Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 13:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 24 Sep 2009, 13:52 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
am o intrebare pentru voi: cat ar trebui sa ia o firma la o nunta pentru pozat+filmat toata ziua insa fara sa faca si albumul de nunta?
am tot auzit ca intre 800-1000euro si mi se pare cam mult.... :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 24 Sep 2009, 14:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
aleionescu scrie:
am o intrebare pentru voi: cat ar trebui sa ia o firma la o nunta pentru pozat+filmat toata ziua insa fara sa faca si albumul de nunta?
am tot auzit ca intre 800-1000euro si mi se pare cam mult.... :unsure:



mie nu mi se pare mult deloc! pe mine m-a costat acum 3 ani 2006) 800 e pachet cu 2 camere video, fotograf si binenteles album foto, acum e undeva in jur de 1000-1100e acelasi pachet, iar simplu adik un cameraman si un fotograf inclusiv album foto, este800e

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 24 Sep 2009, 14:36 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:


mie nu mi se pare mult deloc! pe mine m-a costat acum 3 ani 2006) 800 e pachet cu 2 camere video, fotograf si binenteles album foto, acum e undeva in jur de 1000-1100e acelasi pachet, iar simplu adik un cameraman si un fotograf inclusiv album foto, este800e



mie una mi se par o groaza de bani....sincer!
600euro numai pozatul?!sunt uimita dar astea sunt preturile iar noi viitorii miri trebuie sa cedam si sa platim caci altceva nu avem ce face! :-S


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 24 Sep 2009, 14:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
aleionescu scrie:
mie una mi se par o groaza de bani....sincer!
600euro numai pozatul?!sunt uimita dar astea sunt preturile iar noi viitorii miri trebuie sa cedam si sa platim caci altceva nu avem ce face! :-S


sincer eu nu regret absolut deloc acesti banii, la ce amintiri frumoase am si fotografiile cum sunt facute , filmul la fel, nu am cuvinte, de album nu mai zic iar pe cd aproape 2000 de poze

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 24 Sep 2009, 15:35 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:

sincer eu nu regret absolut deloc acesti banii, la ce amintiri frumoase am si fotografiile cum sunt facute , filmul la fel, nu am cuvinte, de album nu mai zic iar pe cd aproape 2000 de poze


2000 poze??super! :had_d:
asa as da si eu dar noua ne-au zis de 300-400 poze pe cd si un album cu 20 poze(care costa 200euro)si albumul nasilor....plus filmatul cu o camera, cam 800euro!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 27 Sep 2009, 12:13 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
am 2 cameramani ma costa 1500 de lei si fotograful ma costa 800 de lei :ok:
sunt f profesionisti :,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 30 Sep 2009, 19:15 
Nou Venit

Membru din: 07 Mar 2009, 14:03
Mesaje: 2
NU e bine deloc! Un fotograf bun va trebuii sa isi aranjeze soft boxurile, dar daca vin 2 de la firme separate cum isi vor aranja luminile? Se vor calca in picioare. Mai bine doi fotografii de la aceeasi firma. Daca iti este frica ca pozele sa nu iasa pe placul tau, celere portofolii, vezi cum lucreaza. Dar daca alegi 2 fotografi fara 500 - 600 eur nu scapi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 30 Sep 2009, 19:17 
Nou Venit

Membru din: 07 Mar 2009, 14:03
Mesaje: 2
nu exista f profesionisti sau mai putin profesionisti! :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 10 Oct 2009, 10:27 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
eu nu am avut nici un fel de probleme cu ei, au fost super


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 10 Oct 2009, 12:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
amely85 scrie:
eu nu am avut nici un fel de probleme cu ei, au fost super

fotograful si cameramanul m-au costat aproximativ 20 de mil...si am fost foarte multumita de ei...nu am avut ce sa le reprojez...si s-au comportant ca si cum am fi fost cei mai buni prieteni.....am fost super multumita si in pachet a intrat un cd in power point cu toate pozele....plus inca unul cu 1000 de poze , albumul care a iesit superb, si 5 dvd-uri...iar casetele brut le-am luat acasa
deci mie mi se pare foarte scump 1000 de euro...1500 am dat cu tot cu muzica....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 16 Dec 2009, 10:55 
Nou Venit

Membru din: 18 Noi 2009, 15:24
Mesaje: 1
elanicol scrie:
Am crezut ca o sa radeti ca m-am gandit sa angajez doi fotografi! nu angajez doi fotografi de la aceeasi firma, nici nu le spun unuia de celalat! ce treaba sa aibe unul cu altul din moment ce fiecare isi primeste banii?! pe unul deja l-am angajat, am vazut ce stil are, o sa caut unul opus, cu alta optica! si oricum un singur fotograf nu poate surprinde toate momentele!


Eu cred ca e o idee buna. Intotdeauna competia a fost buna... Ei vor fi in competitie... sa stii.

Se vor chinui sa te/va surprinda. Sau se poate intampla, din experienta vorbesc, ca celalalt fotograf sa mestece guma si sa se uite pe pereti... tu platindu-l degeaba.

Trebuie sa cauti bine inainte. Si mai gandeste-te ca fiecare fotograf (profi) are o agenda pentru respectivul eveniment. Este posibil ca agendele celor 2 sa interfereze in mod negativ si atunci va puteti trezi tarati intr-un circ.

Bafta!
Adrian Marin


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 14 Feb 2010, 00:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Eu chiar cred ca este foarte important fotograful la un eveniment.Fotografiile sunt singurele care raman si care va vor aminti de frumosul eveniment.
Dar , din pacate sunt si fotografi care isi spun profesionisti, dar dau dovada de o lipsa totala de respect fata de client si fata de profesia lor.Saptamana trecuta , la botezul fiului meu , am fost lasat balta cu 30 de minute inainte de eveniment de o firma din Cluj, Classic Dream.Va recomand sa apelati la serviciile lor.Din pacate am inteles ca nu a fost o intamplare si mai sunt oameni nemultumiti din cauza lor.Va doresc succes sa faceti cele mai bune alegeri.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 14 Feb 2010, 13:18 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
laura_sandu scrie:
Eu chiar cred ca este foarte important fotograful la un eveniment.Fotografiile sunt singurele care raman si care va vor aminti de frumosul eveniment.
Dar , din pacate sunt si fotografi care isi spun profesionisti, dar dau dovada de o lipsa totala de respect fata de client si fata de profesia lor.Saptamana trecuta , la botezul fiului meu , am fost lasat balta cu 30 de minute inainte de eveniment de o firma din Cluj, Classic Dream.Va recomand sa apelati la serviciile lor.Din pacate am inteles ca nu a fost o intamplare si mai sunt oameni nemultumiti din cauza lor.Va doresc succes sa faceti cele mai bune alegeri.



Laura banuiesc ca ai vrut sa spui "va recomand sa NU apelati la serviciile lor". E bine de stiut. Asa pot sa o pateasca mai multi. Rusine sa le fie, mai bine s-ar lasa de meserie :x

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 14 Feb 2010, 23:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
brunetik scrie:


Laura banuiesc ca ai vrut sa spui "va recomand sa NU apelati la serviciile lor". E bine de stiut. Asa pot sa o pateasca mai multi. Rusine sa le fie, mai bine s-ar lasa de meserie :x


Merci de atentionare.Chiar nu am vazut.
VA RECOMAND SA NU APELATI LA SERVICIILE LOR!!!!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 22 Iun 2010, 14:42 
Nou Venit

Membru din: 22 Iun 2010, 16:20
Mesaje: 2
Nunta mea va fi in august si deja m-am orientat catre niste baieti care promit.Am luat legatura cu ei printr-o cunostinta a carei nunta a fost anul trecut.Au vreo 3 pachete promotionale si cel pe care l-am ales e undeva la 1700 Ron-filmat+fotografiat,album foto etc etc.Pozele si filmarea prietenei mele sunt deosebite si sper sa le iasa la fel si la mine .Sper ca am fost utila cu recomandarea asta , mai ales ca preturile in domeniul asta cresc de la luna la alta.
Am inteles ca au si un site,dar ca momentan mai lucreaza la el.
Cam asta ar fi numarul pe care il stiu eu: ***(il gasiti pe site)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 22 Iun 2010, 16:04 
Nou Venit

Membru din: 14 Iun 2010, 20:35
Mesaje: 17
am si eu nunta in octombrie si fotograful pe care l-am ales are site-ul *** reclama .

Va uitati putin la poze sa-mi dati o parere?

Vreau sa stiu cum vi se par... :nmusic:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 22 Iun 2010, 16:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
mimi_mimi scrie:
am si eu nunta in octombrie si fotograful pe care l-am ales are site-ul *** reclama .

Va uitati putin la poze sa-mi dati o parere?

Vreau sa stiu cum vi se par... :nmusic:


pai daca l-ai ales deja ce importanta mai are parerea noastra?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 02 Aug 2011, 10:00 
Nou Venit

Membru din: 25 Iul 2011, 11:44
Mesaje: 6
cu siguranta e omul cel mai important...el iti va face fotografia care-ti va ramane pe veci in suflet! :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 04 Mai 2012, 11:04 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2012, 14:01
Mesaje: 4
si eu sunt de aceasi parere ca fotograful este foarte important...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nou in Romania
MesajScris: 19 Iun 2012, 15:33 
Junior

Membru din: 18 Iun 2012, 12:53
Mesaje: 59
Nu stiu daca ati aflat inca de Momentos!

Sunt cativa baieti isteti care au reusit sa faca ravagii la toate evenimentele unde au participat atat nunti cat si alte evenimente corporate.

Vin la eveniment cu echipamentul necesar, prelucreaza pozele pe loc si in final le afiseaza pe 1 -2 panouri magnetice iar toti invitatii isi aleg propria poza .

Mai multe detalii gasiti pe www.momentos.ro si bineinteles pe facebook
http://www.facebook.com/momentosmagnets


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 56 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România