Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 01:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 31 Mai 2009, 20:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
si eu am loat lecti de dans inainte de nunta dar fara alte perechi cu noi. am fost doar noi doi si profesoara de dans. este mai naspa daca sunt mai multe perechi pt ca daca tu nu te pricepi sau esti mai greu de cap ti si pe restul in loc ceea ce inseamna lecti mai multe sau invers tu esti tinut in loc de alti.
totusi daca vine vorba de coregrafie...nu cred ca toata luema ar vrea sa faca dansul la fel...de aia fiecare in legea lui si cu coregrafia lui....prietenii nostri ne-au recomandat pe cineva dar la acelasi coregraf a facut si cumnata lor si acuma si fina....si am vazut exact acelasi gen de dans si aceeasi coregrafie...:) eu vreau altceva:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 02 Iun 2009, 02:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
totusi daca vine vorba de coregrafie...nu cred ca toata luema ar vrea sa faca dansul la fel...de aia fiecare in legea lui si cu coregrafia lui....prietenii nostri ne-au recomandat pe cineva dar la acelasi coregraf a facut si cumnata lor si acuma si fina....si am vazut exact acelasi gen de dans si aceeasi coregrafie...:) eu vreau altceva:)

la inceput si noi am loat lecti de dans de la o tipa la care aveam coregrafie dar apoi ne-am dat seama ca la toate perechile era aceeasi coregrafie si nici nu-mi placea valsul cu coregrafie, apoi am mers la alta profesoara de dans care a zis ca daca noi vrem coregrafie ne face dar ea nu prea este deacord cu coregrafia pt ca dansul pare prea mecanic. ea a zis ca trebuie sa invatam sa dansam un dans care sa-l putem dansa apoi la ori ce nunta nu numai la a noarsta. sincer mie imi place mai mult un vals natural decat unul cu coregrafie. asta este parerea mea dar fiecare face la nunta ce-i place.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 02 Iun 2009, 12:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
la inceput si noi am loat lecti de dans de la o tipa la care aveam coregrafie dar apoi ne-am dat seama ca la toate perechile era aceeasi coregrafie si nici nu-mi placea valsul cu coregrafie, apoi am mers la alta profesoara de dans care a zis ca daca noi vrem coregrafie ne face dar ea nu prea este deacord cu coregrafia pt ca dansul pare prea mecanic. ea a zis ca trebuie sa invatam sa dansam un dans care sa-l putem dansa apoi la ori ce nunta nu numai la a noarsta. sincer mie imi place mai mult un vals natural decat unul cu coregrafie. asta este parerea mea dar fiecare face la nunta ce-i place.

asta bineinteles...eru stiu sa dansez valsul asa pentru orice nunta...dar am vrut ca la nunta noastra sa fie ceva special...sper sa iasa....
Chiar fetelor...mai stiti alte melodii de vals...dar care sa nu fie atat de lungi?mie imi plac cele mai romantcice...nu prea saltarete....astept raspunsuri...pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 17 Iul 2009, 02:11 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2009, 02:04
Mesaje: 1
Si eu iau lectii de dans..e super tipa.Am stat ceva ceva sa caut dar am gasit si-mi place.plus ca preturile sunt accesibile,chiar de criza:))))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 22 Iul 2009, 04:12 
Nou Venit

Membru din: 22 Iul 2009, 03:53
Mesaje: 1
Pentru lectii de dans in Constanta, intrati pe www.masterdance.ro
Un antrenor si coregraf va lucra numai cu voi, la cel mai inalt nivel. Rezultatul este garantat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 06 Sep 2009, 10:43 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
si noi am luat cateva lectii de dans, imi pare rau k din lipsa timpului n-am invatat tot ce trb, dar ne-am multumit cu cat am invatat..cu o super tipa, cu niste tarife f mici in comparatie cu scolile de dans...si ce mi-a palcut cel mai mult la ea a fost faptul k are ffff multa rabdare si e intelegatoare..cat despre dans nu mai vb danseaza dumnezeieste!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 15 Feb 2010, 19:40 
Nou Venit

Membru din: 15 Feb 2010, 17:03
Mesaje: 3
Eu sunt foate incantata de valsul de deschidere, pentru ca am gasit, dupa ce am fost la cateva sali, un profesor foate bun si rabdator. Ne simtim bine in sala si invatam destul de repede. Mi-a placut foarte mult varianta in care nu pierdeam banii dati pe primele ore de curs in cazul in care nu eram multumiti – nemultumitii isi primesc banii inapoi, asta e regula. Pentru noi este un moment important. Voi pe ce melodie dansati valsul pt k am nevoie de sugestii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 17 Feb 2010, 15:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
din fericire am reusit sa facem ceva singurei fara un coregraf.....si a iesit super ca sa zic asa.......mai bine ca la coregraf....ma bucur ca a fost bine....spor si pentru voi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 04 Feb 2011, 18:54 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2011, 20:44
Mesaje: 7
noi am luat lectii de dans atunci, si de un an am reluat pt ca ne place.

am ales un vals lent, o rumba si un vlas vienez atunci si am fost de senzatie.

ca prof de dans, pt bucuresteni il recomand pe Radu Andrei.
Mai e o tipa misto, Ioana, dar nu stiu numele de familie sau scoala unde este... facea o prietena buna cu ea si era f incantata


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans vals
MesajScris: 28 Mai 2012, 18:30 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 09 Noi 2005, 15:36
Mesaje: 3
Localitate: Bucuresti
Anamaria83 scrie:
Nu toata lumea stie sa danseze, e un lucru cert...eu si viitorul meu sot am fost nevoiti sa luam cateva lectii de dans ( vals vienez) pt a face fata cu brio momentului ' Dansul miresei'. Imi puteti spune cam ce tarif percep profesorii de dans? ...


Da, asa este ai dreptate! Nu toate lumea stie sa danseze, dar noi, Scoala de Dans DAnce Time am filmat si postat gratuit lectii de vals vienez (pasi de baza, simplii) ca sa poate invata oricine, gratuit! Le puteti vedea aici, apreciem pararea voastra > http://www.dancetime.ro/p-230-lectii_de ... ienez.html.

Pentru perfectionare aflati info uite chiar aici, http://www.dancetime.ro/p-31-Vals_vienez_nunta.html

_________________
Imagine
lectii de dans profesioniste, pentru nunti dragutze! http://www.dancetime.ro/p-30-Vals_vienez.html


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lectii de dans
MesajScris: 11 Feb 2013, 13:49 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 11 Feb 2013, 14:52
Mesaje: 2
Localitate: Bucuresti, sector 3
Coregrafii unice personalizate indiferent de stilul de dans ales
14 stiluri la alegere pentru un dans de povestit nepotilor! :)
http://www.dancehouse.ro

http://www.youtube.com/watch?v=iV-AK4-6q-Y
http://www.youtube.com/watch?v=tkMKqyKpcJU


Fişiere ataşate:
sala dans.jpg
sala dans.jpg [ 37.44 KiB | Vizualizat de 6307 ori ]
Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România