Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 169 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Album foto
MesajScris: 29 Oct 2005, 17:21 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Unde gasim noi oare o modalitate ca pozele noastre sa fie tiparite/printate pe carton si legate ca intr-o carte...daca va aduceti aminte, de cand eram mici, existau cartile acelea ilustrate, cu "pagina" din carton...\
Asa ceva as vrea eu pt albumul meu.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 29 Oct 2005, 18:24 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Unde gasim noi oare o modalitate ca pozele noastre sa fie tiparite/printate pe carton si legate ca intr-o carte...daca va aduceti aminte, de cand eram mici, existau cartile acelea ilustrate, cu "pagina" din carton...\
Asa ceva as vrea eu pt albumul meu.....


Chiar la GHIDUL MIRESEI vei gasi in foarte scurt timp. Vor fi 2 pachete:

1) Le pregatesti tu singurica in programe specializate de editare imagine (Photopaint, Quark, etc) si noi la imprimam;

sau

2) Doresti si asezarea lor in pagina, si apoi imprimate (se adauga la costuri si asezarea in pagina, in functie de ceea ce doresti...de cat e de complicat...daca iti alegi un model existent nu e scump)

Ideea este ca GHIDUL MIRESEI merge la centrul respectiv cu comenzi atat de mari (pentru ca le centralizeaza de la multe nunti) incat avem discounturi uriase (de pana la 40%) la costurile imprimarii...ca una e sa vrei pentru o nunta, si alta pentru 1000 de nunti.

Si de aceste discounturi vor beneficia practic membrii GHIDUL MIRESEI.

Deci, Kreliuta: zilnic pe GHIDUL MIRESEI, pentru ca in scurt timp vom afisa acest serviciu. Tu va trebui doar sa trimiti pozele, noi le asezam si imprimam...si iti trimitem acasica albumul. Inainte de imprimarea propriu-zisa vei primi un preview...sa vezi cum vor arata.

:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 31 Oct 2005, 13:38 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Chiar la GHIDUL MIRESEI vei gasi in foarte scurt timp. Vor fi 2 pachete...
:ok:

Poza lipita pe carton? Exact ca in cartle alea...;)

Abia astept! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 09 Ian 2006, 09:40 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
Urasc tehnologia din punct de vedere al aparatelor digitale.De ce? mah nu stiu pe la voi cum e dar aici din ce in ce mai multe persoane prefera 1000 de poze pe un cd si un album cu vreo 30 facut superficial.Pai stii...?in poza asta nu imi place cum ati iesit, hai sa va fac alta ca cutarescu avea ochii inchisi. Nu mai bine era inainte cand de abia asteptai ca sa developezi pozele sa vezi cum ai iesit...(?)In schimb eu vreau tot album de ala de carton cu colturile pozelor bagate..:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 11 Ian 2006, 22:09 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Ce alte metode se mai pot folosi? Exista mai multe modele pentru albumul foto?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 16 Ian 2006, 23:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Cred ca modele se gasesc si in comert.
Dar eu vreau unul care sa semene cu alea vechi: cu colturile prinse in carton. Nu ca astea simple cu tiple in care pui poza.

Parintii mei au un astfel de album. Si eu l-am indragit intotdeauna; cand eram mica tot timpul imi doream sa ma uit prin el si ma stresam cand nu puteam sa vad bine poza din cauza luminitei care se reflecta pe folia transparenta ce acoperea pozele :,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 18 Ian 2006, 01:17 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Sa-l fac doar cu parintii si nasii sau cu si cu ceilalati?

O varianta ar fi sa faceti unul numai cu voi doi, care sa fie numai pentru sufletul vostru si un altul cu familia, rude, prieteni care sa poata fi imprumutat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 19 Ian 2006, 03:31 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Nu stiu cat costa. Daca n-ar fi foarte scump, as face mai multe exemplare.:wok:

Nu trebuie sa le faci pe toate imediat dupa nunta; le veti face treptat.
Si un album il poate face si persoana care se ocupa de fotografiat la nunta; de obicei intra in cost.
Depinde de suma si de cum negociezi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 19 Ian 2006, 23:53 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
gabriela...exact asa m-am gandit si eu...
vreau un album doar cu noi doi...unul de acela mai vechi, in care pozele se lipesc...cu file groase...cu poze facute si in studio si afara...dar numai cu el si eu...
...si inca un album cu noi si restul...cu multe, multe poze...
...pozele sunt una din prioritatile mele...rochia, pozele, filmul si luna de miere...
cred ca o sa fac vreo 500 de poze cu fotograful angajat si plus cele facute cu aparate din familie...deci multe, multe poze...ador sa fac poze.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 20 Ian 2006, 22:59 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
m-ajutati un pic???

eu imi doresc sa fac poze si afara...la starea civila, la biserica, in parc...dar si intr-un studio...si aici intervine problema...cand putem sa ne ducem la studio? nuntasii ce fac? ma gandesc ca dureaza cel putin jumatate de ora...pleaca mirele si mireasa la studio si cu nuntasii ce facem? nu stiu cum sa le impac...nu-i pot pune sa ne astepte...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 21 Ian 2006, 01:26 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
m-ajutati un pic???

eu imi doresc sa fac poze si afara...la starea civila, la biserica, in parc...dar si intr-un studio...si aici intervine problema...cand putem sa ne ducem la studio? nuntasii ce fac? ma gandesc ca dureaza cel putin jumatate de ora...pleaca mirele si mireasa la studio si cu nuntasii ce facem? nu stiu cum sa le impac...nu-i pot pune sa ne astepte...

In general, pozele la studio se fac inainte de slujba de la biserica, cu parintii, fratii si donshoarele + cashcavalerii :D :p.....nuntasii vin al biserica, n-au ei treaba cu sedinta ta foto....din studio...oricum vei face poze cu ei la petrecere, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 09 Feb 2006, 14:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
In general, pozele la studio se fac inainte de slujba de la biserica, cu parintii, fratii si donshoarele + cashcavalerii :D :p.....nuntasii vin al biserica, n-au ei treaba cu sedinta ta foto....din studio...oricum vei face poze cu ei la petrecere, nu?


Cam asa e....ca in fond e un album foto al nuntii in care apar figurile importante : mirii, nasii, socrii, d-rele de onoare si cavalerii. Doar nu vrei sa ai in albumul nuntii poze cu necunoscutzi ( de exemplu o iubita anonima a unuia dintre invitati care iti este prieten....insa cu ea nu ai nici o tangenta ) (!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 09 Feb 2006, 14:40 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Cam asa e....ca in fond e un album foto al nuntii in care apar figurile importante : mirii, nasii, socrii, d-rele de onoare si cavalerii. Doar nu vrei sa ai in albumul nuntii poze cu necunoscutzi ( de exemplu o iubita anonima a unuia dintre invitati care iti este prieten....insa cu ea nu ai nici o tangenta ) (!)


Sincer? eu altceva imi doresc...vreau sa fac multe, multe poze...cu toti cei care vin la nunta...dar la studio vreau sa fac poze dor cu noi doi...doar mirele si mireasa...vreo 50 de poze...desi toata lumea ma intreaba cum o sa fac 50 de poze doar cu noi...nu stiu..dar stiu ca vreau...m-am gandit ca am putea pleca la studio dupa ce se deschide nunta la restaurant...am lipsi putin dar macar invitatii n-ar trebui sa stea dupa noi...voi ce ziceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 09 Feb 2006, 16:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Sincer? eu altceva imi doresc...vreau sa fac multe, multe poze...cu toti cei care vin la nunta...dar la studio vreau sa fac poze dor cu noi doi...doar mirele si mireasa...vreo 50 de poze...desi toata lumea ma intreaba cum o sa fac 50 de poze doar cu noi...nu stiu..dar stiu ca vreau...m-am gandit ca am putea pleca la studio dupa ce se deschide nunta la restaurant...am lipsi putin dar macar invitatii n-ar trebui sa stea dupa noi...voi ce ziceti?



50 de pozitii?? Hm....e de munca...B) Fiecare face cum vrea...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Album foto
MesajScris: 09 Feb 2006, 22:48 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
50 de pozitii?? Hm....e de munca...B) Fiecare face cum vrea...


voi cate poze vreti sa va faceti? eu vreau vreo 300 plus cele de la studio? vi se pare prea mult? nu imi dau seama daca-s prea multe dar vreau....multe...foarte multe...asta e, imi plac pozele...:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 169 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 64 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România