Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 06:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Lectii de dans
MesajScris: 04 Feb 2008, 02:52 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Nu toata lumea stie sa danseze, e un lucru cert...eu si viitorul meu sot am fost nevoiti sa luam cateva lectii de dans ( vals vienez) pt a face fata cu brio momentului ' Dansul miresei'. Imi puteti spune cam ce tarif percep profesorii de dans? ( noi am platit 80 ron/h).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 04 Feb 2008, 17:35 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Nu toata lumea stie sa danseze, e un lucru cert...eu si viitorul meu sot am fost nevoiti sa luam cateva lectii de dans ( vals vienez) pt a face fata cu brio momentului ' Dansul miresei'. Imi puteti spune cam ce tarif percep profesorii de dans? ( noi am platit 80 ron/h).


la fel si noi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 04 Feb 2008, 17:40 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
asa de mult dar pentru cei care sunt mai grei de cap sau de picioare nu au tarife mai mici.Eu prind mai greu inseamna ca pana reusesc sa invat trebuie sa las acolo vreo cateva milioane bune.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 04 Feb 2008, 18:03 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
asa de mult dar pentru cei care sunt mai grei de cap sau de picioare nu au tarife mai mici.Eu prind mai greu inseamna ca pana reusesc sa invat trebuie sa las acolo vreo cateva milioane bune.


plus ca lucreaza doar cu un cuplu - daca ar face cu mai multe perechi ar castiga mai multi bani, asa ca pt miri e mai scump

si eu una cred ca toate sunt mai scumpe cand se stie ca sunt pt miri/mirese

pana si o coafura sau o manichiura care nu arata altfel decat unele pt o ocazie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 04 Feb 2008, 23:21 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
ce aiurea:(mi se pare mult...adica pana te obisnuiesti si inveti dansul tot ai nevoie de 3 ore, nu?(!)

cu cat timp inainte ati fost la dans? ca si de merg cu 3 luni, uita sa danseze, tot uita si melodie si pasi si tot acolo sunt:nlol::nlol::nlol::nlol:

Anamaria felicitari! Ce putin mai e!!! Cum stai cu emotiile si pregatirile?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 05 Feb 2008, 01:32 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
ce aiurea:(mi se pare mult...adica pana te obisnuiesti si inveti dansul tot ai nevoie de 3 ore, nu?(!)

cu cat timp inainte ati fost la dans? ca si de merg cu 3 luni, uita sa danseze, tot uita si melodie si pasi si tot acolo sunt:nlol::nlol::nlol::nlol:

Anamaria felicitari! Ce putin mai e!!! Cum stai cu emotiile si pregatirile?


Multumesc mult pt urari Bibicutza. Am luat lectii de dans cu 3 saptamani inaintea nuntii si ne descurcam relativ bine, am ales o coregrafie simpla dar draguta, au fost necesare 4 ore. Emotiile sunt firesti cat despre pregatiri am lasat totul in seama unei agentii. E perfect adevarat ca in momentul in care toti aud ca e vorba de miri preturile cresc :( noi nu am beneficiat de reduceri ba chiar am platit si dublu pt unele servicii :) Pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 05 Feb 2008, 01:45 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
ce aiurea mis e pare, dar de fapt fiecare isi vede interesul nu?:(
oricum abia astept sa ne povestesti!!!! sigur va fi minunat!!!!!
Abia astept sa vii! Incep sa am emotii eu pt tine:nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 13 Feb 2008, 18:15 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
noi am dat 80 ron/sedinta de 80 minute. dar cum v-am mai spus, dansam chachacha si am facut vreo 5 sedinte pana acum si tot o sa mai facem 2. mai avem asa de putin!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 26 Feb 2008, 13:06 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
noi am dat 80 ron/sedinta de 80 minute. dar cum v-am mai spus, dansam chachacha si am facut vreo 5 sedinte pana acum si tot o sa mai facem 2. mai avem asa de putin!!


sambata mergem la primul curs de dans si am mari emotii - cristi a mai facut dansuri, eu nu. dar :ndance::ndance::ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 26 Feb 2008, 13:07 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
ce invatati vals


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 26 Feb 2008, 13:28 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
ce invatati vals


vreau in primul rand sa ne faca o mica coregrafie pe melodia noastra, si sa invat si eu un pic de vals, tango, de toate


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 00:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

vreau in primul rand sa ne faca o mica coregrafie pe melodia noastra, si sa invat si eu un pic de vals, tango, de toate


care e melodia voastra? :nblink: si vreti sa invatati si vals si tango? sunteti super tari...la mine nu cred ca e cazul, fiindca andrei nu prea stie sa danseze iar eu simt nevoia mereu sa conduc. si sfarsim ori prin a ne calca..ori prin a ne misca destul de ciudat si amuzant :njump:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 12:27 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

care e melodia voastra? :nblink: si vreti sa invatati si vals si tango? sunteti super tari...la mine nu cred ca e cazul, fiindca andrei nu prea stie sa danseze iar eu simt nevoia mereu sa conduc. si sfarsim ori prin a ne calca..ori prin a ne misca destul de ciudat si amuzant :njump:


melodia e come what may din moulin rouge, cu ewan mc gregor si nicole kidman


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 18:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

melodia e come what may din moulin rouge, cu ewan mc gregor si nicole kidman


nu am vazut filmul, dar bineinteles ca il stiu. o sa caut melodia sa o ascult :D spor si sa prindeti repede pasii

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 18:39 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:

care e melodia voastra? :nblink: si vreti sa invatati si vals si tango? sunteti super tari...la mine nu cred ca e cazul, fiindca andrei nu prea stie sa danseze iar eu simt nevoia mereu sa conduc. si sfarsim ori prin a ne calca..ori prin a ne misca destul de ciudat si amuzant :njump:


eu nu stiu sa dansez vals... sper sa nu devenim penibili incurcandu-ne sau mai rau calcandu-ne pe picioare... catalin are 100 kg si eu 45 :huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 18:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

eu nu stiu sa dansez vals... sper sa nu devenim penibili incurcandu-ne sau mai rau calcandu-ne pe picioare... catalin are 100 kg si eu 45 :huh:


sa o asteptam pe cristina sa ne spuna cum este si dupa ne apucam si noi de cursuri:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 19:33 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

eu nu stiu sa dansez vals... sper sa nu devenim penibili incurcandu-ne sau mai rau calcandu-ne pe picioare... catalin are 100 kg si eu 45 :huh:


inseamna ca te poate ridica si apleca

sambata dupa masa o sa va raportez despre lectia de dans - eu ceva vals stiu, dar problema e ca daca am tocuri nu pot face pasul 3.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 19:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

inseamna ca te poate ridica si apleca

sambata dupa masa o sa va raportez despre lectia de dans - eu ceva vals stiu, dar problema e ca daca am tocuri nu pot face pasul 3.


woau..pasul 3..suna complicat. dar daca e mai greu de facut cu tocuri, inseamna ca poate la mine va fi nitel mai simplu caci nu voi avea tocuri :D
bafta cristina

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 19:50 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

woau..pasul 3..suna complicat. dar daca e mai greu de facut cu tocuri, inseamna ca poate la mine va fi nitel mai simplu caci nu voi avea tocuri :D
bafta cristina


valsul e simplu 1-2-3

si e important ca baiatul sa stie - tu te tii dupa el


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 27 Feb 2008, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

valsul e simplu 1-2-3

si e important ca baiatul sa stie - tu te tii dupa el


a..parca-mi amintesc. si pasul 3 e cel care e nitel mai alunecat, gen, nu? si tu nu il poti face f scurt din cauza tocurilor? le ai f mari?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România