Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 03:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 241 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 25 Apr 2006, 18:20 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
si eu port inelul de logodna pe mana dreapta iar pe stanga va fi verigheta iar la nunta intentionez sa port aur respectiv lantul pe care nu-l dau jos niciodata si daca pe degete va fi verigheta si inelul de logodna din aur voi pastra la mana si bratara care este fixa si cerceii modelele sunt destul de subtile si dragute si nu cred ca le-asi putea inlocui cu perle sau strasuri...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 25 Apr 2006, 23:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
apropos, mey fetelor...pana la urma..inelu' asta (X)..pe ce dejt se pune, fratilor???


Inelul de logodna se poarta pe inelarul drept pana la cununie si dupa aia, dupa ce se pune verigheta pe inelarul stang se muta si inelul de logodna pe acelasi deget cu verigheta. Eu il port inelul de logodna primul si dupa aia verigheta...de obicei se poarta invers, prima data verigheta si dupa aia inelul ca aia e ordinea in care se pun pe degetul ala...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 27 Apr 2006, 14:47 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:
Bravo fetele!!!!

Eu o sa am o mare problema pentru ca eu in general nu port bijuterii. Singura bijuterie pe care o port acum este inelul de logodna. Asa ca o sa am o mare problema :mellow: Nu stiu ce mi-ar placea, nu stiu ce as vrea, nu stiu ce s-ar potrivi....intr-un cuvant la capitolul asta sunt varza :-`


depinde si de rochita..cum e..dc e cu bretele dupa gat...nu merge nimic de pus la gat...dc nu e ...at merge..
Si dc nu ai purtat..ia-ti ceva finut...mic..sa nu iasa prea mult in evidenta...sa te reprezinte..
Sau dc vrei sa nu porti deloc...nu purta...oricum...rochita e in centrul atentiei...
fa-te frumoasa asa cum iti place tie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 27 Apr 2006, 14:56 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:

M-a traznit o idee!!!!!!
Caut o poza pe net si o pun aici sa imi spuneti ce parere aveti.;)

da...asa...hai da ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 27 Apr 2006, 15:43 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by Bamba

Inelul de logodna se poarta pe inelarul drept pana la cununie si dupa aia, dupa ce se pune verigheta pe inelarul stang se muta si inelul de logodna pe acelasi deget cu verigheta. Eu il port inelul de logodna primul si dupa aia verigheta...de obicei se poarta invers, prima data verigheta si dupa aia inelul ca aia e ordinea in care se pun pe degetul ala...


Asa stiu si eu...dar...ce te faci daca grosimea celor doo dejte difera? huh??
Eu vroiam sa le las pe amandoua separate...inelul-dreapta, verigheta-stanga ....sau daca mi s-o potrivi, sa-0l trec pe mijlociu' :D de la mana stanga..nu stiu...mare dilema cu inelu' asta....ah..pe langa faptul ca n-am inca nici inel, si n-avem nici verighete :-` ..da' e bine...e bien ca io ma gandesc unde sa le pun in "peisajul" mainilor :huh:....

...asa..k kestie..nu e o regula scrisa, pana la urma..ca tre sa'l pui pe dreapta si apoi il treci pe stanga, nu?...e ok dk as vrea sa-l las pe dreapta..ca vaz ca se mai poarta...
(X) (sper ca nu va stresez...)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 27 Apr 2006, 15:47 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:

Asa stiu si eu...dar...ce te faci daca grosimea celor doo dejte difera? huh??
Eu vroiam sa le las pe amandoua separate...inelul-dreapta, verigheta-stanga ....sau daca mi s-o potrivi, sa-0l trec pe mijlociu' :D de la mana stanga..nu stiu...mare dilema cu inelu' asta....ah..pe langa faptul ca n-am inca nici inel, si n-avem nici verighete :-` ..da' e bine...e bien ca io ma gandesc unde sa le pun in "peisajul" mainilor :huh:....

...asa..k kestie..nu e o regula scrisa, pana la urma..ca tre sa'l pui pe dreapta si apoi il treci pe stanga, nu?...e ok dk as vrea sa-l las pe dreapta..ca vaz ca se mai poarta...
(X) (sper ca nu va stresez...)

pai eu oricum....inelul il tin pe dreapta..si verigheta o pun pe stanga...ca nu suport unele peste altele..pe bune...chiar nu suport..(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 27 Apr 2006, 21:20 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Fetelor, aveti un cupon de 5% Reducere rimit pe Newsletter de la Italian Gold Market. Sa nu uitati de el!

Pentru fetele care primesc Newsletterul in Bulk (yahoo sau gmail) va rog sa treceti [email protected] la adrese cunoscute, ca sa puteti vedea emailurile de la noi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bijuteriile miresei
MesajScris: 28 Apr 2006, 02:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

de ex. pana la nunta inelul de logodna e frumos sa il porti pe stanga (traditie americana) sau dreapta (romaneasca, nuh?!). iar dc faci 100% romanesc pui direct verigheta pe dreapta (in biserica, la logodna).


Traditia americana aici mie mi s-a explicat ca inelul de logodna cand te cere se pune pe dreapta...dupa nunta, cand se pune verigheta pe inelarul de la stanga, americancele si-l muta peste verigheta...deci ele le au amandoua pe inelarul mainii stangi...asa le-am pus si eu si sa stiti ca va obinsnuiti cu ele ca acum nu mai pot sa le port altfel..daca dau una jos nu ma simt bine...cum romanii traditia cu inelul de logodna tot de la americani ma gandesc ca l-au preluat cam asa ar veni sa se poarte...

krelia...inelele ar trebui sa aiba cam aceeasi marime sau daca is diferite nu vad cum ar varia prea tare..ca doar degetele nu stiu sa fie diferite f tare de la o mana la alta...hope it helps!

...mai putin de 3 sapt pana la D day!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 241 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România