Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 27 Iul 2010, 05:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
pt mine conteaza la fel de mult ca si verigheta...cu toate ca nu e cel original :)) dupa 5 ani de casnicie am primit un upgrade la inel (cu inca o cerere in casatorie) :) i-am zis la barbatul meu ca si-a prelungit contractul pe inca 5 ani :))

nu stiu de ce conteaza....ma gandesc ca e parte din commitment-ul pe care si l-a luat cand m-a cerut de nevasta...mi s-ar parea sec sa ceri pe cineva de nevasta fara sa ii dai ceva...un inel, un lantisor...ceva simbolic nu neaparat ca si valoare...dar ceva acolo... :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 27 Iul 2010, 09:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
pt mine conteaza la fel de mult ca si verigheta...cu toate ca nu e cel original :)) dupa 5 ani de casnicie am primit un upgrade la inel (cu inca o cerere in casatorie) :) i-am zis la barbatul meu ca si-a prelungit contractul pe inca 5 ani :))

nu stiu de ce conteaza....ma gandesc ca e parte din commitment-ul pe care si l-a luat cand m-a cerut de nevasta...mi s-ar parea sec sa ceri pe cineva de nevasta fara sa ii dai ceva...un inel, un lantisor...ceva simbolic nu neaparat ca si valoare...dar ceva acolo... :))



cum spuneam , chestia asta e preluata din afara, cel putin la voi e ceva foarte imp inelul de logodna din cate am vazut si auzit, dar la noi ? la noi a devenit o fitza, cum de altfel devine cam orice

sunt curioasa daca si ce i-a oferit Ely sotului cand l-a cerut in casatorie :D :nblink: !!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 27 Iul 2010, 11:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:


cum spuneam , chestia asta e preluata din afara, cel putin la voi e ceva foarte imp inelul de logodna din cate am vazut si auzit, dar la noi ? la noi a devenit o fitza, cum de altfel devine cam orice

sunt curioasa daca si ce i-a oferit Ely sotului cand l-a cerut in casatorie :D :nblink: !!!!


eu am primit inel de logodna.Si am si facut o logodna cu cateva luni inainte de cununia civila.Din pacate mi-am pierdut inelul.Acum astept altul :lol: :~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 27 Iul 2010, 11:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:
cum spuneam , chestia asta e preluata din afara, cel putin la voi e ceva foarte imp inelul de logodna din cate am vazut si auzit, dar la noi ? la noi a devenit o fitza, cum de altfel devine cam orice

sunt curioasa daca si ce i-a oferit Ely sotului cand l-a cerut in casatorie :D :nblink: !!!!

:rofl: :rofl: nu i-am oferit absolut nimic.....iar asa zisul ''inel de logodna'' mi l-a cumparat el mai mult de gura mea....ca asa trebuie vezi doamne si sincer nu a fost ceea ce eu mi-as fi dorit ......anul trecut la craciun l-am dat la schimb in Romania si mi-am luat un inel care mie mi-a placut si pe care il port cu drag dar nu pot spune ca si inel de logodna,mai mult ca un cadou de la sotul meu

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 27 Iul 2010, 13:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
si eu am primit inel de logodna atunci cand m-a cerut de sotie dar nu-l port pe acela si nu inseamna mai nimic pt mine...eu il port pe cel care l-am primit dupa 2 ani de prietenie si care am fost ceruta de nevasta dar in viitor :nlol: celalalt l-am primit ca asa este moda

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 10:08 
Nou Venit

Membru din: 17 Feb 2010, 21:04
Mesaje: 9
vad ca s-a "incins" subiectul cu acest inel de logodna...eu mi-as dori sa-l primesc, bineinteles fara a bate vreun apropo. nu spun ca este f important, doar mi-as dori sa-l primesc, impreuna cu cererea in casatorie. este visul meu in ceea ce priveste casatoria :rofl: :had_d: :clap:

Referitor la inelele pe care vi le-am aratat, mie mi se par f originale, sunt niste inele care sunt putin 'altceva" decat ceea ce este la noi acest "inel de logodna". eu as purta asa ceva, mai ales daca este daruit cu multa dragoste. :napplause: :nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 10:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
ella26 scrie:
vad ca s-a "incins" subiectul cu acest inel de logodna...eu mi-as dori sa-l primesc, bineinteles fara a bate vreun apropo. nu spun ca este f important, doar mi-as dori sa-l primesc, impreuna cu cererea in casatorie. este visul meu in ceea ce priveste casatoria :rofl: :had_d: :clap:

Referitor la inelele pe care vi le-am aratat, mie mi se par f originale, sunt niste inele care sunt putin 'altceva" decat ceea ce este la noi acest "inel de logodna". eu as purta asa ceva, mai ales daca este daruit cu multa dragoste. :napplause: :nblink:


inelul de logodna....daca este daruit si primit cu multa dragoste, ar trebui sa se potriveasca la orice tinuta.Nu prea vad la ce merg acele inele.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 10:45 
Nou Venit

Membru din: 17 Feb 2010, 21:04
Mesaje: 9
Nu cred ca trebuie neaparat sa mearga la ceva. cred ca sunt persoane pe care le-ar caracteriza. nu trebuie "asortat".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 11:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
ella26 scrie:
Nu cred ca trebuie neaparat sa mearga la ceva. cred ca sunt persoane pe care le-ar caracteriza. nu trebuie "asortat".


sincer..ma indoiesc ca la o rochita finuta merge sa ai un bloc pe deget.Dar e vb de gusturi aici...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 11:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
sincer..ma indoiesc ca la o rochita finuta merge sa ai un bloc pe deget.Dar e vb de gusturi aici...

:rofl: :rofl: da exact !!!!!!

dar imbracata in mireasa si cu un astfel de bloc pe deget :nlol: :nlol: , hai ca am ras de nu mai pot

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 11:41 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:eek: wow ce modele de inele
imi plac f mult bijuteriile dar inele alea sunt urate, nu vad pe cine ar caracteriza sa poarte pe deget un bloc, castel, turnul din pisa sau mai stiu eu ce alta cladire :party:

cat despre inelul de logodna sunt in asentimentul bambei. totusi nu cred ca sentimentele stau in biuterii dar gestul e unu simplu si frumos :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
sincer..ma indoiesc ca la o rochita finuta merge sa ai un bloc pe deget.Dar e vb de gusturi aici...

:rofl: :rofl: uiiii chiar asa.....nu cred ca m-as vedea imbracata cu o rochita de seara eleganta si cu blocul pe deget.....sigur ca trebuie asortat....de ce ne mai cumparam atunci accesorii?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 15:46 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Acele inele mi se par extrem de dezgustatoare si de prost gust.
si eu am primit in inel de logodna cand m-a cerut silviu in casatorie, la fel mi se pare ceva foarte dragut gestul. Insa nu apreciez deloc barbatii care le dau bani sotiilor sa-si cumpere ele. :\ imi dau senzatia de barbati foarte reci.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 19:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
si al meu sa indoit ca mi-am prins degetu cu el la usa...dar imi datii idei ia sa ii zic si eu la flori sa imi ia unul nou

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 28 Iul 2010, 23:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
mie imi plac acum f mult modelele alea de inele de aniversare cum le zis astia aici...cu 3 pietre...trecut, prezent si viitor...arata tare bine pe mana...tot bat apropouri acum pt peste 2 ani cand aniversam 10 ani de casnicie

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 10:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
mie imi plac acum f mult modelele alea de inele de aniversare cum le zis astia aici...cu 3 pietre...trecut, prezent si viitor...arata tare bine pe mana...tot bat apropouri acum pt peste 2 ani cand aniversam 10 ani de casnicie



10 ani de casnicie? pai voi cand v-ati casatorit Gabi? nu in 2006? sau ati avut civila inainte? :) si mie imi plac acele modele, inelul solitaire nu prea il suport eu si-n special cele f tuguiate in sus de-ti agata toate hainele, le prefer pe cele cu pietrele ingropate

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 10:30 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
ayrun, cum adica inelul solitaire??? :really:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 10:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
amely85 scrie:
ayrun, cum adica inelul solitaire??? :really:


adica inelul clasic de logodna , stiu ca asa i se spune, cel cu o singura piatra, patrata sau rotunda, in genul asta


Fişiere ataşate:
produse_2526.jpg
produse_2526.jpg [ 29.26 KiB | Vizualizat de 11419 ori ]

_________________
ImagineImagineImagineImagine
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 12:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
mie imi plac acum f mult modelele alea de inele de aniversare cum le zis astia aici...cu 3 pietre...trecut, prezent si viitor...arata tare bine pe mana...tot bat apropouri acum pt peste 2 ani cand aniversam 10 ani de casnicie

vreau sa vad si eu cum arata un astfel de inel......trecut,prezent,viitor......
wow gabi,10 ani de casnicie......multi ani inainte,la fel de fericitii sau poate mult mai mult!!! :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 29 Iul 2010, 12:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
vreau sa vad si eu cum arata un astfel de inel......trecut,prezent,viitor......
wow gabi,10 ani de casnicie......multi ani inainte,la fel de fericitii sau poate mult mai mult!!! :hug:



arata ceva in genul asta, dar sunt unele cu mult mai frumoase, depinde de model


Fişiere ataşate:
244055580-2224031-700_700.jpg
244055580-2224031-700_700.jpg [ 62.17 KiB | Vizualizat de 11402 ori ]

_________________
ImagineImagineImagineImagine
Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România