Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 01:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 25 Oct 2006, 20:41 
Nou Venit

Membru din: 18 Sep 2006, 20:27
Mesaje: 17
Citat:
pai daca ai slabit...era logic sa-ti fie mic. da' las' ca rezolvi tu si asta

Vai, sper sa nu am probleme de genu asta... Noi avem verighetele Bulgari, alea frumoase de la micri si nu am cum sa le modific...:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 25 Oct 2006, 20:47 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
LOL no thanks , mai bine ma stresez sa gasesc pe masura mea :) LOL si al naiba ca abia ce am intrat si eu in index de masa corporala normal LOL :) (am vb chineza? LOL)

apropo, ti-am trimis ceva pe un mesaj personal :)
da, am primit ms mult. nu ai vb chineza, si eu ma stresez cu imc-ul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 25 Oct 2006, 21:12 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Am eu un pont pt verighete. Eu mi le-am luat de pe un site american. Nasii nostri care stau in state au avut misiune grea: sa le comande si sa le achite. Daca voi aveti pe cineva afara(ca astia nu trimit in Romania, le-o fi frica de vreo teapa) vi le recomand cu caldura. tot ce aveti sa faceti e sa alegeti modelul si sa mergeti la un bijutier sa va ia masurile.
Modelul nostru este:
http://www.titaniumera.com/detail.php?c ... 9&locale=1

Si avem scrise in interior data nuntii + numele celuilalt.
Titanul e de 10 ori mai rezistent decat aurul. Deci, nu se prea zgarie iar luciul se obtine cu o carpa de bumbac.
Oricum tot ce au astia pe site e deosebit fata de tot ce exista la noi.
:neyes::heart::neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 26 Oct 2006, 12:39 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

sunt misto, ceva de genu am vazut si la quelle pe site de unde sunt ale noastre. dar nu stiu dc trimit in Ro. noua ni le-au luat nasii de logodna care locuiau in Ger (long story LOL)


Merci mult de tot, fetelor. Pana la urma e simbolul care e cel mai important. Cat priveste livrarea in Rom...astia de peste hotare ne stiu de popor 'serios' chiar daca unii dintre noi chiar suntem. deci, nu trimit in Rom.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 26 Oct 2006, 12:40 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Sunt superbe! :cool:


merci mult de tot.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 26 Oct 2006, 12:41 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

merci mult de tot.
chiar sunt super!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 26 Oct 2006, 20:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Merci mult de tot, fetelor. Pana la urma e simbolul care e cel mai important. Cat priveste livrarea in Rom...astia de peste hotare ne stiu de popor 'serios' chiar daca unii dintre noi chiar suntem. deci, nu trimit in Rom.


Nu are legatura cu poporul ci mai mult cu serviciile postei romane...se feresc sa trimita pt ca nu pot garanta livrarea si nu vor sa aiba de a face cu ceva care le-ar stirbi reputatia...tu daca ai comanda ceva care nu ti-ar ajunge niciodata pe cine ai fi nervoasa? pe firma de la care ai comandat nu? da cine ii de vina de fapt? posta romana...ori ei nu au nici un fel de influenta asupra postei romane in acest caz...de aia nu trimit in romania...am intrebat eu la o companie o data

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 26 Oct 2006, 21:33 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

Nu are legatura cu poporul ci mai mult cu serviciile postei romane...se feresc sa trimita pt ca nu pot garanta livrarea si nu vor sa aiba de a face cu ceva care le-ar stirbi reputatia...tu daca ai comanda ceva care nu ti-ar ajunge niciodata pe cine ai fi nervoasa? pe firma de la care ai comandat nu? da cine ii de vina de fapt? posta romana...ori ei nu au nici un fel de influenta asupra postei romane in acest caz...de aia nu trimit in romania...am intrebat eu la o companie o data


sau pe cei cu carduri false....s-au mai vazut cazuri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 26 Oct 2006, 22:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

sau pe cei cu carduri false....s-au mai vazut cazuri


Majoritatea bancilor s-au cam prins cu activitati in Eastern Europe si cam verifica imediat cu detinatorul de cont daca vad o tranzactie care vine de acolo inainte sa o onoreze.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 01 Mar 2007, 10:59 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Noi am stabilit ca pt logodna din vara de la biserica sa ne luam verighete din argint si peste 2 ani cand ne casatorim sa ne luam din aur...voi ce parere aveti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 01 Mar 2007, 13:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Noi am stabilit ca pt logodna din vara de la biserica sa ne luam verighete din argint si peste 2 ani cand ne casatorim sa ne luam din aur...voi ce parere aveti?


De ce sa va luati 2 perechi de verighete? Ce veti face peste 2 ani cu cele din argint, pt. ca va veti atasa de ele?
Eu va recomand sa va luati de la inceput din aur pe care sa le purtati toata viata, iar de la logodna si pana la casatorie sa le purtati pe mana dreapta. Ce parere ai?:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 02 Mar 2007, 11:48 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Citat:

De ce sa va luati 2 perechi de verighete? Ce veti face peste 2 ani cu cele din argint, pt. ca va veti atasa de ele?
Eu va recomand sa va luati de la inceput din aur pe care sa le purtati toata viata, iar de la logodna si pana la casatorie sa le purtati pe mana dreapta. Ce parere ai?:nwink:


Da,dar nici el nu vrea de aur si nici mie nu prea imi place aurul...eu am zis ca o sa port aur cand o sa mai ''imbatranesc'' pe la 22-23 ani si cand o sa ma casatoresc...e mai tineresc sa luam de argint...o sa ne atasam de ele dar asta e...la logodna verighetele le pune parintele pe mana dreapta?Sau pe stanga?Si oricum nu prea avem asa multi bani ca sa putem lua de aur....si am vb cu iuby si am stabilit sa ne luam unele de argint mai scumpe(ca o verighete de argint costa cam 250 mii-si sa ne luam de vreo 800 mii)si apoi la cununie o sa avem bani mai multi k sa luam niste verighete klumea de aur...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 11 Mar 2007, 07:10 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Da,dar nici el nu vrea de aur si nici mie nu prea imi place aurul...eu am zis ca o sa port aur cand o sa mai ''imbatranesc'' pe la 22-23 ani si cand o sa ma casatoresc...e mai tineresc sa luam de argint...o sa ne atasam de ele dar asta e...la logodna verighetele le pune parintele pe mana dreapta?Sau pe stanga?Si oricum nu prea avem asa multi bani ca sa putem lua de aur....si am vb cu iuby si am stabilit sa ne luam unele de argint mai scumpe(ca o verighete de argint costa cam 250 mii-si sa ne luam de vreo 800 mii)si apoi la cununie o sa avem bani mai multi k sa luam niste verighete klumea de aur...




eu nu prea inteleg rostul logodnei la biserica cu cativa ani inainte de nunta...ca doar nu va tine acesta logodna impreuna....poate voi sunteti mai bisericosi din fire...eu locuiesc de ceva timp cu iubitul meu si nu ne-am logodit la biserica si nici nu am avut vreodata aceasta intentie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 11 Mar 2007, 07:11 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
chiar sunt curioasa daca vrei si poti sa-mi raspunzi ce semnifica pt voi doi aceasta logodna la biserica...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 11 Mar 2007, 22:32 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Citat:
chiar sunt curioasa daca vrei si poti sa-mi raspunzi ce semnifica pt voi doi aceasta logodna la biserica...


Da,iti raspund.Noi ne-am gandit ca nu ar fi o idee rea sa facem logodna...in fond multe cupluri au facut logodna si apoi s-au casatorit(numai cate am vazut eu aici pe site).Si pe noi cred ca ne-ar uni si mai mult lucrul acesta...Adica chiar nu inteleg de ce ar fi un lucru rau sau de ce nu ar insemna nimic...Noi simtim nevoia de mai mult...asa ca deocamdata nu ne putem casatori pt ca vrem sa terminam facultatile si vom face doar logodna(dar noi vom sta tot asa adica eu la mine acasa,si el la el acasa...o sa mai dormim cateodata si unul la celalalt).Si ca sa intelegi mai bine,logodna ne uneste pe noi din punct de vedere spiritual...nush cum sa-ti mai explic,sper ca m-ai inteles cat de cat.Daca nu,intreaba si tu celelalte fete de pe forum de ce au facut logodna cu cativa ani inaintea nuntii....poate te lamuresti care e treaba....Poate ca tu nu simti la fel ca mine si de aceea nu intelegi.Te pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 11 Mar 2007, 23:27 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Da,iti raspund.Noi ne-am gandit ca nu ar fi o idee rea sa facem logodna...in fond multe cupluri au facut logodna si apoi s-au casatorit(numai cate am vazut eu aici pe site).Si pe noi cred ca ne-ar uni si mai mult lucrul acesta...Adica chiar nu inteleg de ce ar fi un lucru rau sau de ce nu ar insemna nimic...Noi simtim nevoia de mai mult...asa ca deocamdata nu ne putem casatori pt ca vrem sa terminam facultatile si vom face doar logodna(dar noi vom sta tot asa adica eu la mine acasa,si el la el acasa...o sa mai dormim cateodata si unul la celalalt).Si ca sa intelegi mai bine,logodna ne uneste pe noi din punct de vedere spiritual...nush cum sa-ti mai explic,sper ca m-ai inteles cat de cat.Daca nu,intreaba si tu celelalte fete de pe forum de ce au facut logodna cu cativa ani inaintea nuntii....poate te lamuresti care e treaba....Poate ca tu nu simti la fel ca mine si de aceea nu intelegi.Te pup





eu n-am vrut sa fiu rautacioasa....eram doar curioasa....iti doresc sa fii fericita si iubita....si sa ne povestesti si de la nunta....pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete! Ponturi
MesajScris: 12 Mar 2007, 15:31 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Citat:




eu n-am vrut sa fiu rautacioasa....eram doar curioasa....iti doresc sa fii fericita si iubita....si sa ne povestesti si de la nunta....pupici


Multumesc si iti doresc si tie la fel...sa fim toate sanatoase,iubite si fericite!Pana la nunta mai e...o sa va povestesc de la logodna mai degraba,pt ca dupa slujba de la biserica o sa facem si o mica petrecere cu familia si prietenii...Te pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 02 Apr 2007, 01:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
super frumoase textele pt gravuri, eu nu ma gandeam la gravarea verighetelor, dar acum, ca am vazut aceste "citate", cred ca am sa gravez si eu ceva pe ale noastre:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România