tare drag dar pe degetul mijlociu ma cam incomodeaza mi putin cam stramt parca, maia les daca se umfla degetele...as muta inelul de logodna sub verigheta, dar:-` parca imi da impresia ca stric farmecul fiecaruia dintre ele(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 21 Aug 2008, 17:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu nu cred ca strici numic daca il pui sub vergheta, mai ales ca asa am vazut la toate miresele ca-l poarta. initial si eu vroiam sa-l port sub vergheta dar am meu nu merge pt ca este mai mare si nu-mi au loc amandoua pe deget, dar daca tu te simti mai bine cu el sub vergheta pune-l asa, nu cred ca este o regula stricta unde trebuie purtat. si aici eu am citit ca mai toate miresele il poarta sub vregheta si deasta multe isi i set (vergheta si inel de logodna) sa se potriveasca impreuna. tu alegi unde vrei sa-l porti

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 24 Aug 2008, 03:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
eu nu cred ca strici numic daca il pui sub vergheta, mai ales ca asa am vazut la toate miresele ca-l poarta. initial si eu vroiam sa-l port sub vergheta dar am meu nu merge pt ca este mai mare si nu-mi au loc amandoua pe deget, dar daca tu te simti mai bine cu el sub vergheta pune-l asa, nu cred ca este o regula stricta unde trebuie purtat. si aici eu am citit ca mai toate miresele il poarta sub vregheta si deasta multe isi i set (vergheta si inel de logodna) sa se potriveasca impreuna. tu alegi unde vrei sa-l porti


da bibi, tu alegi. daca iti vin bine impreuna e si pacat sa nu le porti. la mine verigheta e maricia..de fapt lata, as ca nu merge purtat si inelul.
alta faza ..noi am purtat verighetele pe mana dreapta pentru ca asa ni le-au pus la biserica. si pentru ca asa scrie si in evanghelie in ceremonia cununiei ca verighetele se poarta pe dreapta. insa in prima saptamana ABSOLUT toata lumea ne-a intrebat de ce le purtam pe dreapta si ca sa evitam sa parem infumurati sau atoatestiutori...am zis hai sa le mutam sa nu ne mai intrebe nimeni nimic.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 20 Ian 2009, 19:17 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2009, 18:29
Mesaje: 5
cateva exemple de bijuterii pentru mirese gasiti aici
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil ... irese.html

pe mine m-a inspirat foarte mult:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 21 Ian 2009, 10:10 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
mie una sincer mi se par c-am pompoase.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 21 Ian 2009, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
mie una sincer mi se par c-am pompoase.

depinde de rochie. daca e una simpla merg niste accesorii mai pompoase. si invers.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Ian 2009, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
depinde de rochie. daca e una simpla merg niste accesorii mai pompoase. si invers.

buna...sunt de acord cu tine...eu voi purta o rochie stil sirena,cu broderie pe toate rochia si bretelutele la fel,iar la talie voi avea o floare ce se va lega la spate cu o fundita,asa ca voi purta doar niste cercei mari,(imi plac mult gablonturile) inelul de
logodna si verigheta ...atat....cred ca e suficient...parul vreau sa il las liber,urasc cocurile,peste tot miresele parca sunt trase la xerox,serios...nu vreau sa fiu rea dar eu numai asa am vazut...asa o sa il las liber,o sa imi fac niste bucle mari,lejere, dar sa vad daca nu va fi prea mult pt rochia cu tul brodat....voalul...nici nu as vrea sa il port dar am auzit ca preotul cere ca mireasa sa aiba capul acoperit....:nscmoll:of...o sa vad...eu zic ca mireasa trebuie sa fie EA in acea zi,sa poarte ceea ce o caracterizeaza nu sa isi puna toate bijuteriile posibile...de exemplu eu nu port lantisoare de fel,asa ca nu voi purta nici atunci....
o zi buna!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Ian 2009, 18:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
buna...sunt de acord cu tine...eu voi purta o rochie stil sirena,cu broderie pe toate rochia si bretelutele la fel,iar la talie voi avea o floare ce se va lega la spate cu o fundita,asa ca voi purta doar niste cercei mari,(imi plac mult gablonturile) inelul de
logodna si verigheta ...atat....cred ca e suficient...parul vreau sa il las liber,urasc cocurile,peste tot miresele parca sunt trase la xerox,serios...nu vreau sa fiu rea dar eu numai asa am vazut...asa o sa il las liber,o sa imi fac niste bucle mari,lejere, dar sa vad daca nu va fi prea mult pt rochia cu tul brodat....voalul...nici nu as vrea sa il port dar am auzit ca preotul cere ca mireasa sa aiba capul acoperit....:nscmoll:of...o sa vad...eu zic ca mireasa trebuie sa fie EA in acea zi,sa poarte ceea ce o caracterizeaza nu sa isi puna toate bijuteriile posibile...de exemplu eu nu port lantisoare de fel,asa ca nu voi purta nici atunci....
o zi buna!

si eu am avut la nunta doar cercei. pt ca parul a fost lung si prins intr-o parte(imi acoperea decolteul),as fi fost mult prea incarcata daca mi-as fi pus colier. referitor la voal eu una nu am auzit ca trebuie in biserica sa ai capul acoperit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 22 Ian 2009, 22:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
si eu am avut la nunta doar cercei. pt ca parul a fost lung si prins intr-o parte(imi acoperea decolteul),as fi fost mult prea incarcata daca mi-as fi pus colier. referitor la voal eu una nu am auzit ca trebuie in biserica sa ai capul acoperit.

eu asa am auzit....nu imi place voalul..parca e prea mult...in fine o sa ma mai interesez...%%-

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 28 Ian 2009, 00:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
o sa ti para rau daca nu l vei purta...nu acum ,dar sigur mai tarziu...asa am zis si eu...si acum abia astept sa-mi cumpar si sa-l port...te va completa...asta e menirea lui...niciodata nu va incarca!!!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 28 Ian 2009, 17:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
o sa ti para rau daca nu l vei purta...nu acum ,dar sigur mai tarziu...asa am zis si eu...si acum abia astept sa-mi cumpar si sa-l port...te va completa...asta e menirea lui...niciodata nu va incarca!!!;)

poate..nu mai stiu...ma gandesc...

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 10 Feb 2009, 02:07 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
poate..nu mai stiu...ma gandesc...

Voalul face diferenta intre o rochie alba de ocazie, pentru ca sunt si astfel de rochii, si una de mireasa! E bine sa il porti si sa nu ti-l scoti decat dimineata, daca nu vrei sa respecti ritul legatului miresei. Am auzit in schimb de la o colega ce se va casatorii cu 2 sapt inaintea mea ca e bine sa pastrezi voalul si sa il pui la leaganul copilului. Il protejeaza! Cand mi-a pus voalul, atuci cand am luat rochita, credeti-ma ca s-a vazut total altfel....
Sunt de acord...sa nu regretati!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 26 Feb 2009, 13:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Voalul face diferenta intre o rochie alba de ocazie, pentru ca sunt si astfel de rochii, si una de mireasa! E bine sa il porti si sa nu ti-l scoti decat dimineata, daca nu vrei sa respecti ritul legatului miresei. Am auzit in schimb de la o colega ce se va casatorii cu 2 sapt inaintea mea ca e bine sa pastrezi voalul si sa il pui la leaganul copilului. Il protejeaza! Cand mi-a pus voalul, atuci cand am luat rochita, credeti-ma ca s-a vazut total altfel....
Sunt de acord...sa nu regretati!

si mie imi place voalul sigur nu o sa l;ipseasca...si chiar imi m,plac cele lungi...voi avea unul pana la genunchi....mai bine purtati un timp scurt daca nu va simtiti bine cu el toata seara , dar decat sa nu va luati si sa va para rau dupa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 26 Feb 2009, 23:43 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
si mie imi place voalul sigur nu o sa l;ipseasca...si chiar imi m,plac cele lungi...voi avea unul pana la genunchi....mai bine purtati un timp scurt daca nu va simtiti bine cu el toata seara , dar decat sa nu va luati si sa va para rau dupa...

:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 27 Feb 2009, 20:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
:ok:

fetelor pana la urma la ce fel de bijuterii va limitati...am vazut ceva astazi atat de dragutz....cu pietricele dar la baza gatului si cercei foarte finuti....erau simpl si nu incarcate....voi ce fel de bojuterii preferati?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 241 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România