Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 14 Iul 2008, 13:45 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
foarte romantic bibi....un moment de neuitat. si cum iti spuneam, ai talent de povestitoare. doar ca te cam grabesti si mai papi litere, in rest povestesti plastic si frumos :napplause: bravo si pentru povestit si, mai ales, pentru inel. :-* sa fiti fericiti mereu..ca acum:nblink:

:~*scuzati foamea:p
multumesc mult de urare scumpa si la fel va dorim din tot sufletul, sa avem parte toti de o viata frumoasa, sanatoasa si cu bucurii al tot pasul...si sa ne mai dea Doamne-Doamne si putintica rabdare ca sa trecem cu bine peste incercarile ce apar:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 14 Iul 2008, 13:46 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Romantic si a incercat sa faca ceva deosebit. E de apreciat! Sa fiti fericiti!

va multumesc mult fetelor! sa mi-l tina Doamne-Doamne cu gesturile lui romantice...rare dar deosebite:D:love::love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 14 Iul 2008, 13:54 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
daca ar face gesturi romantice mereu nu ar mai aveam farmec, asa ca mai rarut ca-i mai dragut


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 14 Iul 2008, 13:58 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
daca ar face gesturi romantice mereu nu ar mai aveam farmec, asa ca mai rarut ca-i mai dragut

corect:ok:dar si de aceea au o importanta deosebita cand le faceO:):love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 24 Aug 2008, 22:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
a sosit si inelul:nblink::nblink::nparty::nparty::npiano::npiano::rocker::rocker::ndance::ndance:
:p:p:plogic ca e cel mai frumos. oricum imi luasem gandul de la el...dar hai sa va povestesc momentul:nlol::nlol::nlol:
precizez data desfasurarii evenimentului, ziua in care am implinit O:)O:):~*19 ani:p

ajung acas de la servici dupa o zi de petrecut neajungand sa muncesc mai nimic :P
intru in casa abia-abia ca nu incapeam pe usa cu toate florile si pachetele carate acas cu resturile de praji si alte-cele...si cand intru...ce vad din usa? un superb trandafir alb pus in fata frigiderului, numai bien sa il vad din usa :)
Precizez ca la grasuci i-am zis clar sa nu imi ia nimic ca avem destule pe cap si si asa imi daduse niste bani sapt trecuta si nu i-o vrut inapoi si am zis ca de aia mi-am luat eu tzolul si pantofii de nunta, deci cadou de la el si surpriza!dragul de el o fugit acas sa imi lase trandafiru! ce m-am mai bucurat :)
si ma apuc eu repede de despachetat mai pus praji in frigi...dup-aia bagat salata care n-am ajuns s-o pap la servici, ca nu se strice...gandit ce sa fac de papa cand venim, ca deh ocazia ;) ...deschis din nou frigi de luat o imbucareala de salata ca totusi stomacu cerea...bagat salata la loc...deschis frigi ca mai aveam jumate de praji ramasa de cu o seara inainte si imi era pofta de ceva dulce si.........cand ma uit :blink::blink::blink::blink: in spatele prajituricii roz bombon...o cutiutza la fel de roz bombon...am amutzit si ma uitam ca bleaga in frigi si nu stiam ce sa fac...
am scos cutia logic cel mai frumso inel posibil...mic si dulce...si mic!!!perfect pe degetul al mai micu :P m-am minunat putin ca stiam ca stie masura...
acu urma problema, ce fac acu? ca daca omu meu are pregatit ceva si eu ii stric surpiza si cum sa merg cu el pe deget la magazin unde lume multa si nu putem vb si a ne manifesta...bag inelusu la locul lui in frigi dar am plecat cu sufletu strans de numa ca ma gandeam ca il las in frig
tot drumu pana la grasu m-am tot gandit da cum sa fac sa nu se prinda ca l-am vazt
dup-aia ma gandeam ca mai bine ca vine pe degetu mic ca asa pot sa il port langa verigheta cand vine.....
urma intalnirea ca si cand nika nika...am fo la un suc cu o pretenela, am luat grasu ne-am dus la cumpareli sa facem ceva de papa...luaram niste chestii pre-pregatite :P de le bagi numa in cuptor si gata papa -n-aveam niciun chef de stat la bucatareli :). ajungem acas eu nu m-am apropiat de frigi le-am facut toate restu...intr-un final despachetez ca ce sa fac, mancarea era deja la facut...el nika nika eu ma gandeam oare cum sa reactionez... mari probleme am avut..:):)
intr-un final trebuia sa fac ceva...l-am pus pe deget am ras cu gura pana la urechi si am bagat mana pe usa de numa aia o vazut-o dup-aia pe mine cu totu...zambea si dragul de el i-am zis ca l-am vazut de dupa-masa si stia ca e mic dar a spus ca era cel mai frumos ca restu nu i-au placut si asta era perfect si i-a promis tanti ca il modifica pe loc si intr-adevar l-a facut in jumate de ora si nici urma ;)
si uite-asa veni si cel mai frumos inelus:D


Frumos, f frumos, dar daca nu sunt indiscreta... ai zis ca ti-a dat inelul cand ai implinit 19 ani??!!.. dar cati anisori ai?.. asta daca nu sunt indiscreta.

Mi - am amintit cum am primit si eu inelul... a trecut eva timp.....si saracutu de el de atea emotii nu era in stare sa mai zica nimic

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 25 Aug 2008, 00:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
si eu aveam aceeasi intrebare bibi:cati ami ai acum, in pozele de la nunta pari o copila, dar nu mi-am permis sa te inteb :nblink:. oricum esti o dulce indiferent de varsta doar ca eram si eu curioasa

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 27 Aug 2008, 00:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
si eu aveam aceeasi intrebare bibi:cati ami ai acum, in pozele de la nunta pari o copila, dar nu mi-am permis sa te inteb :nblink:. oricum esti o dulce indiferent de varsta doar ca eram si eu curioasa


Si eu tot de curiozitate... eu mi-am facut curaj.... si am pus marea intrebare.... muuulti pupici, esti o scumpa!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 27 Aug 2008, 02:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Si eu tot de curiozitate... eu mi-am facut curaj.... si am pus marea intrebare.... muuulti pupici, esti o scumpa!


hai bibi...nu ne mai lasa in suspans...cati ani ai ?:love::-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 17 Noi 2008, 22:11 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:20
Mesaje: 7
si eu mi-am primit inelul vara care tocmai a trecut....e super:X:X:X si a ales un loc perfect. noaptea pe plaja...:X:X:X:Xa fost super:X


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 19 Noi 2008, 18:48 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
inelul mweu de logodna a fost-ink este -un delfin mic din aur alb:ndance:nu suport aurul galben si mor dupa animalute,asa k agindit perfect,mai mult nici k putea face


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 07 Ian 2010, 16:53 
Nou Venit

Membru din: 07 Ian 2010, 18:24
Mesaje: 3
Eu tot la mare eram si prietenul meu a scos din nisip inelul de mai jos.
:had_d:
L-am gasit apoi pe net aici: http://www.dordefin.ro/Inel_Miluna_LID1601D11.htm


Fişiere ataşate:
LID1600-D11.JPG
LID1600-D11.JPG [ 27.39 KiB | Vizualizat de 10815 ori ]
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 07 Ian 2010, 18:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
mari_ela scrie:
Eu tot la mare eram si prietenul meu a scos din nisip inelul de mai jos.
:had_d:
L-am gasit apoi pe net aici: http://www.dordefin.ro/Inel_Miluna_LID1601D11.htm

f frumos....sa-l porti cu placere si sa iti aduca multa fericire alaturi de persoana care ti la daruit

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 13 Ian 2010, 10:11 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Foarte frumos inelul mari-ela , sa il porti cu plecere!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 25 Ian 2010, 15:31 
Nou Venit

Membru din: 07 Ian 2010, 18:24
Mesaje: 3
Multumesc fetelor ! Sper sa primesc si anul acesta ceva stralucitor... :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 26 Mai 2010, 15:51 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 05 Noi 2009, 20:03
Mesaje: 12
Localitate: cluj-napoca
eu port inelul de logodna pe inelarul mainii stangi. acolo mi l-a pus pe deget logodnicul meu, m-am obisnuit cu el de jumatate de an asa si nu cred ca ii voi schimba locul. fiecare sa faca ceea ce simte. va pup :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 26 Iul 2010, 19:17 
Nou Venit

Membru din: 17 Feb 2010, 21:04
Mesaje: 9
Ce romantic..inelul de logodna...am vb cu prietenele mele, si cele care sunt casatorite, nu au inele de logodna...si le-am intrebat dc? si mi-au spus ca nu li s-a oferit...Nu prea imi pot explica cum se intmpla asta...Cred ca acest inel de logodna este primul pas spre casatorie..Nu?

Oricum, referitor la inele de logodna, va treimit mai jos un link unde puteti vedea un inel de logodna foarte original:

http://www.onuntasuperba.ro/2010/07/ine ... %E2%80%9D/

Sa-mi spuneti ce parere aveti :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 26 Iul 2010, 20:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
ella26 scrie:
C...am vb cu prietenele mele, si cele care sunt casatorite, nu au inele de logodna...si le-am intrebat dc? si mi-au spus ca nu li s-a oferit...Nu prea imi pot explica cum se intmpla asta...Cred ca acest inel de logodna este primul pas spre casatorie..Nu?


mie nu-mi plac, nu as purta asa ceva

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 26 Iul 2010, 22:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

mie nu-mi plac, nu as purta asa ceva
nici mie nu iumi plac

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 26 Iul 2010, 22:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
sincer nici eu nu as purta asa ceva.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inelul de logodna
MesajScris: 26 Iul 2010, 23:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
ella26 scrie:
...am vb cu prietenele mele, si cele care sunt casatorite, nu au inele de logodna...si le-am intrebat dc? si mi-au spus ca nu li s-a oferit...Nu prea imi pot explica cum se intmpla asta...Cred ca acest inel de logodna este primul pas spre casatorie..Nu?



depinde si cand s-au casatorit, pt ca moda asta cu inelul de logodna e aparuta de ceva timp incoace si la noi, a fost preluata dinafara binenteles, ca noi doar suntem in stare sa copiem.

eu nu zic ca nu e frumos sa primesti un astfel de inel, personal nu am pus si nu pun accent pe chestiile astea, am primit si eu acest inel de logodna , dar nu era un musai, deci eram fericita si fara el, e mai mult asa simbolic si chiar sunt enervante fazele de genul : " vai , dar cum nu ti-a dat inel?" ce conteaza asa tare acest inel?

chiar sunt curioasa, a contat si conteaza mult pt voi, inelul de logodna?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România