Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 19:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 13 Iul 2006, 19:39 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
de ceva timp ma bate gandul sa mai angajez un fotograf! la cat ma costa deja toate, inca 12-15 milioane ce inseamna?!
tin la fotografii si vreau sa am multe si cu toti invitatii - nu numai cu rudele!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 13 Iul 2006, 20:27 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
hehe, gand la gand cu bucurie! dar stai sa-ti spun ca daca e bun si se respecta (si se justifica si pretul) sigur tre sa aiba un asistent :rocker: Ai grija ca daca sunt doi foto distincti, ma gandesc ca se poate sa se cam calce pe picioare si sa se tachineze. Asta e conceptia de Ro. Cine ne este concurent sa-i dam .... :mellow:, mi-e teama ca inca nu avem acea educatie sa respectam si sa lucram in echipa.

apropos: cat te costa fotograful angajat si ce-ti ofera? ca daca iei doi care fac aceleasi poze .... mai bine nu :mellow:

succes in ramura :flowers:


Am crezut ca o sa radeti ca m-am gandit sa angajez doi fotografi! nu angajez doi fotografi de la aceeasi firma, nici nu le spun unuia de celalat! ce treaba sa aibe unul cu altul din moment ce fiecare isi primeste banii?! pe unul deja l-am angajat, am vazut ce stil are, o sa caut unul opus, cu alta optica! si oricum un singur fotograf nu poate surprinde toate momentele!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 13 Iul 2006, 20:30 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
o sa am si eu in viata odata nunta si nu vreau sa ma trezesc dupa aceea ca nu am fotografii potrivite, care sa ne avantajeze! asa e cel mai sigur! si nici unul nici altul nu are de ce sa simta lezati! sa-si faca treaba si in final sa primesc doua albume diferite! originale si inventive! am ideile mele si o lista cu ce vreau sa faca, cum si unde! se intelege ca nu impun nimic, liberul arbitru e de la sine inteles! numai ca nu vreau fotografiile clasice pe care le-am vazut in n albume de nunta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Iul 2006, 01:15 
Nou Venit

Membru din: 03 Apr 2006, 05:35
Mesaje: 5
Citat:

Am crezut ca o sa radeti ca m-am gandit sa angajez doi fotografi! nu angajez doi fotografi de la aceeasi firma, nici nu le spun unuia de celalat! ce treaba sa aibe unul cu altul din moment ce fiecare isi primeste banii?! pe unul deja l-am angajat, am vazut ce stil are, o sa caut unul opus, cu alta optica! si oricum un singur fotograf nu poate surprinde toate momentele!


Cred ca 2 fotografi care nu se cunosc...se vor incurca unul pe altul, in primul rand ca amandoi vor vrea pozitiile cele mai bune si in al doilea rand din orgoliu.
Daca chiar crezi ca nu ajunge un fotograf ca sa surprinda toate momentele, atunci angajeaza doi, dar sa fie ECHIPA, sa comunice, ca altfel risti ca momentele frumoase sa nu le surprinda nici unul cum trebuie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 01 Feb 2007, 01:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Miresici de 2007, spuneti-mi si mie cam cat costa anul acesta un fotograf + cameraman si ce include pachetul de servicii oferit?
Viitoarea mea fina e interesata si vreau sa o ajut.:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 05 Feb 2007, 10:34 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Eu am nunta la Tecuci, si am gasit cameraman, fotogaraf si dj ( totul insemnand 2 persoane )
cu 11 milioane.Sora mea si-a facut nunta la Focsani si a platit doar fotogaraful+cameraman 300 euro.Fara muzica=1500 euro.Daca vrei pot sa vorbesc cu persoana care este angajat de noi, ca se si deplaseaza, si te costa cat ti-am spus.Asta incluzand 4-6 ore filmat, si poze cate vrei.Sunt doi baieti din Tecuci.Si se ocupa si de sonorizare.
si eu am gasit forograf+cameraman- 10 mil. iar dj 5 mil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 21 Mar 2007, 02:56 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2007, 01:52
Mesaje: 6
Citat:
si eu am gasit forograf+cameraman- 10 mil. iar dj 5 mil.


salut tuturor.
sunt o mireasa 2007.
avand in vedere ca viitorul meu sot este plecat in interes de serviciu, mi-a revenit mie sarcina de a vorbi la biserica si de a alege un fotograf.
in aceasta seara m-am intalnit cu un fotograf/cameraman. pozele foarte frumoase.
pretul solicitat a fost de 900 filmarea editata sau 600 filmarea needitata
iar pretul unei poze este de 2 lei daca sunt mai mult de 150 de poze, sau 2,5 lei pt un numar ce nu depaseste 150.
avand in vedere faptul ca cel care va filma nu va fi cel care va face pozele mi se pare rezonabil pretul de 1200 (filamre editata si 150 de poze).dvd cu nunta va cuprinde si o coloana sonora, efecte de tranzitie, generic facut din poze sau secventa de la nunta.
am mai gasit si o alta oferta dar diferenta este de 120 lei.
voi ce parere aveti.
se poate gasi ceva mai ieftin?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 21 Mar 2007, 15:15 
Nou Venit

Membru din: 08 Mar 2007, 19:47
Mesaje: 10
Citat:

salut tuturor.
sunt o mireasa 2007.
avand in vedere ca viitorul meu sot este plecat in interes de serviciu, mi-a revenit mie sarcina de a vorbi la biserica si de a alege un fotograf.
in aceasta seara m-am intalnit cu un fotograf/cameraman. pozele foarte frumoase.
pretul solicitat a fost de 900 filmarea editata sau 600 filmarea needitata
iar pretul unei poze este de 2 lei daca sunt mai mult de 150 de poze, sau 2,5 lei pt un numar ce nu depaseste 150.
avand in vedere faptul ca cel care va filma nu va fi cel care va face pozele mi se pare rezonabil pretul de 1200 (filamre editata si 150 de poze).dvd cu nunta va cuprinde si o coloana sonora, efecte de tranzitie, generic facut din poze sau secventa de la nunta.
am mai gasit si o alta oferta dar diferenta este de 120 lei.
voi ce parere aveti.
se poate gasi ceva mai ieftin?

Se poate gasi mai ieftin, dar sfatul meu este sa te uiti mai degraba la calitatea ofertei si nu la bani. Peste o saptamana de la nunta nu vei mai simti lipsa a 150 RON (sau mai stiu eu ce suma), dar cu filmarea si fotografiile ramai toata viata.
Succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 21 Mar 2007, 17:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

voi ce parere aveti.
se poate gasi ceva mai ieftin?


mai ieftin normal ca gasesti dar la ce calitate? la poze, video si muzica sa nu te zgarcesti deloc pt ca, cu astea o sa ramai dupa nunta...din pacate o sa treaca asa de repede ca numai cu pozele si dvd o sa ramai...eu am platit 100 de euro pt poze si mi-a scos 100 de poze plus mi le-a dat pe toate pe un cd (sa intrebi si chestia asta pt ca de facut poze o sa faca f multe si poate le vrei pe toate dupa aceea)...iar pt cameraman am platit 200 de euro primele 3 ore de filmare si dupa inca 60 fiecare ora in plus

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 21 Mar 2007, 19:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
si eu am gasit forograf+cameraman- 10 mil. iar dj 5 mil.

Zi-mi si mie de unde ti-ai luat cameraman?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 70 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România