Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 18:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 399 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Ce preferati ca dans de inceput?
Vals 60%  60%  [ 18 ]
Blues 40%  40%  [ 12 ]
Voturi totale : 30
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 13:05 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
DJRedBraker scrie:
Asta nu e un raspuns.
Coregrafia (uneori, scris şi coreografia) reprezintă o disciplină care are ca scop conştientizarea, ordonarea şi producerea unor mişcări ale corpului, ale căror semnificaţie se leagă de dans.
In acest context poti sa faci coregrafie si pentru pogo, ca tot ca un pogo va arata.
Parerea mea.



pentru ce mi-ai dat aceasta definitie??aveai senzatia ca nu o stiu sau ce?
se vede ca nu ai habar despre dans ci numai de muzica(poate)!
eu le recomand cuplurilor atat valsul cat si bluesul atat timp cat momentul este foarte bine ales si executat!eu consider ca atat timp ca cei doi formeaza un cuplu un dans nu conteaza daca e vals sau blues...insa in momentul in care unul din ei este mai stangaci poate fi un esec tot dansul, indiferent ca este cea mai buna coregrafie facuta pe un vals sau pe un blues!
se pare ca tu esti o cauza pierduta! :nono:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 13:13 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Va rog frumos sa incetati cu jignirile, nu exista cauze pierdute aici.
Fiecare si-a spus parerea din punctul lui de vedere si atat, nu trebuie sa va tot contraziceti atat.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 13:18 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
carlita scrie:
Va rog frumos sa incetati cu jignirile, nu exista cauze pierdute aici.
Fiecare si-a spus parerea din punctul lui de vedere si atat, nu trebuie sa va tot contraziceti atat.


nu am jignit cu absolut nimic!
mi-am spus parerea atat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 14:39 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
Ti-am dat definitia aia pentru ca acolo se specifica clar, coregrafia implica organizarea unor miscari, iar coregrafia la un blues inseamna pur si simplu organizarea miscarilor de blues, nu poti face miscari de tango sau vals acolo, poate doar o pirueta la inceput, etc, care deja nu face parte din dansul propriu-zis, asa ca nu te mai incapatana atata si accepta ca lumea prefera sa vada un prim dans, vals, nu blues. Mirii prefera in general blues pentru ca nu prea stiu sa danseze, sau au emotii, si ii inteleg...
Oricum, acum deja ai pus valsul si blues-ul pe acelasi loc (cu coregrafii bune), desi inainte renegai total valsul ca primul dans... "eu consider ca atat timp ca cei doi formeaza un cuplu un dans nu conteaza daca e vals sau blues"...
Moderatorilor le propun sa faca un sondaj, sa vedem ce prefera lumea sa vada ca dans de inceput, vals sau blues.
SP. Nu m-am suparat deloc de ce s-a spus mai inainte, intamplator am fost si dansator intr-o trupa de rap acum vreo 15 ani, si nu sunt chiar pe langa subiectul coregrafie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 14:47 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
DJRedBraker chestionarul a fost adaugat pe prima pagina.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 14:52 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
carlita scrie:
DJRedBraker chestionarul a fost adaugat pe prima pagina.


Multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 15:07 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
DJRedBraker scrie:
Ti-am dat definitia aia pentru ca acolo se specifica clar, coregrafia implica organizarea unor miscari, iar coregrafia la un blues inseamna pur si simplu organizarea miscarilor de blues, nu poti face miscari de tango sau vals acolo, poate doar o pirueta la inceput, etc, care deja nu face parte din dansul propriu-zis, asa ca nu te mai incapatana atata si accepta ca lumea prefera sa vada un prim dans, vals, nu blues. Mirii prefera in general blues pentru ca nu prea stiu sa danseze, sau au emotii, si ii inteleg...
Oricum, acum deja ai pus valsul si blues-ul pe acelasi loc (cu coregrafii bune), desi inainte renegai total valsul ca primul dans... "eu consider ca atat timp ca cei doi formeaza un cuplu un dans nu conteaza daca e vals sau blues"...
Moderatorilor le propun sa faca un sondaj, sa vedem ce prefera lumea sa vada ca dans de inceput, vals sau blues.
SP. Nu m-am suparat deloc de ce s-a spus mai inainte, intamplator am fost si dansator intr-o trupa de rap acum vreo 15 ani, si nu sunt chiar pe langa subiectul coregrafie.



una este rap-ul si alta dansul de societate!
sa stii ca pe blues poti f bine sa introduci si miscari de rumba /vals/tango!
si nu coregrafia pe blues nu inseamna organizarea miscarilor de blues!in fine nu ma mai contrazic ca vad ca tu vrei sa pari cel cu experienta in orice si nu e chiar asa!
am pus valsul pe acelasi loc cu bluesul caci m-ai intrebat ce as recomanda si am zic ca amandoua atat timp cat sunt f bine dansate!si sa stii ca nu numai cei care nu stiu/au emotii aleg blues!sunt blues-uri care" definesc" mult mai bine iubirea si relatia celor 2miri decat anumite valsuri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 15:25 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
Deja e SF ce spui tu acolo. Binenteles ca la un concurs de vals poti face pasi de rumba sau tango daca coregraful introduce acele miscari acolo, cert este ca aceste miscari vor fi depunctate de juriu.
Oricum, mersi pentru discutie, este bine de stiut si disecat parerea fiecarei perechi pentru ca, in fond, de la voi imi vin banutzii. :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 15:38 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
DJRedBraker scrie:
Deja e SF ce spui tu acolo. Binenteles ca la un concurs de vals poti face pasi de rumba sau tango daca coregraful introduce acele miscari acolo, cert este ca aceste miscari vor fi depunctate de juriu.
Oricum, mersi pentru discutie, este bine de stiut si disecat parerea fiecarei perechi pentru ca, in fond, de la voi imi vin banutzii. :flowers:



aici nu vb de concursuri de dans ci vb de momentul deosebit pe care il au cei 2 in nunta lor!
in fine vad ca prin lauda ta asta si faci,incerci sa faci rost de clienti"experienta ta,gusturile tale"sper sa-ti aduca multi clienti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 15:47 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
Nu am nevoie de clienti, am destui, si chiar daca m-ar cauta, nu m-ar gasi aici.
Si sincer eu nu am inteles inca de ce discutam, m-ai ametit complet, daca nu discutam "oficial" ci numai pentru momentul celor doi, de ce ai inceput discutii legate de coregrafie ?
Am mentionat de la inceput ca daca blues-ul inseamna ceva pentru cei doi sunt complet de acord cu el.
Cel mai mult imi place cum derivezi de la un subiect la altul la fiecare raspuns al meu. Presupun ca tu vrei sa ai ultimul raspuns in acest topic ceea ce nu se va intampla niciodata. Trebuie sa-mi umplu si eu timpul de la birou cu ceva, nu ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 16:09 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
DJRedBraker scrie:
Nu am nevoie de clienti, am destui, si chiar daca m-ar cauta, nu m-ar gasi aici.
Si sincer eu nu am inteles inca de ce discutam, m-ai ametit complet, daca nu discutam "oficial" ci numai pentru momentul celor doi, de ce ai inceput discutii legate de coregrafie ?
Am mentionat de la inceput ca daca blues-ul inseamna ceva pentru cei doi sunt complet de acord cu el.
Cel mai mult imi place cum derivezi de la un subiect la altul la fiecare raspuns al meu. Presupun ca tu vrei sa ai ultimul raspuns in acest topic ceea ce nu se va intampla niciodata. Trebuie sa-mi umplu si eu timpul de la birou cu ceva, nu ?



hmmm...ce coincidenta si eu la fel!
ma bucur ca ai destui clienti! :ok:
am inceput sa vb despre coregrafie in mom in care tu ai povestit despre acel mom minunta vals cu breakdace si nu mai stiu eu ce...in fine se pare ca nu ai fost suficient de atent,probabil ca ai mai avut si alta treaba...
succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 16:12 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
Citat:
hmmm...ce coincidenta si eu la fel!
ma bucur ca ai destui clienti! :ok:
am inceput sa vb despre coregrafie in mom in care tu ai povestit despre acel mom minunta vals cu breakdace si nu mai stiu eu ce...in fine se pare ca nu ai fost suficient de atent,probabil ca ai mai avut si alta treaba...
succes!


Mersi la fel.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 16:14 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:

Mersi la fel.



multumesc sunt sigura ca voi avea si dupa nunta iti voi trimite video sa vezi cum arata coregrafia unui blues la o nunta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 16:33 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
Citat:
multumesc sunt sigura ca voi avea si dupa nunta iti voi trimite video sa vezi cum arata coregrafia unui blues la o nunta!


Tot timpul am crezut ca esti baiat, imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva, as fi abordat cu totul altfel subiectul daca as fi stiut ca discut cu o fata.
Have a nice :ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Sep 2009, 16:37 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:

Tot timpul am crezut ca esti baiat, imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva, as fi abordat cu totul altfel subiectul daca as fi stiut ca discut cu o fata.
Have a nice :ncouple:



http://www.youtube.com/watch?v=1GVKbhYrcGM asta e piesa noastra...
multumesc de urare!sunt sigura ca va fi o nunta foarte reusita!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 15 Feb 2010, 19:44 
Nou Venit

Membru din: 15 Feb 2010, 17:03
Mesaje: 3
Eu sunt foate incantata de valsul de deschidere, pentru ca am gasit, dupa ce am fost la cateva sali, un profesor foate bun si rabdator. Ne simtim bine in sala si invatam destul de repede. Mi-a placut foarte mult varianta in care nu pierdeam banii dati pe primele ore de curs in cazul in care nu eram multumiti – nemultumitii isi primesc banii inapoi, asta e regula. Pentru noi este un moment important. Voi ce parere aveti despre colaje? nu ma decid daca sa dansez vals sau sa facem un colaj.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 07 Iun 2010, 11:00 
Nou Venit

Membru din: 03 Apr 2010, 17:53
Mesaje: 1
Mariah Carey & Luther Vandross-Endless Love-am ales aceasta melodie fiind o declaratie de dragoste din partea amandurora :heart: :kiss: :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 18 Oct 2010, 12:01 
Nou Venit

Membru din: 18 Oct 2010, 12:18
Mesaje: 6
buna fetelor,


stau in dubii la melodia de deschidere, nu ma pot hotari intre:Francois Feldman-Les Valses de Vienne si Andre Rieu-Second Walz.ma puteti ajuta cu aceste melodii in format mp3?nu reisesc sa dau de ele in acest format.multumesc anticipat, spor la pregatiri! :-* :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Melodia de deschidere a nuntii!
MesajScris: 24 Oct 2010, 10:43 
Nou Venit

Membru din: 10 Oct 2010, 15:27
Mesaje: 22
http://www.youtube.com/watch?v=ZoEwR9_Sy_M

ce ziceti de asta?:) sau nu se prea potriveste? :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 399 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 77 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România