Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 02:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 399 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Următorul

Ce preferati ca dans de inceput?
Vals 60%  60%  [ 18 ]
Blues 40%  40%  [ 12 ]
Voturi totale : 30
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
si eu am avut tot melodia asta si una olandeza binenteles,tinand cont ca am facut in olanda nunta....a fost super fain,toata familia mea si prietenele mele romance au cantata cat le-au tinut gura aceasta melodie in timp ce noi dansam.......si olandezi au ramas masca.......sa vezi ce ne-au aplaudat la sfarsit.......un moment pe care nu-l voi uita niciodata......Ovidiu Komornik-Esti mireasa vietii mele .....este melodia nostra acum(desi al meu se cam plange ca este cam lunga,asta si din cauza ca nu intelege nimic :rofl: :rofl: )[/quote]
hihi ....mda e ciudat ca nu intelege/....dar ai putea sa il inveti si romana...elly sincer melodia mea de deschiudere a dansului...nu are cuvinte este doar instrumentala...mie imi place foarte mult si lui ionut la fel asa ca e bine....deci nu am nici in romnana nici in alta limba:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
super oana.....important este sa va placa voua.....e o amintire placuta.....eu imi amintesc de acel moment si cred ca o voi face toata viata mea.....cand imi amintesc incep sa rad singura.....a fost ceva de vis.....asa trebuie sa fie si la voi

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nici melodia mea de deschidere nu a avut nici un fel de vers...sotul meu a vrut o melodie clasica pt un dans clasic :lol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
lily scrie:
nici melodia mea de deschidere nu a avut nici un fel de vers...sotul meu a vrut o melodie clasica pt un dans clasic :lol:

da si noi la fel...am zis ca acest vals clasic va fi mai usor pentru noi de dansat ca nu are elemente prea multe....ca sa schimbam prea mult de fiecare data ....asa ca vom avea cateva elemente ce le vom folosi pe parcursul valsului...
elly te cred ca iti aduci aminte si eu cred ca voi face la fel...este un moment unic si nu cred ca vei uita nimik din toata nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Aug 2009, 20:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
asta asa e......sigur nu voi uita niciodata nunta noastra....cum sunt sigura ca nimeni nu o face(cu mici exceptii,si aici ma refer in cazul divorturilor)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Aug 2009, 20:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
elyt1000 scrie:
asta asa e......sigur nu voi uita niciodata nunta noastra....cum sunt sigura ca nimeni nu o face(cu mici exceptii,si aici ma refer in cazul divorturilor)

aaaaaa....da sa stii ca ai dreptate .....mai bine sa nu iti aduci aminte decat sa iti aduci si sa suferi mai mult....asta este.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 18:18 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
faceti ceva mai special? vreo coregrafie ceva??? eu ma gandeam sa nu, sa las lucrurile sa mearga de la sine :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 20:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
amely85 scrie:
faceti ceva mai special? vreo coregrafie ceva??? eu ma gandeam sa nu, sa las lucrurile sa mearga de la sine :love:

f bine ,asa si trebuie......ce spectacol....nu aveti nevoie de asa ceva.....simtiti-va bine fiind voi insiva

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:38 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
singuru mom pe care vreau sa-l fac e o surpriza pt ai mei parinti care fac 25 de ani de casatorie, vreau sa fac un colaj cu mine, sora mea, evolutia noastra, cu ai mei parinti si sa le pun pe videoproiector, plus sa le iau verighete :had_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:42 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ce frumos din partea ta...fac 25 de ani de casatorie exact in ziua nuntii tale?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
amely85 scrie:
singuru mom pe care vreau sa-l fac e o surpriza pt ai mei parinti care fac 25 de ani de casatorie, vreau sa fac un colaj cu mine, sora mea, evolutia noastra, cu ai mei parinti si sa le pun pe videoproiector, plus sa le iau verighete :had_d:


super surpriza.cred ca o sa fie foarte emotionati:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:48 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
nu la 3 saptamani dupa nunta mea, sper sa reusesc sa fac ceva f profesionist si sa le ofer un mom placut :heart:
oricum nu ma las pana nu imi iese ceva frumos care sa nu ocupe mult ca timp :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
si ai mei parinti au facut anul trecut 25 de ani de casatorie...ei au facut chef...30-40 de persoane...dar verighete nu avea rost sa le iau pentru ca nu le poarta nici astea de aur care le au doar cand merg undeva impreuna pentru ca serviciul nu le permite (ma refer ca si le strica)...iar mamei mele i s-a subtiat verigheta destul de tare la vechiul servici.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:56 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
mai mult ca sigur le vom face si o petrecere in ziua aceea dar cum tinem f mult la ei si sunt niste parinti de nota 20, ne-am gandit sa ii bucuram cu un asemenea moment, abia astept ca nu se asteapta la asa ceva :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 28 Aug 2009, 10:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
amely85 scrie:
mai mult ca sigur le vom face si o petrecere in ziua aceea dar cum tinem f mult la ei si sunt niste parinti de nota 20, ne-am gandit sa ii bucuram cu un asemenea moment, abia astept ca nu se asteapta la asa ceva :ok:

bravo amely.....super fain.....ai mei parintii au 30 ani de casatorie.....la aniversarea celor 25 ani de casatorie le-am facut petrecere mare,cu un tort superb si le-am cumparat noi copii si vereghete de argint

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 01 Sep 2009, 11:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
foarte frumos din pareta voastra...sigur vor fi parintii vostri foarte emotionati.....
si ai mei au facut acuma 2 ani 25 de ani de la casatorie......pacat ca au fost plecati la fratele meu la bbrasov.....dar s-au distrat acolo...eu nu le-am cumparat verighete dar le-am dat comanda de un tort frumos...nu se asteptau dat fiin d ca trecuse deja...deci la tine va fi o surpriza de mari proportii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 01 Sep 2009, 17:42 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
Citat:

Ovidiu Komornik-Esti mireasa vietii mele
in opinia mea,e cea mai potrivita
n-am nimic impotriva celor care-si aleg melodiile in engleza,franceza s.a.m.d,dar eu sunt mai patrioata din fire,si daca nunta o fac in Romania,cu romani de ce Doamne iarta-ma sa pun muzica in engleza...si mai ales primul dans la care sunt atenti toti invitatii,de la bunicii de la tara pana la directorul unde lucrez.


Este blues, eu recomand la patrioti sa inceapa cu Nunta de flori (vals) si dupa tort si la multi ani, dupa 12 noaptea, merge perfect "esti mireasa vietii mele"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 02 Sep 2009, 08:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
trebuie sa fie obligatoriu vals la inceput?si eu tot un blues am avut.nu a murit nimeni din asta :-`

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 02 Sep 2009, 09:18 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
ral_ct scrie:
trebuie sa fie obligatoriu vals la inceput?si eu tot un blues am avut.nu a murit nimeni din asta :-`




buna eu am nunta la anul si mi-am ales prima piesa aceasta http://www.youtube.com/watch?v=1GVKbhYrcGM si vom "canta"asa in duet cum face natalie cu tatal ei...
e un blues dar dupa dansul nostru va incepe formatia sa cante "nunta de flori"pe care vom dansa cu nasii si parintii si restul invitatilor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 02 Sep 2009, 19:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
da,frumos,imi place

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 399 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 86 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România