Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 20:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 17 Ian 2006, 18:33 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by gabriela

pe ce deget se pune inelul de logodna?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 17 Ian 2006, 18:33 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by mady_grigore

Sa il intrebi pe preot daca trebuie sa ne scoatem inelul pe care deja il avem deja in timpul slujbei sau daca pune verigheta peste el.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 18 Ian 2006, 00:55 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Acum ramane cu verighetele....Inelul de logodna....mama.Dar verighetele?:ninja:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 19 Ian 2006, 03:11 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Eu sunt disperata:mellow:
Azi o sa ma duc la Micri Gold. Sper sa fie bine.:D

Si inelul meu de logodna tot de la Micri Gold este cumparat. Ne-am interesat si de verighete dar nu ne-am hotarat. Sincer, noi speram sa le putem cumpara de la targul de nunti.
Daca nu gasim nici acolo, eu am un magazin de bijuterii preferat in Plaza "Adorri" se numeste; ei mi s-au parut cei mai profesionisti (si am vazut destule magazine de bijuterii).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 20 Ian 2006, 22:40 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Am fost sa ma uit de verighete la micri :mellow:
N-am vazut nimic mai deosebit.
Dar mi-au spus ca au deschis un magazin nou pe Stirbei Voda. O sa ma duc si acolo. (?)

Acest magazin a fost deschis chiar inainte de sarbatori de aceea nu ai mai gasit ceva deosebit. Eu stiu ca modelele sunt aduse direct din Italia si ca in luna ianuarie ei sunt in concediu.
Asa ca abia din februarie ne putem astepta la "marfa noua".
Still waiting!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 20 Ian 2006, 22:43 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Unde anume in Plaza e magazinul tau preferat? (?)

Este exact pe galeria care duce la magazinul Cellini. Nu este un magazin foarte mare, dar acum nu stiu sa-ti spun exact un alt magazin vecin. Am sa dau o fuga saptamana viitoare si am sa-ti spun.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 27 Feb 2006, 17:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
ce se mai aude cu verighetele?? ceva frumos si ieftin? sau ceva superb si scump?? eu am o dilema ....dar pana la urma o sa ma hotarasc eu....ma ajuta iubi sa iau decizia finala!!:-`:-`:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 27 Feb 2006, 18:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Noi am facut comanda la Atcom si ne costa 11-12 mil. Nu stiu exact decat in momentul cand le ridic.
Deci nu prea scump, nici foarte ieftin, suficient cat sa ne incadram:D
Am vazut ce verighete iti plac tie si sunt super, dar vezi ca am postat un comentariu la galerie. Sa ai si aspectele alea in vedere atunci cand te hotarasti. :lips:


Pai eu am postat la galerie modelul ala 5 in 1 (pt. ca iti da impresia ca sun 5 inele unul langa altul)din cauza ca nu am gasit decat poza aia pe net. Eu vreau 3 in 1 (adik in exterior de o parte si de alta aur galben si in interior aur alb...asa incat sa-ti dea impresia ca sunt 3 inele lipite) Ma mai gandesc daca pt. el sa fie varianta cu 3 inele si pt. mine varianta cu 5....tind sa cred ca voi alege sa avem amandoi la fel ( ca stii ca mai sunt verighete care pt. dame sunt cu pietre si pt. tipi fara....sau pt dame mai mari..pt tipi mai mici) ......etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 28 Feb 2006, 18:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Eu am mers de la inceput pe ideea ca le facem identice pe amandoua. Surprinzator, chiar si Iubi a insistat sa fie amandoua la fel.
Si daca el a fost asa de vehement....:D
Eu am vrut sa-mi fac o verigheta numai cu pietricele. Da am abandonat ideea. Oricum sunt multumita de ce-am ales. Sper sa iasa la fel de frumoase cum mi-am imaginat eu:D


ideea cu pietricele e buna...insa...nu se stie daca o sa tina toata viata pietricelele ...la spalat vase...sau alte alea....vor pica una cate una...:(:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 01 Mar 2006, 13:17 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
inelul meu de logodna l-am primit o data cand am implinit un an ,adica vara trecuta. si cand m-a cerut de sotie cu parinti cu tot am primit un frumos inel o combinatie de aur galben cu aur alb si vreo 3 pietricele ,este foarte frumos.
cat despre verighete urmeaza la sfarsitul lunii martie sa ne luam ceva frumos si simplu nu sa fie verighetele prea incarcate. asta imi doresc eu.:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna!
MesajScris: 01 Mar 2006, 15:51 
Nou Venit

Membru din: 27 Feb 2006, 15:41
Mesaje: 10
tot citesc aici si ma intreb daca nu cumva sunt eu mai ciudata :-` eu nu am vrut inel cu piatra si l-am pus sa-mi faca o supriza :p ... ce-i drept ma si hotarasc foarte greu cand vine vorba sa-mi iau ceva asa de important...asa ca i-am zis in linii mari cum trebuie sa fie: fara piatra, nu foarte complicat la model si cu un pic de aur alb :devil: ... am incredere in gusturile lui si nu ma asteptam sa greseasca dar tot am avut emotii ... am vorbit noi de inel inaite de sarbatori si ma asteptam sa-l primesc in perioada aia dar nimik... a venit si valentine`s day dar tot nimik...vorbeam de nasi de restaurant dar inelul nu avea de gand sa apara :(( ... pina cd intr-o zi cd am fost la niste prieteni pe care i-am rugat sa ne fie nasi....daca pina in momentul respectiv nu constientizam ca ma voi casatori atunci cd au zis ei da si am inceput sa discutam despre nunta parca mi se cam inmuiasera picioarele si mi se invarteau toate in cap...si ca sa fie meniul complet, tot in seara respectiva m-am trezit si cu inelul ... desi ma asteptam sa-l primesc si-mi imaginam in fel si chip cum va fi momentul tot am ramas fara respiratie si m-am blocat pret de cateva secunde(X)... asa ca nu ma intrebati ce mi-a zis si cum mi-a zis ca nu stiu...eram doar cu ochii pe inel ...arata super...simplu fara pietre dar cu un model foarte fain...elegant si un pic ciudat in acelasi timp...perfect intr-un singur cuvant...acum sa vedem cu verighetele cum ne vom descurca...nu prea ma dau in vant dupa cele clasice ...vreau sa fie un pic altfel :-` ...sper sa gasesc ce-mi place si sa-i placa si lui in acelasi timp ...pupici la toata lumea:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România