Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 02:59


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 169 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 17 Dec 2008, 13:31 
Nou Venit

Membru din: 24 Ian 2008, 20:11
Mesaje: 3
Citat:
mda...am vazut si eu poze de la nunti facute de fotografi "profesionisti" care au iesit la fel ca si pozele pe care le-am facut eu la nunta aceea....

si iarasi am dvd-uri de la 4 nunti cu filmarea nuntii si toate au acelasi inceput, aceleasi cuvinte aproape si aceleasi melodii pe fundalul pozelor facut in deschiderea filmului.....si firma nu era aceeasi, si sincera am si eu programul in care au lucrat fotografii aceia....

chiar trebuie sa avem grija cand alegem fotograful :D

pai da daca intrebati ce aparat are si pretul pentru poze atunci sigur el devive fotograf profesionist:-`, dar prima intrebare pe care trebuie sa o adresati unui fotograf ii sa cereti sa vedeti fotografii printate nu conteaza daca ii in album sau nu si daca va plac atunci sa discutati desptre pret. iar fotografii profesionistii de nunta sunt putini in romania si cer cam de la 1000 euro in sus, plus cei care sunt la inceput si cer mai putin pentru inceput. concluzie daca cineva va zice cai profesionist cereti poze printate de la 2 3 nunti si nu uitati is rari deocamdata in romania.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 22 Iun 2010, 14:50 
Nou Venit

Membru din: 22 Iun 2010, 16:20
Mesaje: 2
Nunta mea va fi in august si deja m-am orientat catre niste baieti care promit.Am luat legatura cu ei printr-o cunostinta a carei nunta a fost anul trecut.Au vreo 3 pachete promotionale si cel pe care l-am ales e undeva la 1700 Ron-filmat+fotografiat,album foto etc etc.Pozele si filmarea prietenei mele sunt deosebite si sper sa le iasa la fel si la mine.Cat despre album,ea are unul imprimat, frantuzesc...superb.Sper ca am fost utila cu recomandarea asta , mai ales ca preturile in domeniul asta cresc de la luna la alta.
Am inteles ca au si un site,dar ca momentan mai lucreaza la el.
Cam asta ar fi numarul pe care il stiu eu: ***(il gasiti pe site)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 22 Iun 2010, 14:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Elisabeta_Lungu scrie:
Nunta mea va fi in august si deja m-am orientat catre niste baieti care promit.Am luat legatura cu ei printr-o cunostinta a carei nunta a fost anul trecut.Au vreo 3 pachete promotionale si cel pe care l-am ales e undeva la 1700 Ron-filmat+fotografiat,album foto etc etc.Pozele si filmarea prietenei mele sunt deosebite si sper sa le iasa la fel si la mine.Cat despre album,ea are unul imprimat, frantuzesc...superb.Sper ca am fost utila cu recomandarea asta , mai ales ca preturile in domeniul asta cresc de la luna la alta.
Am inteles ca au si un site,dar ca momentan mai lucreaza la el.
Cam asta ar fi numarul pe care il stiu eu: ***




Te rog frumos termina cu reclama, altfel vei primi avertizare si ban. Deja ai postat acelasi mesaj de 10 ori.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 22 Iun 2010, 14:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Elisabeta_Lungu scrie:
Nunta mea va fi in august si deja m-am orientat catre niste baieti care promit.Am luat legatura cu ei printr-o cunostinta a carei nunta a fost anul trecut.Au vreo 3 pachete promotionale si cel pe care l-am ales e undeva la 1700 Ron-filmat+fotografiat,album foto etc etc.Pozele si filmarea prietenei mele sunt deosebite si sper sa le iasa la fel si la mine.Cat despre album,ea are unul imprimat, frantuzesc...superb.Sper ca am fost utila cu recomandarea asta , mai ales ca preturile in domeniul asta cresc de la luna la alta.
Am inteles ca au si un site,dar ca momentan mai lucreaza la el.
Cam asta ar fi numarul pe care il stiu eu: ***(il gasiti pe site)



cam multa informatie intr-un singur post :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 22 Iun 2010, 17:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
cam multa informatie intr-un singur post :)



Laura, defapt nu a fost unul...au fost 10 identice :nlol:
Pe parcurs ce le stergeam scria altele :mellow:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 22 Iun 2010, 20:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


Laura, defapt nu a fost unul...au fost 10 identice :nlol:
Pe parcurs ce le stergeam scria altele :mellow:


asta deja nu e reclama, e obraznicie.... :argue:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 30 Aug 2010, 21:59 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2010, 22:27
Mesaje: 9
Buna tuturor.
Acest cont l-am facut pentru cei care sunt interesati de fotografii de nunta.
Am cateva puse in album, daca va plac astept cu nerabdare mesajele voastre.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 30 Aug 2010, 23:54 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 30 Aug 2010, 19:07
Mesaje: 4
Localitate: Romania
Cred ca am spus-o si pe alt topic, dar ma repet intrucat se leaga cu discutia. Sunt fotografi care va pun in fata 20-30 de fotografii de "portofoliu", adica ce au ei mai bun, mai reprezentativ. Dar nu uitati ca acele fotografii sunt selectia a catorva nunti. E posibil ca acele foto sa fie foarte bune. Dar pe miri cred ca ii intereseaza cum arata celelalte cateva zeci sau sute de fotografii ale unei nunti, nu doar cele 4-5 "cele mai tari". Poate ca acest detaliu va poate face sa alegeti un fotograf sau niste fotografi buni. Si da, conteaza si aparatura din dotare, pentru ca limitarea tehnica duce la pierderea multor oportunitati de a face o fotografie reusita insa conteaza si cel care apasa pe "tragaci". Bineinteles, faptul ca livreaza fotografiile a 2-a zi ma face sa ma indoiesc ca le-ar fi trecut nitel printr-un program de prelucrare, calibrare, etc. Ca sa nu mai vorbim de joaca cu PhotoShop-ul. Credeti-ma, e greu sa alegi un fotograf sau o echipa de fotografi.

_________________
Soul & Light


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 01 Sep 2010, 10:22 
Nou Venit

Membru din: 28 Aug 2010, 15:44
Mesaje: 3
Fotografii poate face oricine chiar si cu un aparat compact. Iei un aparat de 12 megapixeli si daca ai lumina destula s-ar putea sa si iasa ceva. Cu un buget rezonabil te poti dota cu aparatura buna. Problema este legata atat de aparatura, dar mai ales de fotograf. Momentele nu le poti repeta, pentru ca tu n-ai apasat la timp. Nu poti sa-i spui ofiterului de stare civila, preotului, etc. sa repete scena, pentru ca tie nu ti-a reusit fotografia. Fotografia de nunta, si in general surprinderea scenelor in miscare, e mai complicata decat fotografia de studio. Acelas lucru e valabil si in domeniul video, una e sa faci un videoclip, la care repeti de o suta de ori pana iti iese si alta sa surprinzi totul in dinamica, din unghiul care trebuie, cu lumina care trebuie, etc. Apoi urmeaza prelucrarea care e la fel de importanta atat la foto cat si la video. Legat stirct de album acesta poate fi clasic sau digital. La ambele e foarte important ce pui in ele. Daca la albumul clasic e aproape obligatorie prelucrarea fotografiilor, la cel digital Photoshop-ul e chiar foarte important. In concluzie nu e suficient sa apesi pe butonul unui aparat foto sau al unei camere video care functioneaza pe FULL AUTO, mai trebuie ceva. Mirii ar trebui sa se gandeasca la faptul ca s-ar putea sa fie o singura data in viata in aceasta postura.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 169 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 78 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România