Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 09:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 04:50 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2006, 23:14
Mesaje: 31
Mda...asa e..in plus mai fac nenii respectivi si alta chestie urata din pacate, am patit-o si eu. Isi pun flash-urile pe pozitia "slave"(flash-ul lor se aprinde in momentul in care declansezi alt flash, prin influenta) si le indreapta spre tine, fotograful angajat, la modul in care orice fotografie ai face, ti-o strica prin "orbirea" aparatului tau cu flash-ul lui si n-ai ce zice. Mie mi-a spus nenea respectiv ca asa-i functioneaza lui, ce puteam face?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 14:44 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
asa cum am mai scris deja cu riscul sa ma repet detest ce fac fotografii aciuati pe langa primarii si daca nu ar vrea sa scoata bani de pe urma unor tineri nu asi avea nimic cu ei, sunt sustinuti de cei de la oficiul de stare civila si asta e iar jalnic nici eu nu vreau ...uite ca am pata pusa sa dau bani pe pozele alea poate nu e mare lucru dar din moment ce am fotograf ales de mine de ce sa accept pozele alea despre care se spune sunt artistice? si cum subiectul a fost deja dezbatut destul nu-mi ramane altceva decat sa sper ca cineva vreodata o autoritate ii va elimina stiu ca este neplacut in acele momente sa te certi cu cineva ca altfel asi face asta cu placere dar ca mireasa nu cred ca asta e idealul meu eu fac la sect 6 si deja am vorbit sa fie cineva din familie cu ochii pe "hartuitor" si sa ii explice ca va ramane cu amintiri frumoase de la nunta noastra daca isi doreste asa mult!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 15:17 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Am fost la o cununie civila la inceputul lunii, intr-adevar erau fotografi ai Primariei/sau de pe langa Primarie! au intrebat mirii daca vor sa le faca ei fotografii! dar se baga in seama mai mult decat trebuie! foarte adevarat!
O sa am grija sa imi pun o prietena buna sa se ocupe de ei sa nu imi strice fotografiile facute de fotograful angajat de mine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 15:19 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:

Si ar mai fi o kestie: eu n-am dreptul la protejarea imaginii mele? Nu am dreptul sa interzic cuiva sa ma filmeze si sa imi faca poze? kestiunea asta cred ca trebuie pusa in discutie


sincer nu stiu de ce.. poate din cauza ca sunt in cardasie cu cei de la primarii ):(dar asa ma scoate din sarite treaba asta poate nu ar strica sa se faca un reportaj despre acest fenomen comunist...sau poate ar fi bine sa intalneasca cateva mirese asa ca noi....sa invete sa intrebe civilizat!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 16:34 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2006, 23:14
Mesaje: 31
Eh, probabil ca noi, fotografii angajati ar trebui sa facem o reclamatie pentru concurenta neloiala la Oficiul Concurentei, sau asa ceva:rolleyes:. Primaria nu ar trebui sa se bage in asa ceva si sa tina spatele acestor capuse...hmmm:((
Asta este exact ca si ce-am patit noi cind am mers sa aranjam amanuntele la sala unde vom avea nunta cind ne-a bagat femeia de-acolo pe fi-su DJ cu de-a sila, cu toate ca avem formatie angajata, la sotia in familie este traditie, fratele ei are studio de inregistrari, se ocupa cu sonorizari la nunti si lucreaza cu DJ buni, dar am vrut formatie. Nu conteaza la tanti respectiva, vezi Doamne formatiile sunt incapabile sa colaboreze cu ea la ...hmmm..."prezentarea fripturii, a coniacului, a tortului si a gainii" si ii strica EI aranjamentele, ca si cum ar fi nunta ei, nu a noastra:(( La noi la nunta crede ea ca va fi prezentare de chelneri, nu ce vrem noi, eh:wacko: Si uite asa vom plati noi 2 milioane in plus pentru 4 melodii:lol:(X)
Unde mai pui faptul ca, sper din tot sufletul sa n-am dreptate, se vor certa DJ-ul lor cu formatia mea. Mai bine ii dam la tanti aia 2 milioane, numai sa stea fi-su acasa hihihi(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 17:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Spune-i nebunei si sharlatanei ca ti-ai gasit si dj, si in seara nuntii vii numai cu lautari, care-i pb? sau si mai bine: cauta-ti alt salon si asteia nu-i zici decat in ziua nuntii hihihihi



nu stiu de ce eu traiesc cu impresia ca....., Cosmin este un furnizor nicidecum un viitor mire!!:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 17:53 
Junior

Membru din: 06 Iul 2006, 16:52
Mesaje: 96
Citat:

nu stiu de ce eu traiesc cu impresia ca....., Cosmin este un furnizor nicidecum un viitor mire!!:D:D


asa e!
scrie la profil


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 17:57 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

asa e!
scrie la profil


pai e si una si cealalta :D... e mirele miutzei :D :love:...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 18:03 
Junior

Membru din: 04 Oct 2005, 04:36
Mesaje: 56
Fetelor... eu tocmai m-am casatorit pe 7 iulie la Sectorul 3. Si intr-adevar ... exista fotograf obligatoriu acolo. Si ne-a facut o gramada de poze... Si a costa destul de mult...
Dar.... credeti-ma.... pozele sunt extraordinar de frumoase...

Sa nu va para rau de bani.... pentru ca o data in viata va casatoriti... si atunci.... nu mai conteaza banii!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Fetelor... eu tocmai m-am casatorit pe 7 iulie la Sectorul 3. Si intr-adevar ... exista fotograf obligatoriu acolo. Si ne-a facut o gramada de poze... Si a costa destul de mult...
Dar.... credeti-ma.... pozele sunt extraordinar de frumoase...

Sa nu va para rau de bani.... pentru ca o data in viata va casatoriti... si atunci.... nu mai conteaza banii!!!!


si eu tot la sectorul 3 fac. am o rugaminte imensa: spune-mi, te rog frumos, care este mersul acolo? ca sa prin sambata la o ora rezonabila (10-11) trebuie sa merg de duminica seara si sa stau pe acolo pana luni cand imi depun dosarul?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 19:24 
Junior

Membru din: 04 Oct 2005, 04:36
Mesaje: 56
Citat:

si eu tot la sectorul 3 fac. am o rugaminte imensa: spune-mi, te rog frumos, care este mersul acolo? ca sa prin sambata la o ora rezonabila (10-11) trebuie sa merg de duminica seara si sa stau pe acolo pana luni cand imi depun dosarul?


Da, din pacate, Cristina. Trebuie sa va duceti de duminica seara... sa stati acolo. Noi am vrut vineri, asa ca pentru noi a fost usor, si am venit de abia luni dimineata, dar daca vrei sambata.... du-te de duminica seara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 19:49 
Junior

Membru din: 04 Oct 2005, 04:36
Mesaje: 56
Citat:
Nu e obligatoriu fotograful la sectorul 3. Acolo au facut cununia civila si niste prieteni in mai si i-au spus fotografului (e de fapt o femeie) ca nu vor poze pentru sunt cu fotograful profesionist dupa ei. Si nu l-ea facut poze.
Mi-e greu sa cred ca doamna specializata in fotografiatul cam cu forta la primarie poate sa faca poze mai bune decat un fotograf profesionist. Noi, cel putin, nu vrem poze facute de ea.


De ce crezi ca doamna de la primarie nu este profesionista? Poate nu ai vazut poze facute de ea. Eu, insa, am vazut ... si sunt foarte frumoase. Si, da... este o femeie...dar, mi s-a parut irelevant sexul, pentru a-l specifica.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 70 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România