Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 11:05


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 17 Mar 2006, 15:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Eu nu vreau de 6h ca n-am rabdare sa ma uit atata. Si daca n-am eu, ce sa mai zic de altii...
Eu initial am vrut 3h da el mi-a zis ca nu o sa fie suficient si am acceptat 4h. Si o sa faca 2 DVD-uri.


eu am fotograf moka....si cameraman cu 100 euro (3 ore de produs final, inclusiv ziua 1-cununia civila)!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 17 Mar 2006, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
eu o sa am toata nunta filmata, iar la final o sa primesc 6 DVD-uri, cam o ora jum. pe fiecare
:rocker::rocker::rocker:

dar o sa-ti ia jumate de zi sa te uiti cap coada!!!!(X)(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 21 Mar 2006, 12:21 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
ai gasit convenabil, as spune ... dar vezi ca un film de nunta am inteles ca are 6 h, nu 4, si incape pe 4 cd-uri. cam atat iese la montaj. si chestia cu meniul, am inteles ca asa e la toate dvd-urile... oricum, pana acum nu am vorbit decat cu un singur fotograf pe tema asta. o sa ma mai informez eu, ca nu imi place sa am doar o singura varianta.


deci...sa va spun si eu...fotograful...200


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 21 Mar 2006, 15:17 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:

cu cameramanul e problema...de fapt nu st
apropo...cele care aveti deja...ati facut contract cu ei sau nu?


cand am intrebat de contract au facut ochii mari la mine. credeau ca ma refer la contract in care sa scrie ca vreau sa imi pastreze negativele si copie dupa film inca 10 ani de acum incolo... iar cand le-am spus despre ce contract e vorba, mi-au spus ca sunt prima persoana care intreaba. ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 21 Mar 2006, 19:59 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


profesionisti nevoie mare :mellow::mellow: pai dc ai o mica pilutza la un avocat fa tu un contract si afiseaza-te cu el. eu nu am probleme de genu ca e prieten de familie si de la majorat imi tot filmeaza una alta. are firma toate cele dar nu e cazu :) dar la restaurant am facut contract ! sic!


bine si de noi,ca pe noi ne va filma si ne va fotografia un prieten de-al lui iuni deci nu-mi fac probleme.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 22 Mar 2006, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


profesionisti nevoie mare :mellow::mellow: pai dc ai o mica pilutza la un avocat fa tu un contract si afiseaza-te cu el. eu nu am probleme de genu ca e prieten de familie si de la majorat imi tot filmeaza una alta. are firma toate cele dar nu e cazu :) dar la restaurant am facut contract ! sic!


eu nu am facut contract cu nimeni!! Am doar chitante si facturi!! pt. avansuri!! deocamdata ma bazez pe incredere!! DAr si daca calca vreunu stramb ...stiu ca are cine sa-l tarasca prin tribunale!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 22 Mar 2006, 13:35 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
am rezolvat cu cameramanul si fotograful dar sa vedem ca ar trebui sa dam avansul si iubi se tot gandeste.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 22 Mar 2006, 14:03 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
fetelor si eu am rezolvat cu fotografulsi cameramanul.Sunt di Iasi,au lucrat la tvr iasi,am 2 camere de filmat si un fotograf...ei vor filma momentele mai importante si insoma petrecerea...tariful va fi de 200 de euro sau un pic mai mult.Tot ei imi vor aduce niste prieteni de-al lor ca sa-mi orneze sala exact cum vreau eu sa-mi impodobeasca masinile si artificiile de la miezul noptii....eeeeeeeeeece ziceti am dat lovitura?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 22 Mar 2006, 14:06 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
am rezolvat cu cameramanul si fotograful dar sa vedem ca ar trebui sa dam avansul si iubi se tot gandeste.



spuneti-mi si mie niste tarife...si noi suntem in tratative acum si vreau sa aflu si alte pareri...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 22 Mar 2006, 14:16 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

sunt bune si alea dar stii ca de ex la restaurant tb sa ai scris in contract continutul meniului (macar orientativ, gen: saleuri, aperitiv rece, etc) altfel te poti trezi cu surprize. eu nu am curaj sa merg pe incredere, asta e :)

krysta, daca sunt buni si ai vazut cum lucreaza ai dat lovitora. la noi e cam 250 euro, filmat plus poze (eu am tarif la 100 euro plus 1 milion...ala e tarif de prieteni hihihi)
Stiu fetelor de aia zic.Eu am trimis-o pe mama mea sa vada ceea ce fac ei foto,filme...si mama era super incantata,au facut un conttract si surpriza...e tatal unei foste colege de-a mea din clasele 1-8.Super,nici nu a mai vrut bani in avans au zis ca asteapta sa vin si eu in tara si apoi ,mai vorbim....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 22 Mar 2006, 14:42 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:


Bravo!!!!!11:lips: Ai vazut ca pana la urma se rezolva? Trebuie doar sa fii optimista:lips::lips:
da draga mea...banuiesc ca i-am gasit pe astia asa intamplator pt. ca mi-ai tinut tu pumnii.Esti cea mai speciala ,mereu m-ai incurajat si te-ai interesat pentru mine...Poate vin la nunta ta sa te cunosc:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 73 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România