Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 20 Mar 2007, 01:32 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Buna fetelor!Pentru inceput vreau sa va dau o veste buna:ma logodesc!!!Prietenul meu mi-a facut un fel de ''gluma'' cand a zis ca nu ne mai logodim pt ca a vrut sa-mi faca o mare surpriza!Sa va spun cum a fost:lunea trecuta a dat-o la intors ca nu ne mai putem logodi,ca nu mai avem bani....etc...(stiti voi ca v-am povestit).Si asa a tinut-o toata saptamana trecuta...de luni pana duminica de dimineata cand mi-a facut cea mai frumoasa surpriza.Ma mai tachina,imi spunea ca ''lasa ca trece repede un an si vom face logodna'', ca el vrea sa-mi ia un inel klumea(gros si cu piatra mare),eu ii ziceam ca nu ma intereseaza asa de mult inelul mai mult conteaza gestul in sine...Duminica dimineata am fost la biserica(pe la ora 9 ca asa vorbisem de seara) apoi ne-am urcat in masina si m-a dus acolo unde ne-am intalnit noi pt prima oara (in fata bazinului olimpic),mi-a pus melodia noastra(activ-zile cu tine) si se uita la mine....(moment in care eu m-am prins ca se intampla ceva ''ciudat''...apoi scoate de sub scaunul masinii din spate un trandafir,mi-l da,(mie deja imi incepea inima sa-mi bata din ce in ce mai repede pt ca banuiam ce urmeaza)dupa care mai baga o data mana dupa scaunul meu(eu stateam pe scaunul din fata si el la volan) si scoate ''cutiuta'',o deschide si ma intreaba:''Vrei sa fii sotia mea?''.La care eu nu stiam ce sa fac,sa rad,sa plang de bucurie...si i-am zis DA...Acum sunt cea mai fericita....ma uit la inel si nu-mi vine sa cred...e un vis devenit realitate...unul dintre cele mai frumoase vise...
Va multumesc tuturor pt ca m-ati incurajat si pt sfaturi!Poate ne intalnim si noi sa discutam,sa ne cunoastem...
Va pup dulcik!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 20 Mar 2007, 15:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bravo Cristina! Ma bucur pentru tine !Felicitari:napplause::napplause::napplause:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 20 Mar 2007, 16:04 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
FELICITARI..asa ca spor la pregatiri;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 20 Mar 2007, 21:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Buna fetelor!Pentru inceput vreau sa va dau o veste buna:ma logodesc!!!Prietenul meu mi-a facut un fel de ''gluma'' cand a zis ca nu ne mai logodim pt ca a vrut sa-mi faca o mare surpriza!

E ai vazut ca tot raul spre mai bine, iti dorsc multa fericire si spor la pregatiri:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 23 Mar 2007, 14:26 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
Citat:
E ai vazut ca tot raul spre mai bine, iti dorsc multa fericire si spor la pregatiri:ndance:


haideti sa va zic cum am primit eu inelul de logodna!eram impreuma de 7 ani,vorbisem de multe ori despre casatorie,dar ca despre ceva ipotetic,nicidecum ceva plauzibil in viitorul foarte apropiat,mai ales ca eu tocmai terminasem facultatea si acum aveam cel mai important examen din viata mea.Si pe cand eram noi in Cluj(la examen,eu fiind din Bacau),dau din intamplare prin geanta cu haine(a lui) de o cutiuta dubioasa,dar cum eu nu ma gandeam decat la examenul de a 2 zi,nici nu m-am uitat,desi apoi m-am cam prins eu despre ce e vorba.Vroia sa mi-l dea cand voi afla ca am luat examenul,cand se vor afisa rezultatele.examenul l-am luat,dar intre timp a murit bunicul meu,asa ca, suparata cum m-a vazut, a mai ezitat cateva saptamani(desi eu muream de curioziatate).Asa ca eu,curioasa cum sunt si umblu prin lucrurile lui,am cam stricat surpriza,dar oricum pt mine surpriza fusese deja inainte de examen.si iata-ne acum ,dupa inca 2 ani,hotarati sa facem pasul cel mare peste numai 1 luna!:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 23 Mar 2007, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

haideti sa va zic cum am primit eu inelul de logodna!eram impreuma de 7 ani,vorbisem de multe ori despre casatorie,dar ca despre ceva ipotetic,nicidecum ceva plauzibil in viitorul foarte apropiat,mai ales ca eu tocmai terminasem facultatea si acum aveam cel mai important examen din viata mea.Si pe cand eram noi in Cluj(la examen,eu fiind din Bacau),dau din intamplare prin geanta cu haine(a lui) de o cutiuta dubioasa,dar cum eu nu ma gandeam decat la examenul de a 2 zi,nici nu m-am uitat,desi apoi m-am cam prins eu despre ce e vorba.Vroia sa mi-l dea cand voi afla ca am luat examenul,cand se vor afisa rezultatele.examenul l-am luat,dar intre timp a murit bunicul meu,asa ca, suparata cum m-a vazut, a mai ezitat cateva saptamani(desi eu muream de curioziatate).Asa ca eu,curioasa cum sunt si umblu prin lucrurile lui,am cam stricat surpriza,dar oricum pt mine surpriza fusese deja inainte de examen.si iata-ne acum ,dupa inca 2 ani,hotarati sa facem pasul cel mare peste numai 1 luna!:ncouple:


Felicitari!!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 04 Apr 2007, 19:43 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Felicitari! sa fie intr-un ceas bun!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 21 Sep 2007, 22:42 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Inelul meu de logodna e unul dintre cele mai fr(eu asa il vad),are 4,04 gr e in forma de inima, iar in mijloc are un diamant mare, air inima e batuta pe margini cu diamante mici,,,,e superb!! e ceea ce mi-ai dorit!!:cool::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Sep 2007, 15:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Noi am fost impreuna sa alegem inelul si a fst foarte frumos si romantic. Trebuia sa fiu si eu pe acolo, pt ca am degetele f subtiri si, si-asa e putin cam larg si acesta, pe care cu greu l-am gasit sa fie cat de cat bun si sa ne si placa la amandoi. Mie imi place tare mult, pentru ca e foarte fin, cu o pietricica de zirconiu sub forma de floare...mi se pare ca e de printesica.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Sep 2007, 16:00 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Citat:
Noi am fost impreuna sa alegem inelul si a fst foarte frumos si romantic. Trebuia sa fiu si eu pe acolo, pt ca am degetele f subtiri si, si-asa e putin cam larg si acesta, pe care cu greu l-am gasit sa fie cat de cat bun si sa ne si placa la amandoi. Mie imi place tare mult, pentru ca e foarte fin, cu o pietricica de zirconiu sub forma de floare...mi se pare ca e de printesica.

si noi am mers imreuna sa luam inelul..asa cum ai spus si tu..greu l-am gasit..am umblat o zi intreaga dupa inelul mult visat si sa fie deosebit...cand in sf l-am gasit ...era in vitrina...parca ma astepta pe mine:nlol: si de n-am probat in ziua aia la inele de mi se luase,,,initial mai am inca un inel tot din acel cu piatra de logodna, dar ala mi-a spus iubitul meu ca e de "proba"cica, asa glumeste el...stia ca vroiam ceva mai deosebit..si mi-ai zis ca decat sa-mi i-a el si sa nu-mi placa mai bine merg eu sa mi-l aleg...toata lumea ma invidiaza ...si sincer...:nblink: ma simt mandra cu el ca e de la viitorul meu sot si il voi purta o viata-ntraga...deaceea trebuia sa fie deosebit si special....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Oct 2007, 20:55 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Si inelul de logodna, ar trebui sa ramana pe deget si dupa ce pun verigheta, nu? Asa as vrea. Am vazut de mai multe ori. verigheta vine deasupra inelului de logodna. Mi-a placut ideea, plus ca nu vreau sa ma despart de el. Sa ramana acolo, sa ne aduca mereu aminte de momentul ala frumos...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Oct 2007, 22:55 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si inelul de logodna, ar trebui sa ramana pe deget si dupa ce pun verigheta, nu? Asa as vrea. Am vazut de mai multe ori. verigheta vine deasupra inelului de logodna. Mi-a placut ideea, plus ca nu vreau sa ma despart de el. Sa ramana acolo, sa ne aduca mereu aminte de momentul ala frumos...



asa fac cele mai multe fete...pun verigheta peste inelus. la mine asta nu e posibil pt ca nu e un inelus clasic de logodna si nu merge. eu am inelul pe mana dreapta si verigheta pe stanga.
multa bafta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 23 Oct 2007, 00:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:


asa fac cele mai multe fete...pun verigheta peste inelus. la mine asta nu e posibil pt ca nu e un inelus clasic de logodna si nu merge. eu am inelul pe mana dreapta si verigheta pe stanga.
multa bafta!


Obiceiul aici este ca inelul de logodna se poarta pe mana dreapta, la cununie se pune verigheta pe mana stanga iar deasupra se muta inelul de logodna de pe mana dreapta...unele persoane poarta inelul de logodna de la inceput pe mana stanga, la cununie il scot ca sa intre verigheta iar apoi pun deasupra inelul...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 23 Oct 2007, 18:40 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Obiceiul aici este ca inelul de logodna se poarta pe mana dreapta, la cununie se pune verigheta pe mana stanga iar deasupra se muta inelul de logodna de pe mana dreapta...unele persoane poarta inelul de logodna de la inceput pe mana stanga, la cununie il scot ca sa intre verigheta iar apoi pun deasupra inelul...


Da... eu l-am purtat de la inceput pe acelasi deget pe care se poarta si verigheta. Nu prea sunt eu genul traditionalist, asa ca l-am purtat cum am simtit, adica pe degetul pe care voi pune mai tarziu verigheta. Am vazut intr-adevar ca se poarta si pe mana dreapta... Vorba aceea: cate bordeie, atatea obiceie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 23 Oct 2007, 20:48 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Da... eu l-am purtat de la inceput pe acelasi deget pe care se poarta si verigheta. Nu prea sunt eu genul traditionalist, asa ca l-am purtat cum am simtit, adica pe degetul pe care voi pune mai tarziu verigheta. Am vazut intr-adevar ca se poarta si pe mana dreapta... Vorba aceea: cate bordeie, atatea obiceie...



si eu il port din clipa in care l-am primit asa cum am simtit...pe mana dreapta. nu am tinut cont de acel/a obicei/legenda.
pana la urma fiecare face ce vrea si cum simte.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 30 Oct 2007, 02:41 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2007, 22:32
Mesaje: 2
Buna dragelor,

Sunt o miresica proaspata, cererea in casatorie a avut loc abia cu cateva zile in urma - 7 octombrie! A fost cel mai frumos si romantic moment din lume! Planuisem o escapada la Paris de 4 zile cu ocazia zilei de nastere a viitorului meu sot si exact asta am facut! Parisul superb, totul de vis! Suntem impreuna de foarte putin timp, mai exact 5 luni, insa ne iubim la nebunie! Eram convinsa ca momentul va veni insa nu atat de repede! In ziua cu pricina am hoinarit pe strazile Parisului inca de dimineata, am vizitat muzee, catedrale si tot restul! Singurul loc in care nu fusesem ramasese Turnul Eiffel si pe la 5 dupa amiaza cand in program urma vizitarea acestuia, iubitul meu a zis sa mergem putin la hotel sa ne odihnim si sa mergem seara la turn ca oricum e mai frumos cand e intuneric!Zis si facut! Am ajuns la turn in jurul orei 21.00 si dupa indelungi rugaminti la adresa mea de a urca in turn (imi era ingrozitor de frica), am urcat! Am ajuns sus si priveam fermecata cat de frumos este Parisul noaptea de la inaltimea aia. Iubitul meu m-a rugat sa inchid ochii si va spun sincer, nu mi-a trecut prin cap nici macar o secunda ca urma sa se intample ce s-a intamplat! Am deschis ochii si in mana tinea o cutiuta mica si rosie in interiorul careia se afla cel mai frumos inel pe care l-am vazut in viata mea! Cu ochii umezi in care se citea toata dragostea din lume, m-a intrebat : Will you marry me? Am ramas muta de uimire si fericire! Nu stiam ce sa fac mai intai, sa-l strang in brate si sa ii spun cat de mult il iubesc sau sa spun mult asteptatul DA! Le-am facut pe amandoua in acelasi timp! A fost cel mai emotionant, fericit si incredibil de frumos moment din viata mea! Evident au urmat telefoanele catre parinti si toti prietenii apropiati, in timp ce ne plimbam de mana pe Champs-Elysees! Un vis! Sper ca nu v-am plictisit pt ca am scris atat de mult insa e un moment pe care vi l-am impartasit cu drag!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 21 Noi 2007, 01:39 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2007, 14:16
Mesaje: 22
Citat:
Noi am fost impreuna sa alegem inelul si a fst foarte frumos si romantic. Trebuia sa fiu si eu pe acolo, pt ca am degetele f subtiri si, si-asa e putin cam larg si acesta, pe care cu greu l-am gasit sa fie cat de cat bun si sa ne si placa la amandoi. Mie imi place tare mult, pentru ca e foarte fin, cu o pietricica de zirconiu sub forma de floare...mi se pare ca e de printesica.


Si noi am fost impreuna sa alegem inelul de logodna. Chiar a fost dragut. Eu i-am spus mereu ca vreu sa fie surpriza, pentru ca mie imi plac surprizele foarte mult, iar el saracul a incercat saptamani intregi sa gaseasca un inel deosebit si nu i-a placut nimic. Asa ca intr-o zi m-a rugat frumos sa merg cu el sa imi aleg un inelus ca el vrea sa fie sigur ca imi place si ca se potriveste pe degetul meu.
Am umblat 2 zile dupa el, dar intr-un final l-am gasit: din aur alb, in forma de inima, cu un diamant mai mare in mijloc si 3 diamante mai mici pe margine, e foarte finut si e PERFECT. Cand l-am pus pe deget parca era facut pentru mine :nblink: Asa ca pot sa spun ca AM CEL MAI FRUMOS INELUS DE LOGODNA!!!:neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 05 Dec 2007, 22:04 
Nou Venit

Membru din: 30 Oct 2007, 14:17
Mesaje: 5
Citat:
Buna dragelor,

Sunt o miresica proaspata, cererea in casatorie a avut loc abia cu cateva zile in urma - 7 octombrie! A fost cel mai frumos si romantic moment din lume! Planuisem o escapada la Paris de 4 zile cu ocazia zilei de nastere a viitorului meu sot si exact asta am facut! Parisul superb, totul de vis! Suntem impreuna de foarte putin timp, mai exact 5 luni, insa ne iubim la nebunie! Eram convinsa ca momentul va veni insa nu atat de repede! In ziua cu pricina am hoinarit pe strazile Parisului inca de dimineata, am vizitat muzee, catedrale si tot restul! Singurul loc in care nu fusesem ramasese Turnul Eiffel si pe la 5 dupa amiaza cand in program urma vizitarea acestuia, iubitul meu a zis sa mergem putin la hotel sa ne odihnim si sa mergem seara la turn ca oricum e mai frumos cand e intuneric!Zis si facut! Am ajuns la turn in jurul orei 21.00 si dupa indelungi rugaminti la adresa mea de a urca in turn (imi era ingrozitor de frica), am urcat! Am ajuns sus si priveam fermecata cat de frumos este Parisul noaptea de la inaltimea aia. Iubitul meu m-a rugat sa inchid ochii si va spun sincer, nu mi-a trecut prin cap nici macar o secunda ca urma sa se intample ce s-a intamplat! Am deschis ochii si in mana tinea o cutiuta mica si rosie in interiorul careia se afla cel mai frumos inel pe care l-am vazut in viata mea! Cu ochii umezi in care se citea toata dragostea din lume, m-a intrebat : Will you marry me? Am ramas muta de uimire si fericire! Nu stiam ce sa fac mai intai, sa-l strang in brate si sa ii spun cat de mult il iubesc sau sa spun mult asteptatul DA! Le-am facut pe amandoua in acelasi timp! A fost cel mai emotionant, fericit si incredibil de frumos moment din viata mea! Evident au urmat telefoanele catre parinti si toti prietenii apropiati, in timp ce ne plimbam de mana pe Champs-Elysees! Un vis! Sper ca nu v-am plictisit pt ca am scris atat de mult insa e un moment pe care vi l-am impartasit cu drag!

Foarte frumos... :neyes: pe mine nu m`ai plictisit,dar atunci cand am citit cum s`a desfasurat frumoasa ta cerere in casatorie,nu numai k seamana cu o poveste de dragoste ce intalnim numai in basme,dar se si simte printre randurile tale aceasi emotie care ai trait`o atunci! Felicitari :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 13 Dec 2007, 12:08 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Ma gandeam ca sunt singura care merge cu viitorul mire pentru cautarea inelului de logodna.Ma bucur ca voi la-ti gasit eu caut cam de 2 luni si inac nimic deaorece degetele mele sunt subtiri si ce mi se potriveste nu imi place.Dar pana la nunta mai este.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România