Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 10:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 399 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Următorul

Ce preferati ca dans de inceput?
Vals 60%  60%  [ 18 ]
Blues 40%  40%  [ 12 ]
Voturi totale : 30
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 20 Mar 2008, 14:31 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
Fetelor?!!! Pe langa alegerea melodiei de deschidere a dansului, eu una, mai am o dilema. Cu ce marchez acest moment? Confetti nu vreau, fac mizerie, baloanele nu imi plac, cu artificii mici de interior risc sa fac fum. Help!!!
Am auzit de niste balonase din spuma, in genul celor pe care le faceam noi din apa si sapun, cand eram mai mici. Mi se pare interesant, dar cum se procedeaza? Doar nu pun pe cineva sa sufle intr-una sa imi faca mie balonase?:nlol::p


Noi vom avea jumbo cu petale artificiale. Nu fac mizerie, se matura usor si mie mi se pare frumoasa o ploaie de petale


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 20 Mar 2008, 15:51 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
Citat:

Noi vom avea jumbo cu petale artificiale. Nu fac mizerie, se matura usor si mie mi se pare frumoasa o ploaie de petale


si noi tot la asta ne-am gandit. in plus am vazut ieri pe un site ca nici nu sunt asa scumpe.
confetiile sunt demodate, iar sa pocneasca toata noaptea baloanele nu vreau


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 12:08 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

si noi tot la asta ne-am gandit. in plus am vazut ieri pe un site ca nici nu sunt asa scumpe.
confetiile sunt demodate, iar sa pocneasca toata noaptea baloanele nu vreau


Eu nu vreau nici petale, chiar dak se matura usor. Nu vreau dupa dansul mirilor sa imi apara femeia de servici cu matura. Mi se pare jenant (parerea mea)sa se apuce de maturat si sa stranga in faras "mizeria". Dak mai e si filmata in acest timp....:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 12:17 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Aici ai foarte mare dreptate, jenant moment


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 13:46 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
Citat:

Eu nu vreau nici petale, chiar dak se matura usor. Nu vreau dupa dansul mirilor sa imi apara femeia de servici cu matura. Mi se pare jenant (parerea mea)sa se apuce de maturat si sa stranga in faras "mizeria". Dak mai e si filmata in acest timp....:nlol:


eu nu vreau sa le stranga, oricum dupa primele 2-3 melodii se imprastie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 14:32 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

Eu nu vreau nici petale, chiar dak se matura usor. Nu vreau dupa dansul mirilor sa imi apara femeia de servici cu matura. Mi se pare jenant (parerea mea)sa se apuce de maturat si sa stranga in faras "mizeria". Dak mai e si filmata in acest timp....:nlol:


Pai nu trebuie maturate ca nu deranjeaza pe nimeni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 15:01 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

Pai nu trebuie maturate ca nu deranjeaza pe nimeni


Dar poate se mai varsa vreun pahar pe jos, se duce pe ring putina apa, se inmoaie petale, ce or fi, ti se lipeste de pantof,se face mizerie, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 15:03 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

eu nu vreau sa le stranga, oricum dupa primele 2-3 melodii se imprastie


Mai rau, le cari in toata sala! Oricum, e parerea mea. Pana la urma urmei fiecare e liber sa isi organizeze nunta. Fara suparare, ok?:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 17:04 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
Citat:

Mai rau, le cari in toata sala! Oricum, e parerea mea. Pana la urma urmei fiecare e liber sa isi organizeze nunta. Fara suparare, ok?:)


Petalele acelea sunt artificiale, sunt dintr-un fel de satin si nu fac deloc mizerie.
Eu am avut nunta, a fost de-ajuns doar anuntul de deschidere. Oricum, nu mi-a fost mai frica niciodata in viata mea ca atunci. Simteam ca o sa clachez, cu toata lumea aceea care se uita la noi si coregrafia complicata. Daca va aduceti aminte noi am dansat chachacha in combinatie cu salsa si vals. I need you-Marc Anthony are bucati care se potrivesc pe toate aceste dansuri. Dupa ce am facut niste piruiete si ne-a aplaudat toata lumea, m-am destins si a fost ok :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 21 Mar 2008, 17:21 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
Citat:

Petalele acelea sunt artificiale, sunt dintr-un fel de satin si nu fac deloc mizerie.
Eu am avut nunta, a fost de-ajuns doar anuntul de deschidere. Oricum, nu mi-a fost mai frica niciodata in viata mea ca atunci. Simteam ca o sa clachez, cu toata lumea aceea care se uita la noi si coregrafia complicata. Daca va aduceti aminte noi am dansat chachacha in combinatie cu salsa si vals. I need you-Marc Anthony are bucati care se potrivesc pe toate aceste dansuri. Dupa ce am facut niste piruiete si ne-a aplaudat toata lumea, m-am destins si a fost ok :)


bine ca v-ati revenit si a iesit totul bine fara peripetii
sper sa imi treaca si mie emotiile repede ca nu prea stiu sa ma descurc in astfel de situatii, ma blochez complet
:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 22 Mar 2008, 01:16 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
cred ca o sa avem niste emotii:blink::blink::blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 22 Mar 2008, 01:22 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
mie mi-ar placea sa am ca melodie de deschidere
my heart will go on -celin dion
:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 22 Mar 2008, 16:20 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:
cred ca o sa avem niste emotii:blink::blink::blink:


Eu zic acum k nu o sa am emotii, dar viitorul sot...este deja ingrozit de ctv momente ale nuntii: cand va pleca de acasa si va fi vazut de toata lumea de pe strada, de momentul intrarii in local si de dansul mirilor. La melodie ne mai gandim, probabil When I Fall In Love - Celine Dion/Clive Griffin (Slow).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Mar 2008, 22:50 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
al meu e in stres sa incepem cat mai repede cursurile de dans sa aiba timp sa invete:nlol::nlol:
eu astazi imi amintisem de o melodie a lui Laura Pausini - Quiero decirte que te amo...da nu gasesc niciunde s aimi traduc exact evrsurile sa vad tot ce zice...am vazut is unul din videoclipurile melodie pe you tube si era cu extracte din desenele lui wald disney cu cuplurile lui celebre...tare frumos!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 25 Mar 2008, 01:13 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
al meu e in stres sa incepem cat mai repede cursurile de dans sa aiba timp sa invete:nlol::nlol:
eu astazi imi amintisem de o melodie a lui Laura Pausini - Quiero decirte que te amo...da nu gasesc niciunde s aimi traduc exact evrsurile sa vad tot ce zice...am vazut is unul din videoclipurile melodie pe you tube si era cu extracte din desenele lui wald disney cu cuplurile lui celebre...tare frumos!

Eu am ales Lara Fabien "Je t'aime" si am gasit si versurile pe internet. Am dat o cautare pe google si le-am gasit imediat. Al meu nu stie melodia. Oricum noi dansam bine si destul de mult. Suntem invatati cu dansul Si nu vreau o coregrafie speciala asa ca nu e nevoie de pregatire. Si nu vreau nici sa-i pun melodia sa o asculte pt ca vreau sa fie o surpriza... Are un refren asa de frumos. Sunt cam dusa, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Mar 2008, 22:50 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
ce spuneti de shania twain "still the one"? e super. :lips: pe asta o sa soseasca invitatii. prima melodie va fi "from this moment on", tot shania:nblink:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 28 Mar 2008, 20:02 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
ce spuneti de shania twain "still the one"? e super. :lips: pe asta o sa soseasca invitatii. prima melodie va fi "from this moment on", tot shania:nblink:
Dana
cred ca ambele sunt potrivite ca mesaj, doar sa fie si stilul cel pe care ti-l doresti:ok: adica, sa nu vrei mai rapid sau...mai slow nu cred ca se poateO:)

Alinutza dupa cum zici tu, nu cred ca e o problema sa nu ii prezinti melodia. daca amamndoi dansati bine, atunci poate fi super o surpriza...dar dc ai de-a face cu doua picioare stangi care nu e incantat sa danseze in genereO:):~*O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 29 Mar 2008, 17:37 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:
Buna fetelor eu am ales melodia din dirty dancing time of my life:nblink: este foarte frumoasa la fel ca si filmul cine la vazut stie la ce ma refer:ok:,plus ca vreau sa iau lectii de dans cu iubitul meu sa facem coregrafia la fel ca in film sper sa reusesc sa il conving, pentru ca nu prea vrea el:unsure:............. oricum alegeti ceea ce va place sau va ramasin inimioara un cantec doar al vostru:love:

n-ar fi rau sa luati lectii pt ca toata lumea va fi cu ochii pe voi:napplause: Eu si Cristina am mers de 5 ori, doar de noi s-a ocupat si eu zic ca va fi bine. Mai exersam noi acasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 03 Apr 2008, 15:47 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

Dar poate se mai varsa vreun pahar pe jos, se duce pe ring putina apa, se inmoaie petale, ce or fi, ti se lipeste de pantof,se face mizerie, nu?


la cele artificiale nu cred. sunt dintr-un material textil mai tare cele pe care le-am vazut eu. Cat despre melodie daca la inceput am vrut vals acum vrem o melodie lenta si atat. La urma urmei astia suntem noi. NU ca nu mi-ar placea sa stiu vals dar nu mai am timp si de ala la cate intamplari neprevazute si nefericite am avut. Sanatosi sa fim si sa ne iubim.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 05 Apr 2008, 19:10 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:

La noi a fost: Frumoasa mea, in seaaaara astaaa, sa ne iubim ca doi, tra, la, la a lui Pavel Marshel:D



Noi am avut Chayanne - Tiempo de vals, o melodie superba...pacat ca nu se poate face un top cu cele mai populare melodii de deschidere...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 399 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România