Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:39


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 12:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
asta chiar imi place....buna idee ptr un nou cadou.....trecut,prezent ,viitor :ok:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 14:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
elyt1000 scrie:
asta chiar imi place....buna idee ptr un nou cadou.....trecut,prezent ,viitor :ok:

si mie imi place foarte mult dar imi plac si cele clasice de logodna...in general imi plac bijuteriile finute...nu ma avantajaza cele badarane, masive si nici nu-mi plac...ce ma deranjaza pe mine cel mai mult este cand vad lumea cu toate bijuteriile din casa purtate odata...toate degetele pline de inele, o gramada de bratari si lanturii :x eu nu suport...mai mult de un inel pe mana, o bratara si un lant nu port niciodata...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 14:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
lily scrie:
si mie imi place foarte mult dar imi plac si cele clasice de logodna...in general imi plac bijuteriile finute...nu ma avantajaza cele badarane, masive si nici nu-mi plac...ce ma deranjaza pe mine cel mai mult este cand vad lumea cu toate bijuteriile din casa purtate odata...toate degetele pline de inele, o gramada de bratari si lanturii :x eu nu suport...mai mult de un inel pe mana, o bratara si un lant nu port niciodata...

offff,nici eu nu suport sa port toate bijuteriile care le am,toate de o data sau sa vad astfel de persoane......gen Carmen Serban......si nici sa vad ca au inele ,lanturi aur si argint in acelasi timp,cu cat mai mult cu atat mai bine :woow: .... asa ceva niciodata.....in schimb imi place tare mult combinatia aur galben cu aur alb

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 14:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
da Ely asta e modelul care l-a postat Anca...noi ne-am casatorit civil in 2002 Anca si nunta am facut-o in Rom in 2006...nu am putut venit pana in 2006 in Rom ca nu ne iesisera actele...altfel o faceam mai repede :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 15:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
da Ely asta e modelul care l-a postat Anca...noi ne-am casatorit civil in 2002 Anca si nunta am facut-o in Rom in 2006...nu am putut venit pana in 2006 in Rom ca nu ne iesisera actele...altfel o faceam mai repede :(


acum inteleg :), deasta te-am si intrebat daca ati facut civil inainte :D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 16:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
elyt1000 scrie:
offff,nici eu nu suport sa port toate bijuteriile care le am,toate de o data sau sa vad astfel de persoane......gen Carmen Serban......si nici sa vad ca au inele ,lanturi aur si argint in acelasi timp,cu cat mai mult cu atat mai bine :woow: .... asa ceva niciodata.....in schimb imi place tare mult combinatia aur galben cu aur alb


mie acum imi place foarte mult aurul alb :p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 19:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
si mie imi place f mult aurul alb acum... de fapt engagement ring-ul care il am acum ii din aur alb si ala cu 3 pietre care mi-l doresc tot din aur alb vreau sa fie....numai verigheta e din aur galben dar aia chiar nu ma gandesc sub nici un chip sa o schimb...in afara de asta nu prea mai port nici o bijuterie de valoare...numai gablonturi in functie de tinuta...chiar ma gandeam sa adun tot ce am din aur galben si sa le duc la bijuterie sa le vand...si eventual sa imi iau altele din aur alb

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 19:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Bamba scrie:
si mie imi place f mult aurul alb acum... de fapt engagement ring-ul care il am acum ii din aur alb si ala cu 3 pietre care mi-l doresc tot din aur alb vreau sa fie....numai verigheta e din aur galben dar aia chiar nu ma gandesc sub nici un chip sa o schimb...in afara de asta nu prea mai port nici o bijuterie de valoare...numai gablonturi in functie de tinuta...chiar ma gandeam sa adun tot ce am din aur galben si sa le duc la bijuterie sa le vand...si eventual sa imi iau altele din aur alb

eu am mai toate bijuteriile din aur alb, inclusiv vergheta...aurul galben nici eu nu-l mai port...eu cam tot ce am avut din aur galben l-am schimbat...mai am doar cateva...o sa merg si cu acelea sa le dau la schimb

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 15 Mar 2012, 16:29 
Nou Venit

Membru din: 15 Mar 2012, 18:24
Mesaje: 2
:X:Xce frumos :D abia astept sa primesc si eu inelul de logodna hihi ;;) :)))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 16 Mar 2012, 17:18 
Nou Venit

Membru din: 16 Mar 2012, 19:06
Mesaje: 3
citind toate aceste comentarii nici nu stiu ce sa cred....adica in sinea mea parca mi-as dori sa-mi dea iubitul un inel de logodna dar pe alta parte parca nu...si asa nu-s foarte inebunita dupa nunta si restu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 13 Apr 2012, 16:41 
Nou Venit

Membru din: 13 Apr 2012, 19:29
Mesaje: 3
abia astept sa vad la ce se va gandi sa-mi ia iubitul meu:d


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 19 Apr 2012, 15:27 
Nou Venit

Membru din: 19 Apr 2012, 18:10
Mesaje: 5
Vreau si eu un inel pe degetul inelar, dar mai am putin de asteptat :neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 09 Mai 2012, 12:05 
Nou Venit

Membru din: 09 Mai 2012, 15:01
Mesaje: 3
Inelul meu de logodna trebuie sa fie logic unul specific,dar mai ales dat din inima si din suflet !:X


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 11 Mai 2012, 10:17 
Nou Venit

Membru din: 11 Mai 2012, 12:51
Mesaje: 4
Eu una nu as vrea un inel de logodna cu piatra de forma ascutit...sa iasa prea mult in afara...se agata si usor si nu prea ma atrag modelele astea, iubitul meu imi daruise unu si mi-a scapat de pe deget, l-am pierdut deci... dar nici nu stiam cum sa-i zic ca nu-mi place modelul luat de el...acum poate o sa aleaga ceva mai pe gustul meu :d


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 25 Mai 2013, 22:09 
Nou Venit

Membru din: 26 Mai 2013, 00:44
Mesaje: 2
Eu i-am dat de inteles iubitului meu care este modelul pe care-l vreau (subtil fireste) si se pare ca a avut efect. De paste, cand am fost la in vizita la parintii mei, m-a cerut oficial :) si mi-a dat ineul de logodna :had_d: . Nu a fost ceva super romantic, cu plecaciuni sau petale de trandafiri, in schimb mi-a facut o declaratie haioasa si mi-a oferit un super inel de logodna Saint Maurice din aur alb cu un diamant superb de o jumatate de carat. De cand il port, mereu ma uit la el si ma simt ca in filme, nici nu-mi vine sa cred... si tot ce e mai frumos abia incepe. Am stabilt nunta pe 19 oct. :heart:
http://www.verighete-saintmaurice.ro/inele-de-logodna


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 30 Iun 2013, 01:24 
Nou Venit

Membru din: 30 Iun 2013, 04:10
Mesaje: 6
ari83 scrie:
Eu i-am dat de inteles iubitului meu care este modelul pe care-l vreau (subtil fireste) si se pare ca a avut efect. De paste, cand am fost la in vizita la parintii mei, m-a cerut oficial :) si mi-a dat ineul de logodna :had_d: . Nu a fost ceva super romantic, cu plecaciuni sau petale de trandafiri, in schimb mi-a facut o declaratie haioasa si mi-a oferit un super inel de logodna Saint Maurice din aur alb cu un diamant superb de o jumatate de carat. De cand il port, mereu ma uit la el si ma simt ca in filme, nici nu-mi vine sa cred... si tot ce e mai frumos abia incepe. Am stabilt nunta pe 19 oct. :heart:
http://www.verighete-saintmaurice.ro/inele-de-logodna



Foarte tare momentul, la fel si cererea ca-n filme cu inelul cu diamant :had_d: . Parca-l si vad .


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România