Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 15:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 23 Feb 2006, 11:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
eu sunt catolica si nu,nu este post.



Banuiam eu :devil::devil::p:D Casa de piatra!!:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 23 Feb 2006, 13:19 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Tu dar ce draguti sunteti.....eu sunt ortodoxa,iar el catolic.Cununia civila am facut-o anul trecut pe 20 august,iar nunta anul acesta.Decizia de a deveni si eu catolica a fost a mea(desi else simte super incantat).Sunt doar 2 posturui la catolici la Paste si la Craciun.Deja merg la biserica la catolici si imi place(cred ca asta e cel mai bine intr-o familie,sa fie amandoi la fel-pe acelasi drum)...si cam atat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 23 Feb 2006, 13:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Tu dar ce draguti sunteti.....eu sunt ortodoxa,iar el catolic.Cununia civila am facut-o anul trecut pe 20 august,iar nunta anul acesta.Decizia de a deveni si eu catolica a fost a mea(desi else simte super incantat).Sunt doar 2 posturui la catolici la Paste si la Craciun.Deja merg la biserica la catolici si imi place(cred ca asta e cel mai bine intr-o familie,sa fie amandoi la fel-pe acelasi drum)...si cam atat.



Am si eu o prietena catolica...si am fost cu ea la slujba...pot spune ca , ...catolicii sunt mai credinciosi decat ortodocsii....asta am constatat eu. Fiecare enorias catolic stie zeci de rugaciuni..noi ce stim?? Doua mari si late!! Dar mai bine tac....ca iar deviem de la subiect: FOTO !!:~*(})(})


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 24 Feb 2006, 17:20 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
dar nimeni nu-mi mai recomanda nimic?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 28 Feb 2006, 19:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
dar nimeni nu-mi mai recomanda nimic?


am epuizat sursele....cauta pe net..pagini albe..etc!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 03 Mar 2006, 14:56 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
apropos de fotografii de familie: noi am scos actele anul trecut si l-am rugat pe prietenul sora-mii sa ne faca poze. pozele au iesit super, dar in mare este meritul aparatului, care e un minolta cu obiectiv si face poze super. in schimb, prietenul-"fotograf de ocazie" a ratat exact momentul sarutului de la primarie, asa ca am fost un pic dezamagiti :((. in schimb, la mini petrecerea de dupa ne-a facut numai poze sarutandu-ne, peste tot pe unde ne-am refugiat si noi, de ziceai ca e paparazzi. :D. pentru nunta as vrea totusi sa apelam la un profesionist, care totusi sa nu ia pielea de pe noi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 03 Mar 2006, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
apropos de fotografii de familie: noi am scos actele anul trecut si l-am rugat pe prietenul sora-mii sa ne faca poze. pozele au iesit super, dar in mare este meritul aparatului, care e un minolta cu obiectiv si face poze super. in schimb, prietenul-"fotograf de ocazie" a ratat exact momentul sarutului de la primarie, asa ca am fost un pic dezamagiti :((. in schimb, la mini petrecerea de dupa ne-a facut numai poze sarutandu-ne, peste tot pe unde ne-am refugiat si noi, de ziceai ca e paparazzi. :D. pentru nunta as vrea totusi sa apelam la un profesionist, care totusi sa nu ia pielea de pe noi.


sa stii ca aparatul face toata treaba...ai dreptate aici...minolta rulz!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 03 Mar 2006, 20:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Trebuie sa ne luam si noi o camera ca noi inca folosim imprumutate. Voi ce mai aveti(?)



eu ma rezum la a face poze cu telefonul...le dau jos pe calc ..si gata!! Nu am avut niciodata aparat foto!! Nu prea ma pasioneaza subiectul...plus ca in poze...rareori "dau bine!":(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 03 Mar 2006, 22:54 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


eu ma rezum la a face poze cu telefonul...le dau jos pe calc ..si gata!! Nu am avut niciodata aparat foto!! Nu prea ma pasioneaza subiectul...plus ca in poze...rareori "dau bine!":(


ba dai bine, lasa prostiile, ca te-am vazut eu!!! :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 04 Mar 2006, 13:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

ba dai bine, lasa prostiile, ca te-am vazut eu!!! :flowers:


multumesc :lips::love::cool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 07 Mar 2006, 14:43 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
dar voi fetelor care sunteti din Iasi sau din jurul Iasului nu-mi puteti recomanda pe nimeni?Voi unde apelati pentru serviciile de cameraman.Cum ii gasiti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 17 Mar 2006, 13:08 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
voi la ce preturi ati gasit cameraman si fotograf? de ex eu am gasit fotograf cu 5 mil (100 de fotografii format 15x21) + album+ restul de fotografii pe cd (cel putin 300 buc.), iar cameraman cu 8 mil (pe dvd, 6 h = 4 dvd-uri + copii). am si vazut fotografiile facute cu aparat digital de 5 megapixeli - foarte reusite. astept sa imi spuneti si voi ce scoruri ati gasit. :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 17 Mar 2006, 14:57 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:


Eu am vb cu o firma care imi ia muzica+video+foto 18 mil.
150 foto 15x21 si si 500-600 pe cd si DVD eu am vrut max 4h, depinde cum se desfasoara nunta. O sa fie 2 DVD-uri, cu coperte pesonalizate si tot.
Ca medie, vine 6 mil/serviciu si mie mi se pare OK. Mai ales ca am si fost la o nunta unde a fost el dj si e super. Pe fotograf si pe cameraman nu-i stim, dar am vazut filmele si pozele si mi-au placut.
Si la filme chiar m-a impresionat ca le face cu un meniu si le imparte in capitole si poti sa mergi la orice capitol vrei, din meniu. E dragut:wok:

ai gasit convenabil, as spune ... dar vezi ca un film de nunta am inteles ca are 6 h, nu 4, si incape pe 4 cd-uri. cam atat iese la montaj. si chestia cu meniul, am inteles ca asa e la toate dvd-urile... oricum, pana acum nu am vorbit decat cu un singur fotograf pe tema asta. o sa ma mai informez eu, ca nu imi place sa am doar o singura varianta.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 77 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România